Самобръсначки за интимно обезкосмяване

  • 7 273
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 892
От както я ползвам не съм имала никакви възпаления или обърнати косми, наистина съм много доволна. Иначе е икономичка, ако не църкаш измишно. С нея си мия и лицето  Blush

# 16
  • Мнения: 4 500
Аз по друг повод съм я ползвала, но откарах 3 месеца /поне/ с нея  Peace
Лецито не съм, ама едва ли пречи  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 46 530
Nivea Sensitive ползвам аз. Никога не съм имала проблем и е без пари направо.

# 18
  • Мнения: 1 305
Здравейте ..

Тези дни съм събрала кураж да се обръсна. Grinning Проблема е, че много ме е шубе да не се порежа, защото все пак .. това са интимни части, а там си е голяма работа. Затова да питам, има ли някаква 'безопасна' самобръсначка? Ако има, препоръчвайте и отивам да купувам. И за малко да забравя, горе-долу през колко време ще трябва да се бръсна? Благодаря предварително. Simple Smile

Не прави грешката да се бръснеш на интимните части!
 Иди на козметик, да ти направи кола маска

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
   Ако питате мен, колкото и да дебатираме по въпроса, нито бръсначът, нито кола маската са достатъчно добри решения. Ако мацката може да си го позволи във финансов аспект – да ходи на лазерна епилация в някое реномирано студио и ще види за какво иде реч. Peace

# 20
  • Мнения: 46 530
   Ако питате мен, колкото и да дебатираме по въпроса, нито бръсначът, нито кола маската са достатъчно добри решения. Ако мацката може да си го позволи във финансов аспект – да ходи на лазерна епилация в някое реномирано студио и ще види за какво иде реч. Peace

Но трябва да е с тъмни косми. Аз съм с много светли и ми казаха, че въобще няма да има ефект.

Моят опит с над 15 г. бръснене е положителен - безболезнено, никакви проблеми и гладка 365 дни в годината.

# 21
  • Мнения: 172
Подкрепям Не се сърди, човече Бръсненето си е безболезнено, когато и както си искаш. Не бих преминала на друг метод. За толкова години не виждам негативна страна. Ако е кола или епилатор - хем боли, хем после пък ги чакаш да станат дълги за да го оскубеш пак.... Безмислено ...  Whistling

# 22
  • Мнения: 2 621
А как се справяте с раздразнението на кожата? Аз тегля бръснача най-много два пъти седмично, защото кожата ми ужасно се зачервява и пари. Дори обмислям фотоепилация.

# 23
  • Мнения: 46 530
Не се зачервява при мен. Смени гела/пяната, може да е от него. И да подменяш редовно ножчето, при затъпени може да се получи.

# 24
  • Мнения: X
Решението с лазерна епилация е много добро (с тъмни косми съм), може и да обмисля идеята. Като цяло самобръсначката ми се стори най-добър вариант, защото става бързо и безболезнено. Жалко само, че е всеки ден, а иначе много мразя когато едва започнат да растат и набождат.

# 25
  • София
  • Мнения: 38 553
Ползвам мъжки самобръсначки, понеже излизат по-изгодно и са с по-добри ножчета.
Последно си купих Жилет Блу 3 - 3 броя.

Между другото, белият Жилет Maч 3 Сенситив е на промоция в момента и е около 6-7 лв.
http://static1.medplusbeauty.com/www/resources/images/products/re/17013_L.jpg

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
   Ако питате мен, колкото и да дебатираме по въпроса, нито бръсначът, нито кола маската са достатъчно добри решения. Ако мацката може да си го позволи във финансов аспект – да ходи на лазерна епилация в някое реномирано студио и ще види за какво иде реч. Peace

Но трябва да е с тъмни косми. Аз съм с много светли и ми казаха, че въобще няма да има ефект.

   Да, така е – трябва да си с "подходящия" тип окосмяване, за да има максимален ефект от процедурите с лазер, но пък ето един плюс за българската жена – с предимно тъмно окосмяване е по природа. Laughing

# 27
  • Мнения: 1 416
Може ли да се сложи ножче от Gillette Venus:

http://es.gillettevenus.com/en_US/products/refillables/venus/index.jsp

на Gillette Venus Embrace:

http://es.gillettevenus.com/en_US/products/refillables/embrace/index.jsp

Ножчетата за Embrace са по-скъпи и не винаги ми се дават толкова пари.

# 28
  • Мнения: 191
Искам да попитам дали на някой му се е случвало следното: в интернет пише, че местата, които се подлагат често на бръснене на кожата може да се получат пъпки или някакви брадавици. Някой имал ли е такъв проблем?

И друго - как си обирате всички косми с бръснача, колкото и да се чекна, прикляквам, подпирам краката на високо винаги има някъде където не са обрани, не знам как да заставам вече. Налага ми се след баня да се чекна на леглото с огледало да дообирам. Sad

# 29
  • София
  • Мнения: 38 553
От 100 години се бръсна, нищо ми няма.
Даже напротив, имах проблеми с врастнали косми след епилатор и кола.
С бръсненето нямам такива проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт