Обезкосмяване - как да кажа на майка ми

  • 9 504
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4
Здравейте Simple Smile
Аз съм на 13 години, 7-ми клас и от миналата година си обезкосмявам краката със самобръсначка без майка ми да знае. Преди ѝ намеквах за космите - че са големи и грозни, но тя не ме взе на сериозно. Затова реших да действам сама. От тогава не съм ѝ говорила нищо по тази тема, тя също на мен. Продължавам да го правя, но ме е страх да не забележи и повече се притеснявам от реакцията ѝ като разбере... newsm78 За космите по ръцете също ѝ намеквах разни неща, но тя и на това не обърна внимание, тъй като те са доста изявени. Преди няколко дни ги обръснах и тях (една приятелка, която е по-малка от мен също ги маха така) и сега притесненията ми станаха още по-големи. В момента съм при баба, а нея я няма и се чувствам по-спокойна, но когато си дойде сигурно ще забележи за ръцете. Не отворих темата в друг сайт, защото тук могат по-разумни хора да ми дадат съвет Simple Smile
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 9 990
Купи си епилатор и давай с него.Спри да си бръснеш ръцете обаче.Зима е-ходи се с дълги ръкави-няма драма.Краката-както си решиш ти, има много жени, които се бръснат, аз също понякога.Малко си малка чак за бръснене, можеше да хванеш майка ти да те заведе на кола маска, а не да и намекваш.Научи се да говориш направо, а не да намекваш.

# 2
  • Мнения: 1 466
Недей със самобръсначка! Стават по-груби, тъмни и твърди така.
Кажи на майка си, че те притесняват и настоявай, че искаш да започнеш да ги махаш. Ако имаш възможност, да те заведе на кола маска, ако не - епилаторът е в пъти по-добро решение от бръсначката!

# 3
  • Мнения: 4
Купи си епилатор и давай с него.Спри да си бръснеш ръцете обаче.Зима е-ходи се с дълги ръкави-няма драма.Краката-както си решиш ти, има много жени, които се бръснат, аз също понякога.Малко си малка чак за бръснене, можеше да хванеш майка ти да те заведе на кола маска, а не да и намекваш.Научи се да говориш направо, а не да намекваш.
Не мисля, че би го направила. Познавам я като човек, най-много да ми каже, че съм още малка и прочие...

# 4
  • Мнения: 779
Няма какво да се притесняваш. Някои майки в ежедневието просто пропускат да забележат, че момичетата им порастват и искат да изглеждат по-женствени. Моята например беше от този вид- трябваше аз да си кажа, че искам сутиен, гримове, обувки на токчета и т.н. Нищо не ми е отказала след определена възраст, но и сама не се сети. Едва ли майка ти ще ти забрани да се епилираш. Отиваш и и казваш директно- Мамо, космите ме притесняват, искам да си ги махна- или ме води на кола-маска или ми купи епилатор. Казваш, че не те е взела на сериозно, а не че ти е отказала- това са различни неща. Бъди директна и настоятелна ако се наложи.

# 5
  • Мнения: 9 990
Купи си епилатор и давай с него.Спри да си бръснеш ръцете обаче.Зима е-ходи се с дълги ръкави-няма драма.Краката-както си решиш ти, има много жени, които се бръснат, аз също понякога.Малко си малка чак за бръснене, можеше да хванеш майка ти да те заведе на кола маска, а не да и намекваш.Научи се да говориш направо, а не да намекваш.
Не мисля, че би го направила. Познавам я като човек, най-много да ми каже, че съм още малка и прочие...

Пробвай, нищо не губиш.Чак тогава ще знаеш наистина Би ии Не Би го направила.

# 6
  • Мнения: 41 325
Никоя майка не иска детето и да страда. Постави въпроса ребром, щом тя не се усеща, че си пораснала. И по-добре да минеш на кола маска. Но няма смисъл да се криеш от нея.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 817
Говори с майка си.

Моята дъщеря е на 12. Не можах да я убедя, че няма силно окосмение по краката. Беше ми заявила "искам да ми обръснеш краката". Позволих й да използва епилатора.
Епилатор или кола маска е по-добър вариант. Тя не се навива за кола маска, защото щяло да я боли. Издържа с епилатора.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 335
Никога няма да си простя, че години наред си бръснах краката (до коляното)  Confused
В резултат на това от глезена до коляното космите станаха по-тъмни, твърди, дебели и дълги, а от коляното нагоре изобщо не се виждат... Не си го причинявай на ръцете Praynig

Според мен кола маската е най-доброто решение. Не мисля, че боли повече от епилатор и няма неприятните странични ефекти на бръсненето в дългосрочен план...

За по-фини косми тези ленти са перфектни: http://apteka.framar.bg/30023366/%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B8%D1%8F- … 8F%D0%BB%D0%BE-20
Задържаш ги за няколко секунди между ръцете си да се постоплят, разлепяш и действаш Simple Smile
Продават се по аптеките, в ДМ и т.н. Simple Smile

# 9
  • Русе
  • Мнения: 2 153
гоовори с майка си - дори да е по-старомодна - обясни и как се чувстваш, не се нерви, въпреки реакцията и - бъди спокойна и настоятелна - без викане и нерви (тинейджърките лудвате на моменти, а на някои от нас ни е нужно убеждаване Simple Smile )моята дъщеря е на 12 - ползваме, кола маска в къщи има и по евтини варианти от готовите ленти, че не се сещам сега каква беше марката.(дори я свършихме тая работа преди малко). ние го правим заедно - всъщност май почти всичко правим заедно. важно е да имаш връзка с майка си - и за нея е така, макар и да ни ти се вярва. не се бръсни, като почнеш да ги махаш с кола или с епилатор боли повече, а след първото изскубване болката намалява, а космите изтъняват.

Последна редакция: нд, 30 дек 2012, 18:38 от elan

# 10
  • Мнения: 7 161
В момента съм при баба, а нея я няма и се чувствам по-спокойна, но когато си дойде сигурно ще забележи за ръцете.
През зимата по-трудно се забелязват тези неща, освен, ако не ходиш по къс ръкав вкъщи? Thinking

Учудвам се, че майка ти не е забелязала, при положение, че си го направила още миналата година, но явно е ангажирана жена. Thinking
Подкрепям обезкосмяването в тази възраст, че дори и по-рано. Почти всички по-големи тийнейджъри са премахнали окосмяването по ръце, крака, мишници, интимна област и т.н.
Самобръсначката обаче е отживелица.
Ползвай епилатор, кола маска, лазерна епилация...Но за да станат реалност тези процедури, трябва да имаш подкрепата и на майка си.

Последна редакция: нд, 30 дек 2012, 23:42 от Фран Джонсън

# 11
  • София
  • Мнения: 18 112
Странна е малко тази " ангажираност" на майката. Thinking

Може да те е страх или да ти е неудобно, въпреки че не виждам причина за това, но в твоя полза е тя да забележи. Ако ли не, кажи й сама. Peace Обясни й, че се чувстваш некомфортно от окосмяването и заедно обсъдете най-добрия за теб  начин, който определено не е бръсненето. Но както са казали вече, за целта е необходима подкрепата на майка ти - както морална под формата на разбиране, така и финансова, защото всяка една процедура по обезкосмяване, различна от бръсненето, е свързана с известни разходи, които ти като дете няма как да поемеш.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 335
С риск да кажа нещо политически некоректно - толкова ли е пък важна подкрепата (емоционална и финансова) на майката за едната кола маска?!

На 13 години момичето предполагам разполага с достатъчно свобода, за да мръдне до кварталната козметичка и без майка ѝ да я държи за ръката.
А от джобните преспокойно може да си събере пари за една опаковка ленти - 10ина лева струват и са напълно постижими.

За тези ленти да кажа на Bettitto - ако случайно решиш да си купиш в някакъв момент, освен че леко трябва да ги затоплиш между ръцете си, много добре ги притисни към кожата и след това рязко и изведнъж дръпни лентата в посока обратна на растежа на косъма Peace Или иди един път на козметичка, за да попиеш техниката и после действаш с лентите Simple Smile

Освен това - ако Беттитто не получава търсената подкрепа от майка си защо да не я потърси от баща си, за да я заведе на козметик, какво толкова? Hug

# 13
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Помоли майка ти да ти купи за Нова година (Коледа мина) епилатор  Wink. Така хем ще е наясно, хем и ти ще си решиш проблема  Peace

П.п. Аз напълно разбирам авторката като казва, че майка й не забелязва и че е ангажирана. Моята майка и много много други неща не забелязваше...  Confused

# 14
  • Мнения: 7 161
...толкова ли е пък важна подкрепата (емоционална и финансова) на майката за едната кола маска?!
Ако говорим за емоционална подкрепа, за мен е важна, ДА! Става въпрос за нормален, обикновен, непринуден разговор между две жени-майка и дъщеря. Поне аз така се опитвам да разговарям с дъщерите си.
Не толкова дали мама ще даде съгласието си за обезкосмяването, а по-скоро за връзката и споделянето между двете - да обсъдят кой е най-подходящия метод, майката да препоръча добър козметик или пък какъв  епилатор да се закупи т.н.

Важна е и финансовата страна. Чета в темата "Тийнейджъри и джобни пари" и разбирам, че някои майки дават по 2лв. на ден джобни на децата си. Ако авторката на темата получава по толкова, малко трудно ще отдели парички за качествен епилатор.
За лазерна епилация пък изобщо не говорим, там трябва писмено съгласие на родител, ако детето е под 18г.

П.П. Е, ако майката е старомодна и твърдо против обезкосмяването, то не е нужна никаква подкрепа от нейна страна. Една самобръсначка струва стотинки. Peace

# 15
  • Мнения: 1 589
Много задълбахте-какви емоционални връзки,какви чудеса.Става дума за най-обикновенно обезкосмяване.Като започне да си маха космите от интимните зони пак ли трябва да търси майка си за емоционална подкрепа.Какво като е 7-ми клас,отделна личност е,достатъчно голяма за да взема сама решение какво да прави с космите си.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 112
...толкова ли е пък важна подкрепата (емоционална и финансова) на майката за едната кола маска?!
Ако говорим за емоционална подкрепа, за мен е важна, ДА! Става въпрос за нормален, обикновен, непринуден разговор между две жени-майка и дъщеря. Поне аз така се опитвам да разговарям с дъщерите си.
Не толкова дали мама ще даде съгласието си за обезкосмяването, а по-скоро за връзката и споделянето между двете - да обсъдят кой е най-подходящия метод, майката да препоръча добър козметик или пък какъв  епилатор да се закупи т.н.

Важна е и финансовата страна. Чета в темата "Тийнейджъри и джобни пари" и разбирам, че някои майки дават по 2лв. на ден джобни на децата си. Ако авторката на темата получава по толкова, малко трудно ще отдели парички за качествен епилатор.
За лазерна епилация пък изобщо не говорим, там трябва писмено съгласие на родител, ако детето е под 18г.

П.П. Е, ако майката е старомодна и твърдо против обезкосмяването, то не е нужна никаква подкрепа от нейна страна. Една самобръсначка струва стотинки. Peace

Подкрепям Peace. Не става дума въобще да се търси одобрението на майката за нещо толкова естествено, а  просто в непринуден разговор да се коментират между двете вариантите.

Колкото до финансовата част, момичето индиректно го е казало. Wink Престрашило се е и въпреки неодобрението  на майката  е ползвало неведнъж  бръсначката. Два извода - или не знае за по-ефективни, по-дълготрайни и по-безопасни  методи на обезкосмяване от бръсненето ( именно за които е трябвало да има предхождащ диалог майка -дъщеря), или знае добре кое е по-доброто, но не разполага с достатъчно парички за целта ( за което също трябва помощ от родител). Peace


И да, Фран е права, има немалко деца, които разполагат с малко джобни, при това  и в  по-голяма възраст от 13 години ( гимназисти). Не съдете по това колко вие давате на децата си. Хората са различни и имат различни финансови възможности.

# 17
  • Мнения: 4
Благодаря на всички за съветите  Simple Smile Ще опитам да отворя темата и ще поговоря с нея за това. Надявам се да намеря подкрепата и всичко да е наред. За джобните ми, получавам по 2лв и е немислимо да събера толкова пари за епилатор... До колкото това за различните методи за обезкосмяване, знам кой е най-добрият метод, но нямам тази възможност да го правя

# 18
# 19
  • София
  • Мнения: 2 498
Задължително говори с майка си и й покажи, че ти е неудобно и не се чувстваш добре.
Мен ме беше срам навремето да си призная, че ми е неудобно, и хванах самобръсначката - сега страдам с краката до коленете. Ама тогава майка ми не е била много образована на тема епилация и тя е карала с бръснача, та единствената алтернатива, която ми предложи, беше епилаторът, след като аз вече се бях депресирала колко черни ми стават краката. Даже беше против да си го купувам, щяло да ме боли... Еми, боля ме и затова до ден днешен карам с бръснача.
Направих същата грешка и с корема и сега и там се епилирам.
Въобще тая самобръсначка я зарязвай и отивай на кола маска. Ако почнеш от сега докато станеш на 18 ще имаш супер тяло и ще ходиш на козметик веднъж в месеца, а няма като мен да се бръснеш при всяко влизане в банята... =)

# 20
  • Мнения: 1 127
Дано майката на авторката прояви разбиране. Навремето аз имах сходни проблеми с баща ми. Знам какво е.  Rolling Eyes
При всички положения бръсненето е възможно най-неудачният метод.
Епилация, коламаска, в краен случай депилиращ крем/има и не толкова скъпи/.
Успех в разговора с мама! Дано те разбере и прояви съпричастност!  Hug

 

# 21
  • Мнения: 21 575
С риск да кажа нещо политически некоректно - толкова ли е пък важна подкрепата (емоционална и финансова) на майката за едната кола маска?!


 И аз това щях да питам.
 
 Като забележи майка ти - казваш и, че космите те притесняват, и сред другите ти създават проблем. И не влизаш в спорове малка ли си, голяма ли си. На 13 години човек може да отговаря за собствените си косми.
  Обаче недей със самобръсначка. Ползвай ленти, или кремчета.

# 22
  • Мнения: 4
Напълно разбирам момичето! Аз съм също на 13 и майка ми е твърдо против. Само където аз още не съм почнала, но зимата твърдо ми помага с дългите ръкави. Това лято ще си взема епилатор и това е. Според майка ми ще стане по-зле и не трябва да съм като другите. Говорила съм и какво ли не и то направо, ама инат и това си е. От лятото съм си решила на своя глава почвам, пък ако ще да ми се кара smile3516

# 23
  • София
  • Мнения: 1 508
Според майка ми ще стане по-зле и не трябва да съм като другите.

За съжаление, не е единствената, която мисли по този начин. Бабата на дъщеря ми я убеждава за същото, като и мен ме обвинява, че съм лоша майка, защото позволявам на детето да го прави. Добре че подобна разлика в мисленето на поколенията не е чак толкова често срещана.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 498
Няма как да стане по-зле. Майка ти се притеснява като всяка друга майка да не станеш "горила" ако се почнеш от малка, но това може да стане само ако ползваш самобръсначка.
Повечето майки смятат за ранна тази възраст за обескосмяване, защото (зависи кой набор е твоята де) те са почнали по-късно или въобще не са почвали. Само че не разбират, че в деншно време не е така и това може да бъде комплекс на детето.
Една моя съученичка до 11 клас (това 2006-а година) си ходеше с мустаци, защото майка й я наказваше само при мисълта да си ги махне. Ама не мъх, а гъсти, черни мустаци. Чак като навърши 18 и ги махнаха.

# 25
  • Мнения: 1 127
Няма как да стане по-зле. Майка ти се притеснява като всяка друга майка да не станеш "горила" ако се почнеш от малка, но това може да стане само ако ползваш самобръсначка.


 Peace При използване на подходящи методи различни от бръснене, няма такава опасност.
К`ви са тия родители, вместо да предразполагат децата, и заедно да намерят подходящия начин...
И моят баща бе такъв навремето, ужасТ. ooooh!
Много е важно все пак за коя част на тялото става въпрос,  консултация със специалист, или козметик няма да е лоша. Peace

# 26
  • Мнения: 1 252
Мило момиче само не с бръснач, купи си епилатор, или си запиши час при козметик. Нима е толкова важно майка ти да знае, че се обезкосмяваш. Ами да е забелязала, да те е насочила! да е видяла, че имаш проблем! Не се вини.


 Peace При използване на подходящи методи различни от бръснене, няма такава опасност.
К`ви са тия родители, вместо да предразполагат децата, и заедно да намерят подходящия начин...
И моят баща бе такъв навремето, ужасТ. ooooh!
Много е важно все пак за коя част на тялото става въпрос,  консултация със специалист, или козметик няма да е лоша. Peace

 
Peace Подкрепям! И съм изумена, че все още има такива родители. Мислех, че това е било валидно за поколението на моята майка, в едно съвсем друго време, но не би. Защото и аз направих като авторката на темата, дълго се крих, докато не ме видя сама и досещате се. Mr. Green





















Последна редакция: пн, 21 яну 2013, 11:28 от Рoсна kитка

# 27
  • София
  • Мнения: 2 498
И аз се криех навремето, а и нямах друг избор, защото моята майка не знаеше за други методи, освен самобръсначката и топла кола маска, която според нея много боли и са си я правели в домашни условия.
Само дето и аз не знаех нищо и бях подхванала бръсначката и сега заради тази грешка си епилирам ежеседмично почти цялото тяло.

# 28
  • Мнения: 4
Благодаря ви за съветите... но не ми дава.. и ще си действам по моят си начин =)

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Събери си пари от рожден ден, нова година   или  подобни поводи и си купи епилатор. ето Ноеми ти е дала линк с машинка на далавера.
Щом не иска да ти даде пари. Другия вариант е да поискаш от баща си.

# 30
  • Мнения: 1 127
Благодаря ви за съветите... но не ми дава.. и ще си действам по моят си начин =)

 Hug
Мила, послушай жени минали по твоя път. Rolling Eyes Колкото и да ти е трудно не прибързвай с бръснене!

Събери си пари от рожден ден, нова година   или  подобни поводи и си купи епилатор. ето Ноеми ти е дала линк с машинка на далавера.
Щом не иска да ти даде пари. Другия вариант е да поискаш от баща си.
Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 1 335
Бетито, защо не покажеш на майка си темата тук, да види колко други жени и майки те подкрепят в желанието ти да се епилираш Hug

Знам, че човек докато не се самопрецака непоправимо няма да повярва на другите колко кофти е бръсненето, но плс премисли поне за ръцете... След някоя и друга година ще трябва да се бръснеш всяка божа сутрин, а до вечерта космите пак ще се наболи. Ще са черни и бодливи и освен че изглежда хипер отблъскващо е такова и на допир... Път назад обаче няма Tired

В интерес на истината не съм виждала жени, дори от по-тъмния тип, склонни към по-силно окосмяване, които наистина да имат нужда от епилиране на ръцете. Мисля, че това с ръцете клони към самовнушение (не при теб конкретно, а по принцип) Simple Smile

Във всеки случай поне от моя гледна точка едни тънички, меки косъмчета, дори една идея по-тъмни от тези на останалите хора са около 3 милиарда пъти по-приемливи и приятни от четина тип мъжка брада по ръцете Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 2 498
О, да, бръсненето на ръцете е най-голямата грешка. Както и на корема и на кръста - на кръста аз го направих и до ден днешен си нося бремето на плещите. Сума ти кола маски и още не се е оправило...
Иначе за ръцете, моя съученичка в основното си ги махаше със самобръсначка, и няма да забравя чувството на допир до ръцете й - все едно пипаш набола мъжка брада.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Ръцето не ги бръсни в никакъв случай. кола маска, епилатор, ленти , но не и бръснене.

# 34
  • Мнения: 1 127
Споделям абсолютно последните 3 мнения. Peace
Никога не съм бръснала ръце и крака. И не съжалявам! Напротив! Краката епилирам до коляно/нагоре не е нужно/ и са толкова редки и бледи косъмчетата. Ръце никога не съм обезкосмявала, изключвам разбира се бръснене на мишници. Никога това не ми е било комплекс и по никакъв начин не ми е пречило на общуването с др. пол и в ежедневието. Не зная за колко силно окосмяване при теб става дума. Но при всички случаи бръсненето само влошава положението!!!

Дано вземеш вярното решение! thumbsup

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 768
ръцете си аз не епилирам. Краката си бръсна и то до коляното , но не и всеки ден. За момичетата и жените  с по-тъмни и гъсти косми бръснача не  е решение.
Surela Hug

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 410
Ами да се включа и аз. За себе си мога да кажа, че хич не бях от гладките /казвам "бях", защото се чистя от много години/. Слава Богу, по лицето имах само един мустак, който започнах да махам чак на 18 г., защото майка ми, както повечето майки за времето бяха категорично против и аз будалата съм я слушала, та що комплекси натрупах, не ти е работа. Крака и ръце всички обезкосмяват почти, така че хич да не ти пука - давай смело с епилатор най-добре, защото от бръснача стават твърди и определено се увеличават. Ще си събереш парички - епилаторите не са скъпи изобщо, а и в крайна сметка из продавалниците се намират и ІІ употреба на безценица. Въпросът е да говориш с майка си, че се комплексираш от космите и в крайна сметка тя е длъжна, поне според мен, да те подкрепи. Моята дъщеря няма 4 г., но има страшно много мъх по ръцете, раменете и гръбчето. Отсега ме тресе треска какво щавене го чака милото, но няма да го спра - аз лично съм изживяла тоя проблем с комплексите и не искам да мине по моя път. За съжаление тя има повече от мен, явно като резултат от това, че аз съм пила много хормони, не по мое желание, през живота си и според специалисти, с които съм разговаряла, най-вероятно наследствеността плюс тези хормонални терапии си е казала думата. Ако при теб окосмението касае само ръце и крака, това са абснолютно бели кахъри - не се оставяй на космите да ти сриват самочуствието и да предизвикваш подигравки около себе си, просто се чисти и дори да ти се противопоставя майка ти - ти вече си почнала така или иначе, ще трябва да приеме този факт. Смятам обаче, че един сериозен разговор по темата ще я убеди, че не е права и ще ти издейства най-малкото едно ново епилаторче. Не се тревожи от болката, защото тя е само в първите 1-2 пъти, после няма да усещаш - аз лично и мишниците си чистя с епилатора и болката е абсолютно нормална и поносима, не се умира от това, махай космаците и да не ти дреме!

# 37
  • София
  • Мнения: 3 824
Крака и ръце всички обезкосмяват почти, така че хич да не ти пука - давай смело с епилатор най-добре, защото от бръснача стават твърди и определено се увеличават.

То момичето сигурно отдавна вече се е обръснало/епилирало, но аз влязох тук само, защото продължавате да разпрострянявате митовете за бръсненето.

При бръсненето космите не се увеличават, ако беше така нямаше да има плешиви хора Wink
Също така космите не започват да растат по-бързо ако ги бръснеш, каквото и да ги правиш те си растат с една и съща скорост.
Все пак може да се каже, че епилирането е по-добро, защото кожата страда от ежедневния контакт с бръснача. Освен това при бръсненето горната изтънена и изсветлена от слънцето част на косъма се реже напречно и след като израстне, той изглежда по-дебел и тъмен.

# 38
  • Мнения: 2 124
A за това, че след коламаска или епилатор космите почват да растат подкожно защо никой не споменава, да не говорим, че след колата си гладък само 3 дни, после ги чакаш да пораснат...
За ръцете можеш да ползваш депилаторен крем 1-2 пъти месечно

# 39
  • София
  • Мнения: 3 824
A за това, че след коламаска или епилатор космите почват да растат подкожно защо никой не споменава, да не говорим, че след колата си гладък само 3 дни, после ги чакаш да пораснат...
Аха, и това го има.

# 40
  • Мнения: 30
Сладурче най-добре ще е да кажеш на майка си,че се обезкосмяваш.По-добре да си признаеш ,отколкото всеки път да трепериш от страх.Ще изтърпиш един скандал,няма начин.
Аз започнах да се обезкосмявам в 8-ми клас.Беше доста отдавна.Започнах с бръсначка,но след години преминах на епилатор.Тогава говорих с майка ми и я попитах ,кой е по-добрия начин(като имаш впредвид,че ти говоря за преди около 20г.)и изборът беше мой.А сега майките са толкова по-открити и готини с децата си.Не се страхувай и говори с нея .

# 41
  • Варна
  • Мнения: 485
Ако и кажеш, че вече си почнала да се обезкосмяваш, мислиш ли, че ще ти забрани да го правиш...?

Аз лично не бих причинила това на моята дъщеря....

Хора има всякакви. Не познавам твоята майка, но ако моята дъщеря ми сподели такова нещо, въпреки че не вярвам да не забележа, промяна по нея, ще седна и ще и обясня от моя опит кое смятам, че е най-подходящо и ще оставя тя сама да си направи избора.

Успех!

# 42
  • Мнения: 5 768
Бети,а твоята майка по какъв начин се обезкосмява?
Ако има епилатор,ползвай нейния.

# 43
  • Мнения: 34
Майки всякакви Rolling Eyes Моята и до ден днешен (на 23 съм) се прави, че не забелязва епилатора, и всякакви други средства които ползвам, сама си купих и първия сутиен, и с доста други неща сама се оправях, но пък и скандали никога не ми е вдигала. Така че е много субективно, замисляла ли си се че може само да се прави, че не вижда Thinking  Naughty Но за предпочитане са всички други средства, пред самобръсначките, така че ако можеш сама си събери парички и си купи епилатор (има и евтини модели)  Peace

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Сигурно ще се смеете,но миналата седмица сварих дъщеря ми да прави опити с пръсти да си махне косъмчета от веждите.При нея веждите са сляти-една вежда  Sad.Та предложих и да махнем с пинсетка малко.Накарах я да разтърка с пръст мястото да изтръпне докато аз взема пинцетата..............изтърпя да махнем малко косъмчета,но определено има ефект.Няколко пъти и предложих лентичка от моите с които махам мустачки.Казах и че ше я заболи само веднъж,а не така на всяко косъмче.Не се престраши засега.Първи клас е но няма как.Колкото и да е дълъг бретона си личи.
Навремето и аз се оправях с всичко сама,но и проблеми не ми е правила майка ми.

Общи условия

Активация на акаунт