ЮНСКИ бебета сънуват къде през август да плажуват - 2

  • 24 719
  • 628
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 165
Благодаря ви милички Hug Не знам как да кача снимка  Embarassed
Доста ревливо бебче сме искаме на ръчички в мама Hug
и колики ни мъчат, но ги овладяваме с Коликинд и Лефакс  bouquet

# 376
  • Мнения: 781
Пак ще има профилактика на топлата вода в София... Как ще мием дупетата?  Tired То верно, че само три дена, ама...
Профилактика

Пффф. Още ли ги има тези простотии  ooooh!

# 377
  • Мнения: 165
Момичета, споделете дали е имало такива периоди при бебоците - от тази нощ, към 4 часа, до сега не е спал (дремна с пробуждания само за около 20 минути по обяд днес). Само рев, дране, на ръце, иска да яде, съответно преяжда, повръща и пак наново. Кръговрат.  Crazy Еб@си случая, иде ми да се гръмна.  #2gunfire Crazy Tired
Скок в растежа ли да е?! Обострени колики ли?!


И ние сме така, през два -три дни, ще се побъркам, сърцето ме боли Cryаз рева и то реве. В такива моменти не се храни добре, а от едната ми гърда се дави много, казаха ми да започна да се цедя и така да го храня, все сме на ръце  bouquet в такива моменти почти през час сякаш иска да суче, нервен е крещи реве и като му дам бибата а засмуква като че ще яде, но се притеснявам да яде през час, но пък ако не яде от реване достатъчно, може  би за това освирепява, ох не знам ще се побъркам  Hug

Последна редакция: пт, 01 авг 2014, 23:22 от Магдалена Величкова

# 378
  • Мнения: 1 291
Маги, не давай кърма от шише! Peace Ще го отбиеш. Много е вероятно да са колики. Нали като те боли корем, усещането наподобява глад. Търсят да цокат, но от това се препълва стомахчето и порочният кръг се затваря. Аз приспивам с биба и разнасяне, след около час след хранене давам чай и пак биба и разнасяне. Понякога е гладна и чаят не я залъгва. Но някак или се усеща, или бебето си показва, че не са колики, а глад. Това, че зацоква бибата не значи винаги глад. Даже напротив. Моята плюе биба като е гладна. Пробвай да тупаш Преско по дупето с ръката ти, която му е под главичката. Това ги люшка и успокоява. Като го гушкаш, коремчето е срещу твоето.
Лека нощ! Хубосницата заспа.
Сега видях за силната струя. Изцеждай малко преди да го сложиш на проблемната гърда. Сигурно се дави и се ядосва. Няма да плачеш, говори му успокаяващо, разхождай се, докато му предлагаш да суче. Може веднага след като зацока да го отстраниш нежно от гърдата, да изтече силната струя (на хавлия, в паничка ) и след това да продължите храненето. Ще се справиш!

Последна редакция: пт, 01 авг 2014, 23:59 от mama Barba

# 379
  • Мнения: 165
Мила Мама Барба, съвсем се притесних, дали вече не е късно, тази нощ похапна от гърдите що годе добре, след час се събуди като преди това се киснеше, засмукваше всичко което му дам като гладно, но гърдата я дърпаа и пуска и плаче, пробвах да изцедя 40мл от двете, възможно ли е да не се е възобновила за час с половина, в 23ч изцедих 120мл, след един час цедене, на път съм да се откажа с това кърмене ,ако не ми беше изстрадало с толкова антибиотици нямаше да се измъчваме  само измъчвам бебчо така, а и аз се стресирам има ли няма ли, на обед тече и от едната  гърда докато го раня, а сега не мога да изцедя нищо, ако от 3-4 пъти не поредно сукане от шише, може ли да се откаже? И ако през час иска да суче (не всеки път  е така де) и гърдата не се е напълнила, какво да правя, всъщност като тебе с водичка,(аз му давам чай на Ганчев от копър) но тогава не иска да засмуква бибата а да пълни коремчето Sad
Ако може и ЛЛЛ да ми даде съвет Praynig

# 380
  • Мнения: 336
Добро утро момичета
много съм притеснена моля помагайте
моята бебка тази сутрин я накърмих хапна си доста лакомо след което се наака и при смяната на памперса не знам дали аз си въобразявам но ми се стори че има слуз (аз не знам как трябва да изглежда тази слуз Sad )
след което я преобух и  и дадох сиропче Стодал ,че леко накашля
тъкмо я приготвих в кошницата за кола да я взема да излезем на терасата ни и тя започна да повръща повърна 2 пъти на фонтан струята беше на 4-5 см от нея .
Помагайте дали е от сиропа ,дали и има нещо  Sick Sick Sick Sick Sick Sick
оф много се изплаших
преоблякох я и сега заспа
мерих и температурата й 36,4 весела е сутринта се смяна много на баща си
дали не е преяла много ох моля някой да сподели

# 381
  • Мнения: 165
Имам въпросче към ЛЛЛ или към нас мили мамита, размразих едно пликче с кърма, в по топла вода в каната, за да пробвам да се изцедя и да видя с какво разполагам  Joy, та кърмата беше странна, като краве мляко сварено на което отгоре му се получава едно жълто нещо ( каймак) кърмата има ли такова мазно жълто нещо??? и беше на много дребни пърцалчета, като висях и размразих второ пликче пак така, вчера нямаше такова нещо

# 382
  • Мнения: 1 291
Маги, спокойно ще се справите.  Simple Smile От консултантките ни знам, че размразената кърма има каймак и трябва да се разклати шишето, за да се смесят.
Кърма ще имаш, това, че не изцеждаш не значи, че бебето не може да изсуче достотъчно да се нахрани. Ако ти много се стресираш, може затова да намалява, но пак ще потече.  Wink Много преживя, ще се справиш и с това. Ако мислиш, че е гладен, слагай си го на гърда, но гледай и да му говориш едновременно, за да е по-спокоен и да върви кърменето. Удивително е колко много разбират на тази възраст.

mama na viki i ivka, ако акито стои лигаво като сопол, не би трябвало да е слуз. Слузта я описват като топченца желе. Но ти си питай лекаря.

# 383
  • Мнения: 192
https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B7+%D0%B2+% … .html%3B424%3B302

Мама на вики и ивка копирай този линк,  за да видиш аки със слуз и да можеш да го сравниш. Когато има слуз самото аки се едно блезти, не е толкова матово както обикновенно. А за поеръщането бебка също ми го е правила и моя педи каза, че понякога когато ги боли коремчето или им е дискомфортно си изпразват коремчетата така. няй-често при колики ставало. Но щом си дала и сиропче може да си звъннеш на педито да му кажеш какво е станало пък той ще прецени дали е от сиропчето или не. Но при всички случаи щом е заспала и няма Т, която да я успива нищо му няма на детенце. Ако имаше нещо щеше да е неспокойно... Hug  bouquet

# 384
  • Мнения: 336
Да акито е като сопол
сега хапна в 9:30 и си заспа няма повръщане няма Т ох дано е било само както каза АЛЕКСЧЕ  да си е изпразнила корема че много и пукаше коремчето
Момичета благодаря ви

# 385
  • Мнения: 1 175
Amilia при мен зърната се дразнеха допълнителво от комбинацията сутиен + подложка, предполагам че се появява като запарване от притискането. След кърмене намажи зърната с по капка кърма и изчакай да изсъхнат на въздух, след това мажеш обилно с кремчето и щом не може гола, обличаш максимално широка тениска или потник, без сутин или подложки.

# 386
  • Шумен
  • Мнения: 330
За носенето на сутиен аз нося такъв само като излизаме иначе в нас съм с  бюстие че по без нищо много ми тежат тези гърди огромни са особено като се напълнят...
И се почерпете за наше здраве днес Марти става на един месец  Heart Eyes

# 387
  • Мнения: 2 485
Здравейте!
Ще  помоля за още едно последно мнение на консултантите от ЛЛЛ.
На кратко - ядем кърма от шише. Изцеждам се на около 2 часа и половина, през нощта си "позволявам" пауза от 4 часа (и все пак всеки път е различно).
А се изцеждам, защото бебето не може да захапе гърдата ми, а когато използвам силиконово зърно, яде много малко. Толкова малко, че лекар ми се е карал, че детето не наддава и не се храни. От тогава започнах да изцеждам, за да виждам колко яде.
Правила съм консултации по телефона с ЛЛЛ (може би 3-4 пъти, като разговорите са продължавали по половин час и повече), вкъщи дойде едно момиче от ЛЛЛ, за което съм много благодарна! Но детето така и не успя да захапе зърното. Със силиконовото е много упорит - смуче, смуче, не се предава, не е мързелив, но яде по около max 60 грама за повече от 40 мин. Но пък и нагълтва повечеко въздух със силиконовото. И точно сега, след едно такова (полу)ядене го мъчи корема, много пръцка, дори плаче. Сигурно ще ми се смеете, че казвам "дори" - но той по принцип не плаче... и за мен е странно да го чувам така.
Та .. затова се изцеждам. Кърмата ми намаля тези дни, дано е нещо временно. Иначе ще се изцеждам максимално, но като гледам намалялото количество, ми става тъжно.

Та искам да попитам - мога ли да направя още нещо? Чета всичко, което пишете и на другите момичета. Или просто да продължа доколкото мога с помпата, че поне да яде кърма. (Понякога му даваме хип комбиотик, когато няма достатъчно изцедено).

Още нещо - използвам ел помпа на авент. Знаете ли дали е достатъчно добра, или да помисля за друга марка? Има ли нещо такова, че с ръчна помпа се изцежда по-малко? Защото няколко дни използвах помпата като ръчна и се чудя може ли затова да е намаляла кърмата ми.

Благодаря за отделеното време!
Сетих се още нещо, ако има значение - в началото, когато ядеше от гърда със силиконовото,  често имах проблем с потичането на млякото.

Последна редакция: сб, 02 авг 2014, 14:22 от little afternoon

# 388
  • Мнения: 98
Здравейте мили мамчета,
Аз съм Теди и съм юнска мама на малък юнак!
 Чета ви откакто разбрах, че съм бременна и преживявам всички ваши тревоги и радости, писала съм на няколко мами от вас на лични, но като цяло не исках да пиша в темата защото изкарах много тежка бременност след два спонтанни аборта и не исках да ви депресирам с проблемите ми.
 Надявам се вече да се включвам по-често и ще се радвам, ако си помагаме!
Имам няколко въпросчета към вас, задавах ги и на педито и още един лекар и все ми отговарят :Ами ще го израстете, нямате проблеми !  #Cussing out
Видях, че пишете за потенето на вашите съкровища!
 Моят бебчо също се поти, но при нас освен в количката или коша за кола се поти когато суче или спи, поти се по челото , вратлето и ръчичките.
Другият проблем ни е в нощният сън!
 Денем си спи спокойно, но дойде ли нощта става супер активен в съня си, мята с ръце и крака, ръмжи, пъшка, проплаква и издава всякакви звуци.  Sad
Случвала ли се това и при вас, ще се радвам да споделите?
 Hug

# 389
  • Мнения: 1 530
little afternoon Имах проблем с кърмата и ми намаля преди няколко дни и почнах да си хапвам орехи и да пия по една безалкохолна бира всяка вечер и сега си имам повече кърма. Пробвай с храна да стимулираш произвподството и не се отказвай веднага с АМ. Аз така бях готова да давам АМ макар че никога не сме яли след болницата АМ и храната ми помогна. Помпата аз от болницата още като бях забелязах че електрическата помпа ми изцежда повече кърма от моята ръчна на Авент. Дано консултантите от ЛЛЛ ти помогнат и да преодолеете проблема.

Общи условия

Активация на акаунт