Мнения за 7-мо СОУ - София

  • 12 447
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 486
Синът ми е приет в 07 СОУ София след 7 клас. Интересувам се от информация за подготовката, която дава по английски и испански, както и за всякаква информация за училището и учителите.

Последна редакция: нд, 08 авг 2021, 10:01 от Фран

# 1
  • Мнения: 3
Здравей,
Дъщеря ми също е приета в 7СОУ с английски и испански. И аз се интересувам за мнения относно училището като цяло. По форумите има само стари публикации от преди две години.

# 2
  • Мнения: 486
Здравей, с какъв профил сте вие - български или математика. Ако сте с математика, ще бъдем съученици. Това, което имам като информация е че училището е с много добри учители по английски език и подготовката по този предмет е на високо ниво. Освен това, доколкото разбрах правилата са строги, както по отношение на дисциплината, така и за учебния процес, т.е. изисква се сериозно учене. Това е по думи на една госпожа, която има център за частни уроци и има наблюдение върху нивото на училището и учителите.
Освен това ми направиха впечатление резултатите на училището на ДЗИ след 12-ти клас. След езиковите гимназии и някои частни училища, то е едно от училищата с много добри резултати на матурите по БЕЛ и английски.

# 3
  • Мнения: 3
Да с математика сме Simple Smile

# 4
  • Мнения: 486
 Simple Smile Значи, ще бъдем съученици. Имате ли някаква информация за училището?

# 5
  • София
  • Мнения: 223
И ние сме там АЕ,НЕ,БЕЛ,ИТ,записвам се да следя,дано сме направили правилен избор Praynig

# 6
  • Мнения: 486
Здравей.
И аз се надявам на същото. Информацията ми за училището е доста малко. Избрах го по профил на изучаваните предмети, от информацията за резултатите от ДЗИ през годините и според бала ни от изпитите. Ако съдя по резултатите от ДЗИ, училището е много добро.
Същото потвърди и шефката на школата, в която ходихме на уроци по български език. Каза, че нивото на преподаване на английски език е много добро и изискват от учениците да учат.
Не познавам никой, който е учил там, така, че нямам информация от източника.
В петък излезе третото класиране в ТУЕС и синът ми го приеха и там. Срокът за записване изтича утре, но той е категоричен, че ще си остане в 07 СОУ.
Като имам предвид, че не знаем нищо за училището, наистина се чудя, дали сме направили добър избор, но нямам намерение да го убеждавам да промени решението си.
Ако имате някаква информация, моля да я споделите.

# 7
# 8
  • Мнения: 486
Няма ли във форума други съученици в 7 СОУ?

# 9
  • Мнения: 486
irka 7, valeto 74 вие останахте ли или сте участвали в 3-то класиране?

# 10
  • Мнения: 0
Здравейте на всички,

Моят син беше приет на първо класиране в 7 СОУ, но бяхме писали 32 СОУ преди него и предпочетохме да се запишем в 32 след второ класиране -АЕ, НЕ. Нямам конкретно мнение за 7 соу, но 32 беше с повече препоръки ( може би повече познати имахме с мнения от 32), а и от гледна точка на разстояние също. PEVE, ние също кандидатствахме в ТУЕС, но там малко се поизложихме и нямахме шансове, аз лично бих предпочела ТУЕС пред 7 мо или 32 дори, но в крайна сметка моят син реши, че предпочита да учи езици, а не да отива в Джон Атанасов ( където щеше да е приет на първо класиране, ако го бяхме посочили сред първите желания със системно програмиране.) Успехи на всички и най-важноте е децата да учат това, което им е по сърце.

# 11
  • Мнения: 3
Да останахме в 7-мо. Не сме участвали в трето класиране. Чух доста добри препоръки от познати за училището, особено за дисциплината затова реших да не се пробваме на трето класиране.

# 12
  • София
  • Мнения: 223
Не сме участвали в 3то класиране,нямах нерви да чакам,бях решила ,но моят мъж ме разубеди,пък и като гледам ,нека учи езиците ,дано имаме късмет и да са добри преподавателите и всичко да е ок.

# 13
  • Мнения: 486
Имате ли представа, какви са задължителните произведения по литература за 8 клас?

# 14
  • Мнения: 486
Интересува ме също, ако разполагате информация, дали ще има родителска среща преди началото на 8 клас?

# 15
  • Мнения: 3
Когато се записвахме ми казаха да следя в сайта на училището, там ще напишат кога ще е родителската среща за осми клас.
За сега няма информация. Интересно ми е в сайта са пуснали накакъв списък с учебници, дали това са учебниците който трябва да купуваме или да изчакам род. среща там да кажат.

# 16
  • Мнения: 0
Това са публикуваните произведения за 8 клас в сайта на Министертво на образованието.

Светът и човекът в съвременната
българска литература
“Тихият пролетен дъжд” –Николай Лилиев
“Скрити вопли” – Димчо Дебелянов
“Зимни вечери” – Христо Смирненски
“Дамата с рентгеновите очи” – Светослав
Минков
“Потомка” – Елисавета Багряна
“Песен за човека” – Никола Вапцаров
“Крадецът на праскови” – Емилиян
Станев
“Жена” – Блага Димитрова
“Дервишово семе” – Николай Хайтов
„Преди да се родя и след смъртта ми” –Ивайло Петров
“Японски филм” – Валери Петров
“В един есенен ден по шосето” – Павел
Вежинов
“Нежната спирала” – Йордан Радичков

# 17
  • Мнения: 486
Благодаря за отговорите. Предполагам, че учебниците са същите, но не смея да ги купя, преди да потвърдят от училището. Предполагам, че това ще стане на първата родителска среща, преди началото на учебната година. Разбрах, че имало книжарници в София, от където се купуват запазени учебници втора употреба. Дано септември да не са свършили тези, които ни трябват.

# 18
  • Мнения: 3
Родителската среща за 8 клас за учебната 2013/2014 г. ще се проведе на  11 септември от 18:30 часа.

# 19
  • Мнения: 486
Днес е родителската среща. Дали трябва да идват и децата?

# 20
  • Мнения: 486
Реших да се обадя до училището, за да попитам. От там казаха, че е  само за родителите.

# 21
  • Мнения: 1
Здравейте, все пак тези, които останаха в 7мо какво мислят за него? И АЗ СЕ ЗАПИСАХ ТАМ, интересно ми е какво смятате, след като вече учите там

# 22
  • Мнения: 486
Синът ми завърши тази година. Харесвам училището и учителите.

# 23
  • Мнения: 6
Синът ми е приет в 07 СОУ София след 7 клас. Интересувам се от информация за подготовката, която дава по английски и испански, както и за всякаква информация за училището и учителите.


Здравейте,тъй като не мога да намеря по-нова тема за 7 училище,искам да ви попитам(тъй като вече синът ви е завършил) за мнение относно изучаването на тези два езика.Спряли сме се на тези два езика и постоянно търсим училища.Та въпроса ми е-Синът ви как се справи с изучаването на езка?,Доволни ли сте от учителите и обстановката?Благодаря предварително!Желая ви приятен ден!

# 24
  • Мнения: 486
Синът ми завърши преди две години. Изкара чудесни години в училището, за които си спомня с радост до днес. Имаше много добри учители. Получи чудесна подготовка по английски език. Не е ходил на курсове и уроци по английски след 7 клас. Изкара 6,00 на матурата по английски без никаква допълнителна подготовка. Всяка година до 11 клас учиха предмети на английски. Той е изучавал физика, химия, биология, география и история на английски. Всяка година бяха различни предмети. Трябва да се поинтересувате сега, кои се изучават на чужд език. По испански - не може да се получи ниво като в Испанската гимназия. Часовете са много по- малко. Но истината е, че и той не положи усилия. Много харесваше учителите по физика и история, които му преподаваха. Аз лично много харесвах и госпожите му по математика в 8 и от 9 до 12 клас. Ако детето има желание да учи може да го подготвят чудесно. За съжаление в нашия клас нямаше желаещи, въпреки че бяха трети профил математика. Като цяло, училището е добро и на много хубаво място. Вътре има нужда от ремонт, който все се отлага, защото сградата е паметник на културата и било много сложно. Има дисциплина. Отсъствия не се допускат. Високи оценки се пишат само за знания. Това се вижда и от резултатите на матурите. Децата изкарват оценки съпоставими с тези, които са получавали в училище.

# 25
  • Мнения: 3
Бих се радвала на още мнения от "първа ръка". Дано някой се включи с актуални впечатления!

# 26
  • Мнения: 3
Синът ми е приет там. И аз ще съм благодарна на повече актуaлни мнения "от извора"!

# 27
  • Мнения: 2 728
И аз се интересувам от училището. peve, информацията която сподели много ме радва, че нивото на езика е добро. И това, че предметите се изучават на английски

# 28
  • Мнения: 486
И аз се интересувам от училището. peve, информацията която сподели много ме радва, че нивото на езика е добро. И това, че предметите се изучават на английски
Зсравейте, моята информация е отпреди 3 години. Синът ми вече е студент в 3-ти курс. Дано да се включат родители с по-актуална информация. Не мога да намеря на сайта на 07 СУ инфоремация, какви предмети се преподават на английски в момента, а навремето имаше качена такава. Прави ми впечатление и че учебните планове сега са различни. Преди учеха физика, химия, биология, история и след десети клас, а сега в рамковия учебен план не виждам такива предмети.

# 29
  • Мнения: 2 728
Да и аз разгледай сайта и не можах да намеря нищо за изучаваните на англ. предмети. Дано някой се включи

# 30
  • София
  • Мнения: 928
Аз също се интересувам от актуална информация за гимназиалното обучение.

# 31
  • Мнения: 1 380
Няма ли във форума други съученици в 7 СОУ?
Да, на моята кума днес приеха момчето. Тя не следи форуми, за това се включвам да почета по темата.
Детето е с АЕ/ ФЕ.

# 32
  • Мнения: 2 728
Училището има ли двор?

# 33
  • Мнения: 1 380
Училището има ли двор?
Да, а и не ви пречи да отидете да го разгледате.
https://7-mo.com/za-uchilishteto/galeriya/
Сайтът им е страхотен. Мен това първо ме впечатли (проф. изкривяване)....Laughing

# 34
  • Мнения: 2 728
Ходих да запиша детето, но за двора не се сетих да питам и на сайта не видях да го споменават и затова питам. Съжалявам, че не кандидатствахм е в софтуерната паралелка, прочетох, че имали нови оборудвани кабинети за тази цел. Но нищо, здраве да е

# 35
  • Мнения: 2
dete2, с какъв втори език ви приеха?

# 36
  • Мнения: 2 728
dete2, с какъв втори език ви приеха?
С немски

# 37
  • Мнения: 2
Здравейте, много се извинявам, ако темата ми е някъде там и аз съм в грешка, но вчера писах и мисля, че публикацията ми беше изтрита или просто нещо е станало с нея. Не знам, но в момента не мога да я открия и ми дава грешка.

Мисля също, че една жена ми беше отговорила, за което много благодаря.

Публикацията гласеше, че с едно момче сме приети в 7мо. Св. Седмочисленици с английски и немски и се опитваме да открием съучениците си. С групата във фейсбук не пожънахме успех, затова решихме тук да пробваме.

Надявам се този път да няма проблем и темата да остане.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 029
Здравейте, какви са паралелките след 7-ми клас? Тук четох за софтеерни паралелки, но на сайта на училището не виждам никаква информация или учебни планове?
Някой може ли да сподели мнения за софтуерните паралелки, дали учат програмиране и какво е нивото?
Какво е нивото на английския в момента?
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт