БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 50 192
  • 735
  •   1
Отговори
# 435
  • на Земята
  • Мнения: 293
vela благодаря,не знаех! Hug

# 436
  • Мнения: 2 786

Едно закъсняло "мерси "   bouquet

# 437
  • Мнения: 27 524
Едо питане при заквасване на кисело мляко - мога ли предварително да сложа сол в прясното мляко, за да има после леко солен вкус, че така го ядат моите? Да не се прецака заквасването нещо?

И още едно питане - вчера сложих прясно със закваска от мое домашно и нищо не се получи, ама съвсем нищо. Има някакъв срок на годност ли  Thinking

# 438
  • Мнения: X
Едо питане при заквасване на кисело мляко - мога ли предварително да сложа сол в прясното мляко, за да има после леко солен вкус, че така го ядат моите? Да не се прецака заквасването нещо?

И още едно питане - вчера сложих прясно със закваска от мое домашно и нищо не се получи, ама съвсем нищо. Има някакъв срок на годност ли  Thinking

За първия въпрос - не знам. На твое място бих подквасила в едно малко бурканче със сол за проба. Вторият въпрос - ако млякото, от което взимаш закваска, е старо или замразявано, не става. Веднъж опитах да подквася с едно домашно мляко, което беше в мазето около 20 дни и не се подкваси. И сега имам в хладилника едни буркани с кисело мляко, които са годни за ядене, но за подкваса вече не смея да ползвам. С други думи, гледам закваската ми да не е по-стара от 1 седмица. Квася при температура на прясното мляко около 47 градуса.

# 439
  • Мнения: 567
Здравейте, момичета!

Ще празнуваме РД на дъщеря ми на открито в събота. Помогнете ми с рецепти за лесни и бързи неща, които да стават за носене в гората. Аз си представям мъфини, малки сандвичи, но не знам по коя рецепта да направя. За сега съм се спряла на едни мъфини, които се правят в сладоледени фунийки и са много ефектни, малки кюфтенца, пилешки филенца.
Ще се надявам на някоя идея от вас.


Аз пак да помоля за някоя сполучлива рецепта за малки подхапки за навън. Момичета, надявам се на някоя идея от вас - утре трябва да приготвя почти всичко.  Praynig

# 440
  • Мнения: 22 867
Аз пак да помоля за някоя сполучлива рецепта за малки подхапки за навън. Момичета, надявам се на някоя идея от вас - утре трябва да приготвя почти всичко.  Praynig

Боровинковите мъфини на Pety, правя ги със стафиди и орехи, чудесни са.

Още едни боровинкови, също много вкусни, излизат ми повече от 12 бр.

СОЛЕНКИ С ИЗВАРА

МУТАКИ (кифлички) С ОРЕХОВА ПЛЪНКА

ЕТО ТАКИВА КИФЛИЧКИ или ТАКИВА.

Шоколадовият сладкиш  с майонеза на сладка хапка също става на разкошни мъфини. Сещам се още за раираните кифлички, май на Марабу бяха, ако не бъркам, ХЛЕБЧЕТА ЗА ДОМАШНИ ХАМБУРГЕРИ, стават за сандвичи. Моята снимка е изчезнала, ето  хлебчетата на Росонера, или ДЖОБЧЕТА ЗА САНДВИЧИ, може да се иззпекат и после при поднасянето да се напълнят с колбас, зеленчуци, кашкавал или друго.

И, като споменах Росонера, погледни последните страници на отчетната тема, има интересни нейни тестени неща.  bouquet

# 441
  • Мнения: 567
Лабрексче, мерси много, мила!  Hug
Днес трябваше да продължа на лични  Wink
Избрах си боровинковите мъфини /все още има на пазара/ и соленките с извара. За хлебчетата - не знам дали ще се справя, а иначе ще е чудесно за децата.

Благодаря ти много още веднъж  Hug

# 442
  • София
  • Мнения: 3 761
Може да си направиш и панделки от бутер-тесто.

# 443
  • Мнения: 1 210

Аз пак да помоля за някоя сполучлива рецепта за малки подхапки за навън. Момичета, надявам се на някоя идея от вас - утре трябва да приготвя почти всичко.  Praynig

Ето и едни много лесни, бързи и вкусни рулца със сирене, кашкавал и колбас  Peace

# 444
  • Мнения: 114
Здравейте, момичета!

Ще празнуваме РД на дъщеря ми на открито в събота. Помогнете ми с рецепти за лесни и бързи неща, които да стават за носене в гората. Аз си представям мъфини, малки сандвичи, но не знам по коя рецепта да направя. За сега съм се спряла на едни мъфини, които се правят в сладоледени фунийки и са много ефектни, малки кюфтенца, пилешки филенца.
Ще се надявам на някоя идея от вас.


Аз пак да помоля за някоя сполучлива рецепта за малки подхапки за навън. Момичета, надявам се на някоя идея от вас - утре трябва да приготвя почти всичко.  Praynig

Наистина можеш да заложих на мъфините, при мен най-голям успех имат ванилови мъфини с парченца шоколад и бананови мъфини , а честно казано, те са ми и най-лесни за приготвяне Wink А пък соленичко - Добруджанки , супер голям успех винаги и толкова любими!

Аз пак да помоля за някоя сполучлива рецепта за малки подхапки за навън. Момичета, надявам се на някоя идея от вас - утре трябва да приготвя почти всичко.  Praynig
[/quote]

# 445
  • Мнения: 1 893
Моля за изпитана рецепта за баница с тиква! Благодаря!

# 446
  • Мнения: 22 867
Моля за изпитана рецепта за баница с тиква! Благодаря!

Вкъщи Божественият тиквеник на Селма ни е особено на сърце и език! Heart Eyes И винаги ме развеселява съчетанието "божествен тиквеник", щото се сещам за тиквеник, като обръщение към човек. Grinning Но наистина е много вкусна баницата! Peace

# 447
  • Мнения: 1 893
Моля за изпитана рецепта за баница с тиква! Благодаря!

Вкъщи Божественият тиквеник на Селма ни е особено на сърце и език! Heart Eyes И винаги ме развеселява съчетанието "божествен тиквеник", щото се сещам за тиквеник, като обръщение към човек. Grinning Но наистина е много вкусна баницата! Peace
За мен и препратката "тиквеник" е божествена, но това е друга тема. Благодаря!

# 448
  • Мнения: 114
Моля за изпитана рецепта за баница с тиква! Благодаря!

Ето и моят вариат за баица с тиква, мн е сполучлива! Simple Smile

# 449
  • Мнения: 1 739
Искам да попитам ако си купя силиконови формички за мъфини, нужно ли е да си взмеа и тава с гнезда за тях при печене. Тоест разливат ли се, или това се случва само на хартиените?   newsm78 Hug

Общи условия

Активация на акаунт