За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 837
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 115
Здравейте, на 26.02 и аз направих спонтанен аборт в 12-Та седмица. Изхвърлих плода и куп съсиреци вкъщи. Отидох в МД със силен кръвоизлив, направиха ми кюртаж. Няколко дни преди това бях на Биохимичен скрининг и всичко беше наред . Лекарите казаха, че вероятно причината е инфекция( мисля си, че така казват обичайно, когато нямат отговор).  Лекар ме посъветва да занеса плода за хистология. Чаках с нетърпение тази хистология, защото мислех, че тя ще отговори на най-важния ми въпрос "Защо?". Но в епикризата не пишеше нищо, дори не беше изследван плода. И така ще се възползвам от часа от женската консултация и дано лекарката, която ме следи има повече яснота. Казаха ми, че тя трябва да ми "преведе" епикризата.

# 976
  • Мнения: 178
fruitty Много съжалявам и на мен също ми казаха инфекция, а не съм много обедена, че е това. Относто хистологията на плода и аз също дадох, но ми казаха че излиза след 1 месец. Моя аборт беше на 6.02. и все още не е готова. Иначе си получих епикризата и да там нищо не пише за плода. Така че провери дали не трябва да получиш и друг документ.

Последна редакция: сб, 11 мар 2017, 17:06 от Манита

# 977
  • Мнения: 35
Здравейте момичета!Моля ви за съвет. 1-ва бременност- две черти, преглед, нищо не се вижда, много кръв и приключи. 2-ра бременност- сакче в 5 г.с, сърчице в 6 г.с, изследване за тромбофилия 4G/5G , съответно бях на утрогестан ( в последствие разбрах, че не е ок при тромбофилия), но шпа, фолиева и фраксипарин през ден. На контролен преглед в 16 г.с плода е спрял развитие. Раждане, кюртаж и край. И 3-та бременност 2 черти, клексан, АП, ФК всеки ден, видяхме сакче, а вчера кафеникаво зацапване и няма ембрион. Сега съм в 7 г.с, лежа в къщи и чакам да се изчистя сама.
Вече полудявам и не знам какво  да правя, какви изследвания да пусна. Говорихме с доктора за НК клетки, но и при тях терапията е като при тромбофилия. Моля някой да ме посъветва какво да изследвам,за да имаме дете вече. Всичко започна края на 2013г сега е 2017 предполагам, че знаете как се чувствм.

# 978
  • Мнения: 332
Здравейте момичета,исках да ви питам след аборт дали са ви назначавали антибиотик ? Аз съм с медикаментозен аборт и се притеснявам да не стане някоя тазововъзпалитална болест. Единственото което ме крепи е ,че м.май пак може да правя инсеминация и се притеснявам да не стане някоя беля.

Последна редакция: вт, 14 мар 2017, 17:14 от Чукове на съдбата

# 979
  • Мнения: X
Аз пих Ципрофлоксацин /май така беше/.

# 980
  • Мнения: 332
Благодаря Жана,в четвъртък съм на преглед ,ще питам за антибиотик. Предният път нищо не ми каза,но сега ако трябва ще настоявам .

# 981
  • Мнения: 7
Здравейте момичета,да разкажа и аз своята история. Rolling EyesНа 15 септември миналата година изгубихме нашето бебе .Бях в 3 месец когато с  мъжът ми  отидохме да чуем за първи път тоновете на сърцето на бебчо.  Лекаря започна да ме преглежда и след дълго мълчание от негова страна се обърна към мен и ми каза,че плодът няма сърдечна дейност,ама нямало нищо ,засмя се и каза,че ще изчакаме оче няколко дни за да видим как са нещата,пак се засмя и продължи с това ,че не е голяма работа ,ще сме пробвали  пак.От там отидох на второ мнение и се потвърди, че плода няма сърдечна дейност(ТОЛКОВА ИСКАХ ДА ЧУЯ БИЕЩОТО СЪРЧИЦЕ). Cry За моя най-голяма изненада лекарят се притесни и ми каза ,че трябва да вляза още на другия ден.Прибрах се в къщи и плаках цяла вечер.На другия ден извършиха аборта.След няколко дни последваха едни болки и контракции, #Cussing out Ден и половина така.Звъннах на лекаря и той ми каза да пия нош спа 3 пъти на ден по 2 таблетки и метаргин за свиване на матката и доизчистване,така в продължение на месец и половина,уверявайки ме, че всичко е наред.  Отидох на контролен преглед, разбра се,че не съм се изчистла,даде ми още 4 дни в които трябва да продължа да пия хапчетата,този път добави и  антибиотик,ако не се изчистя , наново кюретаж.След 4 дни отивам за преглед готова за евентуално приемане,на прегледа се видя,че всичко се е изчистило и ме прати да се прибирам.На същата вечер получих  кафеникаво зацапване от там звъня   ,беше ми казано ,че няма страшно и мога да изчакам и така до часа ми за преглед които(2 седмици чакане и притеснение) .Оказа се ,че прогестерона никакъв го няма и ми изписа да пия дуфастон.Всичко се нормализира цикълът ми дойде след това малко по обилен,но било нормално. #Crazy Само ,че никой не ми даде обяснение ,защо се случи това!Единственото което ми беше казано е че след 2-я път се пускат изследвания дали има проблем ,но не искам да се случи отново за да разбера дали е така .Минаха вече 6 месеца и времето наистина лекува до някъде Надявам се  другия път всичко да е наред Shocked Успех и на вас момичета Flowers Bouquet

# 982
  • Мнения: X
Как така в трети месец сте отишли да чуете тоновете ? Много е късно, сърдечна дейност се чува още в 6-7-8 г.с.
Преди това не беше ли ходила на преглед ? И какъв е този д-р в трети месец без сърдечна дейност да ти казва да изчакаш няколко дни ?  ooooh! Confused
Понякога не мога да повярвам какво чета, честно ви казвам !

# 983
  • Мнения: 7
Първия път избързах с прегледа,отидох на 4 ден от закъснението и лекаря ми назначи следващата  дата.И аз се позачудих малко ,че е късно ,но не мислих, че е проблем.А за изчакването няколко,моето предположение ,че е искал да му даде последен шанс.Нямам отговор Sad

# 984
  • Мнения: X
Какъв последен шанс в трети месец без сърдечна дейност ?!
И какъв е този следващ час за преглед от 4- ден закъснение та чак в трети месец ?!
Или ти бъркаш нещо, или този доктор абсолютно трябва да си даде дипломата за тоалетна хартия.

# 985
  • Мнения: 7
сега погледнах  9 г.с.  Embarassed

# 986
  • Мнения: 469
И аз съм с лоши новини.
Неочаквано и за мен и за лекарите....
Преди две вечери ми изтекаха част от околоплодните води, буквално от нищото, без индикации, без предупреждение.
Последваха леки контракции, но бързо изчезнаха. Приеха ме по спешност в болницата. Оказа се че е изтекло почти всичко. Вечерта нищо не се случи, болка нямах,чувствах се добре (физически, иначе психически бях меко казано съсипана)
На прегледа днес вече всичката вода беше изтекла... и преминаха към процедурите за раждане. Всички са изненадани как всичко стана буквално за 50мин. Болките от конттакциите са ужасни, моля се никой никога да не го преживява по този начин.
И сега всичко свърши, нищо не чувствам, нищо не усещам физически.
Психически съм смазана и не виждам смисъла от живота.
Всичко се случи в 18г.с
Исках просто да споделя
Моля се никой, никога през живота си да не преминава през това.

# 987
  • Мнения: 35
И аз съм с лоши новини.
Неочаквано и за мен и за лекарите....
Преди две вечери ми изтекаха част от околоплодните води, буквално от нищото, без индикации, без предупреждение.
Последваха леки контракции, но бързо изчезнаха. Приеха ме по спешност в болницата. Оказа се че е изтекло почти всичко. Вечерта нищо не се случи, болка нямах,чувствах се добре (физически, иначе психически бях меко казано съсипана)
На прегледа днес вече всичката вода беше изтекла... и преминаха към процедурите за раждане. Всички са изненадани как всичко стана буквално за 50мин. Болките от конттакциите са ужасни, моля се никой никога да не го преживява по този начин.
И сега всичко свърши, нищо не чувствам, нищо не усещам физически.
Психически съм смазана и не виждам смисъла от живота.
Всичко се случи в 18г.с
Исках просто да споделя
Моля се никой, никога през живота си да не преминава през това.
съжалявам, за това което си преживяла. Не че е успокоение, но повечето от нас тук са го преживели. Аз бях в края на 16г. с когато на рутинен преглед просто вече не чувахме сърчице. Сега трябва да се погледнеш в огледалото и да си кажеш, че смисъл в живота винаги има. Казвам ти го точно сега, когато лежа в къщи и чакам да направя  спонтанен аборт, защото просто е кухо яйце. Този път не видяхме дори точица. Но стискам зъби и вярвам, силно вярвам че ще стана майка и ще бъда добра майка. Както и всички които преминаваме всеки ден през някоя подобна гадост. Прегръщам те силно.

# 988
  • Мнения: 178
И аз съм с лоши новини.
Неочаквано и за мен и за лекарите....
Преди две вечери ми изтекаха част от околоплодните води, буквално от нищото, без индикации, без предупреждение.
Последваха леки контракции, но бързо изчезнаха. Приеха ме по спешност в болницата. Оказа се че е изтекло почти всичко. Вечерта нищо не се случи, болка нямах,чувствах се добре (физически, иначе психически бях меко казано съсипана)
На прегледа днес вече всичката вода беше изтекла... и преминаха към процедурите за раждане. Всички са изненадани как всичко стана буквално за 50мин. Болките от конттакциите са ужасни, моля се никой никога да не го преживява по този начин.
И сега всичко свърши, нищо не чувствам, нищо не усещам физически.
Психически съм смазана и не виждам смисъла от живота.
Всичко се случи в 18г.с
Исках просто да споделя
Моля се никой, никога през живота си да не преминава през това.
Напълно те разбирам как се чувстваш и през какво си преминала. И аз изживях същото миналия месец и също в края на 18 г.с. Вече физически се чувствам добре, психически не е лесно, не казвам че ще забравим някога какво е станало и най-вече бебчетата. Не трябва да се отчайваме, защото така ще е още по-трудно да продължим напред. Много е важно с каква нагласа ще продължиш. Сега си поплачи, за да ти олекне, но не позволявай на мрачните мисли да се заселят в теб. Мисли положително и че следващия път всичко ще бъде наред  Praynig Прегръщам те и знай че не си сама. Hug

# 989
  • Мнения: 115
Звънях да питам за хистологията-казаха ми, че щом плода е под 500гр не правели хистология. Вчера ходих и при наблюдаващия ме лекар, но тя каза , че заради един аборт не трябва да се търси причина , но ако се повтори тогава. Предупреди ме само ако пак забременея(каза след 3 месеца че може да пробвам) да предупредя наблюдаващия ме лекар , че съм имала спонтанен аборт и да започна терапия за задържане от началото. Аз си мисля обаче ако има проблем с плода и "насила" се задържа , това не увеличава ли шанса да се роди бебче с увреждания , защото организма/ природата е била възпрепятствана да го изхвърли?

Последна редакция: пт, 17 мар 2017, 11:25 от fruitty

Общи условия

Активация на акаунт