Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век"( Muhteşem Yüzyıl) тема 70

  • 50 372
  • 735
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 485
Благодаря за изпросените комплименти  Joy Joy Joy
Лили ,скромност е моето име !  Joy Joy Joy
Наде аз си го харесвам пухкав и локумчест  Joy hahaha

Последна редакция: чт, 04 апр 2013, 20:33 от trendafilka

# 676
  • Мнения: 12
Брех,  Матракчъ никой го не иска ни във филма,ни в реалния живот  doh

# 677
  • Мнения: 14 473
То се не знае искат ли го или не,може да си трайкат smile3506

# 678
  • Пловдив
  • Мнения: 167
Спомен за любовта -тази която вече не виждаме в сериала
Скрит текст:
Одно из многочисленных посвящений Султана Сулеймана на смерть свой любимой Хасеки:

«Небеса покрываются черными тучами, ибо нет покоя мне, нет воздуха, думы и надежды. Моя любовь, трепет чувства этого, сильного, так сжимает мое сердце, губит мою плоть. Жить, во что верить, моя любовь... Как встречать мне новый день? Я убит, убит разум мой, сердце перестало верить, нет больше в нем твоего тепла, нет больше на теле моем твоих рук, твоего света. Я повергнут, я стерт с этого мира, стерт душевной печалью по тебе, моя любовь. Силы, нет больше той силы, что ты предавала мне, есть лишь вера, вера чувства твоего, не во плоти, а в сердце моем, я плачу, плачу о тебе моя любовь, нет океана больше, чем океан моих слез о тебе, Хюррем...»
ஜ══════════๑Ƹ̴Ӂ̴Ʒ๑══════════ஜ
Письмо, адресованное Сулейманом Великолепным при жизни Хюррем, во времена военных походов:

«Ветер мой, прохладный, но в то же время огненно обжигающий, моя Хюррем. Ох, какие глаза, они же убивают твоего Повелителя, манят и завораживают. Ты - сердца моего Госпожа, я - твой раб, раб любви своей к тебе. Сколько же счастья в прикосновениях твоих, моя любовь, как же мне тепло и радостно от улыбки твоей, моя лучезарная. Ах, эти руки, руки, что так обнимают, так ласкают, так завлекают в свои объятия. И что же делать мне, как совладать со своим разумом, как, скажи? Заворожила, плен - твоя любовь, моя Хюррем, сладкий плен моей любви».

© Kanuni Sultan Süleyman Han’ın Hürrem Sultan için yazdığı gazel.


И превода
Скрит текст:
Едно из многочислените  посвещения на  Султан Сулейман след смърта на  своята  любима Хасеки:

«Небесата се покриват с черни облаци , никъде няма покои за мен , няма въздух , думи и надежди. Моя любов, тръпката от това силно чувство , така свива сърцето ми , погубва плътта ми . Да живея , въвъ какво да вярвам , моя любов... Как да посрещам новия ден ? Аз съм убит, убит е разума ми, сърцето ми е престанало да вярва, в него я няма повече твоята топлина, няма ги повече ръцете ти по тялото ми , твоята светлина. Аз съм пропаднал, аз съм заличен от този свят, заличен съм от тъгата по теб, моя любов. Сила, нямам повече тази  сила, която ти ми предаваше, имам само вяра, вяра в твоите чувства, не в плътта, а в моето сърце, аз плача, плача за тебе моя любов,няма по-голям океан, от океана на моите сълзи по теб , Хюррем...»
ஜ══════════๑Ƹ̴Ӂ̴Ʒ๑══════════ஜ
Писмо, адресирано от  Сулейман Великолепни когато е била жива  Хюррем, във време на военен  поход:

«Вятър мой, прохладен, но в същото време изгарящ, моя Хюррем. Ох, тези очи , те убиват твоя Повелител, привличат и очароват Ти- сърце мое Господарке, аз съм твой роб, роб на любовта си към тебе. Колко щастие има  в докосването ти , моя любов, как ми е топло и радостно от усмивката ти , моя лъчезарна. Ах,тези ръце дето така прегръщат , така приласкават, така примамват в твоите обятия. И какво да правя аз , как да владея разума си , как, кажи? Омая ме плени ме твоята любов , моя Хюррем, сладък плен на любовта».

© Kanuni Sultan Süleyman Han’ın Hürrem Sultan için yazdığı gazel.

# 679
  • Мнения: 14 473
Благодаря, за стиховете-каква любов какво чудо smile3521

# 680
  • Пловдив
  • Мнения: 167
Сеньора Габриела



# 681
# 682
  • Пловдив
  • Мнения: 167
Чак сега изгледах вчерашната серия:) Много силен момент когато Хюрем уговаря жената да си продаде имота .На практика с построяването на мечета заличава робския пазар като такъв

# 683
  • Мнения: 13 632

darkrose, тайна ли е какво пише под ника и под аватара ти? newsm78 Rolling Eyes

# 684
  • Мнения: 14 473
Още не съм гледала серията от сряда.Даже и номерата им изгубих вече-там нейде ooooh!
Надявам се на събота или неделя и дано да не е пак първи април Hug
Лека и спокойна вечер Heart Eyes

# 685
  • Пловдив
  • Мнения: 167

darkrose, тайна ли е какво пише под ника и под аватара ти? newsm78 Rolling Eyes

По дългия надпис  е - Ти си ми всичко обичам страната ти и душата ти
А пък под аватара личната титла е "любима жена"

# 686
  • Мнения: 3 485
darkrose   bouquet
Един виц от мен :
Скрит текст:
Михримах се разхожда в градината среща Бали бей ,гледа дюкяна на кожения му панталон отворен,навежда срамежливо глава и казва:
-Бали бей ,шатрата ви е отворена...
ББ:
-Принцесо ,когато видяхте ,че шатрата е отворена,дали случайно не видяхте един млад еничар на пост?
Михримах:
-Ооо не,видях само един изтощен дребничък ветеран ,който седеше отчаяно върху две смачкани дисаги...
Добро утро на всички и поздрав от... Heart

Последна редакция: пт, 05 апр 2013, 01:55 от trendafilka

# 687
  • Мнения: 3 485
Това е специално за мамата48  Hug Heart Eyes



ИЗДИРВА СЕ !!!

Последна редакция: пт, 05 апр 2013, 02:29 от trendafilka

# 688
  • София
  • Мнения: 228
darkrose   bouquet
Един виц от мен :
Скрит текст:
Михримах се разхожда в градината среща Бали бей ,гледа дюкяна на кожения му панталон отворен,навежда срамежливо глава и казва:
-Бали бей ,шатрата ви е отворена...
ББ:
-Принцесо ,когато видяхте ,че шатрата е отворена,дали случайно не видяхте един млад еничар на пост?
Михримах:
-Ооо не,видях само един изтощен дребничък ветеран ,който седеше отчаяно върху две смачкани дисаги...
Добро утро на всички и поздрав от... Heart


С този виц преди снимката, дори розите не биха помогнали на ББ!  Joy
След като сценаристите и стилистите го осакатиха, ние го доуформихме!  Joy

А да попитам, това снимката от паспорта  на Шугър ли е?  hahaha

Последна редакция: пт, 05 апр 2013, 02:28 от lidiya_ilieva

# 689
  • Мнения: 3 485



А да попитам, това снимката от паспорта  на Шугър ли е?  hahaha

[/quote]
Ааааааа не това е рисунък на Матракчъ ,окачен в офиса на Кадията ,по моя и на мамата48 молба ,тъй като от известно време е неизвестен...и се издирва!

Награда:купичка локум най-добро качество !

Последна редакция: пт, 05 апр 2013, 02:59 от trendafilka

Общи условия

Активация на акаунт