Последен триместър се задава и АВГУСТинка започна пазара!

  • 25 171
  • 738
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 550
Аз сега се прибрах от преглед всичко е нормално Бебо е 900гр. И съм много щастлива.. исках само да споделя радостта си  Hug Hug hug hug

Да продължаваш все така да се радваш! Hug би ли ми казала в коя седмица си, не ти виждам лентичката..

# 616
  • София
  • Мнения: 2 164
Ymemansi, бански за бременни има в ХМ, цели, 45лв. бяха, мисля.

Еmine, браво на бебата:).

За педиатрите - според мен е необходима предварителна уговорка, т.к. читавите педиатри са "заринати" с деца и повечето отказват да записват нови.

Eti*, благодаря за снимките. Много са хубави дрешките, да се носят със здраве:)!

# 617
  • Мнения: 143
silver_f И аз съм 25-та г.с. и на 9-ти бяхме на преглед.И нашата госпожица е застанала седалищно,но не ми казаха никакви конкретни пози за евентуалното й обръщане.Само ,че ако продължава така до към 35-та седмица ще е секцио.Но все си мисля ,че за това време ще си застане нормално! Simple Smile
Преди малко бяхме на консултация при хематолог и се оказа ,че не желязото ми е ниско ами левкоцитите (хемоглобина ми е 106,предния път беше 116). Предписа ми витамин B12 на капки и допълнителен прием на фолиева киселина,било нормално.  Simple Smile

# 618
  • Мнения: 37
Аз днес влизам в 25 г.с нямам лентичка, защото не знам как да си направя smile3518

# 619
  • София
  • Мнения: 550
Emine, горе в лентата Още-лентичка и продължаваш да следваш стъпките...

# 620
  • Мнения: 37
Благодаря ти Hug Hug сега има ли го??

# 621
  • София
  • Мнения: 550
Благодаря ти Hug Hug сега има ли го??

 newsm10

# 622
  • Мнения: 8
Здравейте,
Бихте ли споделили какви изследвания са Ви правили досега?
Кога трябва да се прави цитомазка?
Благодаря Ви предварително за отделеното време! Simple Smile

# 623
  • Мнения: 143
mimi.nikolova Цитомазка ми се направи още в началото.Mисля ,че беше второто ми ходене след установяването на бременността.После последва кръв и урина,HIV,биохимичен скрининг през 12-та г.с.,после пак кръв и урина,фетална морфология (по мое желание) през 21-ва г.с.
Това е за сега. Simple Smile

# 624
  • Мнения: 37
На мен днес ми правиха ОГТТ, а кога трябва да се прави цитомазка не знам.. Thinking

# 625
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
На мен днес ми правиха ОГТТ, а кога трябва да се прави цитомазка не знам.. Thinking

На вас може изобщо да не ви правят.mimi.nikolova  за програмата в България

mimi.nikolova ,цитонамазка и микробиология в 12-13 та г.с.Накрая също имаш микробиология,но не и цитонамазка

# 626
  • Мнения: 37
Milena__
Какво изобщо няма да ни правят??

# 627
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Milena__
Какво изобщо няма да ни правят??

Цитонамазка.Нали отговаряш за цитонамазката????При вас може да не се включва в програмата за проследяване на бременност изобщо,а при нас се включва

# 628
  • Мнения: 2 653
 ivelle, попитай лекаря си за Лаксал, писах и преди, че е много ефикасно.

За кърменето: Хубаво е, ако имате кърмеща майка около вас да наблюдавате процеса предварително. Аз бях изчела почти всичко тук във форума, гледах клипчета и т.н., но реално никога през живота си не бях виждала на живо някой да кърми бебе. В болницата ми обясниха и ми помогнаха, но някак си ми беше неестествено първите няколко пъти. Изписаха ме на 3тия ден и първото кърмене у дома беше голям смях, мъжът ми и той се опитва да помогне, но пък изобщо няма идея за какво става въпрос. След като засуче детето и кърмата си тръгне, вече е приятно да се гушкаш с бебчето. Лятото в жегите я събличах по памперс и слагах една памучна пеленка между нас, за да не се потим. Държах си чаша вода на една ръка разстояние и си четях книжки.
Снощи се сетих за една любима поза за спане- аз по гръб, а бебка на корема ми с ушенце на сърцето ми. Така можехме да спим по цели часове! Зачудих се сега как ще се получава с двете бебета  Simple Smile Какви емоции ни чакат само!
В болницата, вечерта преди да ме изпишат, сестрата ми показа как се къпе бебе на чешмата, как се сменява памперс, как се облича, къде какво да мажа. Аз също съм в частна болница, но и в частните не е гаранция за голямо внимание.
Имах притеснение за залъгалките и кърменето, но една позната роди наскоро и каза, че нейната щерка и със залъгалка няма проблем с това да суче. Реших все пак да купя 2 залъгалки.

# 629
  • Мнения: 480
Снощи се сетих за една любима поза за спане- аз по гръб, а бебка на корема ми с ушенце на сърцето ми. Така можехме да спим по цели часове! Зачудих се сега как ще се получава с двете бебета  Simple Smile Какви емоции ни чакат само!
+1. Една колежка роди края на януари и обясни, че нейният педиатър за колики й препоръчва-тя с гол корем и бебето върху нея по гол корем. Аз още тогава си казах, ами аз кое първо да сложа?!

Общи условия

Активация на акаунт