Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 8 тема

  • 112 328
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 105
Ясно,благодаря,че сподели  Hug

Записах си рецептата и когато реша ще я използвам и после ще споделя какво се е получило.  Peace

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Направих мъфините със сметана на ina.gg, като сложих сушени боровинки. Страхотни станаха, така се топяха в устата. До снимка не стигнах, имах посетители и изчезнаха бързо Simple Smile
На вкус много ми напомнят на едни маслени кексчета на Победа, които много обичам.
  bouquet за рецептата

# 62
  • Мнения: 498
portokalcheHug качвайте снимки, момичета)))))

romanti4ka, лесно ли се мият тези силиконови формички? И след колко време, след като изстинат вадиш мъфините оттях, хубаво ли се отделят или?

# 63
  • Мнения: 6 105
portokalche,  Hug качвайте снимки, момичета)))))

romanti4ka, лесно ли се мият тези силиконови формички? И след колко време, след като изстинат вадиш мъфините оттях, хубаво ли се отделят или?

Ина(ако позволиш така да ти кажа) няма да те излъжа,ако кажа,че (засега) съм много доволна от тях.Отначало си купих само 6 и затова като ги изваждах от фурната веднага махах мъфините от тях,за да мога да сложа другите.Излизат без всякакъв проблем.
Понякога им слагам по 1-2 капки олио и ги намазвам,но понякога съм забравяла и забелязах,че няма разлика.Излизат и без олио много лесно.  Peace
Ще видим като мине повече време дали ще излизат по същия начин.

# 64
  • Мнения: 498
romanti4ka, мерси) като, ако правиш със някакво сладко, бих искала отново да дадеш отзив. Интересно ми е, ако падне на дъното сладкото дали ще се отлепват пак лесничко.  Hug

# 65
  • БГ
  • Мнения: 735
силиконовите форми- моите са от Лидъл, както споменах, много лесно се мият, нищо не залепва, не слагам олио. Пада сладкото долу понякога , залепва, но няма проблем за миенето. Peace

# 66
  • Мнения: 6 105
Моите силиконовите са от обикновен магазин за домашни потреби.

Ина,няма проблем,като пробвам някой път със сладко и ще споделя.  Peace

# 67
  • Мнения: 1 111
моята тавичка за мъфини е от Метрои се продаваше комплект с такива силиконови формички като на  снимката на романтичка.В Метро се продават и  само силиконови формички,т.е. без тава.
Аз също подкрепям мнението на романтичка, дали ще ги намаслиш или не-мъфината все си излиза,аз съм правила с шоколад-твърд,течен, разтопен...никога не  езалепвало,въпреки че шоколадът се разтича.
Понякога след вадене на мъфината по силиконовата форма остава малко тесто, коет омного лесно се измива с гъбата.
Аз вадя мъфината и от тавата и от самата формичка след като е изстинала напълно Peace

# 68
  • Мнения: 45
имам тава силиконова за 6 бр. рядко я ползвам но не намаслявам като изключим за пръв път когато я ползвах... от доста време си ползвам старите тевачки от Метро.. добра работа ми вършат... Simple Smile

и пак да се разпиша е днес кексчета с мед...

Последна редакция: сб, 01 дек 2012, 15:39 от ghost13

# 69
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Здравейте, от доста време само ви чета и събирам идеи. В нас също сме почитатели на мъфините. Вчера правих мъфините със заквасена сметана на Ина, малката за първи път се реши да опита и изяде няколко, което е голямо постижение. Днес съм решила да направя мъфини с овесени ядки, можете ли да предложите изпитана рецепта. Благодаря предварително!

# 70
  • Мнения: 45
аз си ги харесвам всичките вече зависи то вкуса кой ще избереш погледни тук -  в раздела овесени ядки

запис: кексчета

# 71
  • Мнения: 150
Момичета, искам да питам за хартиените капсули. Преди имахме едно магазинче за 1 лев, оттам купувах едни български капсули, много хубави бяха - хем шаренки, хем по-твърдички. Но сега - никъде не мога да ги открия. Само онези китайските - 100 бр за 1,50-2,00лв, които много тънки. Търсих и в големите супермаркети - Кауфланд, Карфур, но не ги открих. Склонна съм да поръчам и от нета, стига да са наистина тези хубавите капсули.

Ако пък препоръчате и магазин във Варна   bouquet

# 72
  • Мнения: 6 105
В Карфур има 100 бр,мисля,че за 4.99,но колко са твърди не мога да кажа.

# 73
  • Мнения: 1 111
аз купувам от едно магазинче тук,пак всичко по левче,струват 1,50-1,80 лв.  и не мога да кажа колко са,но са поне 50-ина ,ако не и нагоре-турски са,но хартията е мека,не е твърда,шаренки са,на звездички



а тези са с малко по-малък диаметър и са 100бр.,едноцветни за 1,40лв.,тънк ахартия,но никога не съм имала проблеми с нея


гост 13,много нежни кексчета -розички, за първи път попадам н арецепта само с белтъци и ще си я запиша,защото често се чудя как да оползотворя белтъци,а целувки не обичаме

Последна редакция: сб, 01 дек 2012, 19:26 от tuly

# 74
  • Мнения: 45
Благодаря Tuly!
за хартиените чашки - аз преди си купувах от Карфур и Джъмбо и даже имам още от тях, но също си и поръчам от онлайн магазини...напоследък си взех едни с който правих , последните ми шоколадови кексчета и портокалово-ванилените кексчета  тези чашки за твърди и плътни ,,, много доволна останах.

Общи условия

Активация на акаунт