ИСТАНБУЛ 25

  • 54 116
  • 742
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 11 554
Както и предполагах, то така си и написах, че нямаме време за забележителностите, но въпросът ми е местността около Аксарай става ли за кратка разходка или около някоя друга спирка от метрото е по-добре. Не ми се седи 4 часа на летището, поне един локум да си купя.  Laughing

# 616
  • София
  • Мнения: 13 135
Както и предполагах, то така си и написах, че нямаме време за забележителностите, но въпросът ми е местността около Аксарай става ли за кратка разходка или около някоя друга спирка от метрото е по-добре. Не ми се седи 4 часа на летището, поне един локум да си купя.  Laughing

Отидете в мол Форум. Можете да си купите локум или баклава от супермаркета (баклавата е евтина, но с не особено добри качества) или да седнете на етажа със заведенията и да хапнете някоя сладост. Можете да влезете и в Аквариума (около 1,5 часа са достатъчни за нормално/бавно разглеждане). Според мен от летището е на около 20 минути с метрото, което спира до самия мол.  Wink Спирката беше "Карталтепе" или нещо подобно и беше петата от Аксарай. Аксарай е едно мръсно и шумно място, на което няма какво да правите, освен да се прикачите на друго превозно средство. Мястото е известно най-вече като транспортен възел.

Последна редакция: пн, 21 окт 2013, 17:16 от Тaня67

# 617
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 451
  Hug Ве Heart Eyesлинчева кой вий хотела джанъм?
Преди малко говорих с Караджъто автобуса бил
пълен вече.Момичето ми вика -Вас госпожо Емили
няма да ви питаме Mr. Green за доп.екскурзии...
Преди две седмици са настанявали в Буюк Шехинлер
де беше туй -от горната страна на трамвайчика галиба...
Ама в сряда ще разбера де...
Вели,Ташхан и язе съм го метнала в аиманосфаниту
че две години Гу забрайф нящу,пък инак виднаГеджеманка
гу докарвам......

# 618
  • София
  • Мнения: 13 135
Да знаете, че Ташхан не работи в неделя. Два пъти съм минавала покрай него и е все затворен. Възможно е и много рано сутринта да не е отворил.  Wink

# 619
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
поне част по-рано трябва да сме обратно на летището.

За Ататюрк е малко час. Много е малко.  Peace Летището е  голямо, има много полети и е доста натоварено. Отделно, че освен стандартния секюрити чек има такъв и на всички входове и изходи на летището и за да влезеш дори в зала посрещачи пак минаваш на скенер. Да не говорим, че за далечните полети чекина затваря 40 минути преди полета.
Моя съвет е да си направиш един план за ходене до Султанахмед (Св София и прочие, за двор на Топ капъ няма да имаш време), и като видиш за колко време ще се измъкнете от самолета и минете процедурите да прецениш въобще има ли смисъл. Лично за мен разходката ще граничи с безсмисленото.  Peace

Иначе трамвая не попада в задръствания, движи се бързо - слизате от метрото на Аксарай, минавате надлеза до спирка Юсуф паша на трамвая и от него слизате на Султанахмед. После обратно.
Между метрото и трамвая е елементарно вървене 4 минути:
https://maps.google.bg/maps?saddr=Tranvay+Altge%C3%A7iti&dad … mp;sz=18&z=18

# 620
  • Мнения: 7 865
а как се стига до Ташхан- не го откривам на моята карта

# 621
  • Мнения: 415
Защо ви е да гоните дивото?! За Къз кюлеси има лодки от Кабаташ - много по-удобно е от там заради трамвайната спирка. Ако се качите на лодка от Саладжак, трябва да се върнете пак с нея и отново да гоните транспорт или пеша от мястото с лодките до пристанището Юскюдар.

Това от опит ли го казваш?

На мен ми се струва, че няма да има проблем да се качиш от бряг и да слезеш на другия.
Нека напиша и моето лично мнение, за да има инфо, не да се опитвам да се налагам.
Според мен в темата битува мнението, че това е туристически обект, така да се каже. А то си е  заведение, по - точно две. Ресторант и кафене. Когато ние ходихме, бяхме единствените туристи, всички други бяха местни и отиваха на закуска там. Не казвам, че е лошо място. Напротив, много е приятно да пиеш/хапнеш нещо там, има и магазин за сувенири. Имаше разписание на лодките за двете пристанища, но за съжаление не ги снимах.

# 622
  • България, София
  • Мнения: 1 754
Редемче, ние сме в хотел Кечик. От горната страна на Орду - то е и е на улица, успоредна на тази, на която е Ташхан.
Танче, ние мислим още в петък сутринта да го посетим и ще разберем от колко часа отваря  Wink

Биалк, решила съм да гоня дивото  Mr. Green защото мислех от Чамлъджа да се пуснем към Юскюдар, а оттам към Къз кулеси. Иначе другият вариант е да се върнем на Кадъкьой и оттам до Кабаташ.
Ще видим от много планове накрая какво ще успеем да реализираме  Simple Smile

pepel_ot_rozi, Ташхан се намира от горната страна на Орду джадеси, от  страната на джамията Лалели. Ако си с лице към джамията, трябва да тръгнеш по улицата, която й се пада от ляво - Gençtürk. Вървиш по улицата и на първата пресечка завиваш на дясно. Поне на мен така ми го дава картата и смятам да пробвам.

# 623
  • Мнения: 471
Защо ви е да гоните дивото?! За Къз кюлеси има лодки от Кабаташ - много по-удобно е от там заради трамвайната спирка. Ако се качите на лодка от Саладжак, трябва да се върнете пак с нея и отново да гоните транспорт или пеша от мястото с лодките до пристанището Юскюдар.

Това от опит ли го казваш?

На мен ми се струва, че няма да има проблем да се качиш от бряг и да слезеш на другия.
Нека напиша и моето лично мнение, за да има инфо, не да се опитвам да се налагам.
Според мен в темата битува мнението, че това е туристически обект, така да се каже. А то си е  заведение, по - точно две. Ресторант и кафене. Когато ние ходихме, бяхме единствените туристи, всички други бяха местни и отиваха на закуска там. Не казвам, че е лошо място. Напротив, много е приятно да пиеш/хапнеш нещо там, има и магазин за сувенири. Имаше разписание на лодките за двете пристанища, но за съжаление не ги снимах.

Заведение е (каквито вече са почти всички кьошкове), но това не му пречи да бъде туристическа дестинация. Не успях да отида там, макар че имах код. За съжаление през зимния сезон вече май няма превоз до кулата през деня. В сайта им успях за открия следното разписание:



От Саладжак лодките тръгват в 20,15 отиват до кулата и веднага се връщат и така до 0.30 часа. От Кабаташ до кулата има само три лодки за отиване от 20,00 през 45 минути, връщане след 23,00 часа пак 3 през 45 минути.

ПС - На кулата Галата също има частно кафене и макар, че си платихме входа от 13 лири, не ни позволиха да погледаме града през прозорците на кафенето ( а през тях панорамата е убийствена). Казаха, че вече са затворили (беше малко след 20.00 часа). Трябваше да гледаме от откритата тераса, а времето бе ветровито и си бе бая страшничко отвън. Така че всичко вече е комерс...

Последна редакция: пн, 21 окт 2013, 18:18 от bialk

# 624
  • България, София
  • Мнения: 1 754
Биалк, от последното инфо излиза, че май ще ми отпадне въобще от програмата Къз кулеси  newsm78
А това разписание от кога е в сила? Зимните не влизат ли в сила от 01.11? Ако е така, все пак може да хванем лятното, защото ще сме този уикенд там.

# 625
  • София
  • Мнения: 11 554
Както и предполагах, то така си и написах, че нямаме време за забележителностите, но въпросът ми е местността около Аксарай става ли за кратка разходка или около някоя друга спирка от метрото е по-добре. Не ми се седи 4 часа на летището, поне един локум да си купя.  Laughing

Отидете в мол Форум. Можете да си купите локум или баклава от супермаркета (баклавата е евтина, но с не особено добри качества) или да седнете на етажа със заведенията и да хапнете някоя сладост. Можете да влезете и в Аквариума (около 1,5 часа са достатъчни за нормално/бавно разглеждане). Според мен от летището е на около 20 минути с метрото, което спира до самия мол.  Wink Спирката беше "Карталтепе" или нещо подобно и беше петата от Аксарай. Аксарай е едно мръсно и шумно място, на което няма какво да правите, освен да се прикачите на друго превозно средство. Мястото е известно най-вече като транспортен възел.

Благодаря ти много, така ще направим. Разгледах аквариума и ме стори много интересно. Карталтепе и спирка Форум едно и също ли е, понеже на картата виждам, че е Карталтепе, а в сайта на Аквариума пише Форум?
И друго Аквариумът се пада точно до мола или в него?

# 626
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 451
http://www.bg-mamma.com/url.php?u=aHR0cDovL3d3dy50YXNoYW5hcmthdC … jbXNnMTgzNDMxMTM= Ташхан.

2011 Ташхан работеше в неделя на 16 октомври сутринта бяхме там.Обаче нали беше дъждовно и
кафенето не работеше.И аз този път не го оставам за неделя ама ще видим.

Да питам- някой купувал ли е тютюн за свиване на цигари-Не за наргиле.За наргиле купувах миналата година. Анжи май беше купувала от границата newsm78

За островите сигур са разредили и там пътуванията newsm78
За Къз Кулеситу и аз щях да снимам разписанията като бях февруари ама само зяпах хората
как се качваха....
А колко струваше до островите с Истанбулкарт? И с коя фирма беше по-бързо?

Соско-нищо че не плуват до брега-то от третия сезон къщата на Геджето няма как да я видя
по друг начин,отдалек да е пак става!

# 627
  • Мнения: 415
redemi, имам една молба към теб. Много те, моля, засечи времето, за което пътувате от Кабаташ до Саръйер. Че и аз програма глася. Simple Smile

# 628
  • Мнения: 471
Биалк, от последното инфо излиза, че май ще ми отпадне въобще от програмата Къз кулеси  newsm78
А това разписание от кога е в сила? Зимните не влизат ли в сила от 01.11? Ако е така, все пак може да хванем лятното, защото ще сме този уикенд там.


Интересно! Изглежда днес ъпдейтват сайта и чак сега ми излезе дневното разписание, преди няколко часа в Ulaşım Saatleri излизаше само вечер newsm78 Забелязвам, че и цените са много ниски (лятото бяха 20 лири):



Това е линк към сайта: http://www.kizkulesi.com.tr/

velina_v, денят вече е малък, а след смяната на времето в неделя ще стане още по-кратък. Но ако все пак ви остане време от Юскюдар може да ползвате някои от следните автобуси до спирка KIZ KULESI, а след това да се върнете до Кабаташ с някои от лодките, потеглящи на всеки час без 15 минути (от 9,45 до 18,45).


Последна редакция: пн, 21 окт 2013, 20:00 от bialk

# 629
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 451
 Hug Гледах новините на Канал Д.Абе Карнабахара- 5 лири килото бе! Ай малко се спрете бе!
ИнЪ главЪ Карфиол Он Бир Бочук лира! Бряяя!  #Crazy #Crazy

Соско,ще гледам да засека! Hug

Моля кажете за тютюня- много ми е Важно! И тез хартийки-мартийки дали са по-евтини там? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт