Сполучливи имитации на маркови парфюми - 6

  • 131 927
  • 725
  •   1
Отговори
# 285
  • Пловдив
  • Мнения: 381
Напоследък забелязах доста парфюми на Lamis - пуснали са ги в Кауфланд и DM (може и да ги е имало преди просто аз да не съм ги забелязала). Знам че са имитационна парфюмерия и се порових има ли списък какво имитират. Ако на някой му е интересно може да погледне - има ги в снимки и пише отдолу кой парфюм, какво имитира тук

# 286
  • Deutschland
  • Мнения: 5 568
Благодаря, че сподели. Виждам, че има цели две имитации на Лейди Милиън newsm78
Много бих се радвала ако някой сподели мнение за трайност. За Diable Bleu вече разбрахме, че е траен и е много близо до оригинала.

# 287
  • Мнения: 18 589
И на мен ще ми е интересно за парфюмите на Ламис. Днес пак разносвах Синята Лейди-еми в 10 часа се пръснах съвсем леко и до преди малко миришеше. Други тяхни неща не съм виждала или може и да съм, но просто да не знам, че са те.

# 288
  • Мнения: 440
Благодаря, че сподели. Виждам, че има цели две имитации на Лейди Милиън newsm78
Много бих се радвала ако някой сподели мнение за трайност. За Diable Bleu вече разбрахме, че е траен и е много близо до оригинала.

Да споделя за рефанската имитация на Лейди Милиън - не познавам оригинала, за това не мога да кажа до колко се доближава и споделям за трайността - сутринта се напръсках в 7, а последно го усетих към 2, като се има в предвид, че съм с леко запушен нос. Взех си 10 мл парфюм с 10 капки.

# 289
  • Бургас
  • Мнения: 883
За тези, които  следят новостите - Рефан имат доста нови аромати от последните месеци - някои от тях бяха споменати в темата, но повечето ги няма в списъка тук. През лятото излязоха Роберто Кавали - Неро Абсолю, много добре е направен, силен зимен и по-скоро нощен аромат от типа на Еуфория, както и Кензо - Flower in the air - от него не съм впечатлена като цяло. Нови са и няколко версии на Бърбъри, сред които Лондон си заслужава като близост до оригинала и трайност /класически цветен, много подходящ за есента/. Друго, което пуснаха, са Розите на Клое и Каролина Ерера 212 VIP Rose /за любителите на рози и розови аромати, между другото в 212 няма роза, ударението в името е на "Е"  Simple Smile Последните попълнения, за които знам са три аромата, според мен подходящи за по-топло време: една от версиите на Ангел/демон Живанши, която си търсеше някой по-назад в темата, Инканто шайн на Ферагамо и един унисекс парфюм от нишовата парфюмерия. Любителите на свежи аромати могат да пробват, според мен и трите са добри като миризми  Grinning Иначе Инканто не е съвсем идентичен с оригинала, за другите два не мога да кажа, защото не съм тествала оригиналите.

# 290
  • Мнения: 561
KDS, благодаря за изчерпателната информация, ще намина към Рефан тези дни да пробвам новите аромати   bouquet

Аз идвам да ви се похваля, че вече съм горд собственик на Shiseido - Zen на D&P. Уникален аромат има, много е особен. Хем е свеж, хем ми ухае много на топло. Доколкото си спомням, нямаше пчелен мед в описанието му, но на мен точно такава асоциация ми навява. Много е траен и като цяло всичко, което си пръснах в магазина стоя много време. Мацнах си повече на китките от него и Light Blue и ароматите се усещаха и след 24 часа, при положение, че спортувах, къпах се, мих си ръцете много пъти. Очарована съм  Peace А Light Blue  е много добре направен, лятото ще заложа на него. И на Рефан много ми харесва, но този ми се струва, че ще е по-траен.
Чудех се Zen дали преди не са го имали Рефан или въобще да е имал друга имитация? Много ми е познат или ми напомня не нещо или някой, но все още не мога да установя на какво.
Пробвах и Черната орхидея в магазина на D&P от любопитство, нали allforone я препоръча. Уверих се, че е страхотна! Сега ползвам Рефанската, но може би като свърши, ще си взема на D&P. Жената в магазина каза, че е станала много масов парфюм, не минавал ден без да се продаде поне една бройка от него. Това много не ми хареса, но ароматът толкова ми допада, че го преживявам  Mr. Green

# 291
  • Мнения: 2 622
KDS, имаш ли представа кой е новият нишов унисекс на Рефан?

# 292
  • Бургас
  • Мнения: 883
KDS, имаш ли представа кой е новият нишов унисекс на Рефан?
Мисля,че е Escentric Molecules,но не знам кой точно,а и не съм запозната с ароматите им изобщо. Иначе много ми хареса, като изключим,че ми идва слабичък и не особено траен  Wink Моята кожа обаче е много суха, не задържа почти нищо повече от 2-3 часа и затова не смея да правя коментари относно трайността на парфюмите  Rolling Eyes

# 293
  • Мнения: 48 201
Nero Asoluto го имат Рефан, брей
Ще отида да видя, много го харесвам в оригинал, но ми е скъпичък

# 294
  • Мнения: 2 622
Лятото тествах във Велико Търново Нерото на Рефан, много е добро.
KDS, мерси   bouquet

# 295
  • Deutschland
  • Мнения: 5 568
До събота ще съм в София. Има ли около ВМА Рефан и от другите ароматни магазинчета?

# 296
  • София
  • Мнения: 2 384
До събота ще съм в София. Има ли около ВМА Рефан и от другите ароматни магазинчета?
Съвсем наблизо не знам да има. От тези, които знам най-близо са ти в подлеза на НДК - D&P (0879 055 603 - това им е телефона) и след това - на Витошка има Рефан и Баргело.

P.S. Искам да попитам ако може някой да ме ориентира: Бях взела няколко парфюмчета от Заг Зодиак да ги пробвам, но 2 бяха без номера, че им бяха свършили. Записах си ги като: Be delicious Donna Caren и 61NA Noa Cacharel. Единият ми харесва, а другият не. Този, който изобщо не ми харесва мирише на сапун. Сапун и нищо друго и то както клежката ми се изрази: ретро сапун. Едва изтърпях цял ден този силен и задушлив парфюм. Честно казано имам сапуни, които миришат хиляди пъти по-хубаво. Та мисълта ми е кой от двато е той?

Последна редакция: чт, 27 ное 2014, 16:34 от Vesika

# 297
  • София
  • Мнения: 4 500
D&P в подлеза на НДК е затворено. Peace

# 298
  • Мнения: 4 793
Vesika, много ме развесели Laughing
Зелената ябълка на Дона Карън си има дъх на такава. Ноа на мен лично ми мирише на сапун Дав, който не е ретро та се чудя как да ти помогна

Иначе и аз имам нужда от помощ
Ако някой е купувал дамско на Том Форд от Джодекса
Ходих, продавачката беше как да кажа......Каталог нямаше и взе да ме пръска наред с всико на Том Форд от дамската серия
Едно от белите шишета миришеше уникално, много ми заприлича на Beyond Paradise на Estee
Включих е цвета на шишетата поне отчасти отговаря на цвета на шишетата на оригиналите, та сега моля ако някой е купувал бяло шише да сподели как е името на парфюма. Защото в оригинал са няколко бели да му се не види

Основните ми подозрения са е е Tom Ford White Patchouli

Последна редакция: чт, 27 ное 2014, 18:38 от Kasidy

# 299
  • София
  • Мнения: 4 500
Kasidy, в бяло шише е Tom Ford Purple Patchouli. Името на Jodex е Polaris.На Estee Lauder има имитация на Pleasures. 

Общи условия

Активация на акаунт