Пациентки на ЦРЗ "Надежда"- д-р Стаменов, д-р Персенска, д-р Шефкетова- 15

  • 42 154
  • 753
  •   1
Отговори
# 630
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Алая, след като се прибереш от болницата ти звънкат да те питат колко дни искаш. Аз си исках максималния брой.

# 631
  • Мнения: 452
Shokoladche благодаря, и аз знам че 30 дни е болничния след лапаро, но не виждам как ще ме няма толкова.
evita1717, оперативна ще е  Tired Стискам палци на теб  Flowers Four Leaf Clover
m.e.m.27 - на другия ден на работа, браво. Надявам се, се чустваш добре.
.Останах си седмица у дома.И от следващият понеделник ,да тръгнах на работа.Добре се чуствам ,е придърпва ме от време на време,но не е болка за умиране,въпреки че ми беше оперативна и то тежка операцията.И аз мисля че дават 30 дни болничен.Аз нямам избор,че сигурно ще ползвам болнични по-нататък.Е поне се надявам, и то силно.

# 632
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Мммда... Продължаваме, няма отказване! Поне не още...
А някой може ли да ми разкаже на кратко, как протича Замразения трансфер? Какви изследвания? Предполагам няма стимулация, но какви лекарства все пак? Нали все пак трябва да се подготви лигавицата?
И най-вече - цената? Колко долу-горе излиза целия опит в "Надежда"?
Аз правих ЗЕТ този месец. Стартирахме с преглед на 2-3 ден от МЦ. Изписаха ми Естрофем 2 х 1 и лепенки Климара през 3 дни и на 4 сменям.
На 9 ден от МЦ отидох за преглед. Лигавицата ми беше готова, но ембриолозите - не. Минаха още 2 дни, и на 11 ден от МЦ размразиха Я и ги оплодиха. Започна стандартното звънене всеки ден от ембриолозите до деня на трансфера.
Заплатих 2 х 10 лв. прегледи
Лекарствата - лепенки и Естрофем
РВМС - 300 лв.
ЗЕТ - 450 лв.
Вирусологиите ни важаха, защото бяха от септември  Laughing
Пътните и хотела не вярвам да те интересуват  Wink
Кога мислиш да направиш трансфера ? Успех !

Ами не знам кога ще го правя...  newsm78 Шефи ще каже. Сега в петък съм на преглед при нея за план... Предполагам, че трябва да се почине цикъл-два поне?
А какво е РВМС?  Embarassed
А защо и двамата сте пускали вирусология предния месец?
Моите са оплодени - замразени са ембриони, така че ще прескоча нервите с обаждането как се развиват. Как тогава ще определят на кой ден да е трансфера? Когато е готова лигавицата сигурно?  newsm78

# 633
  • Мнения: 2 263
Кали няма да пропуснеш звъненето, уви. Ще звънят колко са добре след размразяването, ако са на 3 ден, сигурно ще ги изчакат до 5-ти, успех!

# 634
  • Мнения: 835
Здравейте,извинявам се за връхлитането в темата.Отдавна не съм се появявала и много от вас може и да не ме познават:(.На кратко-събираме яйцеклетки на ЕЦ ,но много се проточи този процес.Или ми се пука фоликула до залата ,два месеца некачествени,после почивах 2 месеца и пих Кю 10 и т.н.Септември решихме да пробваме с Фемара-резултатът е 7/8 фоликула на различна големина и само два доминантни.На пункцията се оказа че и двата са кухи Cry.Сигурна съм че сте обсъждали този медикамент,но основният ми въпрос е дали има някоя от вас на която първия месец не и е дал ефект.И по-скоро дали на следващ цикъл мога да очаквам нещо по-добро.Вече не знам какво ще ми измисли док.Странното е че на стимулации реагирах отлично,а сега вече съм полудяла.За повече от 8 месеца имам само 2 замразени яйцеклетки.

# 635
  • Мнения: 712
Момичета, днес 8 ден от ЕТ си направих уринарен тест и имам 2 чертички. Тестовете са от 4 урина, и втората е по-бледа от контролната, но ясно видима ...
За първи път ми е да ги видя ... направо откачам

# 636
  • Мнения: 11 590
Кали, ето цитат: "PBMC е абревиатура от (Peripheral blood mononuclear cell). Методът представлява локална имуномодулация чрез вътрематочно прилагане на собствени периферни бели кръвни клетки с цел положително повлияване на ендометриума и по-сигурно захващане на ембрионите. Методът се прилага при жени с няколко, повече от два, неуспешни опита ин витро или ИКСИ, при жени до 35 г."
А вирусология се иска и от двамата партньори преди пункцията и оплождането.
Shyny, и мен ме стимулираха с Фемара втория път, добре ми повлия.
Евита, знаех си, още щом прочетох за зацапването. Тихичко честито, дано донесеш скоро и добри новини от прегледа  Hug

# 637
  • Мнения: 835
Благодаря ти ,доста ме обнадежди.Притеснена съм защото док е отпуска,и най-вероятно Шефкетова ще трябва да решава какво да ме прави.Та исках да знам ако реши да повторим дали би могло шанса ми да е по-голям. Hug

# 638
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Евита,  Hug newsm10

# 639
  • Мнения: 636
При ЗЕТ искат ли вирусология?

# 640
  • Мнения: 256
Евита, миличка честито и лека бременост! HugПри мен от 6 Я се оплодиха само 4 сега чакам обаждане да видим как се делят!

# 641
  • Мнения: 712
Евита, миличка честито и лека бременост! HugПри мен от 6 Я се оплодиха само 4 сега чакам обаждане да видим как се делят!
Стискам ти палци и съм сигурна, че ще се делят както трябва !

# 642
  • Мнения: X
Момичета, днес 8 ден от ЕТ си направих уринарен тест и имам 2 чертички. Тестовете са от 4 урина, и втората е по-бледа от контролната, но ясно видима ...
За първи път ми е да ги видя ... направо откачам
Честито и лека бременност  Hug  bouquet Heart Eyes

# 643
  • Мнения: 2 263
Искам да кажа, че болничният си ми дойде съвсем на време+картона. Евала  Peace

# 644
  • Мнения: 603
При ЗЕТ искат ли вирусология?

Няма нужда от вирусология.

Общи условия

Активация на акаунт