Дойде зима мразовита,с плетки бързо тя отлита!

  • 85 340
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Честита нова темичка и спорни проекти на всички. На себе си пожелавам вдъхновение, че напоследък ми е изфирясало....

# 31
  • Мнения: 1 197
pisenxeto,явно вечер Библиотеката не се отваря,а само през деня  Crazy  Рано си лягат и затварят кепенците  Laughing
Пуфи,чантата ти е станала бутикова  Heart Eyes Продава ли се?  Rolling Eyes  Hug
 

# 32
  • Мнения: 129
Eх, колко много коледна красота!

# 33
  • Мнения: 2 342
Муш и аз!

# 34
# 35
  • София
  • Мнения: 247
Снежинка
 EmbarassedСметките не са верни -Тику що плетох шалове за базара в Пловдив на дбм-300 м(също и 250) на 6- едно чиле 100 гр не стига за 1,50 при 38-40 бримки-трябват си 2 чилета-може и малко да ти остане.
http://lluna.snimka.bg/arts/neshta-prolet.655430.29103722

# 36
  • Мнения: 1 253
lluna много ми харесаха двата шала (ако са шалове де Simple Smile ).
За тъмния колко бримки ти е ширината на плетеницата? След колко реда правиш премятането?
За сивия имаш ли схема? Ако не опиши ми-на един ред колко лицеви, колко опакови формират една фигура. Виждам че се измества опаковата с една на всеки ред, мисля че ми е ясно това,  след колко реда започваш връщането за да се оформи ъгъла?

# 37
  • Мнения: 55
Честита нова темичка момичета!
Както винаго оформена прекрасно! Hug
Нямам време да пиша,понаплетох по нещо,но нямам време и да го кача,но пък ви "проверявам" Winkредовно и много ви се радвам.Пожелавам ви от сърце ,още по- бързи ръце,в мразовитите дни,плетка яко да кипи,да се наслаждавам на още много ваши красоти!
Успех с красотите! Hug  bouquet

# 38
  • Мнения: 114
Снежинка
 EmbarassedСметките не са верни -Тику що плетох шалове за базара в Пловдив на дбм-300 м(също и 250) на 6- едно чиле 100 гр не стига за 1,50 при 38-40 бримки-трябват си 2 чилета-може и малко да ти остане.

Напротив, Снежинковите сметки са верни!!!! Луна, ти си плела шалове с плетки, които лапат доста прежда. Логично е да ти трябва по още едно чиле. Снеж, обясни за мостра, която се плете само от лицеви и опакови редове!

# 39
  • София
  • Мнения: 247
Ехо-хвана ме-не знам отивам да броя.бежавото 6 лице,6 опаки-7 фигури (= по една за край) оказва се 44 бр. сменяш след 18-или 9 отиване връщане(ако съм ги преброила правилно-ръководих се от това кога фигурката опира в края)
Черното -40 бр 2 жартиер от  края, плетеница4/4  2 оп,2 лице 2 оп,плет 4/4,2 оп,2л,2 оп плет 4/4 -2 жарт.Премятането е на 12-тия(6-тия ред)
Биг Пуфана -не съм съгласна-бежавото си е лице опаки-т. е общо колкото лицева плета.Няма ресни остана една плюнка-исках крайната фигура да е цяла.горе долу е точно 1,50-без малко
Черното е по-дълго,но ресните го "изядоха",но поради плетениците-тясно.
И на 2-те пишеше 4,5-5,плетени са на 6 имах по 200 гр.Черното е Бонбон,а бежавото е нещо с вълна,което обаче леко се разсукваше.
А иначе 3-тиия е англ ластик-там вече си отиде доста прежда. Embarassed

# 40
  • Мнения: 114
Биг Пуфана -не съм съгласна-бежавото си е лице опаки-т. е общо колкото лицева плета.Няма ресни остана една плюнка-исках крайната фигура да е цяла.горе долу е точно 1,50-без малко
Черното е по-дълго,но ресните го "изядоха",но поради плетениците-тясно.
И на 2-те пишеше 4,5-5,плетени са на 6 имах по 200 гр.Черното е Бонбон,а бежавото е нещо с вълна,което обаче леко се разсукваше.
А иначе 3-тиия е англ ластик-там вече си отиде доста прежда. Embarassed

А ти прочете ли, че сметките на Снеж са правени с Кашмира на Ализе - 300 м. дължина? Я се върни да прочетеш и сметнеш нещата отново. Няма нужда от безпочвени спорове. На краставичари, краставици продаваш -  няма смисъл.

# 41
  • Мнения: 4
Ехо-хвана ме-не знам отивам да броя...

Лелей, за малко да ви се хвана на спора с моите пет висши математики  hahaha

Я хващайте куките и кълбо КАШМИРА и действайте!
Да видим кой крив, кой прав, на кой му е черно... четирибуквието.

И аз май повече обичам да приказвам, вместо да плета, но си трябва доказателствен материал.
После викам да се сберем и да хапнем тортичка/пай и да обсъдим/отсъдим...



eat. sleep. knit...               Joy

# 42
  • Хасково
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета! От известно време ви чета и се възхищавам на прекрасните неща, които сте сътворили.   bouquet Плета от доста време, и на една и на две куки, и получавам доста вдъхновение от вас. И да ви покажа и малко от моите произведения.

http://i233.photobucket.com/albums/ee65/tipolll/Moeto%20hoby/IMG_0373.jpg
http://i233.photobucket.com/albums/ee65/tipolll/Moeto%20hoby/IMG_0364.jpg
http://i233.photobucket.com/albums/ee65/tipolll/Moeto%20hoby/IMG_0212.jpg

Лек ден!

# 43
  • Мнения: 114
 tipol, много са нежни. Браво! Като бонбони са! Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 1 197
tipol ,супер сладурски неща,много са красиви и трите  Heart Eyes Продължавай все така да се вдъхновяваш и да твориш  Hug

П.П. Библиотеката сега работи  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт