кенгуру-от кога?

  • 907
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 949
Вчера отпразнувах ме 40 дни от реждането на Виктор и сред многото подараци имаше и кенгуру,на което много се кефя Party,та въпроса ми е-От кога може да се понесем в кенгуру?

# 1
  • София
  • Мнения: 39 827
Дияна съм я носила от 2рия месец нататък. Важното е на гъбчето и главичката да е твърдо, т.е. да има къде да се опре.

# 2
  • Мнения: 160
зависи какво ти е кенгурото,ние имахме 2 ,едното ставаше за малко бебе понеже обхващаше и главичката , а другото беше за по голямо бебе което се е научило да си държи главичката изправена.По добре поизчакай още малко поне да стане на 2 месеца Simple Smile

# 3
  • Мнения: 513
От втория месец почнах да ползвам кенгуру , но знам че има и такива в легнало положение който вероятно стават за по малки деца .

# 4
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз почнах да нося дребния от 3ия месец в кенгуруто; нашето е на Чико, но по-обикновеното, няма позиция и за легнало бебче.
Важното е да може да си държи главичката, да не се килка Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 596
Ние се носихме от третия месец, зная че може и по-рано, но не се бях сетила да взема. Страхотно удобство беше  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 968
Доколкото знам, по лекарските препоръки, от третия месец.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Ние започнахме от средата на третия,но това защото аз се запавих с покупката.Имаме и за легнало положение но го ползвахме 2 пъти-бебка вече е голяма.

# 8
  • Мнения: 827
 Аз моят го сложих още на 14тия ден. Не съм имала проблеми, стига кенгуруто да е подходящо за новородени.

# 9
  • София
  • Мнения: 154
Зависи от кенгуруто. Добре е все пак да има твърда част за вратлето. Иначе ортопедите препоръчват употребата на кенгуру след третия месец.

# 10
  • Мнения: 1 720
      И аз така си мислех, че трябва поне след третия месец. Мен лично ми беше жал за детето да го сложа толкова рано в кенгуру!

# 11
  • Мнения: 1 735
Аз започнах от 3-тия месец.
Ако искаш да ползваш кенгуру сега,купи си такова,което да има и легнало положение.Моето е такова и съм много доволна(с 3 позиции),защото когато на бебка й  се доспи ,а аз съм без количка ,само премятам едни презрамки и кенгуруто става легнало. Wink Марката е Бертони.
Кажи какво е твоето и позволява ли,легнало положение? Имаш ли подложка-възглавничка за главичката?

# 12
  • Мнения: 373
Аз също започнах да слагам Дея в кенгуруто от втория месец с лице към мен, а от четвъртия с лице напред и груб към мен и честно казано много се кефи, защото може всичко да вижда. Разбира се зависи и какво ти е точно кенгуруто.

# 13
  • Мнения: 3 537
От края на втория месец започнахме. Peace

# 14
  • Мнения: 3 089
има такива, които са посходящи за малки бебенца - с твърда подложка за главичката и с възможност за легнало положение на бебето. те сатват още от момента на раждането. обикновените, които са 'седящи', се препоръчват от 2, 5 месеца. аз лично се осмелих да сложа бебка в изправена позиция в кр. на 3-я месец. до тогава използвахме кенгурото в лежащото му положение.

# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз малко късно осткрих слинга.
Ползвах кенгуру доста време и честно казано много ме е яд!
Слинга е много по-удобен.

http://www.didymos.de ... за любопитните:)

# 16
  • Мнения: 2 099
ползвах кенгуро от 3 месец, но за кратки излизания - иначе ми се изкъртваха рамената

# 17
  • Мнения: 1 259
Започнахме от втория месец.То си е с твърда подложка и му придържа главичката

# 18
  • Мнения: 3 423
Днес се разминах на светофара с една майка,
на чиито гърди имаше едно такова кенгуру.
Загледах бебето вътре - горкичкото,
мандаше главичката, докато майката ходеше,
ама нали още не може да си каже, траеше си.
Съжалих го, човечето.
На предродилния ни курс ни препоръчаха кърпата
за носене на бебе, при която главата не се кандилка
като на танцуващия Елвис, а може да се застопори.

# 19
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Зависи от кенгуруто . Ние започнахме от втория месец, но общо взето рядко го използваме Thinking

# 20
  • Мнения: 1 031
Започнахме от втория месец.То си е с твърда подложка и му придържа главичката
И ние така.

Общи условия

Активация на акаунт