Коледни украси греят, Августинчетата гукат и се смеят

  • 29 005
  • 739
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 157

Иначе му сложиха Пентаксим и Синфло - следващия път само Синфло и на 6ти месец 6-валентната. И предните два пъти от Синфло-то Никола спа по 2-3 часа, ама днес - не, вече и приспивано не му действа значи #2gunfire

И вашата ли педиатърка има Пентаксим...Как става така незнам - при едни има, при други няма! Нали уж ги отпускат по бройки според броя на бебета...

# 586
  • Мнения: 8
Момичета, не видях наскоро да се обсъждали ваксините, а нямам време вече да чета всичко подробно, дано не съм пропуснала.

Какви имате дотук и как мислите да процедирате?

На нашата лекарка са докарали шест валентни, което значеше да бием един хепатит повече (бие се след раждане, 1ви и шести месец, а при нас щеше да е + още един път 4тия). Според лекарката по-добре Пентаксим и съм напълно съгласна, не искам излишно да му товаря организма. Тя предлага да си донесем от Гърция, но дори да намерим, ме притеснява съхранението. Как да му бия нещо, което дни наред е седяло в немедицински условия? А същия ден не можем да се върнем.

Бясна съм и ми се реве, егати изборът- да си оставя детето незащитено (той вече на 4 + месеца е с един гол тетраксим) или да му бия нещо в повече.

И аз се замислям за емиграция, а бях най=върлият противник, много сме пътували и искахме да си осъанем тук с мъжа. Ама държавата направо се подиграва с нас, това за бебета, за Бога!
[/quote


За да не се притесняваш,ей го къде е Гърция - по-добре си ги купи ваксините и не го мисли повече, аз така направих! ]

# 587
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 746

Бясна съм и ми се реве, егати изборът- да си оставя детето незащитено (той вече на 4 + месеца е с един гол тетраксим) или да му бия нещо в повече.

По новия имунизационен календар хепатит Б се слага общо 4 пъти и това си е ОК. Ако е повече не е добре.

Леле, ти си гений! права си! Направо искам да те разцелувам  Grinning Ако правим форумна среща, те черпя две бири (ако кърмиш- безлакохолни :Д). Олекна ми, значи слагаме 2 пъти шествалентна и сме си супер, като по новия календар. Пак ни стават 4 пъти- при раждане, 1 месец, 4 месец, 6 месец.

Защо тогава самата лекарка препоръча да ходим до Гърция за пентаксим?? Щом е одобрен този им. календар, значи не е проблем да се сложи 4 пъти....

# 588
  • Мнения: 2 653
Най-вероятно настояват за пентаксим, защото ваксината е стара и е изпитана вече. 6валентната е нова, имаше тема в клюкарника по този казус.

В икеа има изход без никакви бариери и колчета, като се застане с гръб към първия ескалатор- в дясно.

elliee, по това, което разказваш изобщо не личи да си лоша майка. Аз съм виждала лоши майки и знам в какво състояние са децата им. Ти си обгриждаш детето с всяка останала капка сила у теб! Това не знам как го мислиш, но е точно обратното на лоша майка. Всичко е на периоди. Колкото и ужасно да е положението все някак ще се оправи. Трябва да мислиш трезво, за да видиш решението просто. Повикай някой да те отмени. Да я изведе на разходка, ако трябва да обикаля с колата в кръг около блока, ако реве. Стига ти да си починеш за 2-3 часа. и се затваряй в тъмна стая да спиш. Не рови във форума, не ледай филми, наспи се за 3 часа. Другото, което ми хрумва е спи ли в количка?На отворен прозорец с дебели дрехи? И последния вариант-пие ли мляко от шише?

# 589
  • Мнения: 8
Пентаксим е изпитана,а повече от 5 компонента не е желателно да са включени в една ваксина,защото натоварва организма!

# 590
  • Мнения: 1 073
Само изчетах новото - малко диагонално даже. Не съм поставяла целенасочено дъщеря ми да седи НИКОГА. Оставих я сама да го направи. Това стана на 8 месеца. Даже първо започна да лази и след няколко дни седна и лазенето приключи и само седеше Simple Smile 2 месеца по-късно вече ходеше без да я държа и нямам предвид 3 крачки и да падне Simple Smile
Утре сме на ваксина. Малко кашля, ама в понеделник го водих да го види доктора и каза да идем в Четвъртък да го види и да прецени. Ама той му е вдигнал мерника и ще го бодне Simple Smile Иначе каза, че ваксини има всякакви /това в Полимед/, та ще видим с каква ще го "зарадва". Целувки на всички и не забравяйте, че чорапа не е подарък - в чорапа се слага подарък  Laughing Laughing Laughing

# 591
  • Мнения: 2 653
Пропуснала съм това за седенето. Според мен също е много рано за седене в каквито и да било форми. В полулегнало състояние ок, но не за много дълъг период. Важно е да не се натоварва гръбначния стълб. Препоръчва се сядане след 6тия месец.
Педиатърката ми каза да съм била държала децата да стъпват с крачета при всяка смяна на памперса. За мен и за това е рано. Нямам спомен преди дали съм го правила нарочно и кога. Дайте някакви насоки!



# 592
  • София
  • Мнения: 357
...Целувки на всички и не забравяйте, че чорапа не е подарък - в чорапа се слага подарък  Laughing Laughing Laughing
Ох, разсмя ме по късни доби Laughing Laughing И взе, че ме засрами - аз тъкмо известно количество коледни чорапи бях замислила за подаръци Flutter

Моето дете тази вечер не беше на себе си - спа 30мин, до 19ч. само и от тогава не можа да мигне. Яде в 20ч. и от 20.30ч. като започна да реве... не знам дали нещо беше крив от ваксината... Накрая с баща му се принудихме в 23ч. да го изкъпем, въпреки че след ваксина избягваме, но само с топла вана се успокоява. И се кротна, гушнах го да го нахраня, дръпна 2 пъти от шишето и захърка (буквално) - горкото, беше каталясало от рев Cry Sad

# 593
  • Мнения: 157
И на нас педиатърката (преди два дни) ни каза по 3-4 пъти дневно да го изправям на крачета да стъпва, че било хубаво за прохождането.
Самата тя го вдигна да стъпи и той взе, че си стъпи само на едното краче, а другото го сви, та явно видя проблем в това и ми показа две упражнения, които да правя (отново 3-4 пъти на ден). А пък аз вкъщи след това няколко пъти го изправях и си стъпваше и с двете крачета (само един път не го направи) - дано не е чак такъв проблем!
Започвам иначе с упражненията редовно!
А да ви попитам - давахте ли нещо на бебетата за подготовка преди ваксина? На нас ни предписа Фенистил капки  newsm78 Бях чувала за Панадол, вит.Ц, но за Фенистил - не.
П.С. Ако някой го интересува мога да пиша какви са упражненията за крачетата.

# 594
  • Мнения: 157

Бясна съм и ми се реве, егати изборът- да си оставя детето незащитено (той вече на 4 + месеца е с един гол тетраксим) или да му бия нещо в повече.

По новия имунизационен календар хепатит Б се слага общо 4 пъти и това си е ОК. Ако е повече не е добре.

Леле, ти си гений! права си! Направо искам да те разцелувам  Grinning Ако правим форумна среща, те черпя две бири (ако кърмиш- безлакохолни :Д). Олекна ми, значи слагаме 2 пъти шествалентна и сме си супер, като по новия календар. Пак ни стават 4 пъти- при раждане, 1 месец, 4 месец, 6 месец.

Това да бирите/безалкохолните си го записвам даже, да знаеш... Laughing

# 595
  • Мнения: 2 104
Привет, пиша набързо, че не остава време. Само чета когато мога ....

Бебка е с хрема и покашля, както писах мин. седм. В петък я заведохме да я чуе педи, било от носоглътката. Капки за нос, вит. Ц, имунокинд /който не давам, няма и да давам/ и инхалации. Питам я за сироп- не можело и нямало нужда, ако стане по-зле уикенда да отиваме направо в Окръжна болница  Confused
Не сме излизали навън с изчкл. на днес сутринта с колата до лаб.  и обратно, но то не се брои...
Та Дядо Коледа май ще донесе инхалатор ...
Фенистил давах аз преди и след ваксината, но при нас има защо и док. се презастрахова

elliee да не би да имаш хиперлактация? Иначе за док- ми страх я е , разбираемо. УНГ , като няма нищо защо изписва капки с хибитан, те са за инфекция.

 Hug Hug Hug на всички
 

# 596
  • Мнения: 3 814
Аз пък ви чета редовно,но не пиша че ме избива само на оплакване.След раждането имунната ми система напълно рухна не съм спирала да боледувам тези 4 месеца.Сега за разкош почти не мога да говоря едната ми гласна връзка била неподвижна и според последния лекар можело да е от щитовидната жлеза и ще ходя на ендокринолог.Цяла седмица като търся в интернет за такавива симптоми и ми излизат едни ракове...не ми е празнично ама изобщо.
Бебето поне е добре в компанията на постоянно боледуващи.Хваща по някоя хрема,но с физиологичен разтвор и помпа за нос минава за 4-5 дена,капах му и капките Грипстоп може би и те помогнаха.

# 597
  • София
  • Мнения: 1 740
Аз моя постоянно го държа на крачета. То почна, като го гушнех седнала и той се изпъваше на крачета върху моите колене или като го преобувам и го вдигна да му запаша панталонче и той се държи облегнат за мен и е изпънал като струна. Затова и при гимнастиката почнах да го изправям и да танцуваме или да кляка надолу и да го изправям. Много му е забавно, но той е супер стабилен и като клекне после като пружинка се изпъва. Уви наближаваме 4-ти месец, а още не се обръща и аз страдам от това, защото иначе е толкова жилаво бебе от както се е родил ама тежи ли му дупето не мога да разбера. Поне виждам, че вече се извърта леко, а не като преди без хич. Вчера се мъчих да го лъжа с играчките и шишето му за чай, слагам ги далечко и по над главата му и той почва да се извърта, но не достатъчно. Да питам на майчетата на които вече се обръщат - има ли предпочитана страна или се въртят и на двете. На мен ми се струва, че ако ще имаме успех то ще е само на ляво. Ох хайде какво ли се мотам и форума, като имам страшно много неща на главата Simple Smile 

Да добавя, че благодаря за кометарите за моя проблем. На 15 сме на ДК и нали лекарката е и моя лична вече ще я питам и нея и ако трябва да дава направление. Тъпото е, че не знам как ще се организирам за всички прегледи, че наближава и профилактичен при АГ за цитонамаска, искам на мамолог да отида, че и за ендокринолог ми минаваше през ума ама как да стане просто не виждам. То  за последните две май ми трябва направление от АГ, така че ще трябва някаква верижна реакция да измисля.

Последна редакция: чт, 18 дек 2014, 10:25 от Astined

# 598
  • Мнения: 1 390
Лудницата вкъщи продължав. Вчера съм го приспивала от 10 до 12 и с триста зора заспа едвам, най-накрая бях права до леглото му, той залепил на гърда ( мм им вика упс - универсалните приспивателни средства hahaha ), та заспа, някакси успях да пъхна бибероната вместо гърдата и го пуснах на леглото му. Обмислих дали не мога да си прегриза ръката, която остана под него hahaha за щастие не се събуди, докато я измъквах. И тази сутрин мм си беше забравил алармите за първа смяна и дреб се събуди в 6!!! ММ спаси кожата на магия, обаче реших, че е под достойнството ми да хвана нещо тежко и да го набия. За наказание го изритах в 7.30 да ходи да люшка количката, а аз дремнах още час.

За стъпването на краченца - аз имам една книжка за гимнастиките и там е включено това упражнение от 4тия месец, "танцуване" се води. Ама го забравям. Доколкото разбрах не се слага да стъпва детето, а леко да се опрат крачетата, за да се изтласка. За сядането - аз го слагам полулегнал на възглавници по малко, горе-долу 45 градуса е наклона. Иначе в количката още е на около 30 градуса, но той там спи, а и още не е протестирал. За обръщането - ми не се обръща, но аз не му се връзвам. Той извива гърба на дъга и горната част от тялото я обръща настрани, но дупето и крачетата не ги обръща. Само веднъж се обърна на 90 градуса, да покаже, че може. Иначе вече му харесва, като го обърна по коремче и като му подпра крачетата за рефлекторно пълзене вдига дупето и направо си пълзи. Но това е на повивалника, където е гладко. Сега започвам да го упражнявам на дивана, там е по-трудно.

Също вече си държи шишето за вода и пие повече вода от преди Simple Smile  явно му е забавно.

Болните да се оправят, ревливите да се успокояват, на консултираните - браво за размерите, супер са ни августинчетата!

# 599
  • Мнения: 616
Astined ,не е проблем,че не се обръща-мин ден питах ортопеда-той каза няма определен период,през които трябва точно тогава да започне да се обръща-можело и 7 месец-пак нямало да е проблем.Иначе Дидо 2 пъти се е обръщал по корем ,но и 2 пъти го изпуснах просто го намерих таака в кошарата.А иначе съм го виждала да се обръща,но ръцете му остават отдолу легнали,а не като за лицева опора все едно...А някъде бях чела ,че първо се обръщали от корем по гръб,а той няма такива наченки -само застава леко по корем с вдигнати във въздуха крачета и така се мъчи-нагоре  Joy.Иначе и той много обича да стои на крачета-стабилен е и стъпва хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт