За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 810
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 877
Таня, много съжалявам! Помисли за възможност да емигрираш, има държави, в които грижата за деца/хора в неравностойно положение е съвсем различна. Ако приятели/роднини там, които могат да ти дадат ръка в началото. Каквото и да работиш, ще можеш да издържаш двете ви добре. В България има стигма към хора с увреждания, ще усетиш различно отношение в Западна Европа. Там има и общност, тук сме доста индивидуални, все едно живеем под наем в държавата и чуждото нещастие не ни интересува. Ако искаш ми пиши на лични, аз живея в София, понякога в Пазарджик, ако имаш нужда да поговорим може да се видим.

Прегръщам те !!!!

# 391
  • Мнения: X
Таничка, не се поддавай прекалено на отрицателната емоция.
Не се отчайвай!
Моментът е труден, но трябва да се продължи напред.

# 392
  • Мнения: 29
Благодаря, ви за подкрепата. Утре влизам за амбразио в болница, ще поискам да изследват плода. Искам да знам каква е причината два пъти да се получава така. Стискайте палци всичко да е наред, че нещо мен все ме е страх от упойките. Това ми е вече пета пълна упойка, но пак си ме е страх. Иначе знам че нищо няма да усетя. Просто после се чувстваш празен.

# 393
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Таня стиснати палци и от мен, всичко ще е наред  Hug .

# 394
  • Мнения: 6
Здарвейте момичета,

Все си мисля, че сте късметлийки да сте в България. Въпреки всичко (докато раждах в Тина Киркова медицинската сестра ми крещеше и обиждаше, удряше ме да престана да викам и отказваше да извика лекар. Едвам спасиха бебето, а на мен ми се наложи пластика защото разкъсванията бяха големи). Но грижата по време на бременност, изобщо свободният достъп до самата услуга, специалистите и т.н. са други. Можеш да си платиш, да поискаш и имаш второ и трето мнение.

Сега съм в чужбина и за една година две неуспешни бременности. Третират ме като куче, никога няма свободни часове за прегледи и непрекъснато ми губят резултатите от кръвните изследвания. Първият път спонтанен аборт. Чаках 26 часа в коридора на спешното отделение цялата потънала в кръв и съсиреци и бебето ми падна в ръцете. Както вече писах веднага помолих гинеколожката да направи иследвания. Не та не. Било нормално, шансовете били големи, нямало страшно, ще си направим друго.
А аз съм почти на 38 години, с отр. резус фактор и след седем години неуспешни опити за забременяване. Сега след мисед аборта отново отказва да ми даде направление за изследвания, защото трябвало да изчакам поне година тъй като след травмата съм била неуравновесена психически за нова бременност. Отказаха да изследват и двете бебета. Сега и мен.

Не мога повече! Единственото, което ме крепи е синът ми (да е живо и здраво детенцето). Ама като ме попита: Мамо, аз кога ще си имам брат или сестра. Не искам да бъда повече сам! направо ми се къса сърцето.

Знам че има и по-тежки и тъжни случай, но загубата си е загуба и така тихо и коварно те убива отвътре.
Разбирам ви момичета, знам каква е болката, че времете не лекува, даже май по-тежко става. Прегръщам ви силно, моля се за всяка една от нас и дано да успеем Simple Smile

# 395
  • София
  • Мнения: 877
Много съжалявам, в коя държава е това? Тук изследванията са само платени при тези загуби.

# 396
  • Мнения: 744
Много съжалявам момичета, това е ужас който го знае само този който го е преживял... Таня, надявам се всичко вече да е минало и да се възстановиш без никакви проблеми.

Достойни сте за възхищение, борбата да дадеш живот въпреки  всичките мъки е най-истинското нещо.  Вярвам че Господ ще помогне на всички ни, просто не губете вяра и не се отчайвайте! Тези които имате вече една рожба - радвайте й се, това е най-голямата утеха за болката. А за мамите които все още очакват първата рожба - мислете си че най-хубавото тепърва предстои, повярвайте ми, когато гушнете малкото същество всичко друго сякаш изчезва.

Вярвайте че накрая чудото ще стане, тези дни видях че още две от потребителките в ПЗ тук са бременни, след  години опити и мъки, много се зарадвах. Прегръщам ви и ви пращам много обич и вяра, не се отдавайте на мъката, мислете за хубавото, което предстои Hug

# 397
  • Мнения: 918
А аз съм почти на 38 години, с отр. резус фактор и след седем години неуспешни опити за забременяване. Сега след мисед аборта отново отказва да ми даде направление за изследвания, защото трябвало да изчакам поне година тъй като след травмата съм била неуравновесена психически за нова бременност. Отказаха да изследват и двете бебета. Сега и мен.
Не знам къде си, но най-логичното е да вземеш самолета за България и да си направиш всичко необходимо. Подобна лекарка и мен би направила "неуравновесена психически"  #2gunfire
Аз имах подобен опит в чужбина, но отидох с направени изследвания от България и си намерих гинеколожка, която все пак беше чувала за "невероятния" фактор 5 и за стандартната профилактика с хепарин. Не мога да кажа, че беше супер компетентна, но поне не си позволяваше да преценява психическото ми състояние, даваше редовно рецепти и ми пускаше необходимите изследвания. Някак си оцеляхме.

# 398
  • Мнения: 6
Благодаря на всички за подкрепата Simple Smile

Аз съм в Канада, по-точно в Монтреал.

Ще се опитам да направя всичко възможно, но тука се едни надути и тежки. Не можеш да отидеш на лекар за преглед без предварително записан час, което и за държавните и за частните мед. заведения е около след два месеца. Дават ти направление за специалист и отново чакане за преглед и след това той ти дава направление за ехограф или спермограма, и отново се записваш и чакаш и после резултатите след около 4-6 седмици. Ако са ги направили като хората и не са ги изгубили си късметлия. Преди пет години помолих за ехография. Излъгах че имам силни и остра болка, защото преди това ми отказаха направление, тъй като нямало никакви СЕРИОЗНИ симптоми. ЧАКАХ 1 година и девет месеца докато получа резултатите. Ето това ме убива.

И да, сега след втората загуба съм се замислила сериозно за бг. Проблемът е, че и двамата с мъжът ми трябва да напуснеме работа защото отпуската ни е само две седмици, а аз не съм сигурна че може да направиме всичко за този кратък период от време. Вече започнах да проверявам и да търся.
Знам че човек трябва да прави компромиси и ако иска нещо много силно да направи всичко възможно, но то е като затворен кръг. Всичко струва пари и без работа не виждам как ще стане. Само самолетните билети са около 4500$.

Всичко това ме побърква.

# 399
  • Мнения: 918
Непременно пусни запитване в канадската тема, ако още не си го направила: в групата Родители в чужбина. Там може и да те насочат към адекватен специалист, пък и има една българска лекарка, не знам точно в кой град, но може да ти даде съвет. Преживявала съм нещо подобно, но не в чак толкова екстремен вариант както го описваш. Ако попаднеш на правилния лекар, нещата ще се подобрят.   bouquet
За съжаление полетите наистина са много скъпи, в Европа ни е далеч по-лесно да пътуваме.

# 400
  • Мнения: 6
Благодаря на всички, които ми писаха и покрепиха Simple Smile имах нужда от положителни и добронамерени хора, около мен.   :bouquet

Отивам в групата Родители в чужбина, дано да имам късмет да намеря добър лекар, а не поредния бизнесмен с медицинско образование.

Пожелавам на всички много късмет и усмихнати дни.

Прегръдки

# 401
  • София
  • Мнения: 877
Няма лошо да са бизнесмени, но да са добри специалисти. Не мога да си представя, че е толкова екстремно, че да трябва да се връщате в Бг. Звучи сякаш ви неглижират.

# 402
  • София
  • Мнения: 877
Може ли да препоръчате АГ при тромбофилия и високи НК клетки в София? Аз се следя в болница Щерев, но би искала АГ, което има добър опит в тези проблеми, педантичен е. Напр. след първия аборт не ме насочи да се изследвам и ми даде само 6 табл. на ден фолиева киселина мета форма, не ме насочи към имунологични а и там изкочи проблем, не обяснява много.

# 403
  • Мнения: 214
Балтазара, отивай при доц. Русев в Малинов. Много съм доволна. Аз вече съм с назначена терапия преди и след следващо забременяване

# 404
  • София
  • Мнения: 877
Аз също имам терапия преди и след от доц. Русев, но мисля, че е добре АГ-то да разбира от рискова бременност, да насочва към изследвания през бременността, напр. доплер, да се види ако има изоставане...

Общи условия

Активация на акаунт