Ще има ли черен петък в България тази година?

  • 74 730
  • 199
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 478
Здравейте,понеже още никъде не съм чула реклама,някой дали знае тази година ще има ли черен петък.Би трябвало да се пада  на 23-ти или 30 -ти.По скоро ме интересува магазини Хиполенд,които миналата година направиха разпродажба на играчките с 25% и 50%,и така излизаше по изгодно пазаруването на коледни подаръци за децата.

# 1
  • Мнения: 8 163
Ако има Черен петък в България, това ще е доста странно. Все пак този ден е в някаква степен обвързан с Деня на благодарността, пък това си е празник, характерен само за Щатите... Нима българите не могат да си намерят друг ден в календара и да го обявят за начало на коледния пазарен сезон, та трябва Черен петък да правят?

Да не говорим, че Черният петък, както повечето национални празници в Щатите, е с плаваща дата (всеки четвърти петък през ноември). Това е крайно непривично за българите, чиито официални празници са винаги на конкретна дата.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Това е крайно непривично за българите, чиито официални празници са винаги на конкретна дата.

Не всички празници са фиксирани - Великден, например. Wink

# 3
  • Мнения: 8 163
Това е крайно непривично за българите, чиито официални празници са винаги на конкретна дата.

Не всички празници са фиксирани - Великден, например. Wink
Приемам! Но колко са официалните празници в БГ, които са с променлива дата? В САЩ повечето са.

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Не знам да имало до сега в БГ 'черен петък', та какво остава за 'тази година'. Хиполенд, доколкото знам, го правят във връзка с РД-то си. Някой в темата за коледните подаръци беше писал, че тяхното намаление ще е в петък (23.11)

# 5
  • Варна
  • Мнения: 478
Благодаря ти Гита,ще трябва да поразпитам по подробно за 23-ти.Да Хиполенд миналата година направиха черен петък с такова намаление,поне във Варна беше така и беше лудница,но успяхме да понакупим доста играчки и подаръци.Може би и сега ще има.

# 6
  • Мнения: 5
Я споделете дали и в Бургас в някои магазини ще има "Черен Петък" ?!?

# 7
  • Мнения: 46 562
...Хиполенд, доколкото знам, го правят във връзка с РД-то си. Някой в темата за коледните подаръци беше писал, че тяхното намаление ще е в петък (23.11)[/b]

Да, ще има и тази година - 25%  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 7 779
ама това е луд , а не черен петък. за протокола де  Joy

# 9
  • Мнения: 3 675
Да ,Луд петък е, на 23 ноември/т.е. утре/, този петък, всичко в Хиполенд ще е -25%, но аз няма да се възползвам, ще купувам коледните подаръци другия месец.Дано да им се вдигна малко оборота, понеже обикновено никакъв го няма.Колкото пъти мина от там има 2-3 човека на кръст.Лудницата там ще е преди празниците, както беше миналата година.

# 10
  • Мнения: 363
някой знае ли, защо носи името "черен петък" newsm78

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
някой знае ли, защо носи името "черен петък" newsm78
http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Friday_(shopping)

# 12
  • Мнения: 363
Благодаря  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 675
Ами сигурно, заради голямата блъсканица по време на тези намаления, сигурно сте гледали какво става по време на новогодишните и коледни намаления..хората са блъскат, ръгат

# 14
  • Мнения: 46 562
ама това е луд , а не черен петък. за протокола де  Joy

Отговорих не на авторката, а на Гита Ог - за намаленията по случай рождения ден на магазина, мислех, че като сложа конкретния цитат ще е ясно, но явно не е  Wink

Общи условия

Активация на акаунт