Февруари е далече, но коремчето личи ни вече ! 6 тема

  • 31 010
  • 736
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 174

За филмчетата аз бях гледала едно мисля на Дискавъри "От любопитство: Как започва животът? (Curiosity: How Does Life Begin?)", което ми хареса. Предупреждавам, че накрая раждането на едната жена беше малко трудно, но мина успешно ако някой не му се гледат тези неща да си ги спести. Иначе останалите неща бяха много подробни и интересни.
Уникален филм, всеки бъдещ родител трябва да го гледа. Има един още по-стар научно популярен филм, който разказва още по-подробно за промяната в майчиното тяло, филма е на BBC. За съжаление името не го знам, но намерих кратък откъс от финала на английски език, с не особено добро качество, гледала съм целия филм по канал 1, ако някой може да помогне да го разбера, какво е името му, ще съм благодарна, ето и частта, която намерих:
http://vbox7.com/play:d7d88ac0

За зодиите и аз до някъде се хващам, че асоциирам зодия с познат, от където и нежеланието ми да имам водолей, независимо, че познавам десетки, аз асоциирам само с един, този , който е изпъкнал най-силно (понякога не с добро). За рибите те са добри, леко отвеяни и си живеят в собствен свят. Виж козирог е мъжа ми, много земен, спокоен, целеустремен - все неща, които ценя (не че си няма трески за дялане), но бих искала детето да вземе тези качества характерни за зодията.
Ако съм обидила майките на скорпиончета, извинявам се. Аз също съм скорпион, но характерните черти за зодията леко ме плашат, особено непостоянството в емоции, настроение и чувства - убедила съм се, че да разпознаеш , някое от тях е направо като да познаеш 6/49. И все пак всеки човек е различна индивидуалност формирала се от зодия, среда в която живееш, растеш , учиш се, възпитанието, което си получил и т.н.

Последна редакция: нд, 31 авг 2014, 17:59 от AMAEBG

# 226
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Що сте против мъже риби, аз ги харесвам Hug
а за водолей нямам много познания. Аз съм лъв, приятеля ми е стрелец...преди ми се е искало да си родя бебе везни или стрелец, но сега мнооого ще се радвам и на водолей и риби Hug

За капки за нос ползвах Пиносол, те са за бременни, хубаво е по-често да се поставят, а не само като е запушен носът, защото нямат моментално действие...както например ксилометазолинът, който е вреден за бременни.

# 227
  • Мнения: 1 006
Що сте против мъже риби, аз ги харесвам Hug
а за водолей нямам много познания. Аз съм лъв, приятеля ми е стрелец...преди ми се е искало да си родя бебе везни или стрелец, но сега мнооого ще се радвам и на водолей и риби Hug


И аз ги харесвам, даже си имам един такъв вкъщи  Laughing Добре, де...само него познавам риби, та не мога да преценя генерално, ама си ми е златен Simple Smile

# 228
  • Мнения: 94
 AMAEBG това което успях да намеря BBC The Human Body - Episod 2 "An Everyday Miracle". Ето и линкче към това, което намерих http://www.dailymotion.com/video/xrht47_bbc-the-human-body-2-of- … yday-miracle_tech. Ти ще кажеш дали е същото, ще го изгледам по-късно защото са ми интересни този вид филмчета.

# 229
  • Мнения: 91
AMAEBG мен лично не си ме обидила с нищо Wink  
Megido сега към 20 седмица трябва да си пуснем изследвания за антитела , при наличие на такива се бие ваксина Анти Д гама глобулин, по късно пак има такива изследвания . При мен бяха отрицателни и въпреки това според д-ра  не трябваше да преносвам или раждам на термин .

# 230
  • Варна
  • Мнения: 858
Аз имам шанс да се класирам при козирогчетата, ако избърза бебка, но за риби нямам шанс - чак до 20-ти едва ли ще ме чакат да пренося толкова. Водолейките който познавам, не са ми от любимите хора като характери, козирози нямам около мен и нямам наблюдения, а риби - хмм, мъж риби познавам един и ми е достатъчен  #2gunfire  но пък жени риби имам доста приятелки и са готини Simple Smile  И все пак човек не е само зодия така че - да са живи и здрави, нали ще са си наши Simple Smile 

Шуше, честито ти момиченце и браво за прегледа и плацентата  Hug

# 231
  • Мнения: 1 174
AMAEBG това което успях да намеря BBC The Human Body - Episod 2 "An Everyday Miracle". Ето и линкче към това, което намерих http://www.dailymotion.com/video/xrht47_bbc-the-human-body-2-of- … yday-miracle_tech. Ти ще кажеш дали е същото, ще го изгледам по-късно защото са ми интересни този вид филмчета.

Ти си ЧУДЕСНА ! Това е филма. Страхотен е, както и този на Дискавъри.
P.S.  Винаги съм го свързвала и търсила с думи като , бременност, бебе, раждане, а то какво било...

# 232
  • София
  • Мнения: 6 840
Привет от морето, мамчета! Морето ми започна с кофти силно гадене, но вече съм добре. Времето е прохладно, идеално за мен, само, дето водата ми е студена и изобщо не влизам. Кучето слуша и то на плажа. Simple Smile Догодина ще ме атракция на плажа, две по-големи деца, бебе и куче. Simple Smile

За термина, големият го преносих 5 дни, роди се 4050г, малкият се роди 2 дни преди термина 3900. Сега като разбрах, че е пак момче, съм се настроила, че пак ще си кротува до термин, дано да родя лесно като втория път.
Моята статистика, като гледам приятелки, момичетата се раждат по-рано, някои още началото на 9-тия месец.

# 233
  • Мнения: 2 159

Megido сега към 20 седмица трябва да си пуснем изследвания за антитела , при наличие на такива се бие ваксина Анти Д гама глобулин, по късно пак има такива изследвания . При мен бяха отрицателни и въпреки това според д-ра  не трябваше да преносвам или раждам на термин .

А бебето с какъв резус фактор се роди? Питам от любопитство, защото моите и двамата се родиха с отрицателен и не са ми слагали ваксината. Лекарката ми ме разпитва за тях и се изненада. Каза, че при родител с положителен и родител с отрицателен резус фактор е голяма рядкост децата да вземат отрицателния. Въпреки че не съм имала проблеми с това, ми назначи изследване за антитела, заедно с вторите изследвания на кръв и урина. Ще ги пускам другата седмица.

# 234
  • Мнения: 2 660
А този филм Curiosity: How Does Life Begin къде мога да го намеря? В youtube го няма.

# 235
  • Мнения: 1 174
А този филм Curiosity: How Does Life Begin къде мога да го намеря? В youtube го няма.

Заповядай.
http://vbox7.com/play:m03d04a1bb

# 236
  • Мнения: 94
Радвам се че го намерихме, аз лично много се тормозя като търся нещо, а не го откривам.
А за този на дискавъри и аз го гледах в Vbox7, това е което ти е пуснала AMAEBG, че е и преведен, все пак няма смисъл да се мъчим с английския  Embarassed

# 237
  • Мнения: 309
Момичета, имате ли или имали ли сте диария от началото на бременността? - ако да, кажете какво да правя, побърквам се! Взех си от аптеката ре-комфорт, но не помага ...

# 238
  • Мнения: 603
Момичета, имате ли или имали ли сте диария от началото на бременността? - ако да, кажете какво да правя, побърквам се! Взех си от аптеката ре-комфорт, но не помага ...
Имах веднъж, не беше нещо сериозно тип вирус, ами от храна ми се получи. Помогна ми прахче Смекта  Peace

# 239
  • Мнения: 309
Момичета, имате ли или имали ли сте диария от началото на бременността? - ако да, кажете какво да правя, побърквам се! Взех си от аптеката ре-комфорт, но не помага ...
Имах веднъж, не беше нещо сериозно тип вирус, ами от храна ми се получи. Помогна ми прахче Смекта  Peace

И аз знам за смектата, за сега съм на диетка малко за корема. Свеки ми даде 2 компота от дренки и пълнени чушки, че ориза помагал и ми каза да си препека филийка със сиренце.

Общи условия

Активация на акаунт