КАНАДскА - училищно-есенна - тема 57

  • 62 191
  • 711
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 753
Dani-nik, нямаме такава верига тук. А колко мощни са добрите или колко немощни слабите?

# 136
  • Мнения: 3 671
Dani-nik, нямаме такава верига тук. А колко мощни са добрите или колко немощни слабите?

The Bay имате ли?
Гледам , че там са на намаление сега .
Забравила съм какви бяха ватовете , доста порових преди да вземем.Имам спомен , че варират от 325 до 575 вата.  Самите модели са няколко - Artisan , Professional , Pro 600, Architect... На по-големите (мисля на Professional)купата виси на едни стойки , а на по-малките (като моя ) купата се захваща долу на самата основа.
Аз от цветовете не се вълнувах , но във всеки от моделите има невероятни цветове.
http://www.thebay.com/webapp/wcs/stores/servlet/SearchDisplay?se … tLabel=KITCHENAID

В The Bay ползваш %10 намаление допълнтелно , ако имаш от техните HBC карта.

Като съвет - заема доста място , помисли колко ще го ползваш , струва ли си да го мислиш . Аз моя го тормозя почти всеки ден , при мен е незаменим, защото не харесвам машините за хляб , забърквам си тестата с този миксер и пека във фурната. Чат-пат си купувам приставки за него и го ползвам за много неща.
Ако нещо не съм се сетила да обясня - питай.

Последна редакция: ср, 24 сеп 2014, 01:48 от dany_nik

# 137
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Новини от историята за рожденния ден - оказа се, че парите са да покрият храна, пиене и общ подарък. Таааа аз който разпитах ми каза, че това не е обичайна практика за рожден ден, ММ пък също разпитал неговите колеги и те пък казали, че да това било обичайно  Grinning Та, явно си зависи от средата.
Аз специално ще пропусна точно този рожден ден. Само ще изпратя по приятелка пари да ме включат в общия подарък и това ще е от мен контрибюшъна  Crazy

# 138
  • Мнения: 753
Dani-nik, нямаме такава верига тук. А колко мощни са добрите или колко немощни слабите?

The Bay имате ли?
Гледам , че там са на намаление сега .
Забравила съм какви бяха ватовете , доста порових преди да вземем.Имам спомен , че варират от 325 до 575 вата.  Самите модели са няколко - Artisan , Professional , Pro 600, Architect... На по-големите (мисля на Professional)купата виси на едни стойки , а на по-малките (като моя ) купата се захваща долу на самата основа.
Аз от цветовете не се вълнувах , но във всеки от моделите има невероятни цветове.
http://www.thebay.com/webapp/wcs/stores/servlet/SearchDisplay?se … tLabel=KITCHENAID

В The Bay ползваш %10 намаление допълнтелно , ако имаш от техните HBC карта.

Като съвет - заема доста място , помисли колко ще го ползваш , струва ли си да го мислиш . Аз моя го тормозя почти всеки ден , при мен е незаменим, защото не харесвам машините за хляб , забърквам си тестата с този миксер и пека във фурната. Чат-пат си купувам приставки за него и го ползвам за много неща.
Ако нещо не съм се сетила да обясня - питай.

Ами аз вчера цяла вечер четох...Няма да е точно сега покупката, защото вече смяхме доматите Grinning, а пък и тъкмо се сдобих с нова машина за хляб...но тя като сдаде багажа (очаквам да след около година Confused), тогава може би ще пазарувам. Аз също машината за хляб я ползвам само да ми прави тестото, самият хляб не го пека в нея, така, че ако този миксер ми замени машината за хляб ще го ползвам доста често. Но иначе вчера като четох ревюта май клоня повече към cuisinart. В идеалния вариант бих взела kenwood, но ми идва скъпо.
Но съвсем скоро мисля да се обзаведа  с ето това http://www.amazon.ca/Instant-Pot-IP-DUO60-Programmable-Generatio … 47413&sr=1-35, някой да сподели отзиви?

# 139
  • Мнения: 417
 wavey
Как сте, мили дами?

Честита есен! Нека е мека, златна и по-продължителна Simple Smile

При нас за нула време настъпи лудница. От "мама в къщи" ставам "мама в училище". Записах се в колеж да се пре-образовам, че нещо нямам особен късмет с работа. Реших да се метна в нови води. Сега остава да видя колко ще са дълбоки. За 1 година би трябвало да преплувам до другият бряг.
Сега за отрицателно време трябва да намеря градина и  after-school care за Виктор. Оказа се, че градина се намира, но след-училищните градини са голям проблем. Или по-скоро от нашето училище не.взимат деца. Най-много ме ядоса секретарката на училището вчера. Обадих и се да я попитам знае ли дали идват ванове и автобуси на градини да взимат деца.... въобще обща информация, исках идея. Тя каза, че не знаела, никаква представа нямала. И по живо, по здраво казахме си "чао", и затворих. Ровейки се сред градините, както и след милионният ми телефонен разговор, попаднах на YMCA. Оказа се, че в самото училище има  after-school care от YMCA, и то не от сега, а от няколко години.  newsm09
Казах им, че секретарката няма никаква идея. На това те много се изненадаха, защото жената каза че се знаят с тях. Брех... кипна ми. Така или иначе няма свободни места и сме в чакащите. Но да ми се правят на паднали от луната... ееее.... или пък си разменят тази ценна информация тихичко, само на техни хора. Да каже: "Виж, мисля, че има YMCA при нас, но им нямам координатите, както и подробности"...
Сега съм в търсене на място за Виктор. Дано успея да намеря до понеделник.
А от другата седмица ще е веселба... водене на училище, водене до градина, 1 час с транспорта до колежа и после обратно.
Стискайте палци всичко да си влезне в коловозите.
А Виктор го записахме на съботно училище по БГ език. Бая се чудихме и маехме. Дори за единият път, в който е ходил, са учили няколко букви. После като ми ги написа- прекрасно... ченгелчета, красиво. А английските букви ги пише като с краката си.
Не знам вас дали ви дразни, но мен ме влудява вътрешно липсата на елементарен краснопис. Не ми прави впечатление да изискват четливо писане, или поне да упражняват такова. То вярно, че в нашето компютърно време все по-малко ще се пише на ръка, но все пак ... Като се опитам да го карам да пише по един начин ми се репчи, че така казала учителката.
И така. Това са новостите покрай нас.

# 140
  • Мнения: 3 671
Kaкво ще учиш?

# 141
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 610
Шемет? Ти сигурно имаш? Доволна ли си? Гледам, че е супер многофункционална машинка, да споделиш отзиви?

Миксера и приставките ги имам от няколко години и съм много доволна - взех най-мощния модел от щатския амазон с доставка до границата и от там си го прибрах излезе ми около 300 долара миксера и тук си купувах приставките като бяха на промоция - демек на половин цена.
От БГ съм си донесла метална машинка за меляне и отделно тук съм взимала една малка пластмасова - тя ми върши чудна работи за малки количества зеленчуци.
Доколкото знам в Walmart има електрически машинки за меляне - на промоция са на доста приемлива цена.
В Арес имаше огромен избор на такива машинки, но за цени не мога да кажа нищо.

Дензъл честито ученичество Simple Smile и на мен ми е интересно какво ще учиш.

Кака Дора честит лаптоп да си го ползваш дълго.

Тарилилей мерси че сподели - хич не съм наясно с тези рождени дни тук.

# 142
  • Мнения: 417
Програмата е Medical Office Assistant. smile3529

# 143
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 409
дензъл, споко ще направите логистиката и ще влезеш в релси бързо. Успех в учението и само шестици  Party

# 144
  • Мнения: 753
Успех Дензъл! Звучи интересно.

Шемет, мисля, че и преди е ставало въпрос, но не си спомням какво точно говорихме - от твоя опит коя марка е по-добра, KitchenAid ili Cuisinart?

# 145
  • Мнения: 417
Благодаря, момичета!  Hug
Голямо чудене и маене падна. Добре, че беше по-добрата ми половинка да ме натисне, иначе щях да се откажа. Голяма съм паника  Rolling Eyes

# 146
  • Мнения: 5 714
Успех и от мен, Дензъл! Simple Smile

# 147
  • Мнения: 417
Благодаря, Вери!  Hug

# 148
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 610
Шемет, мисля, че и преди е ставало въпрос, но не си спомням какво точно говорихме - от твоя опит коя марка е по-добра, KitchenAid ili Cuisinart?

За мен KitchenAid е по-доброто Simple Smile и с повече приставки и възможности.

# 149
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178
камбанка, аз имам този миксер и съм много доволна.
http://www.costco.ca/.product.100057967.html?cm_sp=RichRelevance … roductsInCategory

Всъщност ние цялото семейство много го харесваме. Вики седи до него като работи и знае, когато го спрем сипва брашно, яйца захар. После се отдалечава на 10 см и пак го пускаме. Голяма емоция е.
Моя мъж е доста популярен тук с кюфтета си на скара - бърка каймата в миксера - винаги много добри резултати.

dany_nik , моля прати изпитана рецепта за хляб да пробвам.
Чета дискусията във фейсбук и на няколко пъти писах и после се отказвах да го постна . Подкрепям Жени  и Антония в техните изказвания и си мисля следното нещо. Мислите ли, че човек, живял основно в България трябва да емигрира след като е навършил 35-40г?

Общи условия

Активация на акаунт