В момента чета ... 20

  • 50 223
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 24
Авраме, недей така бе човек Laughing , не знам защо още като видях корицата и ми се прииска да си я взема. Само че, ден-два преди да излезе се прибрах и сега ще трябва да почака до догодина  Crazy

О, хич не бери грижи. Simple Smile Книгата е извън времето, така че и след век няма да е остаряла. Когато стигнеш до нея - тогава! Важното е да стигнеш. Simple Smile

# 721
  • Мнения: 148
Започнах: "Турски гамбит" - Борис Акунин

# 722
  • Мнения: 751
В момента чета The fault in our stars на John Green. Малко юношеска, но много приятна.

Последна редакция: пн, 02 сеп 2013, 22:05 от bflm

# 723
  • Мнения: 1 232
Започнах: "Турски гамбит" - Борис Акунин
Очаквам повече  информация за книгата. 
Аз  приключих  "Обслужвал  съм  английския  крал" на  Бохумил Храбал. Не  ми хареса.
Започнах  на  Емилиан  Станев "Антихрист". В списъка  ми  е  от  много  отдавна. Да  видим!

# 724
  • София
  • Мнения: 5 429
Може ли да се присъединя? Heart Eyes
В момента чета"Гроздовете на гнева"-Стайнбек.

# 725
  • Мнения: 398
 Наскоро открих Блага Димитрова и в момента съм на "Пътуване към себе си".
 След нея мисля да е : "Серенада" на Зюлфю Ливанели.

# 726
  • София
  • Мнения: 6 501
Наскоро открих Блага Димитрова и в момента съм на "Пътуване към себе си".
 След нея мисля да е : "Серенада" на Зюлфю Ливанели.
И аз съм си я набелязала Blush

# 727
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 359
Сватовникът от Перигор - Джулия Стюарт.

# 728
  • Мнения: 3 067
Авраам, много интересно звучи. Благодаря  за споделеното!

 и аз така    Wink
Да ви питам - подходяща ли е "От устните към сърцето" за интелигентна семейна жена на около 30-те г. с малки деца, спортна натура, но в същото време нежна и с чувство за хумор?
 Hug

# 729
  • София
  • Мнения: 5 576
ябълка, Антихрист е страхотна книга, пак ми се дочете!  Wink Дано и на теб ти хареса!

За Акунин и аз чакам отзив, досега съм чувала все хубавини, но не съм го подхващала.

# 730
  • София, България
  • Мнения: 5 616
Сватовникът от Перигор - Джулия Стюарт.



Наскоро я четох, приятно лятно четиво.  Peace

# 731
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 144
Дочетох "Светлина между два океана" и много ми хареса. (Благодаря ти, Мишка!)
Историята е много интересна, вълнуваща и човешка. Романът - построен просто, без сложни композиционни похвати, без абсолютно никакви авторски хитрости и напъни за оригиналничене (нещо, което много ценя), семпъл език, почти хроникьорски. И точно това допринася да се вживееш в историята. Просто ти разказват нещо, което се е случило отдавна, разказът се е освободил от силните първоначални емоции и сега е останала само историята - и ти си този, който решава как да я възприеме. Не ти натрапват нито мнение, нито внушения. Ти решаваш какво да мислиш.
Най-високо оценявам това, че ти е спестена евтината сантименталност, която почти винаги придружава истории за деца. (Не обичам да ми играят по тънките струни, прекалено лесно е.)

Покрай основната история, ей тъй, мимоходом, се замисляш за други две неща - за това каква нечовешка жестокост е войната и как бележи завинаги живота на хората, докоснали се до нея. Според мен сме забравили, не мислим за това. И другото - колко крехък е бил човешкият живот преди по-малко от век, особено детският, и колко малко са разчитали на медицината.


Изгълтах буквално за ден-два и "След багера" на Джак Харт. (Благодаря на Мона Лиза за това).
Ако някой ми беше казал, че ще чета книга за това как бедно семейство в средата на миналия век се бори за прехраната си на торфище.... Но ето такова нещо е добрият разказвач - книгата ми хареса страшно много.  ще търся и други книги от този автор.
 

Последна редакция: вт, 03 сеп 2013, 12:57 от svetal4o27

# 732
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
Чета "Татко" от Уилям Уортън. Чете се леко, но не ми е чак кой знае колко вълнуващ. Но все още съм в началото. Тепърва предстоят разтърсващи емоции, може би... Rolling Eyes

# 733
  • София, България
  • Мнения: 5 616
Дочетох "Светлина между два океана" и много ми хареса. (Благодаря ти, Мишка!)
Историята е много интересна, вълнуваща и човешка. Романът - построен просто, без сложни композиционни похвати, без абсолютно никакви авторски хитрости и напъни за оригиналничене (нещо, което много ценя), семпъл език, почти хроникьорски. И точно това допринася да се вживееш в историята. Просто ти разказват нещо, което се е случило отдавна, разказът се е освободил от силните първоначални емоции и сега е останала само историята - и ти си този, който решава как да я възприеме. Не ти натрапват нито мнение, нито внушения. Ти решаваш какво да мислиш.
Най-високо оценявам това, че ти е спестена евтината сантименталност, която почти винаги придружава истории за деца. (Не обичам да ми играят по тънките струни, прекалено лесно е.)

Покрай основната история, ей тъй, мимоходом, се замисляш за други две неща - за това каква нечовешка жестокост е войната и как бележи завинаги живота на хората, докоснали се до нея. Според мен сме забравили, не мислим за това. И другото - колко крехък е бил човешкият живот преди по-малко от век, особено детският, и колко малко са разчитали на медицината.


Изгълтах буквално за ден-два и "След багера" на Джак Харт. (Благодаря на Мона Лиза за това).
Ако някой ми беше казал, че ще чета книга за това как бедно семейство в средата на миналия век се бори за прехраната си на торфище.... Но ето такова нещо е добрият разказвач - книгата ми хареса страшно много.  ще търся и други книги от този автор.
 

Svetal4o, много се радвам, че ти е харесала "След багера", не знам защо, но някак бях сигурна, че ще ти допадне. Другата книга, която съм чела на Джак Харт - "Размишления в катраненото буре", не ми хареса толкова, а по принцип се счита, че е много по-добра.
Напълно си права, че книгата описва работа на торфище и ядене на картофи по 100 различни начина, а ме заплени, все едно чета нещо много възвишено.  Laughing

 

# 734
  • София
  • Мнения: 1 006
Прочетох "Жълтите очи на крокодилите" на Катрин Панкол! Не си спомням от къде я свалих, но беше пълна с правописни грешки, което ме изнерви жестоко! Довърших я единствено защото лятото имах сблъсък с  15 годишни тинейджърки и видях колко безпардонни и жестоки могат да бъдат младежите в тази възраст, та ми беше интересно как ще се развие образа на голямата дъщеря!
Започнах "Да убиеш присмехулник" на Хапър Ли. Отдавна съм я набелязала. За сега върви много увлекателно!

Общи условия

Активация на акаунт