ВИЕНА 7

  • 71 323
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • СОФИЯ
  • Мнения: 856
Skarlet, ето тук може да разгледаш различните видове отстъпки, ако използваш виена кард.
http://www.wien.info/en/travel-info/vienna-card/transport. Трябва да имаш яснота точно колко време ще бъдеш там, кое точно ще посетиш. Ако не си ходила и обикаляш много има смисъл. Но ако посетиш две - три места може би няма много. Но пак трябва да ги прегледаш нещата и да си ги сметнеш. Ние си взимахме виена кард, защото пътуваме и с дете, което ако не е във ваканция трябва й да се купува карта, а виена кард ти дава право на безплатно пътуване на дете до 15 г.

# 31
  • Мнения: 528
Здравейте! Вчера пристигнахме във Виена с кола, трафикът в нашата посока беше ок (с изключение на 2 часа висене на сръбско-унгарската граница), но ми направи впечатление, че в обратната посока имаше километрични опашки и в Унгария, и в Австрия. Някой има ли представа дали не са прибиращи се покрай празниците гастарбайтери? И ако е така, дали около 24 - 25.12 ще е по-спокойно или да мислим за алтернативен маршрут за прибиране?

# 32
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
Здравейте! Вчера пристигнахме във Виена с кола, трафикът в нашата посока беше ок (с изключение на 2 часа висене на сръбско-унгарската граница), но ми направи впечатление, че в обратната посока имаше километрични опашки и в Унгария, и в Австрия. Някой има ли представа дали не са прибиращи се покрай празниците гастарбайтери? И ако е така, дали около 24 - 25.12 ще е по-спокойно или да мислим за алтернативен маршрут за прибиране?
Привет. И ние вчера така си почакахме час и половина и мислим на връщане да се приберем през Румъния. Но това ще зависи от от това дали ще има опашки на магистралата от Виена (каквито бяха вчера) или не. Ако няма - ще се върнем пак през Сърбия. Аз лично се надявам на 24 да не пътуват гастербайтерите.

# 33
  • Мнения: 7 162
Понеже заговорихте за опашки и пътуващи гастарбайтери, да вметна - в началото на септември е ад. На 2-ри или 3-ти септември миналата година чакахме 10 /!!!/ часа, разпределени по равно - на сръбската, а след това и на унгарската митница. Казвам го за сведение на тези, които имат намерение с кола или автобус да пътуват по това време на годната.

# 34
  • Мнения: 41
Здравейте, страхотна тема  bouquet
Може ли да попитам септември някъде м/у 15-20, дали е подходящо за посещение във Виена с дете на 4г. Досега съм бил 2 пъти, но все през май и то на организирани екскурзии, което не ми харесва отдавна.

Благодаря Ви предварително и весело изкарване на празниците. Благородно завиждам на който е сега там по Коледа Laughing

# 35
  • Мнения: 3 993
Честито Рождество Христово от Виена! С пожелания за здраве и късмет и много желани пътувания през новата година. Виена е разкошна по Коледа, украсата е богата,разточителна и й отива Simple Smile Градът е пълен с туристи, времето е меко и топло за сезона, макар че вчера излезе много силен вятър,който създава усещане за студ. Снощи в 22ч. централните улици, пешеходните зони бяха пълни с хора, заведенията и баровете също. Мога да препоръчам чудесен био-ресторант, семеен, с много вкусно телешко, намира се на централно място: www.weinbotschaft.at/

 ratel, защо да не е подходящо през септември с дете, какво по-различно има във Виена през септември?

Последна редакция: чт, 25 дек 2014, 10:32 от Little wingels

# 36
  • Мнения: 41
Не знам затова питам, нямам идея какво е времето, дли е пълно с хора. Моите наблюдения са от май с организирана екскурзия

# 37
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.... Иначе още преди години имах случка, която май съм разказвала и тук. Един млад циганяк ми се вре и ми обяснява нещо на немски, казвам "изчезвай, не те разбирам" и получавам отговор "аз па те разбирам МА". Жалко, но факт.

Подобно нещо преживях миналото лято. Чакам мъж ми и щерката пред Къщата на музиката и идват при мен жена с дете, не казват нищо, но гледат мъчно и тя протягат по една ръка към мен. Поклатих само глава, а детето се обърна и каза "Ейй, тази също не дава"  Crazy

# 38
  • Мнения: 3 993
Не знам затова питам, нямам идея какво е времето, дли е пълно с хора. Моите наблюдения са от май с организирана екскурзия
Не знам дали е пълно с туристи през септември, сигурно е въпрос на късмет. Но сега по Коледа градът беше много пълен с туристи. В петък бяхме в Шонбрун, където имаше туристически тълпи и се чакаше на опашка за абсолютно всичко, добре, че опашките минаваха бързо. После в събота, като отвориха магазините по търговските улици, че и следколедни намаления пуснаха, и беше страшно. А си стана студено във Виена, в петък и събота брахме голям студ. Аз мисля повече да не стъпвам във Виена през зимата. И обратният ни полет вчера закъсня с 1 час заради снегопочистването на пистите и антиобледенителните процедури на самолетите.
Затова, ratel, смятам, че септември е идеално време за посещение на Виена.   

И да не забравя да препоръчам "нашия" хотел Holiday Inn Vienna City hotel на Margaretenstrasse 53, от който съм много доволна - на добро комуникативно, но и тихо и спокойно място, неголям, уютен и модерен, с приятна вътрешна градина, много добро обслужване и сервират богата закуска до 11 ч. с качествени продукти: http://www.ihg.com/holidayinn/hotels/us/en/vienna/viect/hoteldetail

# 39
  • Мнения: 41
Благодаря за инфото  bouquet

# 40
  • Мнения: 1 243
Надявам се, гледате концерта на Виенската филхармония по телевизията в момента - има прекрасни, прекрасни кадри от града и околностите. ЧНГ! Simple Smile

# 41
  • Мнения: 7 162
ЧНГ! Концертът беше възхитителен, както винаги! Просълзих се накрая от вълнение. Хубави мигове в прекрасната Виена на всички, които ще я посещават тепърва, както и на тези, които вече познават прелестите и.  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 208
    И ние се върнахме преди няколко дни от Виена.Прекрасна е,разбира се,но такъв студ брахме,че повече през зимата там няма да ходя.Не можех да снимам като хората.Като си махах ръкавиците имах чувството,че ръката ми става на ледено къстче.Бяхме и с децата........облякох ги като пашкулчета и пак им беше студено.Все пак видяхме доста неща,но ще ходим пак през лятото,за да видим и други.........На децата им беше забавно в Пратера-колелото,Мадам Тюсо....,в Шонбрун - зоологическата градина,ботаническата градина/ и аз бях впечатлена много  от нея-прекрасна/.Дворците наистина са много красиви,но може би като не можахме да се насладим на градините някакси чарът се губи...........пък и като съм виждала Версай през пролетта,тук ми се стори по-скромно.
   Украсата по улиците беше хубава.....,горещото винце беше уникално,изпих доста чашки Laughing
 Ние бяхме в този хотел и също сме доволни:http://meininger-vienna-franz.hotel-rn.com/index.htm?lbl=ggl.На 15 мин път пеша е от Св.Стефан,близо до метрото и е много чист.
 

# 43
  • Мнения: 3 993
 Дворците наистина са много красиви,но може би като не можахме да се насладим на градините някакси чарът се губи...........пък и като съм виждала Версай през пролетта,тук ми се стори по-скромно.
 
И аз съжалявам най-много, че през зимата се пропуска красотата на градините и изобщо Виена е зелен град и са много по-приятни емоциите от престоя там, когато това се вижда.
Относно сравнението между Шонбрун и/или Белведере с Версай, смятам, че последния печели по точки през всички сезони  Simple Smile. Виенските дворци са по-скромни.

А "вашия" хотел доста прилича на "нашия" като изглед и концепция.

# 44
  • Мнения: 904
С времето е въпрос на късмет. Ние бяхме от 19 до 23 декември ,времето беше повече от прекрасно за сезона. Да ,уцелихме тълпите от туристи ама това е част от предколедната атмосфера на града. С дъщеря ми заложихме на коледните базари ,обиколихме ги всички ,малко шопинг по Мария Хилфер,
комбиниран билет за Дунау турм и Пратера ,а в неделя до след обед природонаучния музей. В замъците и зоологическата градина сме ходили лятото когато си заслужава да се отиде там. Вечер ходихме в типични австрийси кръчми и едно Сантиметърче  до нашия хотел. Не съм била преди Коледа във Виена и съм доста впечатлена от гледката във вечерните улици и около базарите. Красота и пищност!  Изключително доволни от престоя.

Общи условия

Активация на акаунт