Иначе и аз смятам, че пътят към постигане на добро езиково ниво е първо стабилно овладяване на граматиката ( с помощта на преподавател- филолог), и след това цял живот учене чрез слушане, говорене и писмена комуникация.
Моля, не ми поправяйте ударението, знам къде е, не ми се слага сега френска клавиатура.
Познавам няколко момичета, които дойдоха да учат в Лондон, като граматиката им беше много добра, но като говореха на английски сякаш говореха на български. Просто изказа и начина на изразяване, разваляха пейзажа тотално
Едната беше се хванала на работа в един офис, но я уволниха, тъй като клиентите са оплакваха, че не я разбират какво говори... Така че за подготовка за чужестранно уни- само и единствено нейтив спийкър .
А тогава проговаряше и дъщеря ми, така че беше още по-интересно. 

Препоръчани теми