Екзема по ръцете

  • 62 836
  • 132
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 177
Относно Боаронските,аз приемах анагалиса,нутрикум ацидум,ликоподиум,псоринум и още едно,но те ги изписват съобразно типа,който сте.
А за ракията,недей!!!Бях пробвала със спирт и си докарах гнойна инфекция,и моята доцентка само дето не ме изпозастреля.Почни хомеопатия и мажи обилно Липобаза,Глизолид крем,въобще само много мазни продукти!

# 31
  • ПРИ ЛЮБИМИТЕ ХОРА
  • Мнения: 179
И аз съм със същият проблем по ръцете от вече 5г.Бях първо по дерматолози и кортикостероидни кремчета, после билки и хомеопатия, но не минава!И даже вече започва да се пренася на други части на тялото ми!А ръцете гледам от срам да ги крия зимата с ръкавици, а лятото е малко по-търпимо положението!Напрво съм се отчаяла вече, че лек няма!

# 32
  • Мнения: 14
Здравейте и аз имам същия проблем но явно при мен е в по лека фаза.Мехурите се появяват когато мия чинии или от прах и мръсотия.Пукат се сами и минават от доста време са ми 6-7г.Не се сещам за мазилата,но киснене в тетра много облекчава.Мия се само със сапун с мед и мляко или бебешки.

# 33
  • София
  • Мнения: 10 704
Хоп троп и аз тука в кюпа Whistling
След раждането на първото ми дете , 6 месечен беше започнаха да излизат мехурите, не съм стигала до степен да се цепи кожата,но на моменти е било хм...бая гадно, сега по едно време на последната ми бременност бяха позабравили да излизат мехурчетата,но факт,че и днес съм с тях. При мен е странно, появяват се само на среден пръст и на показалец на двете ръце и на моменти така ме сърбят,че до кръв може да се чешам. Ходила съм на алерголог, досега никое мазило не ме е спасило, имам един чист кортикостероид, ама не му помня името,в хладилника го държа-той само облекчаваше, спра ли да се мажа и започват да излизат пак....аз....се мия с течен Бочко, ако ползвам препарати или дори да режа зеленчуци, меса и каквото-  ползвам ръкавици без талк вътре...миялна мие съдовете...гадно е...

# 34
  • София
  • Мнения: 1 179
Аз от дете съм така, но тогава беше в лека фаза. По време на бременността обаче екземата ми се изостри и стана много упорита. От тогава няколко пъти годишно ми се появяват мехурчетата, придружени с ужасен сърбеж и после нацепването и изсушаването на кожата. При мен се активира от почистващи препарати, прах и мръсотия, пране на ръка или миене на чинии, използване на антибактериални сапуни, също и след рязане на домат или честа консумация на домати  Thinking Пробвах какви ли не мазила, минах през доста прегледи, ползвах и кортикостероидни кремове. Мога да кажа, че за облекчаване на състоянието най-много ми помогна този крем
Скрит текст:
за миене на ръцете - бебешки сапуни (Бочко), за забърсване на прах и почистване - еднократни кърпички, за миене на съдовете - неагресивни препарати. Също така избягвам вряла или ледена вода. От доста време нямам оплаквания, но знам,  че това няма лекуване и има голяма вероятност пак да се появи  Tired

# 35
  • Мнения: 1 334
Момичета ето това е кремчето което ми помогна на мен http://prirodo-lechenie.blogspot.com/2011/04/blog-post_1270.html,опаковката е много,затова си намерете с някой да си го вземете на партия.Съхранява се в хладилника доста дълго време.На мен ми помогна, може би за  седмица две  го ползвах.Дано помогне и на някой от вас,че това е кошмар.

# 36
  • Мнения: 318
Здравейте момичета,
И аз съм с такъв проблем. Не е толкова зле, колкото на снимката , вероятно при мен е различно. Кожата на ръцете ми е доста суха, понякога отича и се спрасква буквално до цепнатини до кръв на всички пръсти. А свия пръстите, а става по-зле ...И това е години наред. Не мога да хвана причина - възпаляват се и се успокояват когато си искат. Има моменти, когато са ми като на бебе гладки и мекички ръцете и на следващия ден  пак почва ..Мазала съм какво ли не, но е имало моментно подобрение. Тази тема определено ще ми бъде много полезна, за пореден път се убеждавам,че в този форум има наистина всичко за всеки  bouquet

Честита Баба Марта !

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 26 561
Ползвали ли сте крем Родопско чудо?

Установих,че намазване на ръцете с бананова кора ги омекотява...

# 38
  • Мнения: 1 726
Имах тази екзема в продължение на години, какво ли не пробвах, нищо не помагаше. Получих я от течни сапуни за миене на ръце.  После открих този крем http://www.moneysavingmadness.com/wp-content/uploads/2013/02/Neutrogena1.jpg и се оправих. Горещо го препоръчвам, мисля че не е скъп. Коментирахме го и в други теми тук , доста дами са се излекували с него.

# 39
  • ПРИ ЛЮБИМИТЕ ХОРА
  • Мнения: 179
Към  4μΕ - този крем в скритият текст от Англия ли си го купувала?

# 40
  • София
  • Мнения: 1 179
Да, от английски сайт го поръчвам - http://www.echemist.co.uk/p-Epaderm-Ointment-3-in-1-Emollient-Ba … Cleanser-SLS-Free  Simple Smile

# 41
  • Мнения: 7
При проблеми с кожата много помага алоето - ВЪТРЕШНО И ВЪНШНО. Ако някой се интересува ще му дам контакти. Има една американска фирма, която предлага продуктис гарантирано съдържание на Алое.

# 42
  • ПРИ ЛЮБИМИТЕ ХОРА
  • Мнения: 179
Благодаря ти за отговора 4μΕ!  bouquet

# 43
  • през девет планини в десета
  • Мнения: 51
Що алое съм изпила и що листа съм изяла и на раните го налагах , но грам не ми помогна на мен  Sad

# 44
  • Мнения: 31
Имам същия проблем от няколко месеца. Положение беше по-тежко от снимката, която е показала Милинка.(Даже бях пуснала подобна тема). Мазах с кортикостероиди и какво ли не, минаха, ама после пак същото. Даже в момента пак са ми подути пръстите и не мога да ги свия. Лошото е че почнаха да се появяват червени петна и мехури вече и нагоре на ръката .(а всичко правя с ръкавици)  CryОмръзна ми да ходя по доктори. Ама май ще трябва да ида пак. В една частна клиника ми казаха, че правят тест за алергии с някакви лепенки на гърба. Струва към 100лв. Направо хич не ми се дават, ама нямам друг избор. Това е нетърпимо.

Общи условия

Активация на акаунт