КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 27

  • 34 186
  • 744
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 19 360
Изивнявам се за грешната инфо в такъв случай. Аз знам от една съфорумка, че ходят във Варна на хомеопат и са доволни, но явно са единичен случай. А и зависи колко боледуват децата.

Между другото ние в остро май никога не сме ходили при нашия хомеопат. Винаги дистанционно. В обострено хронично ходим.

# 271
  • Мнения: 1 572
Изписаха ни Хустил за сухата кашлица на децата в доза 4 х 15 капки за 5 дена.
В случай на пристъп на 15 мин по 15 капки в рамките на 1 час.
Днес ден 3 от лечението се налои да дам силната доза от 4х15к за час и сега не знам дали до края на деня трябва да давам по обичайната схема преди хранене. Дано някой може да ми помогне с инфо, защото нямам връзка с хомеопата в момента.

# 272
  • Мнения: 2 342
Добра, хомеопатът не ви е класически, нали?

# 273
  • Мнения: 1 572
Добра, хомеопатът не ви е класически, нали?
Петко от Хера

# 274
  • Мнения: 1 351
Изивнявам се за грешната инфо в такъв случай. Аз знам от една съфорумка, че ходят във Варна на хомеопат и са доволни, но явно са единичен случай. А и зависи колко боледуват децата.
...............
То и аз бях доволна , защото пристъпите ни намаляха и изчезнаха , но започнаха да се появяват съвсем нови неща , което не е истинско лечение , а подтискане или знам ли какво още .....Освен това не сме спрели три месеца да гризкаме на сухо хапченца и ШС по три пъти на ден.
Картинката е следната -
       Та една майка със детето си отива на така нареченият класически хомеопат заради кашлица и тя отшумява след три , четири дни и майката ДОВОЛНА . След това се появява запек например , или зелен сопол , или болки в корема , успоредно с това детето става нервно или пък необичайно послушно и майката си мисли че е нова болест със характерната кривотия , сапъдстваща разболяването на всяко дете , а не последствие от първото лечение.. Пак отива на същият хомеопат и пак историята се повтаря и пак доволна....и пак .....и пак......Докато не пропрочете тук - так и вътрешното и Аз не започне да нашепва че нещо не е наред .....Нормално ли е постоянното тъпчене на детето със алопатични лекарства да се замести със ПОСТОЯННО  тъпчене със хомеопатични лекарства. newsm78 / нямам въпросителен знак на клавиатурата/.
 Ха , сега да се изкажат и хомеопатите , а защо не и пациентите Rolling Eyes

# 275
  • Мнения: 2 382
Клемче, според мен ако едно дете е болнаво, едва ли с хомеопатията като с магическа пръчка ще спре да боледува. Ще разреди , ще стане по-леко, но на тази възраст все пак това не е толкова странно.
П.С. Забравих, че вие не ходите на градина- тогава наистина е малко странно Peace.

# 276
  • Мнения: 3 499
Ако влошаването е на по-дълбоко ниво, значи кофти. Независимо дали на пръв поглед има или няма връзка с хомеопатичното лекарство. Говорили сме за нивата - физическо, емоционално, ментално. И според ембриологията, произхода на тъкани, органи и системи, се следят и физическите проявления.
В случая на Клемче мисля, че си е живо потискане. Не специално за този постинг, а взимам предвид и доста от предишните й разкази за развитието при детето след хом.л-ва.

# 277
  • Мнения: 1 351
Радвам се , че всичко това вече е отминало . Вече сме при друг хомеопат . Пиша все още за преживяното , за да помогна доколкото мога на пациентите който са на такова КЛАСИЧЕСКО ХОМЕОПАТИЧНО ЛЕЧЕНИЕ  , което аз не случайно нарекох преди време КОМПОТНО. Хубаво и пробуждащо действа четенето на литература , относно хомеопатията . Благодаря на редовно пишещите  в тази тема за насоките и подсказките   bouquet
Остава да ви пожелая успешен ден , макар и да преполови вече.  Peace

# 278
  • Мнения: 2 677
klem4e, много неприятно се е получило при вас, добре, че си се усетила навреме.
И аз азпочнах повече да чета за хомеопатията, чак ми се приисква да уча на моменти, но нямам такава възможност засега.
Мисля, че е много важно да си паснете с лекуващия хомеопат, за да има добри резултати.

dobra, едва ли друг освен Петко може да ти отговори на въпросите, а той определено не е класически хомеопат  Peace

# 279
  • Мнения: 186
детето става нервно или пък необичайно послушно и

точно така сме ние в момента , след лечение на конюнктивит и гнойна ангина .Доста нервен на моменти и започва да реве от нищото ( а не е плачлово дете)или пък прекалено кротък понякога-видимо.Дали наистина е поддтискане .Казах на Х , тя каза , че няма връзка с болестта , т.е. последствие.Моля изкажете мнение
Общо взето от септември когато му почна някаква влажна кашлица , която продължава и до днес , а и тогава тръгна и на ясла , постоянно си пием , нещо я за сопол , за кашлица (да чукна на дърво не се е разболявал от нещо различно), сега конщнктивита и ангината са първите му сериозна болести

# 280
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Може ли да внесете малко яснота по един въпрос. Отиваме на хомеопат, дава ни ХЛ, което отговаря най-близо до пациента, нали така? Уговаряме се да идем на проследяване след месец. През този месец детето се разболява от нещо си. Как е правилно да се постъпи-да се даде от изписаното лекарство или да се изпише ново според болестта? Това лечебна криза ли е? Естествено се чуваме по телефона с хомеопата, но мисълта ми е по принцип как се прави?

# 281
  • Пловдив
  • Мнения: 40 988
Може ли да внесете малко яснота по един въпрос. Отиваме на хомеопат, дава ни ХЛ, което отговаря най-близо до пациента, нали така? Уговаряме се да идем на проследяване след месец. През този месец детето се разболява от нещо си. Как е правилно да се постъпи-да се даде от изписаното лекарство или да се изпише ново според болестта? Това лечебна криза ли е? Естествено се чуваме по телефона с хомеопата, но мисълта ми е по принцип как се прави?

При нас поне и да е пито ХЛ,а след това има разболяване и ако е остро,сме пили ново ХЛ отговарящо на новото ни с-ние.Това не пречи на старото да си действа.
Но това го знае най-добре холеопата.Звъниш,обясняваш какво е положението,а той преценя дали е криза или остро с-ние. Peace

# 282
  • Мнения: 186
На нас също ни се изписва ново ХЛ отговарящо на настоящото състояние.Ние се чуване 2 дни след като е изписано ХЛ , за да се прецени състоянието и дали да продължим със същото , с честотата или да изпише ново

# 283
  • Мнения: 2 382
Това го преценява хомеопата. Случвало се е да пием основното лекарство, ако е обострена хроника или да пием ново лекарство, ако е остро състояние.

# 284
  • Пловдив
  • Мнения: 40 988
А когато вече се разредят болестите и принципно няма какво да се "каже" на хомеопата...през колко време се ходи на проследяване?През 3-4 мес. или...

Общи условия

Активация на акаунт