Майки не мажете бебетата си с мас- признавам си бяхте прави

  • 9 200
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 574
Аз пък съм за маста, но ако е домашна. Смятам ,че е подходяща за зимният период и за нашият климат. През топлото не я използвам, но зимата си е чудесно мазило.

# 31
  • Мнения: 1 639
Ползвах мас 1-ви месец . Личен избор!
Маста не мирише! Не е пържена! Лично баба ми я прави смецилно за мазане  Naughty И беше от домашно гледано прасе !
След това с преварен зехтин , бебешко олио и сега вече с тоалетно мляко...

# 32
  • Мнения: 7 430
Аз съм го мазала 2-3 месеца с мас.

Тук я продават направо готова за мазане, без мирис - т.е. обработена. Нито съм я пържила нито нищо Naughty...второто и него може да го "закърмя" с мас Wink

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Здравейте,аз си мисля че всеки има право да избира с какво да да маже бебето си,аз също знам че маста се топи,гледала съм и баба си и свекърва си моят син съм го мазала с мас и нямах проблем вече е на 3 год и не е бил подсечен нито веднъж до сега,но за дъщеря ми ползвах само козметика за тялото мажех и главата с мас и на двамата де и съм нямала проблеми с треските а и маста попива и не са били мазни,сга като помисля малката много често се подсича и трябва да я мажа с нещо,може и да опитам с мас

как се топи, ще разкажеш ли по- подробно


E не мисля да разказвам сега как се топи мас темата е друга

# 34
  • Мнения: 398
В Канада пък препоръчват - поне моята мед. сестра- да мажем бебо с бадемово масло. Също се отразяма добре, кожата става много мека.

# 35
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Тия дето са против козметиката с какво си къпят децата?

с хума  Grinning

# 36
  • Мнения: 2 952
Хумата изсушава кожата страхотно.

Аз не го мажа с нищо след баня , супер му е ! Peace

# 37
  • Мнения: 4 195
аз пък ще кажа как топи свекърва ми мас - НА ВОДНА БАНЯ...........мноооооооооооогооооооо сложноооооооооо.
не с това че сланината задължително се пържи за да стане мас ме убихте:)  bouquet  bouquet

# 38
  • Мнения: 666
Аз съм за козметиката - за бебета и за големи при това го казва човек пълен с алергии от какво ли не , направо се изумух преди 10 години когато една позната уж интелигентна жена заведе детето наплажа и го намаза с преварен захтин , вместо с мляко против слънчево изгаряне не ми се щеше да съм на мястото на детето все едно съм го сложила в тиган да се пърже , и в крайна сметка маста, олиото и зехтина са за пържене и готвене не за мазане , ако беше така и имаха невероятен ефект върху кожата бъдете сигурни , че аз ще съм първата която ще почне да се мажа с тях, а и козметичните компании със сигурност биха фалирали, има хубава козметика за бебета вярно скъпа е но си струва до сега мойте не са ми направили алергии от бебешката козметика , що се отнася до маста и зехтина имам чувството , че от тях съм получила  АЛЕРГИИТЕ ПОНЕЖЕ МЕН С ТОВА СА МЕ МАЗАЛИ КАТО БЕБЕ

# 39
  • Мнения: 2 047
  Не съм мазала с мас бебето, защото маста ми е противна и ме е гнус. Sick
  И мен си не съм мазала и пак нямам стрии.
Моя приятелка, се мацаше с мас и имаше стрии.

# 40
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз това за маста и зехтина не съм го разбирала никога...Може би преди много години, когато не е имало с какво друго, но сега при тази козметика newsm78. От първият ден на бебка сме с Мустела и кожата и е страхотна. Никога не се е подсичала...
Заставам изцяло зад думите на ЖАна. Да добавя и Бюбхен-ползваме от 2 месец.
Сикрет, прави ти чест, че сама си признаваш грешката. Малко са тези, които сами ще се "посипят с пепел."  bouquet
И аз съм на ващо мнение.

И аз с вас!


И аз се записвеам под тези изказвания.

Има готова козметика за бебета, защо ви трябва да използвате методи от панти века, много ми е чудно, чесно казано

# 41
  • Мнения: 1 999
Не съм ползвала мас нито за мен нито за бебка. Naughty Само като си помисля за нея и Sick

# 42
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Хумата изсушава кожата страхотно.

Аз не го мажа с нищо след баня , супер му е ! Peace

Е косата му мия с хума.....сапуна и пастата за зъби са неизбежно зло Mr. Green...
Обаче сега съм поръчала една уж много безвредни пасти и душ гел от английско....ще видим

# 43
  • Мнения: 1 298
Страхотна тема  newsm10
Аз съм ЗА бебешката козметика! Като изключим Johnson.Много бебета са обринати вече от него.
Мисля да заложа на Бюбхен.Идеята за бадемовото масло също не е лоша но за зимата  newsm30

# 44
  • Димитровград
  • Мнения: 1 754
Ами аз и сестра ми сме мазани с мас и в носа са ни слагали и сме "хапвали".Нямало е с какво да ни мажат друго.Но това си е останало 20-30 години назад, сега има толкова козметика,а за почитателите на природните неща-бадемово масло,масло от жожоба също е добре,зехтина всички го знаят.Аз например останалата кърма я слагам във ваничката,защото не мога да замразявам.Мисля,че ако в рода има алергии в никакъв случай мас да не се ползва.Ако оставя на бабите те и сега ще и сложат мас и яко в носа даже и в устата.Нооооооо не им е паднала Едита в ръчичките без контрол. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт