Отговори
# 660
  • Мнения: 643
skrech , gift  може вашите варианти да пробвам  Hug

Svetla Ritoni добре дошла мила  Hug

# 661
  • София
  • Мнения: 2 348
Цвеклото тя го яде, за да се възползва от желязото му. Млякото възпрепятства усвояването на желязо, за това в случая може да не е подходящо да се комбинира така. Но пък вит. С подпомага усвояването, тъй, че пак с лимон примерно е по-добре, от колкото чисто.
 Лунна самодива, мии освен да рекна на мъжо да ме снима и там  Mr. Green (за форума жертви всякакви правя)

# 662
  • Мнения: 14
Искам да ви информирам за първата ни ПЛОВДИВСКА СРЕЩА, която сме решили да си направим тази седмица.

Дата: 23.02.2013 (събота)
Място: ресторант Даяна 1/Даяна 3
Час: 11:30

Предлагам да се чакаме пред заведението. Ето и линк, ако някой има желание да ни гостува и не знае къде е заведението: http://www.dayanabg.com/contact.php

# 663
  • София
  • Мнения: 973
Иве браво за хубавите новини и честити розови панделки  Hug
Пеперудке защо не опиташ със спанак? Аз най-редовно си правя супичка от спанак и е многооо вкусна   chef

# 664
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Лунна самодива, мии освен да рекна на мъжо да ме снима и там  Mr. Green (за форума жертви всякакви правя)

 Joy Joy Може след като родим всички, да си направим тематичен албум в снимка.бг "Шев и кройка"  hahaha hahaha hahaha  Mr. Green шегувам се, разбира се

# 665
  • Мнения: 24
...Мамите,дето ходят на лекции(за кърмене,видиве раждания,захранване на бебето и каквото и да е друго) нека пишат какво са научили,защото не висчки имаме възможност да посещаваме такива уроци.
 Друго нещо,което искам да помоля майките с опит,е ако може някоя да побликува един списък с необходими неща за бебето и майката.Но такъв....сбит,само с най-най необходимите.Защото изчетох доста такива,но ми се струва че някои от нещата са напълно ненужни.И не го казвам заради финансовия разход,а защото наистина си мисля,че някои неща ще останат неупотребени.Предварително благодаря!
Аз в четвъртък съм на тема: "Първи грижи за новороденото" от неонатолог, пак ще ви пиша за какво сме говорили и след това последната тема е във вторник на тема: "Подготовка на бъдещата майка за кърмене" от акушерка. Също ще споделя  Hug
За списъка честно казано, най-добре отиди при някоя позната с бебок и тя ще ти каже най-подробно. Аз с дъщеря ми всичко което бях купила ми влезна в употреба, но пък е друг въпросът, че дрешките мн. бързо омаляват и е по-добре да не с купуват много, защото и страшно много ще получиш като подаръци и когато почнеш да ги редуваш при обличане и следващият път определено по-голямата част от тях ще са малки вече. Иначе аз за съжаление ( но до някъде и за щастие  Crazy ) няма да купувам нищо, защото свекито ми каза: "Аз ще купя всичко необходимо, от памперсите и разходите в болницата до леглото и количката".  Остана ми единствено, да се опитам да намеря деликатен начин да й кажа поне за някои неща какви да са, защото ако не ми харесат - няма да ги ползвам  Naughty .
Скрит текст:
Иначе ти дадох идеята за някоя мама с бебок, защото миналия уикенд ходих при една приятелка с бебе на 4 месеца и ме затрупа с информация, която дори не исках, но пък ми беше полезна. Обясни ми много неща от сорта, какви памперси ползва, защото са по-меки, каква помпа за кърма ползва след 2 несполучливи и куп пари на вятъра, за шезлонга, че той определено е много важна част ( това между другото го слушам от много мами), изкоментирахме и даването на вода, понеже тя го кърми още, стигнахме до коликите, до това че го е изнежила и сега ако не е до него и плаче хитрецът малък  ooooh!... абе общо взето много полезни неща
Съжалявам, че поста ми пак стана дълъг, аз такива хич не ги чета, ама ето че и аз така направих...

# 666
  • Мнения: 68
Ето една готина статия за желязото:
http://stefibozhilova.com/?p=486
По принцип, има желязодефицитни анемии, които не се повлияват от нищо, дори от вливания на В12 и каквото се сетите, освен от директно преливане на кръв, но това вече е сериозно. Въпросът не е просто "Приемам храни, богати на желязо - вдигам хемоглобина"... Наскоро ми обясняваха точно как усвояването му, освен с вит. С и пр., е свързано с някакъв ензим, който се отделя в еди кой си отдел на стомаха... И ако имаме язва, примерно, колкото и желязо, В12, вит. С и друго да консумираме или да си бием - ефектът ще е нулев! Ох, тия неща и аз съм ги учила в уни-то, ама явно съм пропуснала тия лекциики, скитайки по баира Simple Smile, та сега на ново тати док ми ги обяснява, а аз кимам разбиращо :р!
Иначе - да живее цвеклото!!! Аз съм му голям фен! Есента имах реколта от един чувал цвекло и познайте - свекито, щото много иска да помага уж, и го метнала в казана заедно с една камара боклуци като се местехме от предишната къща!!! Много е яко настъргани цвекло, морков, зелена ябълка и алабаш (някое може да се пропусне) и после лимонов сок, зехтин и аз, вместо орехи, ръся със смлян суров сусам (за калций, естествено). Yummy! :p Аз си правя и сокове от цвекло и моркови, ябълки и квото др. набарам. Само не бива на сок като е да се прекалява, че... Веднъж буквално се надрусах, казвам ви! Много се уплаших за себе си! Нали уж има пречистващ ефект и го дават да не се пие концентрирано и само цвекло, а да се разрежда с вода и др. сокове!!! Да, ама нашата експериментаторка си вика, че туй е само едно цвекленце, какво може да ми стане толкоз... И излюсках 700-800 мл. концентриран неразреден сок от цвекло... Е, след 5-8 минути всичко ми се вътреше, лошо ми беше и изпаднах в безтегловност... Наистина все едно се бях надрусала с нещо, яко се омагьосах със цвекленцето аз Wink)) Не случайно казват, че дозата прави отровата!!!
Отплеснах се с туй цвекло, ама аз съм вманиачена по него... както и по една камара др. плодове и зеленчуци, де Simple Smile)))!
Послдно, в спирулината май има бая желязце. Аз я вкарах в менюто си отново след като проядох Simple Smile)).

# 667
  • Мнения: 54
Означава Бял Равнец.Избрах си това име,защото много харесвам самата билка-много горчива,но незаменима при някои проблеми. Hug

# 668
  • Мнения: 2 381
Спирулината съдържа меркурий (освен желязо и магнезий), който е крайно опасен по време на бременност. Зелено цвете, няма да се сърдиш за отметката.

# 669
  • Мнения: 68
А, не се сърдя, напротив, ще го проверя по-подробно това даже... Но, това не е ли само, ако е добита от източник, който е замърсен? Не знам нищо по темата с тоя меркурий... Но все пак, ако е сертифицирана, че е био и от чист район, би трябвало да е някаква гаранция, че няма натрупване на нежелани вещества, включително и споменатото...

# 670
  • Мнения: 2 381
 Ако не броя сайтовете, които рекламират капсули спирулина, останалите препоръчват да се избягва по време на бременност. Пусни един гугъл набързо ако искаш. Аз не попаднах на нищо, което да е в нейна полза по време на бременност.
Много се радвам, че не се разсърди  Hug  

Последна редакция: ср, 20 фев 2013, 17:50 от Niki1

# 671
  • Мнения: 68
Ама много яснооо...как ще се разсърдя?! Ти ми казваш за нещо, което може да е вредно в някаква степен за мен, аз да се сърдя? :p Аз обичам да проверявам нещата, които не знам и които уж знам Wink))! Тъй че благодарско и ще ровя!

# 672
  • Мнения: 317
До gemavar и осталите момичета, които питаха: ест., за голрминста месец по късно дадоха грешка тези параметри и сега от днес е 400 грама. Но ми вкараха филм (4ти месе края да е колкото за почти шест и малко...)
А за карането.... Какво да кажа, вироглава работа. Спрях вече, че не се побирам в грейката, но... Винаги съм била така. Знам рисковете, нося си отговорността дори и най лошото да стане и пак си правя нещата! Радвам се че се разминах само с падане от спряло и сега само плувам, без екстрем!
За хемоглобина - знам за орехи и червени плодове. А направиха ли ти на отделните микроелемнти изследване? Щото напр желязо може да е, или калций?

# 673
  • София
  • Мнения: 50
Само да вметна, че ако ще търсите инфо за "меркурий и бременност" в гугъл, на български нищо няма да излезе, трябва да е "живак". Да не се обърка някой, не че нещо  Peace

Луиза, радвам се, че е било грешка на лекаря, както и предположих  Hug

# 674
  • Мнения: 68
Ами, само да кажа след бърз сърф на Гугъл - в действителност спирулина може да е замърсена с живак (mercury), ако е добита от замърсени източници (също както рибата, например). На някои места се препоръчва да се избягва за всеки случай, на други твърдят, че ако е от чист източник - ок, но да се внимава с дозата. Само няколко линка...има бая инфо, това е на първо четене плюс още няколко.
http://natural-fertility-info.com/spirulina-nutritional-fertilit … ancy-support.html
http://www.livestrong.com/article/487004-is-spirulina-safe-while-pregnant/
http://www.australianspirulina.com.au/spirulina/spirulina.html
Общо взето е tricky, наистина, защото не знаеш какво приемаш, но не е изначално тъпкана с живак, а го акумулира от средата (въздуха и водата).
На някои места пише, че консумацията на натрупала живак и други тежки метали спирулина, води до мозъчни увреждания и дори загуба на плода.
Аз онзи ден си правих ПКК и урина, но трябваше да хващам автобуса за село, че иначе щях да увисна в "големия лош град" сама... Та друг ми взе резултатите и за сега инфото е, че всичко е в нормата, а хемоглобинът ми (както винаги) е в горната граница за жени :р! Фръц!!! Много обичам това да го навирам в носа на хора, които твърдят, че "ще умра и ще осакатя и бебето си с това моето хранене"!!!! Е, то не е само единият хемоглобин, де...
Да ви се оплача Simple Smile, че новата ми гинеколожка ми отказа болничен!!! Направо се втрещих, дори не допусках, че може да ми откаже!!! Вика "Като има проблем, ще напишем, сега си добре" и прекрати дискусията!!! Не ми се искаше да театралнича и да се преструвам... Но ме хвана яд и прави нещата много сложни сега за работата ми, защото от там ме помолиха да изляза в болничен поради определени причини... Сега май каналният ред е личната да ми дава за кратък период, после комисии и пр.

Общи условия

Активация на акаунт