Университети в Германия и в други държави с немски език

  • 110 029
  • 725
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 14 418
Една съвременна Мисис Марпъл ,може би Hug

# 256
  • Мнения: 18
... всъщност масовите специалности са с Numerus clausus  Wink, неограничен е приемът при специалностите, за които няма много кандидати- инженерни и природни науки.

А така. Аз се чудя защо постоянно ми излиза "ограничен прием". Ние няма да сме с напълно отлична диплома. Всички преподаватели много си държат на предметите  Rolling Eyes  Скоро дъщеря ми се ядосваше, че се е набутала в училище с високи изисквания, вместо да иде някъде, където ще е пълна отличничка без усилие.

B l a n k a, искам да уточня, че не винаги крайната оценка от дипломата е критерия за класиране. Например в ТУ Мюнхен си образуват някакъв бал, който се определя от оценката от дипломата и оценките по определени предмети, които са важни според тях за дадената специалност. По тази причина ни искаха преведена и легализирана академична справка с оценките от последните 2 години (11 и 12 клас) по срокове и годишна оценка. След това, всяка оценка от тази справка се приравнява към тяхната система на оценяване (както и крайната оценка на дипломата) и се образува балът, с който се състезаваш.

Съжалявам, че се включвам толкова късно, но само вечер имам възможност да пиша в темата.

# 257
  • Мнения: 633
Ирена, и моята малката е луднала по тая криминология и се чудя как да я откажа и какво ще я прави криминологията после newsm78 ooooh!

Ох, не знам, тия деца май много филми гледат Simple Smile И според мен шансовете за реализация са много малки, в смисъл, че работата е специфична и едва ли ще предпочетат чужденци. Все си мислех, че ще я заинтересува друг тип право, но тя твърди, че освен наказателното останалите са й много скучни.

# 258
  • Мнения: 1 064
Мама АМ, благодаря,  Hug  Не е късно включването, има много време.  Laughing

Като казвате криминология, вид право ли имате предвид?

# 259
  • София
  • Мнения: 2 361
Погледнато теоретично, не би трябвало да има проблем за работа по криминология, ако човекът е учил в страната. Но при равни други условия, нормално е  да предпочетат свой сънародник.
А за да се работи тази професия е задължително да си завършил в съответната страна. И законодателството и психологията са специфични за дадена страна. Дори в Канада не-канадци нямат право да следват и практикуват тази дисциплина.
За жена ми се струва тежко. Иска се железен характер и психика.

# 260
  • Мнения: 3 410
Ами тежко е, ама Хорейшио им е объркал мозъка, не мога засега да се оправя с малкото германче и неговата криминология.

# 261
  • Мнения: 633

Като казвате криминология, вид право ли имате предвид?

За съжаление не е право, или поне има допирни точки главно с наказателното. Изследване на криминогенната обстановка, психологически профили, различни изследвания в посока на извършените и предотвратени престъпления, ей такива неща. С други думи - профайлър, ама тези работни места не са никак масови.

Мойто германче ми беше казало преди няколко месеца, че според проучвания излязло, че в тяхната провинция било по-опасно да се ожениш/омъжиш, отколкото да минеш нощем сам през парка Simple Smile. Иначе казано, домашното насилие е по-често срещано от уличните нападения. Ей такива работи учат по предмета криминология.

# 262
  • Мнения: 1 064
Много интересна професия, но не е за всеки. (За мен професиите, свързани с негативното в живота, са за много специални хора и евала, че ги има).

# 263
  • Мнения: 1 306
 
Голямата ми дъщеря завършва iBWL в 300 хил. град в Бавария. Изпитите се вземат трудно с по висока оценка от 2. Което е важно, ако после човек иска да запише магистратура. Вероятно зависи от унито. Но всичките деца от България в тази специалност са така, за това уни говоря. Работа в уните и отказваха всичките пъти , в който кандидатства. Сега работи, но по специалността си. Трудно се намира работа за бг студенти, изключвам кетъринг, кухня и т.п. Наемите на квартирите не са ниски. Конкретно ние плащаме 300евро в частно общежитие. Немските студенти в Аугсбург в тази специалност не контактуват много с българи. Иначе специалност е ограничена(NC). Детето влезе с диплом 1 и оценки на тест ДАФ 5554

# 264
  • Мнения: 1 064
iBWL май е нещо, свързано с финанси?
Деси, звучиш критично, но браво на детето. Въпреки трудностите, се справя  Peace Тя доволна ли е?

# 265
  • София
  • Мнения: 937
Така е,  оценки се изкарват много трудно (само да вметна, че споменатата от Desi.67 оценка 2 по академични стандарти е 80-90%, А-  по американската система, А/В по английската). Моят син твърди, че с половината от това учене в България е щял да има 6 по всичко  Grinning. За магистратурата ще е голяма борба, обаче пък и никой не им е казал, че ще е лесно  Mr. Green.

Искам да споделя едно свое наблюдение (от една страна синът ми и съучениците му, от друга деца на колеги, а и надничам чат- пат в темата за студентите във Великобритания). Гледам по обкръжението на сина ми, че  интересите към другия пол са ограничени до българки, а "предлагането" е доста намалено  Grinning, докато доста от момичетата вече са с чуждестранни гаджета. Струва ми се, че девойките в чужбина са доста по-адаптивни и интегрируеми, по-лесно установяват контакти от всякакво естество с местните, с чужденците. При момчетата като че ли липсва това общуване, от чисто социална гледна точка са доста ощетени.

# 266
  • София
  • Мнения: 13 147

Голямата ми дъщеря завършва iBWL в 300 хил. град в Бавария.  Трудно се намира работа за бг студенти, изключвам кетъринг, кухня и т.п.

Tочно тази беше причината дъщеря ми да отиде в милионен град с много повече възможности. И пак в 300 хиляден град не е толкова страшно, но голяма част от университетите са в много по-малки градчета. Там успяват да намерят работа само като детегледачки, сервитьорки и подобни.

За магистратурите май не съм писала в тази тема. За да я допуснат изобщо до изпит, трябваше да покаже документ, че е в първите 30 % по успех от завършващите бакалавър в нейния университет. Това донякъде дава равен старт на участниците, защото в някои университети оценките се изкарват по-лесно, а в други по-трудно и е несправедливо да има праг с оценки. Вече на изпита какво ще покаже зависи от подготовката в конкретния университет и от студента.  Wink В първите години се чудехме дали не сме сбъркали с избора на университет с високи изисквания, защото на други места оценките се изкарват по-лесно, но на изпита се проличаха подготовката и знанията, натрупани през годините. Може би този вид прием за магистърски програми не важи за всички университети, но за тези с много желаещи има сериозно "сито".

Моят син твърди, че с половината от това учене в България е щял да има 6 по всичко  Grinning.

Абсолютно вярно! Предполагам, че децата са съвсем наясно с това когато тръгват към Германия.

Последна редакция: пт, 19 юли 2013, 16:09 от Тaня67

# 267
  • София
  • Мнения: 937

За магистратурите май не съм писала в тази тема. За да я допуснат изобщо до изпит, трябваше да покаже документ, че е в първите 30 % по успех от завършващите бакалавър в нейния университет. Това донякъде дава равен старт на участниците, защото в някои университети оценките се изкарват по-лесно, а в други по-трудно и е несправедливо да има праг с оценки. Вече на изпита какво ще покаже зависи от подготовката в конкретния университет и от студента.  Wink В първите години се чудехме дали не сме сбъркали с избора на университет с високи изисквания, защото на други места оценките се изкарват по-лесно, но на изпита се проличаха подготовката и знанията, натрупани през годините. Може би този вид прием за магистърски програми не важи за всички университети, но за тези с много желаещи има сериозно "сито".


Таня, дъщеря ти учи БВЛ, или греша? Магистратурата и също ли е БВЛ и защо избрахте същия университет? Синът ми иска да прави мастър в друг...

# 268
  • Мнения: 1 064
Не съм много сигурна, че са съвсем наясно. Пак ви казвам - ходят из Германия на екскурзии, на езикови обмени, на какво ли не и придобиват самочувствие, че учат и знаят повече от германчетата. И си мислят, че много лесно ще се оправят там.
Ха, нещо хубаво: Сега приятелка на дъщеря ми беше на езиков обмен в Германия и след 3 седмици престой й писа:
В едно нещо съм абсолютно сигурна: че трябва да учим тук!  Laughing Laughing Laughing
Кажете, какво е все пак това БВЛ

# 269
  • Мнения: 14 418
БВЛ newsm78
iBWL newsm78
Моля,пояснете Praynig

Общи условия

Активация на акаунт