Пазаруване от Amazon.co.uk и Amazon.de - тема №36

  • 99 845
  • 761
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 162

 Уж трябва да е 5UK, обаче много ти съветвам да прочетеш отзивите. Има някакво разминаване и хората казват, че вместо Youth номерация получили са toddler размери  Thinking Има прекалено много отрицателни коментари, прочети всичките внимателно  Peace

# 451
  • Мнения: 73
Изивнявам се за глупавият въпрос , но за първи път анулирам поръчка от Амазон. Искам да попитам, парите автоматично ли се връщат след като по мое желание, са ми анулирали поръчката или трябва още нещо да направя? newsm78

# 452
  • Sofia
  • Мнения: 311
Здравейте,

За пръв път пиша в темата и за пръв път пазарувам от Амазон, зарибих се докато ви чета Embarassed Изчетох доста назад темата, но не ми станя ясно и имам нужда от малко помощ - какво се прави ако дадена стока не се доставя до БГ? Много харесах един кораб за сина си, но не се доставя до тук. Четох за някакви превозвачи, но нямам идея какви са те, какви са адресите и т.н, а това нещо ми е влязло под кожата и ми се ще да се пробвам да го купя. Има ли вариант или да се откажа?
Освен това поръчах и една писта на vtech днес, намалена, за която обаче ми писаха, че не могат да ми кажат кога ще ми я доставят и да чакам мейл. Иначе ми взеха парите. Дали наистина ще ми я доставят или е изчерпана, според вас какво да очаквам?

# 453
  • София
  • Мнения: 5 596
Здравейте,

За пръв път пиша в темата и за пръв път пазарувам от Амазон, зарибих се докато ви чета Embarassed Изчетох доста назад темата, но не ми станя ясно и имам нужда от малко помощ - какво се прави ако дадена стока не се доставя до БГ? Много харесах един кораб за сина си, но не се доставя до тук. Четох за някакви превозвачи, но нямам идея какви са те, какви са адресите и т.н, а това нещо ми е влязло под кожата и ми се ще да се пробвам да го купя. Има ли вариант или да се откажа?
Освен това поръчах и една писта на vtech днес, намалена, за която обаче ми писаха, че не могат да ми кажат кога ще ми я доставят и да чакам мейл. Иначе ми взеха парите. Дали наистина ще ми я доставят или е изчерпана, според вас какво да очаквам?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=781593.0;topicrefid=19 Тук е темата за анг.превозвачи, има и за немските, че не сте написали от кой Амазон. Накратко регистрираш се в сайта на превозвача и от там ти дават ID(Номер). Когато пазаруваш от чужд сайт, след името си записваш този номер, по него и името след това отиваш на адреса на фирмата да си вземеш пратката. Всеки си има цени за превоз на кг. Повечето фирми пускат пратки и по вътрешен куриер, ако нямат офис в твоя град.
На мен лично в началото ми изглеждаше сложно, но най-сложното се оказа попълването на адреса на превозвача в сайта на Амазон. Повечето превозвачи щом пристигне стоката на адреса им ти пускат е-мейл, после като дойде в Б-я отново. При всяка твоя покупка трябва да си я регистрираш в техният сайт.

# 454
  • Sofia
  • Мнения: 311
Много ти благодаря за инфото!
Само още нещо да попитам - ако продуктът е с free delivery to uk, означава ли това, че е по-евтино да се поръча чрез превозвач, тъй като гледах, че цената им е 2 лв на кг.? Аз днес поръчах 3 неща, за които ме чарджна доста голямо цена за доставка, а иначе до Англия са безплатни Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 27 окт 2014, 02:48 от rib4e

# 455
  • Майничка
  • Мнения: 14 220
...Само още нещо да попитам - ако продуктът е с free delivery to uk, означава ли това, че е по-евтино да се поръча чрез превозвач, тъй като гледах, че цената им е 2 лв на кг.? ...

Ако са дребни неща - да. Ако са тежки, обемни или е спорно дали може да се ползва гаранцията в Бг (при скъпа техника, например), понякога е по-добре да се ползва доставката на амазон.

# 456
  • варна
  • Мнения: 256
МОмичета, малко съм на вие с немския, но това мн го искам http://www.amazon.de/Bosch-MSM881X2-W%C3%BCrfelschneider-Geschwi … 6ZC2300S970DC48TH .
Опитах с преводача, но не можах да се ориентирам за доставката. Това доставя ли се до БГ? Колко би ми излязло всичко newsm78 .. и това с шипването между 1 и 3 месеца ... нормално ли е да е толкова или аз нещо не се справям с превода

# 457
  • София
  • Мнения: 2 481
МОмичета, малко съм на вие с немския, но това мн го искам http://www.amazon.de/Bosch-MSM881X2-W%C3%BCrfelschneider-Geschwi … 6ZC2300S970DC48TH .
Опитах с преводача, но не можах да се ориентирам за доставката. Това доставя ли се до БГ? Колко би ми излязло всичко newsm78 .. и това с шипването между 1 и 3 месеца ... нормално ли е да е толкова или аз нещо не се справям с превода

15,20 евро дава доставката до България. По-евтино ще ти излезе с превозвач. За шипването - може би още го нямат в наличност.

# 458
  • Мнения: 822
МОмичета, малко съм на вие с немския, но това мн го искам http://www.amazon.de/Bosch-MSM881X2-W%C3%BCrfelschneider-Geschwi … 6ZC2300S970DC48TH .
Опитах с преводача, но не можах да се ориентирам за доставката. Това доставя ли се до БГ? Колко би ми излязло всичко newsm78 .. и това с шипването между 1 и 3 месеца ... нормално ли е да е толкова или аз нещо не се справям с превода

Като го сложиш в кошницата, ти излиза колко ще ти е доставката до желания адрес. Аз го сложих сега да проверя, до БГ е 15Е доставката. Шипването е от 1 до 3 месеца от Амазон, явно го нямат в наличност.

Писали сме заедно с Маграт.  Peace

Днес в дневните сделки в английския амазон има доста играчки.  Peace

# 459
  • варна
  • Мнения: 256
Благодаря   bouquet ...явно ще поизчакам със закупуването му докато стане налично Laughing

# 460
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 800
Здравейте, препоръчайте ми подарък за 6г. и за 3г. момичета за Коледа. Единствено за лего се сещам за момента. Някой има ли от Лего френдс - къщата на Оливия, шопинг мол или круизния кораб с делфините да каже дали са хубави и дали си заслужават парите? Или направо предложете интересно лего за 6г. госпожица. За 3г. мислите ли че ще е подходящо Лего Рапунцел? Дават го за 6г. но така или иначе и сега двете деца си играят заедно, френдса стои в отделна кутия и каката сама си играе а малкото само губи частите за сега  Laughing Anbibian ти този замък ли имаш? Дано и тази година да пуснат намаление на лего като миналата. Чакам го с нетърпение. Ако се сетите за друг подарък не се срамувайте да ми предложите. Аз направо съм блокаж. Таткото иска къща за кукли но място нямам къде да я сложа, а толкова пари и ако накрая само стои и не си играят с нея.... Сега имам една кухня която е големичка и евентуално на нейно място може да отиде къщата, но малката все още готви често на нея и не ми се иска да я махам.

Последна редакция: пн, 27 окт 2014, 11:16 от ronicat

# 461
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 613
Ние имаме къщата на Оливия. Купувана преди 2 години от My toys за 60 евро
Субективно е дали си струва парите. На мен ми идват малко малки за тия пари, но пък щастливата детска усмивка е безценна Simple Smile

# 462
  • Sofia
  • Мнения: 4 916
Ние имаме круизния кораб, мъжа ми го сглоби и оттогава събира прах. На мен ми харесва , но дъщеря ми не уважава Лего  Crossing Arms

# 463
  • Sofia
  • Мнения: 11 317
Аз пак да дам идея за по-нестандартен подарък - тези електронни животинки, които се движат сами по тунелчета и пътечки. Захващат се дори с гърба си.
http://www.hexbug.com/nano/v2/

# 464
  • Мнения: 23 576
Аз не харесвам Лего, щерката също не е очарована.
На кутията изглеждат големи нещата, като се сглобят и са едни малки...не я кефи.
За 3г. дете пък съвсем не бих взела такова.
Ако имаш представа от интересите на децата и споделиш, ще е по-лесно за насоки.

Общи условия

Активация на акаунт