Eлектронни четци - VIII

  • 55 746
  • 747
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 92
Здравейте момичета Simple Smile

Надявам се съвсем скоро да се присъединя към имащите електронен четец. Първоначално се "замечтах" по Киндъл пейпъруаит заради възможността да си чета в леглото на тъмно, но прочетох доста от отзивите и реших, че не си заслужава.

Сега гледам в ибей.ко.ук за Киндъл тъч /2 ръка/. Непременно ще се похваля като реализирам покупката. Надявам се да не съм сгрешила в избора си.
Много ви благодаря за насоките, които давате - ще гледам да е с матов дисплей и корпусът да е тъмен.

# 211
  • UK
  • Мнения: 205
Сетих се да попитам, имате ли зарядни на четците? Моят е само с кабел за компютъра и го зареждам от там.

И аз в пакета за моя Киндъл имах само кабел. Доколкото разбрах, зарядното се купува отделно.

# 212
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Сетих се да попитам, имате ли зарядни на четците? Моят е само с кабел за компютъра и го зареждам от там.

И аз в пакета за моя Киндъл имах само кабел. Доколкото разбрах, зарядното се купува отделно.
В моя комплект освен Киндъл 3 имаше кабел за компютъра + накрайник за контакт, но USA стандарт. Не ми се купуваше преходник и затова и досега си зареждам четеца през компа. Тъкмо докато е вързан към PC-то всеки път качвам нови и нови книжки  Mr. Green Party Peace

# 213
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Тройките имат накрайник, дори и американски да е, а четворките - само кабелче.Може да се използва накрайника за Айфон или Сони( ериксон) от последните модели за зареждане от мрежата.

# 214
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Тройките имат накрайник, дори и американски да е, а четворките - само кабелче...
Още един бонус на Киндъл 3 Mr. Green Party Hug

# 215
  • Мнения: 12 361
Благодаря много за насоките за калъфите момичета! Simple Smile
Vapor, а този вторият протектор, който си показала, за какво се слага. Страничните бутони и при него ли остават открити?
Не са открити, но са отделени и се ползват без проблем. Иначе е обикновен силиконов калъф, но според мен полезен.

# 216
  • Мнения: 12 361
Благодаря много за насоките за калъфите момичета! Simple Smile
Vapor, а този вторият протектор, който си показала, за какво се слага. Страничните бутони и при него ли остават открити?
Не са открити, но са отделени и се ползват без проблем. Иначе е обикновен силиконов калъф, но според мен полезен.

Да,не съм.
Всъщност пробвах още онзи ден,но нещо не се справих и после не ми остана време.Ще го свърша някой ден след новата година,не,че е толкова важно,но..

Ако не можеш да се оправиш с регистрацията /с което имам опит/ най-лесният начин е да влезеш в обслужващия чат на Амазон, да им кажеш серийния номер на устройството и те да си го регистрират.

# 217
  • София
  • Мнения: 3 614
Vapor, Peace  bouquet

# 218
  • Мнения: 1 889
http://www.rulit.net/author/larsson-stig  тук са качили Милениум на български !  Simple Smile

Сърдечни благодарности!  bouquet

# 219
  • Пловдив
  • Мнения: 4 161
Три дни четох, четох....четох и накрая изпратих запитване за Kindle 3G + калъф. Специални благодарности на всички, които споделят в темата. Това си беше моя първоначален избор и след много лутане и залитане към друго модели, пак се върнах на него. Благодарности и на Ледената кралица. Ползвах сайта, който тя е посочила за запитване и сега чакам отговор.   bouquet Зарядното го пропуснах, но прочетох последните мнения и аз май ще зареждам от компютъра.  Laughing

Аз ще си го ползвам за четене предимно на художествена литература за разтоварване. Имам около 13 000 книги, които чакат да ги прочета.  Whistling

Ако има и други предложения за тази цел, приемам ги веднага.  Laughing

# 220
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Три дни четох, четох....четох и накрая изпратих запитване за Kindle 3G + калъф. Специални благодарности на всички, които споделят в темата. Това си беше моя първоначален избор и след много лутане и залитане към друго модели, пак се върнах на него. Благодарности и на Ледената кралица. Ползвах сайта, който тя е посочила за запитване и сега чакам отговор.   bouquet Зарядното го пропуснах, но прочетох последните мнения и аз май ще зареждам от компютъра.  Laughing

Аз ще си го ползвам за четене предимно на художествена литература за разтоварване. Имам около 13 000 книги, които чакат да ги прочета.  Whistling

Ако има и други предложения за тази цел, приемам ги веднага.  Laughing
Честита нова година на всички! Hug
Живи и здрави, повече поводи за усмивки и още много прочетени книги!  bouquet

razel_dazel, радвам се, че съм била полезна. Peace В най-скоро време да се похвалиш с новата си придобивка, че като гледам колко "малко" книжки си си приготвила, май един живот няма да ти стигне  Mr. Green Party

Лека и спорна седмица на всички ви! Hug

# 221
  • Мнения: 3
Здравейте отново и за много години  Simple Smile
Някъде в старите теми видях, че сте разисквали въпроса за адаптирани романчета на немски, но търсенето ми в гугъл не доведе до никакъв резултат(безплатен имам в предвид  Mr. Green) . Някой ако случайно има или знае откъде да си сваля книжки, дори и да не са адаптирани, да стават за четене от човек със средни познания по немски и речник на киндъла ; Д

Мерси предварително  Hug!

# 222
  • София
  • Мнения: 7 810
Опитай тук
http://www.twirpx.com/files/languages/german/audiobooks/?rand=9776646

или тук
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3768545

От тези сайтове съм теглила адаптирани книжки на английски, вършат ми работа. Чета си ги на Киндъл-а, аудиото си слушам на обикновен плейър със слушалки.
За съжаление повечето са pdf  и се налага преработка, за да се ползва речника на Киндъл-а.

За немските не знам нищо - ти ще си прецениш.

Последна редакция: ср, 02 яну 2013, 17:12 от NumLock

# 223
  • sofia
  • Мнения: 176
Честита нова година на всички. Благодаря за полезната тема. И понеже бях много послушна тази година, дядо Коледа ми донесе дълго мечтания четец Sony PRS 505. Базов и стар модел, но на мен си ми харесва. Понамъчих се с кирилизирането му, но се справих. Имам няколко въпроса, ще съм благодарна да помагате.
1. Има ли възможност за ползване на вграден речник (съмнявам се, но чакам вашата присъда)
2. Кой фонт бихте препоръчали, за да стои леко "болд"- нато, настоящият ми е една идея по-тънък и нечетлив.
2.а ако разбира се, фонтът зависи от четеца, а не от формата
2.б кой е най-книгоподобен формат- mobi, epub и т.н.
3. Кое калъфче е съвместимо със сони-то. Аз избързах да си купя това, но не пасва точно със см и половина. Иначе калъфчето е страхотно, ако му трябва на някого, да "свирка".
Благодаря предварително за отговорите и за темата, много време ми отне да изчета всички теми, но си струваше, защото ми помогна да се ориентирам в необятната информация   bouquet

# 224
  • Мнения: 263
Беболина, ако калъфчето ти е още свободно, искам го. аз, поради коледно разсейване, си поръчах ей това http://www.ebay.co.uk/itm/300793210288?var=600060844825&ssPa … p3984.m1439.l2649 , червено с лампичката даже, а всъщност имам киндъл 4 и ми е голямо Cry ако някой иска моето, да си казва Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт