Пътуване в Италия, море, езера, планини, забележителности и…..

  • 135 971
  • 746
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 93
InaDot, Тинки, всъщност..... мъжът ми иска да шофира, даже иска и до Неапол да се пуснем с нашата кола.... А тя е една 20 годишна красавица Simple SmileSimple SmileSimple Smile дето всеки път се скапва преди да тръгнем на дълъг път Simple SmileSimple Smile
Никак не се страхува, даже напротив, иска да вземе разстоянието Бг - Италия без преспиване и без почивка за дрямка на някоя бензиностанция (и това сме го правили, но с друга група Simple Smile )
Но аз се притеснявам, не толкова че ще се умори той от шофирането....колкото че едва пристигнали и ще ни чака първи ден във Венеция.... обиколки до припадък Simple SmileSimple SmileSimple Smile Шофьор след толкова път и да обикаля, с дискова херния Simple SmileSimple Smile Никак не е приятно, затова ще настоявам за някаква нощувка, ще видим къде и как да я направим Simple Smile
Да кажа честно, аз повече се притеснявам да ходим с нашата кола, но пък ще е приключение, трябва да се опита Simple SmileSimple Smile

# 316
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Момичета, къде точно е това, смисъл координати за навигация или адрес?
Виждам, че пише тоскана, но...не съм го виждала на живо, въпреки обиколките на района преди години..
http://prikachi.com/images/521/7145521E.jpg

# 317
  • гр. София
  • Мнения: 4 777
mellie, направо ти завиждам. Както писах по-горе при нас ситуацията е обратната....Вижда само минуси  Rolling Eyes  но аз не се отказва! Може за момента просто още да не е узрял за такова нещо  Mr. Green А сега имам друг въпрос - може ли с дебитна карта V Pay да се резервира он-лайн хотел? Виждам, че искат кредитна и то Visa или Master card. V Pay не е ли вид Visa?  newsm78 Има ли някой по-запознат с тия неща?

# 318
  • София
  • Мнения: 3 771
А сега имам друг въпрос - може ли с дебитна карта V Pay да се резервира он-лайн хотел? Виждам, че искат кредитна и то Visa или Master card. V Pay не е ли вид Visa?  newsm78 Има ли някой по-запознат с тия неща?

Leila Да, V Pay е създадена от Visa. Не знам от коя банка е твоята карта, но с моята може да се плаща в интернет само при търговци, които поддържат 3D код за сигурност.
За момента се твърди, че това е най-сигурната карта, доколкото има такава.

# 319
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 141
 mellie , запасете се с пари в картите ,защото със стара кола на такъв път е рисковано .Ние винаги пътуваме със сравнително нови коли и понякога има изненади Simple Smile Преди години , 2 годишна кола ни остави като скъса някаква предна шайба на двигателя в Унгария .Оправиха я на място ,но не беше приятно .Сега се наложи да си сменим акумулатора в Италия .Било му дошло времето и пак колата е сравнително нова -4 годишна .Правим пълна проверка преди да тръгнем ,ама знае ли човек Simple Smile) Дано нямате изненади ,че всички цени са двойни на нашите ,а ако е празник или събота или неделя -забрави.
Послушай Блед за нощувките ,пътя е много .И му /и  благодаря за темата и точната информация ,която дава .За споделеното .На нас ни беше много полезно при последната ни обиколка из Италия  bouquet
 Josefin това е картина според мен , типичен тоскански пейзаж .Накъдето да погледнеш е все така .А може и да съществува това място ,наистина е очарователно.
 Leila ако мъжа ти го е страх ,нека не тръгва с кола .Няма смисъл да хаби нерви ,пък и не само той Simple Smile Въпреки ,че щом е карал в Гърция и в Италия не е много сложно .Добра навигация -ново поколение с подробни и актуализирани карти с трафик може да направи чудеса за вас Simple Smile  

# 320
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
не е картина - една снимка имам от сайт за обиколка на италия и друга видях днес във фейсбук в една група за красиви места по света...питах и там, ако знаят откъде е...ако го има това място, отивам  Laughing

# 321
  • Мнения: 11
Привет BLED, пиша ти тук, защото на лични не ми приема съобщението, казва, че пощата ти е пълна. Много сме впечатлени от разказите и напътствията ти за Италия. Ние много обичаме да пътуваме но трудно намираме компания за това. Много ще се радваме, предвид и вашия опит, някъде да пътуваме с вас... ние имаме кола и няма да тежим на никой. Ако за празниците около 1 май планувате нещо ииии ако евентуално искате компания ще се радваме да чуем ваши идеи за пътуване. Надяваме се, че не сме те притеснили и чакаме с нетърпение отговора ти.
Никол и Митко
П.П. Ако някое друго семейство планира такова пътуване, ще се радваме да обсъдим и с тях евентуален общ маршрут.

# 322
  • София
  • Мнения: 5 193
Аз да попитам за влаковете - ще ми трябват такива Рим-Флоренция, Флоренция-Пиза, Флоренция-Болоня, Болоня-Венеция. Има ли смисъл да ги купя предварително, т.е. ще им се качи ли цента?   bouquet
Някой може ли да ме упъти мен?  newsm78

# 323
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 141
kashmir ,не съм пътувала с влак в Италия ,но ми стана любопитно след въпроса ти и се разрових малко из нета .В тези 2 сайта има доста информация за теб ,докато се включи някой с лични впечатления .Може и да си ги видяла вече и да се повтарям Simple Smile    bouquet
   http://www.ricksteves.com/travel-tips/transportation/trains/italy-rail-passes
   http://www.italiarail.com/city-city-tickets

# 324
  • София
  • Мнения: 3 771
Цитат
..благодаря за темата и точната информация ,която дава .За споделеното .На нас ни беше много полезно при последната ни обиколка из Италия..  bouquet
Цитат
Много сме впечатлени от разказите и напътствията ти за Италия.
veni-vidi
НИКОЛ111
Безкрайно ви благодаря за оценката, която ми давате. Отворена съм за всякакви идеи и предизвикателства, само за да ви бъда в помощ. Ще изчистя пощата/правя го редовно…но…/ и ще продължа на лични, при възможност. Благодаря Ви.   bouquet   bouquet

# 325
  • София
  • Мнения: 54
Здравейте,
много интересна и полезна тема! Предстои ни пътешествие от Милано до Ница. Осигурени са вече самолетните билети и кола под наем. Сега остава да се осигури и спането. Ще съм много благодарна ако ми помогнете и ми препоръчате места за спане по маршрута и интересни места за посещение Simple Smile

# 326
  • Мнения: 1 031
Здравейте,
много интересна и полезна тема! Предстои ни пътешествие от Милано до Ница. Осигурени са вече самолетните билети и кола под наем. Сега остава да се осигури и спането. Ще съм много благодарна ако ми помогнете и ми препоръчате места за спане по маршрута и интересни места за посещение Simple Smile


Кажи броя на планираните дни и сезона

# 327
  • Milano
  • Мнения: 3 679
Аз да попитам за влаковете - ще ми трябват такива Рим-Флоренция, Флоренция-Пиза, Флоренция-Болоня, Болоня-Венеция. Има ли смисъл да ги купя предварително, т.е. ще им се качи ли цента?   bouquet
Някой може ли да ме упъти мен?  newsm78

http://www.trenitalia.com/

Значи, за регионалните влакове няма нужда от предварително закупуване на билети, цената им не се мени във времето, няма запазени места. На сайта се виждат цени и часове най-много до седмица напред.

За експресните влакове - Фречча росса, Фречча ардженто колкото по-рано се закупи толкова е по-изгодно, зависи кога ще пътувате.

В обобщение, Фиренце- Пиза - има само регионални влакове, на всеки половин час са, няма нужда от предварително закупуване.

Болоня - Венеция Санта Лучия - регионални влакове има на всеки час, пътуват само половин час в повече от експресните, тук зависи - ако пътуването е по-натам цените на двата типа влака може да са подобни, вие си решавате, според мен няма смисъл от предварително закупуване, ако половин час път в повече не ви е проблем.


Фиренце - Болоня - има регионални влакове на ниска цена, които тръгват от гара Фиренце Рифреди, а не от Централната им гара (Фиренце Санта Мария Новелла). До нея има влакове на всеки 5 мин. от Ц.гара не е проблем). Има прекачване в Прато. Следващия влак е 15 мин. по-късно. Пътува се ок.
1,40ч.
Ако пътуването ви е по-натам прим. след 2 месеца може да се намерят експресни влакове на подобни цени на регионалните, които са от Фиренце С.М.Н. до Болоня Чентрале. Пътуват 40мин.


Рим - Флоренция - тук бих взела билети за Фречча росса, защото има голяма разлика в продължителност на пътуването - 1 час и нещо с нея срещу почти 4 часа с регионален влак на даже по-ниска цена, ако билетите са купени рано.

Сайта по-горе има и английска версия.
Ако искаш да видиш всички видове влакове кликваш горе вдясно в сивото квадратче ''всички влакове'', иначе излизат само експресните.

За да видиш опцията с рег. влак от Флоренция до Болоня избираш ''Флоренция всички гари''.

# 328
  • София
  • Мнения: 5 193
  bouquet Много ти благодаря!

# 329
  • София
  • Мнения: 54
Кажи броя на планираните дни и сезона
[/quote]
Пътуването е от 2 до 10 април. Планираме от Милано да минем през Геноа и от там по крайбрежието да стигнем до Монако и Ница. Всяка информация ще ми е от полза. Благодаря предварително! Peace

Общи условия

Активация на акаунт