КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 27

  • 34 204
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 41 070
Да се запиша въпреки,че все па-малко пиша и чета... Peace

# 16
  • Мнения: 3 117
Здравейте,
Търся хомеопат в района на Младост в София, от който да има доволни.
Интересувам се дали с хомеопатия може да се повлияе на киселини, повръщане, както и на липоми по тялото.
Благодаря Ви! И за новата тема, и за помощта!   Peace

# 17
  • Мнения: 8 533
Пит, с помощта на хомеопатията се възстановява болният организъм до здрав. Не се лекуват конкретни болежки, макар така да изглежда. В контекста на питането - не би трябвало да е проблем. Особено като прочетете Александър какво е писал за злокачествените тумори.

Сега малко съжалявам, че не стигнах до хомеопатията преди да оперирам моите доброкачествени .... но .... така явно трябвало да стане Simple Smile човек не бива да съжалява за миналите си постъпки.

# 18
  • Мнения: X
Пит, хората пътуват от други градове, за да отидат при добър хомеопат. За съжаление все още не са толкова много, че да си ги избираме по удобни за нас райони.

# 19
  • Мнения: 11
Благодаря на хората, които споделиха мнение по въпроса. Напоследък (послените 2-3 години  Laughing ) много мисля за при4ините, много наблюдавам и задълбавам, но все още ми е трудно да вникна толкова дълбоко дори и в себе си. Виждам как, кога и какво отклю4ва болестите..но не разбирам защо то4но тези и не разбирам как може да погледнем толкова дълбоко в себе си, за да видим това, което трябва да променим. А дали можем да го променим или носим своята клетъ4на памет или енергиина памет, както щете го наре4ете. Преди време някой писа, 4е у всеки има нещо хрони4но или типи4но, но защо? не се ли раждаме 4исти и необременени? това, което разболява  едно дете от смъртоносна болест не е на4ина му на мислене. Не ми се вярва и родителите да са...

# 20
  • Мнения: 2 677
Нещо прочетено наскоро донамести пъзела на мислите ми за разболяванията, ще го споделя:
"Запитвал ли си се каква може да е истинската причина да се стигне до положение да имаме хрема и болно гърло? Дали това е просто реакция на организма или на едно по-задълбочено ниво тялото ни помага да преодолеем някакво препятствие?

От няколко месеца насам правя проучване и експерименти върху себе си за това какви могат да са потенциалните причини да се разболяваме от настинка, и сега ще споделя основната и най-важна причина според мен за това.

Изводът, до който стигнах е, че настинката (не става дума за грипните състояния) се проявяват в стремежа на съзнанието да се освободи от наболял проблем, с който ни е трудно да се справим, било то напрежение, стресова ситуация или вътрешна душевна борба. Слузта, която отделя тялото олицетворява изчистването на шлаките като израз на изчистване на проблема. Не случайно след прекарано простудно заболяване, се чувстваме някак си изчистени и "освободени".

Помислете върху това следващия път, когато се появи хрема или болки в гърлото. Обърнете внимание на това в следствие на какво се проявяват тези симптоми. С какво е трябвало да се справите? Успяли ли сте да се справите и как се увствате в момента?"

# 21
  • Мнения: 648
Пит, хората пътуват от други градове, за да отидат при добър хомеопат. За съжаление все още не са толкова много, че да си ги избираме по удобни за нас райони.

Изпреварила си ме, точно това щях да напиша Simple Smile

# 22
  • Мнения: 9
това, което разболява  едно дете от смъртоносна болест не е на4ина му на мислене. Не ми се вярва и родителите да са...
Сетих се за ето този случай : http://homeohelp.eu/rumenstoichevsblog/sluchai-na-homeopati/80-d … niya.html?lang=bg
(Когато прочетох първите няколко реда, си мислех, че е невъзможно да има оздравителен процес, ако и майката не се лекува, т.к. я определих като негативно поддържаща причина, но съм сгрешила...)

Последна редакция: чт, 04 апр 2013, 09:54 от valin

# 23
  • Мнения: 8 533
fata_morgana имам повод да размишлявам върху това. Благодаря.

# 24
  • Мнения: 2 677
DarinaK, убедена съм, че последната ми настинка беше от чувство на вина - в момента, в който го осъзнах гърлото спря да ме боли и се почувствах много бодра.

# 25
  • Мнения: 648
Добре, знаем, че болежките ни са породени например от някакви душевни терзания. Не можем да спрем да се терзаем, това е част от характера ни. И какво правим тогава - стоим си болни?  fata_morgana казваш, че си осъзнала, че е от чувство за вина, но практически как се прилага това Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 677
Покрай лекуването на щерката с хомеопатия се научих повече да наблюдавам какво и как се случва, а не веднага да търся помощ и лекарство.
Според мен осъзнаването на проблема е половината от решаването му  Laughing  След това е добре да си направиш изводите -  в моя случай - да приема постъпката си и да си простя за това, което съм направила, отчитайки грешката си, а не да се оправдавам защо съм го направила.
Терзанията ни са част от характера, но е добре да се търси първопричината за тях и да се работи върху нея. В момента, в който казваш "е, ами аз съм си такъв" в някаква степен се блокираш и не стигаш по-надълбоко. Не знам дали го обясних разбираемо... Чувала ли си за техниката на емоционална свобода(ТЕС)?

# 27
  • Мнения: 11
Добре де, ако го осъзнаваме, но не можем да го променим. Примерно 4увствително дете, което се плаши (стряска), когато 4ужд татко се кара на детето си и в следствие на наблюдаваната сцена се разболява остро. Не е еднократен слу4ай. Каква е правилната реакция, 4акаш го да осъзнае и му говориш, 4е няма нищо страшно. Не го срещаш с приятел4ето, щото неговия татко може да му се скара  Rolling Eyes или по4ваш да го овикваш 4ат пат профилакти4но, за да не е толкова 4увствително  Laughing

Знам, 4е правилния отговор е казваш на хомеопата си, ама то всяка една ситуация или мисъл провокира нещо. Не е само хомеопатията решение, комплексно е.

Или полу4аваш 4увство на вина и запо4ваш да кашляш. Въпросът е защо то4но ти се 4увстваш виновна, защо детето се плаши и внезапно се разболява и как да променим това?

# 28
  • Мнения: 2 677
Ами не знам, опитвам си да си обяснявам някои неща, което не означава, че винаги съм права. Съгласна съм, че са комплексни нещата, затова продължавам да търся, да чета и да експериментирам...
Прилагала съм ТЕС и върху малката, когато беше на около годинка - действаше й, даже сама ми напомняше да го правя, така че едва ли е само внушение.

# 29
  • Мнения: 11
и аз така, опитвам се да си обесня и да намеря решение, експериментирам със себе си, наблюдавам и задавам въпроси   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт