Каква раница за първокласник?

  • 309 809
  • 2 341
  •   1
Отговори
# 1 635
  • Мнения: 99
И аз в търсещите раници за дребно и слабо дете. Харесват ми раниците тип куфар, но пък как се почистват? Другите могат да се перат.
Гледахме вчера една на габол, лека, ще се пере, но пък тя е по-голяма от детето, като я напълним с учебници ще я завали Laughing
Отделно е хиперактивна и затова исках да е куфар, че да не стават учебниците баница. Не сме видели  и пробвали мека с твърдо дъно
Ако детето ти е слабичко и дребно ,не препоръчвам раница на Габол,те за мен лично са за по-големи деца 5-6 клас.Като размер са огромни и някак си стоят като мешка на гърба на по-малките деца.И си права,че като се напълни с учебници ще повали детето.До нас има училище и като излизам за работа ги гледам децата.Ми те миличките им висят раниците до колената и понякога се питам ,защо родителите са купили такива големи раници,не виждат ли как се мъчат децата с тях.

# 1 636
  • Мнения: 99
На пазара има вече такова изобилие от раници и утвърдени марки,но не всеки родител може да си купи хубава и здрава раница да детето си,но поне може да я купи по размер на детето.После защо се получават изкривявания и болки в гърба,още от 1 калс..

# 1 637
  • Мнения: 3 738
Така е, аз затова габол я отхвърлих. Лошото е, че в нашия град няма засега голям избор на раници. Иска ми се да не я купувам по картинка, а да я пробваме.

# 1 638
  • Мнения: 4 163
Ако детето ти е слабичко и дребно ,не препоръчвам раница на Габол
Габол имат различни размери
Специално избрах тази http://hitpazar.com/seriya-produkti-corner/503-gabol-corner-ranica.html с размери 31/41
Сега завършваме трети клас и е здрава, и догодина ще изкара с нея
А какво сурнене и хвърляне е видяла, тя си знае  Joy

# 1 639
  • Мнения: 99
Тази раница е стар модел и май я няма вече на пазара,съдейки по цената,защото аз гледах раници на Габол и по 70 лв не видях.Да не кажа ,че попаднахме на раници на Габол от по 85 лв нагоре,аз за тази цена по-добре да дам още 15-20 лв и да си купя хубава анатомична раница.

# 1 640
  • Мнения: 3 738
Може и да имат различни размери, но това, което имаше при нас е голямо. Моето дете е 13кг и 109см. Тя ще влезе в раницата.

# 1 641
  • Sofia
  • Мнения: 1 368
Преди 4 години сина ми беше първокласник и му купихме раница, на която държеше да има дракон, марката е Karton P+P, все още я носи, анатомична е, махам стойката и я пера в пералнята, така 4 години, здрава е, но материята се позахаби иначе вероятно може да кара още. Тази година ще имам и първокласничка и мисля пак на тази марка да заложа.

# 1 642
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Да ви питам (малко в страни от темата, но да не отварям нова тема) - как си перете твърдите раници? Нашите са Белмил и са с твърди стени и твърд капак. И се чудя, ако твърдото вътре е картон дали няма да ги съсипя, ако ги намокря.  newsm78

# 1 643
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 532
Да ви питам (малко в страни от темата, но да не отварям нова тема) - как си перете твърдите раници? Нашите са Белмил и са с твърди стени и твърд капак. И се чудя, ако твърдото вътре е картон дали няма да ги съсипя, ако ги намокря.  newsm78

Херлиц го перях с душа, нямало е никакви проблеми. Прана е по този начин поне 7-8пъти за 3години.

# 1 644
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
А твърда ли е?  newsm78

# 1 645
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 532
Да, от твърдите е. Аз прах и несесера, който беше в комплект с раницата в пералнята и нямаше проблем. На 30 градуса, сложила го бях в торбичка (тези за сутиени).

# 1 646
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Благодаря.  Hug

# 1 647
  • На планетата земя
  • Мнения: 794
Здравейте!
Предстои ни първи клас,дъщеря ми е висока,едричка за възрастта си,харесахме раница на Херлиц ето тази:
https://www.moliv.bg/uchenicheski-ranici/herlitz/komplekt-4-v-1- … ballerina-herlitz

Въпросът ми е дали е добър вариант?

# 1 648
  • Мнения: 3 738
 savina_33  и за мен това е проблем. Скоро продавачка ми каза, че раниците тип куфар на белмил не могат да се перат  newsm78. Дали е истина не знам.

# 1 649
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Смятам първо да пробвам с една пяна за дамаски, която не е много мокра. Ще напръскам и ще ги изчеткам. Те не са много мръсни, но все пак имат нужда от малко освежаване. Ако не е достатъчно ще търся подходящ препарат.

Общи условия

Активация на акаунт