БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 50 245
  • 735
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 9 161
всяко масло е еднакво, това с българското е с голям % растителни мазнини, затова ти е меко  Peace

# 661
  • Мнения: 285
всяко масло е еднакво, това с българското е с голям % растителни мазнини, затова ти е меко  Peace

Т. е. немското е по-хубаво, защото то е по-стегнато, така ли да разбирам?

# 662
  • Мнения: 598
И аз така знам. Маслото трябва да става твърдо в хладилника и да се размеква на стайна температура. Надявам се да не може да се "фалшифицира" това му свойство, въпреки че много се съмнявам.  Confused

# 663
  • Мнения: 9 161
всяко масло е еднакво, това с българското е с голям % растителни мазнини, затова ти е меко  Peace

Т. е. немското е по-хубаво, защото то е по-стегнато, така ли да разбирам?

немското явно е било масло, а това, което са ти препоръчали - не, щом вхладилника е меко. Но има и хубави български масла.

# 664
  • София
  • Мнения: 3 762
И аз си купих българско,и на мен ми направи впечатление,че е по-мекичко,накрая като се позагледах се оказа,че е имитиращ продукт #Crazy
Няма и да си помисля за БГ масло вече.Последно си купих от Лидъл немско масло за 2.20лв. 250гр. Peace

# 665
  • Мнения: 9 161
като купувайте, гледайте какво пише на опаковките  Peace купувам на една мандра тук и е много хубаво.

# 666
  • София
  • Мнения: 3 762
  Peace купувам на една мандра тук и е много хубаво.
пеп-чо,къде е това "тук"?Би ли споделила?

# 667
  • Мнения: 9 161
В сТАРА зАГОРА Е  Peace

# 668
  • Мнения: 18 060

Няма и да си помисля за БГ масло вече.Последно си купих от Лидъл немско масло за 2.20лв. 250гр. Peace

Лидълското Пилос каква марка е?

# 669
  • софия
  • Мнения: 25 997

Няма и да си помисля за БГ масло вече.Последно си купих от Лидъл немско масло за 2.20лв. 250гр. Peace

Лидълското Пилос каква марка е?
Лид-ското е марка Пилос Grinning

# 670
  • Мнения: 179
Помощ!!! Как да размразя  тесто за 2 часа-много е замръзнало а спешно ми трябва.Мерси newsm78

# 671
  • Мнения: 18 060

Няма и да си помисля за БГ масло вече.Последно си купих от Лидъл немско масло за 2.20лв. 250гр. Peace

Лидълското Пилос каква марка е?
Лид-ското е марка Пилос Grinning

 Crazy Исках да кажа какво производство е- българско или немско  Heart Eyes

# 672
  • Мнения: 1 701
Моля ви, дайте ми точна рецепта за пустата мързелива баница! Sad
Не знам за кой път вече правя опити и все не става. Или не бухва, или не се изпича, или твърде дебела и става кората.
Пробвах с бакпулвер, уж гаранция, че ще се надигне и пак стана .... гадна! Sad
А децата така я харесват, когато се случи някой да ги почерпи.
Днес направих тази рецепта - http://samozagladni.blogspot.com/2013/05/blog-post_31.html
Ми не стана.
Нищо общо с на снимката. И сместа ми стана твърде гъста май.

# 673
  • Мнения: 18 060
Моля ви, дайте ми точна рецепта за пустата мързелива баница! Sad
Не знам за кой път вече правя опити и все не става. Или не бухва, или не се изпича, или твърде дебела и става кората.
Пробвах с бакпулвер, уж гаранция, че ще се надигне и пак стана .... гадна! Sad
А децата така я харесват, когато се случи някой да ги почерпи.
Днес направих тази рецепта - http://samozagladni.blogspot.com/2013/05/blog-post_31.html
Ми не стана.
Нищо общо с на снимката. И сместа ми стана твърде гъста май.

Аз правя същата рецепта, но с 4 яйца и цяла кофичка мляко. Другото е същото. Обаче разбивам яйцата, към тях прибавям млякото, брашното със содата, олиото. Сиренето най- накрая, гледам много да не го разкашквам. Става страхотен тутманик Peace

# 674
  • Мнения: 1 701


Аз правя същата рецепта, но с 4 яйца и цяла кофичка мляко. Другото е същото. Обаче разбивам яйцата, към тях прибавям млякото, брашното със содата, олиото. Сиренето най- накрая, гледам много да не го разкашквам. Става страхотен тутманик Peace

Значи правилно ми се струва, че сместа ми е гъста. Утре ще му дам последен шанс!
Благодаря.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт