Лещи за очи - 5

  • 129 366
  • 858
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 6 219
Много пъти сме го хвалили.

# 226
  • Мнения: 650
Каква марка са новите лещи?
Надалеч ли ти е размазано?
Непрекъснато ли е размазано или се прояснява при премигване?
Новите са на Biofinity,с диоптър "-2.25".Непрекъснато ми е замъглено.Опитах няколко пъти да ги слагам,но не виждам с тях.С другите-"55" виждам без проблеми.Но както и написах в предното си писмо:поради ред причини искам да ги сменя.
Биофинити са много по-добри от Спешълти 55, но при тези два вида се изписват различни диоптри за лещи.
Ако за очила ви е -2.50
-Биофинити -2.50
-Спешълти 55 -2.25

# 227
  • Мнения: 1 198
Момичета, искам да попитам нормално ли е, че в очна клиника "Вижън" ми искат 15 лв. за разширяване на зеници, при положение, че съм с направление по здравна каса.
Отивам там за рутинен преглед и рецепта за диоптър на лещи и очила(ако е необходимо). Тази година не съм била на очен преглед и затова сега отивам, отделно, че рецептата за лещи ми е от 2 години и мисля, че има промяна в диоптъра.
Какво да правя? За момента имам час при д-р Николаева, но още не съм сигурна. Имате ли мнение за тази клиника, докторка или препоръка за друг лекар по здравна каса, който да работи с лещи?  newsm78
Видях се в чудо, с тези откази на лекари да ми предпишат лещи  #Crazy

# 228
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз там ходя. По принцип на очен ходя без направление, защото няма как да чакам месец за час. Не знам как са цените с направление.

# 229
  • София
  • Мнения: 13 282
Видях се в чудо, с тези откази на лекари да ми предпишат лещи  #Crazy

Как искаш да ти изпишат лещи като диоптрите зависят от марката лещи? Виж поста на Жени, който е преди твоя.  Wink  Очният лекар ще ти измери диоптрите и ще ти изпише рецепта за очила, а на място в оптиката, в зависимост от лещите, на които ще се спреш, сравнявайки таблиците на производителите, ще ти дадат лещи. Рецепти за лещи се пишеха преди 20 години, когато се предлагаха един вид меки и един вид твърди лещи на ул."Клокотница".  Wink

И не е нормално да ти искат пари за разширяване на зеници, макар че през последната година на никой от семейството ни не му се е налагало и може и това да са променили. Но могат да излязат с номера, че здравната каса поема българското лекарство, а вносното е по-хубаво за теб и затова ти предлагат него.  Wink

# 230
  • София
  • Мнения: 6 219
Винаги са се искали пари за разширяване на зениците. В малките оптики 3-5 лева. В клиниките - повече.

И естествено, че се прави рецепта за лещи НЕ от оптик. Друг е въпроса, че в Джой и Гранд оптики не го практикуват лекарите, а потребителите на форума остават с впечатлението, че така би трябвало да става по принцип.

# 231
  • Мнения: 1 198
Аз искам рецепта с диоптри за лещи, с които да си поръчам след това от марката, която ползвам. Едва ли всяка марка прави различни? То си има стандарт.   newsm78
Пари за разширяване на зеници не ми искаха последно в клиника "Светлина" ....

# 232
  • Мнения: 9 496
Под давление на вашите хвалби тук, за Биофинити, си поръчах -дано ми паснат и на мен, че са 3 к-та  Crazy
до сега съм пробвала хидро ленс, 55 и опима.

# 233
  • София
  • Мнения: 13 282

Пари за разширяване на зеници не ми искаха последно в клиника "Светлина" ....

И ние основно там ходим (и четиримата сме с очила). Но веднъж ходихме в очния кабинет в поликлиниката (съседен кабинет на личната ни лекарка е) и един път в ИСУЛ. Никъде не са ни искали допълнително пари. Само потребителска такса.

И да, разлика в диоптрите при различните марки има. С едни виждам по-ясно, други са ми слаби при еднакви диоптри на етикета.

# 234
  • Мнения: 1 198
Нямам думи за това. Аз си казвам какви са ми диоптрите на рецептата, но никой досега не ми е сравнявал диоптри по таблица с марката лещи, която ползвам. Никога!
Аз пак исках да си ида в клиника "Светлина", но д-р Мъжлекова, при която ходих миналата година, ми каза, че не работи с лещи и съответно съм принудена да си търся друг доктор.
Записах час в клиника "Ресбиомед" при д-р Галя Христова за утре. Не ми казаха за някакви пари, освен потребителската такса, ще видим дали ще проведат качествен преглед с всичко необходимо.
За "Вижън" просто сега нямам пари ...  ooooh!

# 235
  • София
  • Мнения: 6 219
Бъбли, сподели как е минало, какви лещи са ти препоръчали и как са те таксували, моля те. Тази клиника не е от най-евтините също.

# 236
  • Мнения: 1 198
Ще напиша, да. Надявам се да не ми искат пари, ще попитам преди прегледа, за да не ме изненадат накрая  Peace Макар че, току-що записах час, в 19.30 ми отговориха и за утре имаше 3 свободни часа, не беше твърде любезна жената, която ми отговори, не ми обясни нищо за цена или за това да не нося лещите преди прегледа или за разширяване - нищичко ... това не ми навява хубави мисли, но получих препоръка от друга съфорумка и .. така.
А искам да приключвам вече с това, че ще ми изтече направлението  Rolling Eyes

# 237
  • Мнения: 18
 Колко часа могат да се носят лещите максимално? Моят син ги носи понякога и по 20 часа без да ги сваля и се притеснявам да не му стане нещо.

# 238
  • Мнения: 3 064
Здравейте! И аз се включвам по въпроса за разширяването на зениците. Искам да отида при конкретна лекарка в болница Вита. Но! Прегледът е 35лв, а разширяването на зениците се оказа, че е 30лв  Crazy Какви са тези цени?! Понеже тук някой писа, че разширяването в малките оптики е 3-5лв, просто тази разлика ме изуми. Възможни ли са такива цени?
keity 7, и при мен така се получава, че стоя с лещо по около 15 часа на ден. Ако има възможност по един ден в седмицата да е без лещи, за да си почиват очите. Поне на мен така са ми казвали.

# 239
  • Мнения: 9 496
От 20години ги нося от сутрин до към 12-1ч вечерта; и тъй като съм с висок диоптър, ми е по-удобно с тях, отколкото с очила. До мом. не съм имала проблем Peace

Общи условия

Активация на акаунт