Как бързо времето отмина - петдесета ФЕВРУАРСКА тема вече е в архива! (51)

  • 61 235
  • 726
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 163
Ку-ку. Отдавна не съм се вясвала, та да се отсрамя поне с кафе. Smile



И нещо към кафето:

# 616
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Ау ... "нещото" е страхотно  Hug

Аз се понаучих да карам ски Simple Smile уж ... Изгорях страшно много по лицето ... очите ми са със спукани капиляри и все едно съм вампир, ама то щот не си слагах очила ... Иначе това усилие, ските ... са заради Ирина и ММ, които са фенове ..., та да съм с тях и да не им "кърша хатъра" Simple Smile Това е новото Simple Smile

# 617
  • Мнения: 163
Нали! smile3521
Бях забравила колко е готино...

Моят опит със ски се простира до няколко качвания, кураж (и безрасъдство) по детски и скъсано сухожилие на коляното. tooth

# 618
  • София
  • Мнения: 6 011
Привет и от още една блудна душа! Mr. Green

Максо цифрите ги знае до 10 отдавна, на английски също, но това е само благодарение на Бо, той го учеше. Ся го учи на таблицата за умножение  Crazy Crazy, малкия разбира се, нищо не запомня и Бо се ядосва... бе въобще картинка са ми двамцата. Името си го пише също отдавна, като буквата И е в свободни вариации, но напоследък гледам почти не я бърка. На училище ще тръгва през 2017, въпреки, че аз все още се колебая. Много ме възпира засега удобството на ДГ откъм работно време и за нас на този етап е наложително да се възползваме от тази благинка година повече. Аз прибирам децата вечер, скъсвам се да бързам за Бо и рядко стигам навреме дори за него. Максо е втори, взимам го около 18,30 и винаги е последен в цялата градина, добре че въобще не му пука.

Днес бяхме на театър.

Друго интерено няма около нас. Радвам се да чета за нови попълнения бебоци и с особено вълнение чакам една определена мама да се похвали някой ден и тя с добрата вест.  Heart Eyes

# 619
  • София
  • Мнения: 110
Хелоу!

Диди пише по собствено желание - само букви (после ме кара да четем произволните ѝ писания и се хили много), думи (мама, тати, имена разни), понякога ме кара да напиша някое изречение и тя го преписва. Ако нямаше желание сама въобще нямам представа как щях евентуално да я карам да го прави, т.е. да се занимавам целенасочено.  Rolling Eyes Иначе не прави грешки, внимателно изписва буквите и цифрите (скоро сама се занимава към 30 минути, за да усъвършенства изписването на двойката и накрая успя, де), а понякога си прави майтапи - примерно пише буквата Е по-дълга, нарочно, а после прави 5-6 чертички вместо 3 и се хили.

Интересно при нас няма, настанала е една бебешка идилия, а аз се занимавам предимно с кърмене и гушкане.

...с особено вълнение чакам една определена мама да се похвали някой ден и тя с добрата вест.  Heart Eyes
Що, нещо знаеш ли?  smile3530

# 620
  • Мнения: 1 067
Цоп и аз да се разпиша... въпреки, че няма много за разправяне  Mr. Green
Бебето прохожда, баткото не слуша, а аз на моменти съм така  smile3511
След празниците го пращам на градина, че горкия мухляса цяла зима в къщи и ще се  Praynig тоя път да нямаме сериозни разболявания  Whistling
Иначе пише мама, тати, баба, знае числата до 20, тези дни е на тема смятане и само премятаме пръсти, мисля да му потърся сметало да се забавлява.
За ужас на всичките си баба е на тема зомбита и скелети ....а още по ужасени са, че аз не му се карам и дори му поръчах да му направят играчка скелет  Laughing Сега , чакаме и зомбито да ни направят  Joy

# 621
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Ехааа, какво прекрасно движение в темата.  Mr. Green

Аз нямам с какво да се похваля, по-скоро мога да се оплача, че ми е уморено и все не ми стига съня. Нашия бъдещ дом все още няма А16, май ще се местим там на промишлен ток и ще си живеем незаконно, просто с половин заплата заем и 200лв наем не вървят нещата.... Пф, само мрънкане...
Иначе Димана е добре, на тържеството по случай 8-ми Март в ДГ й бяха отредили главната роля на Червената шапчица , тя си знаеше всички думи, но се притесни като й дойде реда, каза:"не мога, срам ме е" и рев докато се приберем. Подозирам, че това ще й е един от най-ранните детски спомени, тъжен за съжаление.  Confused Иначе тя може да смята до 20, запомнила е повечето правила в шаха и това е най-голямата й мания в момента.  Mr. Green

Целувкии  Hug

# 622
  • До Балкана
  • Мнения: 100
 wavey
Деси, Бо също е запален по шаха. От доста време играе, но сега вече и схваща правилата и доста добре го играе - да ги съберем на една партия, а? Hug
Ника, направо разбърка казана, вече и на мен ми е любопитно! Grinning
На мен ми минават греховните мисли да пусна Борил на училище другата година. Като наближи и го видя на къде кънти ще преценя.  newsm78
Вече съм на вълна козунаци - ядат ми се, месят ми се.... Blush

Последна редакция: вт, 07 апр 2015, 15:24 от Dallcheto

# 623
  • Мнения: 163
Ехааа, какво прекрасно движение в темата.  Mr. Green
Друго си е да минем да разбутаме кошера с осите, а? tooth

# 624
  • Мнения: 172
Айде пляс и аз тук...аз съм съМсем блудна, не писала от около...нЕколко години Crazy  ама пък си следя нещата изкъсо  Mr. Green

Малко новинки от последните...три месеца  Whistling
Преместихме се в Испания (Малага). Някак всичко стана по-бързо отколкото ми тече мисълта (ако въобще тече...или капе...по-скоро покапва...) Предложиха на Сашо работа и за 15 дена мина три интервюта и една задачка-закачка. Стиснаха си ръцете и след още месец той беше на новата таЛта, а аз сама с две деца в София. Изчакахме да мине изпитателните три месеца и се изтесахме и ние. Колко притеснения, рев, тръшканЬе и истерии имаше Ше ви спестя. Към днешна дата децата са на училище, двете. Аз ходя на курс по испански, защото преди само бях чувала че съществува испански езин, но не и как звучи даже, та сега се мъча нЕкак си и те така....

Като цяло положението е на ниво "бива". Александра пише, преписва някакви неща, букви, цифри, думи, изречения. На български, на испански...бо-за е! Никой нищо не карам да прави и май така ще си останем...

Бобииии, много се радвам за вас, за новите попълнения също (нищо, че само си зяпам и не пиша). НЕма да изброявам, че до колкото се познавам, 100% ще пропусна някой и...не е добре  Blush

Скрит текст:
И двата суриката на вашето Фнимание

# 625
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Мммм, красота сурикати! Успех с езика, Теди, лека и бърза адаптация на всички ви! Hug

# 626
  • Мнения: 163
Голяма промяна, Теди... Браво на вас! Simple Smile

# 627
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Добро утро!
Едно кафе пък да сложа, може някой да е закъсал..

# 628
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Мерси, мерси  Hug А и цветята са прекрасни Simple Smile
Аз да ви питам: смятате ли да си пускате дечинята с предния набор в първи клас? Ирина догодина ще е 4-та група в ДГ ... Просто така се случи, че си върви с предния набор ... Говорих и с двете й учителки, с логопедката, с психоложката - всички са на мнение, че има данни да тръгне с набор 2009 ... А и аз като гледам какво "загубивреме" е в гимназията (с 3-4 изключения в София...) и си мисля, че е по-добре да завърши на 18 и 3-4 месеца, а не на 19+ ...

# 629
  • Мнения: 163
Едно кафе пък да сложа, може някой да е закъсал..
Аз, аз... умирам за сън. Вече съм на трета пълна чаша. Дотук - нулев ефект. smile3507
От мен нещо свежо за събуждане:  Sneaky



Почти безобидната, аз нямам такива аспирации за по-ранно пускане. Naughty
Предпочитам да остане в детската, докато си му дойде времето да нарами тежката чанта, че има да я мъкнеее... Laughing

Последна редакция: ср, 22 апр 2015, 10:37 от Xcat

Общи условия

Активация на акаунт