Против акне/пъпки по лицето 3

  • 124 844
  • 736
  •   1
Отговори
# 390
  • Пловдив
  • Мнения: 46 973
Аз досега като съм купувала има само 1 вид и е 10% или нещо такова...

Уф...момичета на мен ми писна от тия пъпки вече #Cussing out Искам да си сменя кожата!Искааам!И по лицета нямам толкова,колкото по тялото...и раменете и ръцете над лактите ooooh! Tired Какво да измисля и какво да ги правя...И като ги и чопля и става ужас!Не мога да се покажа нийде.

Изпих една опаковка вечерна иглика и файда никаква...май ще взема още...сигерно трябва насищане.

# 391
  • Мнения: 147
Доколкото си спомням трябваше да се внимава какъв е перхидрола (не знам колко вида са, и дали изобщо има видове или е само 1), но майка ми приготвяше лосиона с перхидрол за изсветляване на коса. При почистване на лицето леко щипе.

Наистина, има ли видове перхидрол? Нещо марка?  Laughing

Казах, че не знам дали изобщо има видове перхидрол. Не се изрусявам.

# 392
  • Мнения: 2 045
Добре де, не ви ли е малко страх да ползвате този перхидрол върху кожата? Чувала съм да се влага в кремове за пигментни петна, обаче пак ми се струва страшничко. Вие вижте какво причинява на косата, а за кожата не искам да си представям.

# 393
  • Карлово
  • Мнения: 5 769
Перхидрол е с различен % кислород. У нас има една "кислородна вода"3% - щипе леко. За изрусяване се ползваше 6%. И има едно шише с по-голям процент. Вероятно само 3% може да се сложи в този лосион.
Иначе като се сложи на кожата, за дезинфекция например, стават едни бели мехурчета, които после изчезват. Не може да не сте ползвали за промиване на рани.

# 394
  • Мнения: 147
Перхидрол е с различен % кислород. У нас има една "кислородна вода"3% - щипе леко. За изрусяване се ползваше 6%. И има едно шише с по-голям процент. Вероятно само 3% може да се сложи в този лосион.
Иначе като се сложи на кожата, за дезинфекция например, стават едни бели мехурчета, които после изчезват. Не може да не сте ползвали за промиване на рани.

Благодаря ти за разяснението, че нагоре ме питаха дали има различни видове, а наистина не бях запозната.

# 395
  • Мнения: 3 609
И лекарите ползват кисл.вода за дезинфекция на рани.

# 396
  • Мнения: 19 682
Цитат
Аз досега като съм купувала има само 1 вид и е 10% или нещо такова...

Уф...момичета на мен ми писна от тия пъпки вече #Cussing out Искам да си сменя кожата!Искааам!И по лицета нямам толкова,колкото по тялото...и раменете и ръцете над лактите ooooh! Tired Какво да измисля и какво да ги правя...И като ги и чопля и става ужас!Не мога да се покажа нийде.

Изпих една опаковка вечерна иглика и файда никаква...май ще взема още...сигерно трябва насищане.

какво ти каза дерматолога? ходила ли си? с какво ги мажеш
аз освен по лицето, също имам на гърба и малко на деколтето, не са много, малко са не ме дразнят толкова, гледам да почиствам добре кожата и отвреме-навреме да ексфолирам, това е хубаво особено за пъпките по гърба и деколтето.
Аз пия сега витамин Б комплекс, вече пия втора опакавка. На тонуса и настроението ми действа много добре, за кожата е рано да кажа. След месец и нещо прием ще ви пиша отзиви и резултати.
Започнах да правя парна баня два пъти в седмицата, много добре ми освежава кожата и почиства от натрупаните мръсотии.
Правя и маски с хума 2-3 пъти в седмицата. Започнах да правя и упражнения, да пия много вода и билкови чайове, фрешове и подобни. Мисля, че ще ми се отрази добре всичко това.
Сутрин и вечер мажа с крем Зая с чаено дърво, здравец и още нещо, за комбинирана и проблемна кожа. Доволна съм от този крем.

# 397
  • Пловдив
  • Мнения: 46 973
Не съм ходила...но от както се помня съм все така...Не е толкова зле,де...Е,на приливи и отливи,но кожата ми е проблемна  Tired Явно трябва да го приема...

# 398
  • София
  • Мнения: 181
Аз също съм използвала водороден пероксид/ кислородна вода 3% в борбата с пъпките. Слагах на тампонче и директно върху пъпките, използва се заради дезинфекциращите си свойства. За съжаление, на моята кожа видим ефект нямаше, пъпките по никакъв начин не се повлияваха. Странични ефекти като изсушаване, белене, щипане също нямах.

# 399
  • София
  • Мнения: 755
Днес, по препоръка на една аптекарка, си купих пилинг на SVR против петна и белези от акне http://apteka.framar.bg/30019104/%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D0%BB% … -%D0%BC%D0%BB-svr
Малко се забавих със закупуването на продукта, защото пролетта идва, но все пак ще го поизползвам 1 м. с висока слънцезащита.

По този повод, от кой слънцезащитен крем фактор 50 за смесена/мазна кожа сте доволни? Може и тониран, ако е със задоволитено покритие, че аз без фдт не излизам Simple Smile

# 400
  • Мнения: 5 060
Аз съм доволна от Юсерин 50 +, но е само защита, преди нея нанасям крем.
SVR са много добра козметика.

# 401
  • София
  • Мнения: 755
Благодаря ти за препоръката Simple Smile

В стари теми видях, че препоръчват слънцезащитния на SVR, уж не омазнява. Лошото е, че по аптеките нямат мостри в момента и трябва насляпо да си избера слънцезащита.

# 402
  • Мнения: 2 045
Лятото ползвах на Ла Рош флуида 50+ (жълтата лента за всеки тип кожа) - лек, идеална основа за грим и висока защита. Никакви бели петна, за разлика от версията за мазна кожа. Оставя гол ефект върху кожата, сякаш нямаш нищо отгоре. И все пак, ако кожата е много мазна, добре е да се матира с пудра.
Има и тонирана версия също, но не съм я пробвала и не мога да кажа за покритие Simple Smile

# 403
  • Варна
  • Мнения: 77
Споменахте белези, та искам да попитам - как третирате вашите белези от пъпки? С този перхидрол малко страшно ми звучи. Напоследък забелязвам доста и малко ме притеснява. Не искам постоянно да се мацам с фон дю тен, но пък не искам и да ходя така, поне 20тина малки червени петънца из цялото лице. :/ Четох тук за маска с лимон, явно той има избелващо действие.

# 404

Общи условия

Активация на акаунт