Английски език в София по програмата "Аз мога повече"

  • 3 940
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 448
Здравейте !
Моля ви за мнения от доволни и недоволни от курсове по английски в София (по програмата "Аз мога повече").
Искам да НЕ е дистанционно обучение и да не ме карат да доплащам пари за добавени часове. Също би било добре да имат съботно-неделни курсове.

Ако имате впечатления от Училища Европа ще ми бъде полезно.
Благодаря !

# 1
  • Мнения: 6
Здравейте !
Моля ви за мнения от доволни и недоволни от курсове по английски в София (по програмата "Аз мога повече").
Искам да НЕ е дистанционно обучение и да не ме карат да доплащам пари за добавени часове. Също би било добре да имат съботно-неделни курсове.

Ако имате впечатления от Училища Европа ще ми бъде полезно.
Благодаря !

Здравей,

не съм много сигурна, но виж ЕГ Консулт дали нямат нещо такова. За Училища за Европа - нямам представа за съжаление:(

Успех, дано намериш нещо

# 2
  • Мнения: 448
Мерси, но на Ег консулт е дистанционно.
За Училища Европа разпитах - започват само от А1 по програмата Аз мога повече, такава била практиката.
В "Браво" имат някаква нетрадиционна система, при която се започва първо с говорене. Не знам доколко би ми харесало това. От една страна звучи добре, защото говоренето си е най-големия проблем, но от друга ми е странно и неясно. И нямало домашни, всичко приключва за 4 месеца, защото се ходи всеки делничен ден. Сякаш наистина има плюсове в това, но не знам..
В Софийския Университет пък искат да доплащам общо 300лв., защото имали повече часове.
В Британско - Български Информационен и Езиков Център не се доплаща за часове, само за учебниците, които са на Оксфорд.
В Ай енд Ай нищо не се доплаща, учебниците се връщат – Headway. Но четох доста противоречиви коментари.
В Нов стандарт учат по Headway, учебниците не се заплащат, както и доп.часове, така че като че ли това ме грабна най-много.

Има ли хора, които са пробвали на тези или други места ? Моля ви, дайте мнения, защото имам по-малко от месец да реша..   Sad

Последна редакция: чт, 19 юни 2014, 14:26 от rozi4kata

# 3
  • Мнения: 10
Здравейте, и аз да се включа в темата. Аз съм се насочила към Драгалевци, езикова школа Бук. Курсовете им по аз мога повече ще започнат от началото на октомври, което идеално ме устройва. Освен това учебниците си остават за мен и нищо не се доплаща.

# 4
  • Мнения: 448
На мен Драгалевци ми е далеч. Чудя се между Софийския Университет, където ще трябва да доплатя 300 лв., но вероятно ще ме научат по-добре на езика и Нов стандарт, за където нищо не знам, но пък не се доплаща нищо, а даже учебниците са подарък. Дали обаче това не е за сметка на качеството ?... Ако някой може да даде мнение за тези места, ще е супер.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 605
rozi4kata, нито Софийския Университет, нито  Британско - Български Информационен и Езиков Център имат право да ти искат допълнително пари! Това не е позволено от програмата. В цената, която им плаща АЗ влиза всичко, включително и предоставянето на учебните материали.
А ЕГ Консулт имат и присъствено английски език. Скоро им звънях да уточняваме какви дати имат за присъствен, защото имах бонус английски език.
Ти кое ниво си? И защо по дяволите за пореден ден не работи сайта на Агенция по заетостта!!!

# 6
  • Мнения: 448
Благодаря за отговора !
Трябва да започна от А2.
А защо смяташ, че ЕГ Консулт са подходящи ? От личен опит ли ги препоръчваш ?
От СУ ми искат пари, защото при тях едно ниво е повече часове и за да получиш сертификата им, трябва да присъстваш на доста повече от 300 часа. Затова доплащаш.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 605
Пиша ти ЛС, че нещо аман от реклами.

# 8
  • Мнения: 7 746
защо не ги докладвате в БТ тия с доплащането и платените учебници
програмата е обявена с учебници от доставчика, който не може да си ги покрие, да не е ставал доставчик

в Британика и  в Аво 3 не се плащат учебниците, но в Британика е 40% дистанционно

# 9
  • Мнения: 448
Да докладвам за Софийския Университет? Едва ли правят нещо незаконно. Просто  1 ниво при тях е с повече часове. Като не искам да доплащам, ще ми кажат да уча другаде. И не е само СУ, на доста други места се доплаща.

# 10
  • Мнения: 537
Имате ли впечатления от Вавилон в Студ. град?

От Британика и на мен така ми обясниха - 60% присъствени и 40% дистанционно.
Но може да започна от А1 или от В1  newsm78 Начало 4 октомври.
Нямам удобен офис, иначе бих се спряла на тях.

# 11
  • Мнения: 112
Имате ли впечатления от Вавилон в Студ. град?

От Британика и на мен така ми обясниха - 60% присъствени и 40% дистанционно.
Но може да започна от А1 или от В1  newsm78 Начало 4 октомври.
Нямам удобен офис, иначе бих се спряла на тях.
На мен Британика ми казаха, че ще имат A2 /събота,неделя/ в Младост1. На мен обаче ми е далече и се надявам на група в Стрелбище 

# 12
  • Мнения: 448
Записах се за ИЧС. На входящия тест ме изкараха гениална - B2, което е много далеч от истината. И ме записаха да започна от B1. Сигурно ще успея да изкарам изпитите след първите две нива, но като дойде C1 ?
Има ли случай в ИЧС на някой, който не си е взел нивото и е трябвало да си плати курса ?  Sad Малко съм на тръни с това високо ниво.

# 13
  • Мнения: 2
Аз ходих в Ай енд ай и мога да ти кажа че имало някаква жена която я изгонили защото не им обяснявала нищо и на тези от А1. Друго тестовете които проверяват знанието ти, ги правиш вкъщи. Иначе се обяснява, ама мисля че е по-добре да има и повече тестове и упражнения, така че ако намериш с повече часове не се колебай, за да научиш

# 14
  • Мнения: 448
Мерси за отговора, Cuci980. Аз вече се записах за ИЧС. Предпочитам да доплатя 300лв, отколкото да не науча нищо. Само ме притеснява, че групите са много големи. После ще пиша дали съм доволна. Simple Smile

# 15
  • Мнения: 448
Засега съм много доволна, независимо, че доплатих 297лв- заслужаваше си. Учителката е забавна, говори много ясно, /което е важно, защото почти не използва български/. Разрешава да говорим само на английски и може на някои да им се стори ужасно, но всъщност това е най-подходящият начин да научиш езика. Предполагам, че с течение на времето ще започна да говоря много свободно, а досега, всеки път като ме заговаряха чужденци, заеквах и забравях целия си речник. Практиката е много важна. И не е същото да си говориш сам вкъщи, защото ако говориш глупости, няма кой да те поправя.  Simple Smile Все пак, трябва да попаднеш в точната група - ако се надцениш и стартираш от по-високо ниво, ще видиш зор с това постоянно говорене на английски. Ако пък се подцениш - ще се ядосваш много, че всички в групата знаят по-малко от теб и много забавят процеса.
Учебниците са безплатни и остават за нас. Само тетрадки трябва да си купим, но аз си ги изтеглих от нета.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт