Анна, Яна или Дарина

  • 5 076
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте! Моля помагайте! Кое от трите имена най-много ви харесва?

Последна редакция: чт, 07 ное 2013, 21:51 от Ivoventa

# 1
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 293
Дарина ми  е любимо Heart Eyes
Анна също ми харесва.

# 2
  • Мнения: 4 696
Дарина - не ми харесва! Анна и Яна - да! Но, Wink като че ли повече съм за Анна!!!

# 3
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
От тези трите Анна ми харесва най-много.  Peace

# 4
  • Мнения: 2 812
Яна  Peace . Харесвам кратките имена.

# 5
  • Мнения: 8 909
Яна, но харесвам и Анна. Дарина също не е лошо, но с всичките му вариации вече го намирам за преекспонирано.

# 6
  • UK
  • Мнения: 4 309
Анна. И Яна е хубаво, Дарина не харесвам.

# 7
  • Мнения: 187
Гласувам за Анна.
Пълно е напоследък с Дарина, Дара, Дария и т.н.

# 8
  • Мнения: 69
1. Дарина;
2. Анна - повече ми харесва да бъде просто Ани.

# 9
  • София
  • Мнения: 44 162
Яна.

Анна, с 2 н-та не понасям, бих предпочела Анита, Аника, Антоанета.
Дарина, не ми е достатъчно чак симпатично,  всъщност безразлично ми е, бива, като цяло, но умалителното Дара ми е грубо.

# 10
  • Мнения: 2 761
И трите много ми харесват, но май клоня към Яна.

# 11
  • Мнения: 378
Яна и от мен Peace

# 12
  • Мнения: 4 569
Пусни анкета.

Дарина не ми харесва, масово е и на мен ми е твърдо  Crazy - "д", "р".

Анна с две н-та постоянно ще обяснява как й се пише името.

Яна ми е безлично.

Анна, с 2 н-та не понасям, бих предпочела Анита, Аника, Антоанета.
... Анелия, Ангелина

# 13
  • Sf
  • Мнения: 978
Анна. (С колкото и н-та да е, пак ще обяснява)

# 14
  • Мнения: 15 379
Анна.

Пусни анкета.

# 15
  • Мнения: 765
Дарина!Много харесвам това име,а и сестра ми се казва така  Wink
След това Анна,но само с едно "н" .То пък е близко до моето име  Laughing

# 16
  • Мнения: 11 747
Аз съм за Анна. Другите две - не, но не са лоши имена.

# 17
  • Мнения: 1 466
Яна от мен.  Peace

# 18
  • Мнения: 2 761
Ivoventa, защо не пуснеш една анкета в темата, за да се следи по-лесно кое има е по-предпочитано?

# 19
  • NE
  • Мнения: 10 999
Анна. Peace
Това е моето име и не е чак такъв проблем да се обяснявам за двете "нн". А и Ани пасва идеално за галено име. Peace

# 20
  • Мнения: 5
Благодаря на всички! Hug И трите имена ми харесват и непрекъснато се колебая.
Яна ще е последна в класа винаги, Анна малко вероятно да е първа, при толкова Александри, Александровци и Андреи, ще е по-напред със сигурност. Но винаги ще я питат - едно или две Н.
От друга страна Яна ми е по-благозвучно. Но винаги ще има въпрос-как се пише на латиница-с J/Y.
Дарина ми е също благозвучно и така и така ще се роди през март... Много е трудно!
Сравнително нова съм по форума, въпреки че ми е втора бременност. Влизала съм само да чета от време на време. Не знаех, че има такова нещо - анкета.
Пускам анкета. Wink

# 21
  • Мнения: 1 466
Яна ще е последна в класа винаги, Анна малко вероятно да е първа, при толкова Александри, Александровци и Андреи

Е и? Simple Smile Детето няма цял живот да е в училище, освен това последните номера не винаги са толкова "прецакани" колкото първите. За тях не остава време за изпитване, дежурни са към края на срока, когато всички са вече ваканционно настроени и т.н. и т.н...  Peace
Чакаме анкетата. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 761
Разписах се в анкетата.  Simple Smile Аз не виждам нищо лошо в това, че Яна ще е сред последните номера в класа. Аз бях така и ми беше много приятно, изпитваха ме по-рядко  Rolling Eyes. А освен това в последно време има и много деца Ясен и Ясна, така че нищо чудно и Яна да не е на последно място. А за изписването на латиница - Yana.

# 23
  • Мнения: 187
Гласувах за Анна, но харесвам и Яна.
Все пак предпочитам Анна /по-скоро Ана/, защото е "интернационално". Имам и приятелка Ана; наричат я Ан, Ане, Анет /без Ани/. И трите умалителни много ми харесват  Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 44 162
Какво като щяла да е последен номер? Може и да не е както са ти писали, Ясен също е доста разпространено последните години име.
А с повече късмет Анна и първи номер може да е... ама то пък голямото значение кой номер ще си...
Yana е изписването, изобщо не ми се връзва да я пише някой J.

# 25
  • UK
  • Мнения: 4 309
Яна бих изписала на латиница единствено така - Iana. Само така ще произнасят името сравнително правилно навсякъде. А вече може родителите сами да си изберат и да заявят как да се изпише името, без значение от разните там системи за транслитериране, които бяха измислили по-рано. Както Мая навсякъде се изписва Maia, само тук пишем Maya по паспортите, което пък се произнася различно и е изцяло различно име.

Последна редакция: пт, 08 ное 2013, 21:26 от dejie

# 26
  • Мнения: 4 569
Гласувах за Анна.

Дарина ми е също благозвучно и така и така ще се роди през март...
На това каква му е логиката?  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 5
Гласувах за Анна.

Дарина ми е също благозвучно и така и така ще се роди през март...
На това каква му е логиката?  Simple Smile

Дарина празнува имен ден март месец   Wink

# 28
  • Мнения: 4 569
Аз мислех, че празнува на 6 януари, когато празнува и Божидар.

# 29
  • Мнения: 8 909
Ъ, на Богоявление ли? Що? Дарина празнува на Тодоров ден /както и Божидар/, не съм проверявала през 2014 кога се пада. А Дария - на 19.03. Или аз греша?
А този довод, че някой ще е последен номер, винаги ми е бил странен.

# 30
  • Мнения: 4 569
Заради "дар". Едното име е дар от Бога, другото - дар.

# 31
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016

А този довод, че някой ще е последен номер, винаги ми е бил странен.

На мен също. Или пък, че ще е първи номер. Ама меко казано не го разбирам  newsm78 . Че това дете няма да е цял живот в училище. Била съм винаги един от последните номера в класа, нито са ме изпитвали повече, нито по-малко от другите.

# 32
  • София
  • Мнения: 8 664
Гласувах за Яна-много го харесвам.
 Дарина ми е малко безразлично, а Анна не го харесвам  Stop

# 33
  • Мнения: 11 747
Вай, аз избрах името на дъщеря ми без да се сетя, че сигурно ще е последен номер в класа  Grinning Наистина не се сетих, не че това е от значение  Simple Smile В много класове първо са момичетата, после момчетата, не знам защо  Thinking Аз никога не съм била в такъв клас, но мъжа ми и в прогимназията и в гимназията така са били. Та момиче дори с 'Я' пак може да е среден номер, около 10- 15-ти. Аз съм била първи номер, макар че съм с 'Б' и ми беше криво. После станах 2-ри номер и се оказа същото  Laughing

Анна дори да е Ана, пак ще я питат с колко 'н'  Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 8 664
В гимназията бяхме разделени на две групи.Половината учехме английски, другата-немски. 23 човека бяхме, до 13 номер бяха от А до Я английски, после от А до Я немски. Да ви кажа първите и последните номера въобще не бяха толкова изпитвани, но 20 и 21 номер все попадаха в полезрението.Явно бяха по-лесни числа  Laughing 
Аз си бях 4-и номер.В началните класове и 5,6,7 бях 8 номер.

# 35
  • Мнения: 11 747
Май съм го писала, но мъжа ми имал учител, който броял през прозореца колко кораба има в морето и изпитвал него номер.  Laughing То повече от 10 кораба няма или поне не се виждат от едно място, така че големите номера са били застраховани при него  Laughing

# 36
  • Мнения: 8 909
Аз пък се сетих за едно рядко срещано име от "дар" - Даряна. Може да е Дари, може и да е Яна на галено. А Яна може да е съкратено и от Диляна. Simple Smile Няма да е първа, няма да е последна, а на галено пак става да е Яна.

В гимназията по математика ни изпитваха по дата - днес сме 9, съответно 9 и 19 номер ще са изпитани. Но ние имахме мноого математика и няма спасение от изпитване, но пък поне беше предвидимо. Не че не ни знаеше достатъчно добре възможностите учителя. Иначе бяхме първо момичета и после момчета.

# 37
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
В гимназията бяхме разделени на две групи.Половината учехме английски, другата-немски. 23 човека бяхме, до 13 номер бяха от А до Я английски, после от А до Я немски.


Ние така бяхме в седми клас, ако не се лъжа, когато се избираше да се учи втори език след английския, половината си избраха руски, другата половина немски,  от първи номер до средата бяха учещите руски, после бяхме останалите, учещи немски, е тогава мисля, че бях последен номер, а имаше хора с букви по-назад в азбуката от моята, които бяха средни номера.

Повечето учители, които съм имала изпитваха в зависимост от датата. А който учител си изпитва много, всички лягат под ножа, тъй да се каже, в техникума бяхме с интензивно изучаване на английски, всички, без изключение имахем по 14-15 оценки на срок.

# 38
  • София
  • Мнения: 8 664
И ние бяхме така, по английски се заемаха 2 графи в дневника и имахме по 15 оценки.Беше отвратително  Laughing Слава богу беше само 8 клас, след което започнахме да усещаме ползата от професионално училище-без химия, физика,биология след 10-и клас. В 12 , доколкото помня, имаше само ЗИП/СИП по математика  Laughing
Та ако седнеш да пресмяташ всички възможности за позициониране на даден номер, реално почти всички букви са заплашени.

# 39
  • Мнения: 4 569
Това с номера в училище и изпитването е много тъп довод според мен. Кой ще бъде изпитан зависи от учителя и симпатиите/антипатиите му, а не толкова от номера.

# 40
  • Мнения: 378
Това с номера в училище и изпитването е много тъп довод според мен. Кой ще бъде изпитан зависи от учителя и симпатиите/антипатиите му, а не толкова от номера.
Peace

А пък аз съм имала учители, повече от един, които отваряха учебника и гледаха номера на страницата. Но основно най-говорещите го отнасяха, в началото на пубертета бях и аз в кюпа - я стани и разкажи какво си говорите/пишете там и миналия урок покрай него Laughing, нищо че съм среден номер. После като се кротнах почти всичките ми оценки бяха от контролни, проекти, реферати, за участия в час и почти никакви изпитвания като наказан пред класа Laughing.

# 41
  • Мнения: 11 747
След 7 години, може децата вече да не са номерирани в класа. Може просто списък с имена да бъдат, вместо числа.

# 42
  • Мнения: 4 569
... или по фамилии.

# 43
  • Мнения: 11 009
Ние имахме учител, който изпитваше по номер според деня от месеца. Като цяло при нас първите 10 номера бяха най-изпитвани през всичките ми ученически години. Аз бях номер от 11 до 13 и успявах да мина между капките. Една от учителките ни в гимназията правеше внезапни контролни, например само на четните номера, броеше през 5 и всякакви други случайни начини на подбор.

От изброените ми харесва само Анна.

# 44
  • София
  • Мнения: 7 996
Анна е класика, гласувах за нея.

# 45
  • UK
  • Мнения: 4 309
Анна е класика, гласувах за нея.
Много царствено и много женствено име.
Не ми е от любимите имена, но при така зададената анкета, не се поколебах за кое да гласувам. 

# 46
# 47
# 48
  • край морето
  • Мнения: 44
От анкетата гласувах за класиката Анна, красиво и звучно, значи благодат, доколкото се сещам.
Дарина ми е твърдо име.

# 49
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Яна наистина ми харесва. Анна - става, като не държа на двойното "н".

# 50
  • Мнения: 198
Глас за Яна. Ако Анна беше Ана щях да избера него  Peace

# 51
  • Мнения: 574
И от мен  Peace Другите не ми харесват.

# 52
  • Мнения: 330
Анна и Яна.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 185
Яна!
Ако един ден имам дъщеричка ще се казва така Simple Smile (таткото е съгласен  Laughing)

# 54
  • Мнения: 7
И аз съм за Яна Simple Smile Само дето ще е последен номер в класа.

# 55
  • София
  • Мнения: 44 162
Ми...моят Филип е последен номер в класа... даже не знае де...но не страда от това, изобщо не съм си помисляла за това, че е възможно като избирахме име...

# 56
  • Мнения: 6 995
То както са нещата, моят Валентин може и да в средните, докат се изредат Алексовците  Joy Mr. Green Поне Викториите са след него.

# 57
  • Мнения: 5
Анна  Peace  На галено Ани

# 58
  • Мнения: 2 485
Може за повечето да е странно, но мисля, че е хубаво имената да бъдат с повече букви и то разнообразни. В този ред на мисли лично аз не бих избрала име като Анна. Но това си е до разбирания и до това дали вярваш, че името по някакъв начин дава оттенък на живота на човека.
 Peace
Гласувам за Дарина. 

# 59
  • Мнения: 2 761
Може за повечето да е странно, но мисля, че е хубаво имената да бъдат с повече букви и то разнообразни. В този ред на мисли лично аз не бих избрала име като Анна. Но това си е до разбирания и до това дали вярваш, че името по някакъв начин дава оттенък на живота на човека.
 Peace
Гласувам за Дарина. 

Аз не вярвам в нумерологията и при избора на име за моите деца съм се ръководила само от значението на името и дали ми харесва като звучене.  Peace В този случай и трите имена са красиви и с прекрасно значение, но все пак продължавам да държа на Яна.  Flutter

# 60
  • Мнения: 354
Колебая се между Анна и Яна,но май малко повече клоня към Яна.
Дарина никога не ми е харесвало.

# 61
  • Мнения: 199
Гласувах за Анна, но избора наистина беше труден.  Rolling Eyes Ана, ми е по-добре, но щом сте решили с две „н„ пак е хубаво име.  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 15
Едно познато детенце е Ана-Мария,но винаги като си каже името я пишат Анна-Мария.
Аз гласувах за Дарина  Peace
Успех!

# 63
  • Мнения: 151
Гласувах за Яна,много го харесвам,както и производните му. Peace

# 64
  • Мнения: 1 586
Много харесвам кратките имена и имета в, които присъства буква " Я" . Ясно е , че гласувах за Яна  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 5
Благодаря на всички за мненията, както и за участието ви в анкетата ми!  Hug 

Дадохте ми кураж за Яна, това че ще е последен номер няма да е нещо, което ще ме притеснява. От друга страна майка ми се казва Румяна, а Яна е част от името й. Wink И трето, Яна, макар че е старо име, е станало отново много модерно в България. Я-то на мен също ми създава благозвучност.

Анна е пък е царствено и по-женствено име. А пък си има и светия - Св.Анна. А галеното Ани е по-хубаво от Янче...

Според вас как наричат днешните Янита? Може ли да наричаш Яна - Яни, или Яни е прякор за момче-от Янислав...?

За сега, като че ли Дарина ми отпада, въпреки че винаги ще си го харесвам. Освен ако не се роди с именния ден - на 19.март, което също е много вероятно-това са само 4 дни след термина ми. Аз вярвам, че датата на раждане на детето, не е случайна. Дори и родителите да си определят датата, то пак е защото тази дата е трябвало да изберат. Ако някой изобщо ме разбра... Rolling Eyes
Та, остават ми за чуденка Яна и Анна. Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 378
То и Ани може да стане Анче. На Яна аз бих казвала Яна Sunglasses, Яни също е добре, не е момчешко, идеално си е.

# 67
  • Мнения: 2 761
И на мен Яни ми звучи добре за галено име, не е мъжко.  Simple Smile

# 68
  • Мнения: 37
Защо отпада Дарина? Cry Освен, че е с прекрасно значение, до името на сина ти Мартин най-добре звучи Дарина. И двете са твърди, с по шест букви и съдържат "р". Според мен е идеална комбинация.  Peace

# 69
  • Мнения: 4 569
Та, остават ми за чуденка Яна и Анна. Rolling Eyes
Анна. Peace

# 70
  • Мнения: 574
Според вас как наричат днешните Янита? Може ли да наричаш Яна - Яни, или Яни е прякор за момче-от Янислав...?
На голямата ми племеничка Яна й казваме Яна или Янче.

# 71
  • Мнения: 5
Защо отпада Дарина? Cry Освен, че е с прекрасно значение, до името на сина ти Мартин най-добре звучи Дарина. И двете са твърди, с по шест букви и съдържат "р". Според мен е идеална комбинация.  Peace
Знам, така си е, и ти с права, аз също съм си мислила, че комбинацията Мартин и Дарина е добра. Но пък все някое име трябва да отпадне, времето напредва.
Моето име е кратко и затова искам и на малката да е кратко.
Всяко едно от трите си има предимства и затова съм се спряла на тях  Rolling Eyes
Имам още 2м. и половина, дано до тогава се реша на 100%, че ще е гадно в болницата да се чудя и мая.

# 72
  • Мнения: 4
Гласувах за Анна, но също ми допада и Ана.

# 73
  • Мнения: 593
И трите са хубави, но най-много ми допада Дарина.

# 74
  • София
  • Мнения: 44 162
На Яните, които познавам, малки и по-големи Яна си им казват.
Яни повече на момчетата - Яни, Янис, Янислав...
За -че в края и Янче и Анче и Даринче... и за всяко друго почти става да се сложи при желание Wink Иначе Яна може да си е Яни, Яничка, Янушка, Янинка....Янче не ми е лошо всъщност.

# 75
  • София
  • Мнения: 598
Дарина:)

# 76
  • София
  • Мнения: 2 806
Без никакво колебание Анна.  Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 296
Здравейте! Моля помагайте! Кое от трите имена най-много ви харесва?

И трите имена носят положителен заряд и ги харесвам, но най-много Яна.
Харесвам кратките имена.
Дъщеря ми се казва Дара.
Отново чакам момиченце през м.май. Много исках да се казва Яна, но таткото категорично отказа и решихме компромисно - Ана.

# 78
  • Мнения: 166
Гласувах за Яна. Обожавам това име и го избрахме за детето ни. (Наскоро имахме лек проблем, защото е недоволна, че сме я кръстили така и заяви, че като порастне ще си смени името на Ариел  Grinning)

# 79
  • Мнения: 794
И трите имена са хубави, но Яна е според мен доста масово име вече, Анна пък е поостаряло според мен, т.е. по времето на майка ми много момичета са се казвали така, но после на майките явно им е омръзнало.
Дарина ми е от трите абсолютен фаворит, но съм и пристрастна, защото винаги съм искала да се казвам така  Embarassed

# 80
  • Мнения: 126
Аз пък страшно много харесвам Анна и гласувах за него.

# 81
# 82
  • Мнения: 0
И аз гласувах за Яна, но и Анна е добро.

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Яна.

# 84
  • Мнения: 0
Гласувах за Анна, харесвам това име без значение дали е с едно или две "н"

# 85
  • Мнения: 5
За се спряхме на Яна. Ще празнува на Еньовден, точно когато тя самата е зачената.   Wink А и най-много ни харесва.

Все пак, ако се роди на 8 март - тази година се пада Тодоровден, или 19 март, и при двата случая ще се казва Дарина. Чета, че Дарините празнуват и на двата празника. Така детето ще си е избрало само името, а и е едно от трите ни фаворитни. Rolling Eyes

Анна ни отпада. Много е хубаво и благозвучно, но не е за нашето дете.

# 86
  • Мнения: 2 761
Ivoventa, добре сте го измислили, сега остана бебка сама да си избере името. Simple Smile Леко раждане и много прекрасни емоции ти желая!   bouquet

# 87
  • Мнения: 296
За се спряхме на Яна. Ще празнува на Еньовден, точно когато тя самата е зачената.   Wink А и най-много ни харесва.

Все пак, ако се роди на 8 март - тази година се пада Тодоровден, или 19 март, и при двата случая ще се казва Дарина. Чета, че Дарините празнуват и на двата празника. Така детето ще си е избрало само името, а и е едно от трите ни фаворитни. Rolling Eyes

Анна ни отпада. Много е хубаво и благозвучно, но не е за нашето дете.

Чудесен избор.
С интерес следех тази анкета, защото дъщеря ми е Дара - празнуваме именния й ден на Тодоровден, а за чаканото бебче исках Яна, но на таткото не му допадна много и в крайна сметка решихме Ана.  Grinning
И тук като видях това съвпадение на имената, се изумих  Simple Smile

# 88
  • Мнения: 5
Благодаря, момичета! Hug
sash_stefanova, наистина странни съвпадения, явно мислим в една посока.  Wink
Нашият татко, а и малкият батко одобряват и Яна и Дарина.  smile3521

# 89
  • Мнения: 11 570
Дарина или Анна.
Само да вметна, че не празнуват на Тодоровден. Само на 19 март.

Общи условия

Активация на акаунт