Диета без глутен и без млечни за деца - какво и колко?

  • 7 234
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 38 630
Напоследък се замислям все по-сериозно да направя такава диета на малкия, че е с АД.
Препоръчвали са ми я лекари.
Обаче се чудя - какво ще яде това дете, ако не яде мляко и хляб?
И колко ще струва това?

Имам някаква представа, чела съм, ще пиша.
Пишете и вие - менюта, продукти, магазини, цени.

# 1
  • Мнения: X
Зависи колко голямо е детето.
Можеш да правиш различни зеленчуци на пара...вкарай в менюто амарант, киноа, царевица, просо
Към богатите на протеин и калции зеленчуци спадат броколите.

# 2
  • Мнения: 7
Това е спасението, тази диета ще Ви избави от всички болести, спрете всичко животинско, пържено, захарни и сол, давайте колкото може повече плодове и зеленчуци под всякакви форми, резултата няма да закъснее, проверено е.

# 3
  • Мнения: X
И на абсолютно здраво дете не се дава пържено, захар и сол

# 4
  • София
  • Мнения: 38 630
Храним се нормално. Ядем плодове и зеленчуци непрекъснато.
Месото нямам намерение да го спирам.
Но само като погледна соевото мляко за 5 лв и се стряскам.

Къде мога да намеря примерно меню?

А списък с примерни продукти?

# 5
  • Мнения: X
Месото няма причина да му го спираш.
Попитай лекаря за списък

# 6
  • София
  • Мнения: 38 630
Месото няма причина да му го спираш.
Попитай лекаря за списък

ЛП ми пее едно и също - спрете млечните, но няма да ви правя изследване.
Така че списък няма да ми даде.
Той и направление за алерголог не ми дава.

# 7
  • Мнения: X
Месото няма причина да му го спираш.
Попитай лекаря за списък

ЛП ми пее едно и също - спрете млечните, но няма да ви правя изследване.
Така че списък няма да ми даде.
Той и направление за алерголог не ми дава.
Смени лекаря.

# 8
  • Мнения: 2 052
И дъщеря ми е с лека форма на АД, на 2г. Лятото е добре, но зимата петната се появяват, ще видим тази зима как ще е, все се надявам да не се появи повече.
Аз също исках да приложа такава диета, не само на нея, а и на мен. Отказах се заради финансите. Нямам възможност да купувам по няколко безглутенови брашна за да приготвя хляб. Доколкото разбрах само с едно брашно нищо не се получава, смесват се няколко за да придобие вид на хляб. Киноа, амарант, ядкови млека не са никак евтини. Старая се да ограничаваме глутена до колкото можем. От 3 седмици е на ясла и още не мога да преживея факта, че всеки ден яде бяло брашно. За закуска е нещо тестено, за следобедна закуска е филия с нещо, на обяд пак бял хляб. Sad
За закуска можеш да предлагаш елда, просо, киноа, амарант.
Ще следя темата, и аз бих се радвала, ако някой има примерно меню.

# 9
  • София
  • Мнения: 38 630
Ето един сайт с безглутенови храни. Има и готов хляб. За 2,87 за 200 гр.  Sad
http://www.herbamedicabg.com/bezglutenovi-hrani.html?p=2

# 10
  • Мнения: 7
Разбира се че трябва да спрете месото, разбира се че млечните довеждат алергията, всичко животинско е абсолютно вредно, ние не можем да разграждаме правилно тези храни, толкова ли е сложно да се разбере, или е нелогично като механизъм ???

Зарежете всички доктори, тестове за алергии, лекарства които не действат въобще, направете едно прочистване на организма на детето с плодове и чай през 2 часа, колкото години е детето-толкова дни е диетата, после още толкова дни на зеленчуци и чай, включително зеленчуци на пара.

Спазвайте хранителния режим без бяло брашнени храни, без животински храни, без пържени и чипсове, без никакви захарни и сол, без олио, само зехтин, и резултатите няма да закъснеят, всички симптоми ще изчезнат, ще се убедите че е нужно да се спазват тези простички неща.

И не се стряскайте от цените на соевото мляко, ние практически имате един предрешен избор, дали да даваме пари в аптеките и в болниците, или да ги пренасочим към чисти храни, да живеем в отлично здраве, и никога да не посещаваме аптеки и болници !!!

# 11
  • Мнения: X
Eurogas аз не приемам това прочистване на организма за възрастен още по малко за дете.

# 12
  • София
  • Мнения: 38 630
Eurogas, хайде без агресивни вегански съвети без да съм ги поискала, може ли?
Темата е за диета без глутен и млечни, не чай, плодове и зеленчуци!

# 13
  • Мнения: 2 052
Eurogas аз не приемам това прочистване на организма за възрастен още по малко за дете.
Peace И аз не смятам, че това би се отразило добре на едно малко дете. Аз не мога да издържа цял ден на плодове/зеленчуци и чай, какво остава за един подрастващ организъм. Не може едно дете да живее само на плодове и зеленчуци.

L'Agent, благодаря за сайта, доста неща ми харесаха, но... да взимах малко по-висока заплата  Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 38 630
Ужасни са цените на тези неща!
Таман се зарадвам на нещо по-евтино и се оказва, че е малък грамаж.

# 15
  • Мнения: X
Права си за цените... Ужас

# 16
  • София
  • Мнения: 38 630
Една приятелка и колежка се беше захванала сериозно с това.
Ставаше сутрин в 5 да готви за обяд и вечеря.
Призна ми, че дава 300-400 лв на седмица само за такава храна.
Отделно купуваха и друга.

# 17
  • Мнения: X
Ние няма как да си позволим такава храна дори и за детето с обещетението за отглеждане на дете от 1 до 2 год и заплатата на ММ. Готвя и в нас с неща които вземам от нормален магазин. От време на време майка ми праща от село.
Това е причината дечко да тръгва на ясла от септември.. Покрай многото болести да вземаме по нормални пари, за до мога да си позволя поне зърна да купувач за детето -киноа, амарант. Все скъпи но пълноценни неща за детето.
Не те карам да го правиш, просто споделям мъката си, че ще се наложи да пратя детето си на ясла на година и 7-8 месеца

# 18
  • София
  • Мнения: 38 630
Аз го дадох на ясла на 2,5, но дори с две заплати пак ми се струваше скъпо.
Освен това, специалната диета означава че не трябва да яде в яслата и т.н.

Може да пробвам киноа и амарант.
Елда съм опитвала и не ми хареса.
Просото го яде папагала.
Може да пробвам да направя нещо с царевично брашно.

Обаче пак се чудя за млечните.

В крайна сметка, като се поосвободя септември ще се консултирам с докторите за тест за алегрия - да се знае какво да давам, какво да не давам.

В момента пак се е разчесал яко!

# 19
  • Мнения: X
Ако имаш възможност си плати преглед при Мустаков.
Като тръгна на ясла боледуваше ли много?

# 20
  • София
  • Мнения: 38 630
Ще опитам при Мустаков.

Боледуваше, но не много - по една настинка на 2 месеца.

# 21
  • Мнения: 7
Да, да, да, ходете при Мустаков, той вече е милионер от такива като Вас, освен това на никого още не е помогнал, той с лекарства може само да притъпи за кратко симптомите ( изпитал съм го с моето дете), след кратко време всичко се връща със страшна сила, а само хранителната диета може да ви реши проблемите завинаги.

Има един много интересен факт, по-бедните общества които се хранят с евтина храна и предимно сурова и необработена храна, боб, леща, ориз, плодове и зеленчуци, не боледуват и нямат алергии, остеропороза и т.н.,  болестите са запазени само за богатите общества, които се хранят със скъпи и силно преработени храни, любима фраза на д-р Емилова.

Учудващо е как едни и същи хора с лекота оставят всичките си пари в аптеката и при лекаря, които не могат да им помогнат почти с нищо, и им тровят организма с лекарства и химия, а като имат възможност да купят нещо което не е вредно и ще им реши здравословните проблеми в комбинация с други полезни храни, им се вижда скъпичко ?

Ами нормално е малкото останали все още чисти храни,  да са малко по-скъпи от вредните такива, аз като отида в супермаркет вече не мога да си купя абсолютно нищо, всички храни там са вредни за здравето, в нашия местен магазин отскоро има машина за фреш от портокали, това е единствената причина да го посещавам все още.
 
Няма да напиша нито една дума повече, не искам да Ви дразня повече, желая успех с болестите, и борбата с вредните храни. Wink

Последна редакция: нд, 24 авг 2014, 21:15 от eurogas

# 22
  • Мнения: X
Eurogas даже нямах търпение да изчета поста ти до край. Надявам се да се научиш да отчиташ мнението на другия.

мустаков е един разкошен специалист. Благодарение на него аз нямам тежък алергичен шок от 10 год. Имам леки не налагащи влизане в Пирогов.  т

# 23
  • София
  • Мнения: 38 630
А интересното е, че тука дума не сме обелили за лекарства.
Говорим си за хранене, нали?
Между другото, четох и две-три статии, че покрай разни западни "специалисти" и ТВ-докторчета се е зародила модата с безглутеновото хранене без никаква нужда.
Освен това, откъде-накъде евтиния фураж отпреди няколко години, сега се продава на супер раздути цени?
Заради модата!

Всъщност даже не знам дали има нужда от безглутенови храни при АД.

Ох, сега прочетох,  че при АД и алергии НЕ е добре да се дават нови и непознати храни!
Ами ние никога не сме кусвали разните киноа, амарант и пр.

Последна редакция: нд, 24 авг 2014, 22:45 от L'Agent

# 24
  • Мнения: X
Най добре е някой ди каже към какво в чувствително детето и ти като майка да го избягваш. В повечето случай с правилното " лечение" децата го израстват. Под "лечение" нямам предвид  прием на лекарства

# 25
  • София
  • Мнения: 38 630
Това, което аз съм забелязала са яйца, портокал и домат.
Но пак е много променливо. Преди 2 години даваше силна реакция със зачервяване при пипане, сега въобще не мога да го усетя.

# 26
  • Мнения: 15 056
Моето дете беше на безглутенова диета до 1-годишна възраст. Първонаално и аз се чудех с какво да го храня, обаче постепенно започнах да откривам различни неща. Можеш да предлагаш качамак под различна форма. В био магазините наистина има доста безглутенови продукти, някои са скъпички, но не е нужно да се предлагат ежедневно. Аз вземах безглутенови сухари - имаше с елда, с кестен, с киноа, също и обикновените царевични и оризови. Правех соленки с оризово брашно, безглутенов хляб така и не направих, но също е идея.

# 27
  • Мнения: X
Сестрата на ММ е с глутенова непоносимост. Тя не яде пшеница. Яде в малки количества овес, лимец и спелта

# 28
  • Мнения: 2 052
Малиш, а какъв хляб яде? На мен най-големия проблем ми е хляба. Не мога да се наям без хляб, пробвах да правя безглутенов (царевичен) и с по-ниско съдържание на глутен - ръжен, ами то не прилича на хляб. Sad Нито на вид, нито на вкус.

# 29
  • Мнения: X
Малиш, а какъв хляб яде? На мен най-големия проблем ми е хляба. Не мога да се наям без хляб, пробвах да правя безглутенов (царевичен) и с по-ниско съдържание на глутен - ръжен, ами то не прилича на хляб. Sad Нито на вид, нито на вкус.
Прави си точно такъв дето не прилича на нищо -от спелта и др с ниско съдържание на глутен. Тя избягва ориз и оризово брашно защото се запича. Купува зърна, суши ги на някакъв уред за сушене и мели. С това брашно си прави хляб.

# 30
  • Мнения: 48 013
От около 6 месеца не ям глутен, децата и мъжът  от 3
В началото много им беше трудно, но се свиква съвсем лесно
Купувам този хляб за децата http://www.dietbg.com/shop/?p=productsMore&iProduct=142& … %E0-e%E0%F8%EE%ED!-%CE%F2%ED%EE%E2%EE-%E2-%ED%E0%EB%E8%F7%ED%EEn%F2! Преди отиваше по 1-2 на ден, но постепенно свикнаха да ядат по-малко хляб, сега отива по-малко от 3 на  седмица
За нас купувам Просеник или хляб с лимец на елиаз от Фантастико, макар че са със следи от глутен ( правят се на една линия с другия), но са със специфичен вкус и децата не ги харесват. На цена са около 2 лева
Брашно купувах 1 път готова смес, беше страхотна, но скъпа
Сега си купувам две пакечтета оризово брашно и един пакет царевично, и си ги смесвам. Ползвам като обикновено брашно-палачини, мъфини, пица, гофрети и кекс стават без проблем. Само кекса става по-глетав, всичко друго става прекрасно, а и кекса си го ядем  де. МОга да дам рецепти за мъфини и пица, но аз правя тестата с мляко.
Не съм купувала киноа, амарант и прочие. Ядем си ориз, картофи, царевица. Щерката обожава качамак, а аз-елда. Правим си всякакви манджи и неща както обикновено, но без брашно. Купих си китайски оризови спагети- много са приятни, а стават и за фиде за супи. Гигантски пакет от Карфур за 10 лв. Царевичните макарони са по-гадни, но стават. Купувала съм оризови кори, правих баница по обичайния начин- стана неотличима от обикновена баница и пак ще взема- от тук ги взех, не са скъпи http://www.dietbg.com/shop/?p=productsMore&iProduct=104& … E1%F0.-%EE%EF%E0e.
Това е моят опит. Не е лесно, но не е и много трудно, а и като свикнеш, не е и много скъпо.
Спирали сме млечните отдавна, по повод АД. Не мисля че има ефект при нас. Ако ги спрем, бих ползвала бадемово, кокосово мляко, но в никакъв случай соево. По-добре нищо, отколкото соя.
L'Agent , направете си някакви тестове, подобен режим-безглутенов или безмлечен трябва да се спазва стриктно поне 6 месеца, за да има някакъв забележим ефект. Не си струва да пробваш 6 месеца едно, 6 месеца друго...или разкажи какви са точно оплакванията, които са те насочили към диетичен режим?
При нас има проблеми с щитовидната жлеза, а те се свързват изключително много с глутена, затова твърдо съм решила да го избягваме, ако можем изцяло или максимално възможно за поне година.

# 31
  • Мнения: X
Метилцелулозата е Е461. Ползва се за сгъстител. Не бих го яла, а още по малко да го давам на детето си. Риска от стомашно- чревни раздразнения е голям
За справка линка към хляба който си дала

# 32
  • София
  • Мнения: 38 630
Лост, благодаря за информацията! Точно такава исках да е темата.

Малкия сега ще го заведа пак на доктор и ще си поговорим и по този въпрос.
Иначе бяхме на море и кожата доста се изчисти.

# 33
  • Мнения: 48 013
Метилцелулозата е Е461. Ползва се за сгъстител. Не бих го яла, а още по малко да го давам на детето си. Риска от стомашно- чревни раздразнения е голям
За справка линка към хляба който си дала
Благодаря
Ще се огледам за друг тогава

# 34
  • Мнения: X
Метилцелулозата е Е461. Ползва се за сгъстител. Не бих го яла, а още по малко да го давам на детето си. Риска от стомашно- чревни раздразнения е голям
За справка линка към хляба който си дала
Благодаря
Ще се огледам за друг тогава
Ако имаш възможност прави домашен

# 35
  • Мнения: 3
Ако може дайте рецепта за наистина сполучлив хляб, защото всичко което пробвах просто не се получава. Става един никакъв и незнам къде проблема. То брашна ли не бяха, рецепти бол изпробвах, на пекарна, на фурна и нищо.

# 36
  • Мнения: X
Ако може дайте рецепта за наистина сполучлив хляб, защото всичко което пробвах просто не се получава. Става един никакъв и незнам къде проблема. То брашна ли не бяха, рецепти бол изпробвах, на пекарна, на фурна и нищо.
На мен също ми става такъв

# 37
  • Мнения: 27
Dafi`, като бях някъде на 11-12 г. възраст майка ми купуваше без глутеново брашно.Не знам от къде го купуваше,колко ли струваше ще те излъжа (честно не знам колко е струвало),но като правеше пр. Палачинки изобщо не се усещаше.

# 38
  • Мнения: 19 326
Ние сме били няколко пъти на такава диета. Може да се ядат бобови-грах, боб,леща,нахут. Безглутенови зърнени-елда,киноа,ориз,царевица. Елда и киноа правя в кюфтенца с лук,морков,тиквичка. Слагам 50/50 в пълнежи с ориз.

# 39
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз от 6-7 месеца се храня безглутеново и в началото наистина ми беше трудно.
когато свикнах с мисълта, че няма да ям хляб и пица, които да са като с като с глутен и нещата се пооправиха.
амарант, киноа и подобни не са ми вкусни и не ги ям. амарант си правя рядко (един път на два месеца).

не ми излиза храненето по-скъпо, но аз съм се ориентирала към традиционни безглутенови рецепти и не купувам безглутенови брашна, хлябове и подобни. тези брашна са само нишесте, т.е. бързи калории и за мен не са подходящи, защото като ми падне после кръвната захар и е супер трудно да се вкара пак в ритъм...
царевично брашно също рядко ползвам, трудносмилаемо е и няма кой знае какви ценни мин. вещества.
ползвам го понякога като добавка към мъфини или някакво печиво, за да добият форма.

вместо хляб си правя крекери от ленено семе и смлени ядки. издържат дълго в кутия. ям ги, ако премирам от глад.
за закуска през уикенда правя палачинки или гофрети (тук е по-трудно). например Galettes bretonnes са си традиционни безглутенови палачинки.
има и палачинки с оризово брашно и кокосово мляко.
има безглутенов традиционен "хляб", по-скоро нещо плоско от Италия : farinata di ceci. супер вкусно става.

соево мляко не консумирам, не бих го давала и на дете, особено момче, заради фитоестрогените.
по-добре "мляко" от ядки. най-лесно става, ако се вземе мус/тахан от ядки.
само се добавя вода и се пасира и готово. конопеното мляко било много полезно. Peace, но нямам кой знае колко опит, защото у нас се консумират млечни неща.

за сгъстяване използвам брашно от нахут или зрял грах. така супите и сосовете стават по-засищащи, отколкото сгъстени с нишесте, от което получавам после зверски глад. Rolling Eyes

спагети ям рядко, взимам си оризови.
пробвала съм безглутенова пица полуфабрикат и то, защото вкъщи мъжете искаха пица и за да съм в тон.
изядах я, но не бих си купила пак  Rolling Eyes

свекърва ми прави "пица" с блат от кайма  Joy
каймата е омесена, разстила се в тава, отгоре слага домати, гъби, лук и кашкавал (при вас ще отпадне де...) и запича. мъжът ми много я харесва  Mr. Green

също може да се направи блат от картофи.
аз си правя пица с farinata di ceci като блат.
има вариант да се направят по-тънки и стават и сухи, та могат да се съхраняват.
въобще в началото има доста експериментиране, докато храната се напасне на вкусовите и навиците.

в никакъв случай не ставам в 5 сутринта, за да готвя, нито давам извънземни суми за храна.

аз, обаче спрях да закусвам (не можах да измисля какво), което за дете не е ОК. Thinking
евентуално за закуската ще е необходима подготовка.
щом, обаче детето няма глутенова непоносимост, то може да му се предложат безглутенови овесени ядки. на мен и те не ми понасят  Rolling Eyes
заедно с плодове и ядки или ядков тахан са си добра закуска.

Последна редакция: пт, 02 фев 2018, 15:07 от asyalein

Общи условия

Активация на акаунт