ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 502
  • 737
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 50
Здравейте и от мен ще ходя другата седмица на гости в Дубай на един приятел. От отдавна ме канят, но аз все отлагам тъй като той е арабин и това малко ме притеснява . Въпросът ми е към някой, който е ходил скоро какви са цените на цигарите там или е по добре да си взема от България?

# 226
  • Мнения: 306
Здравейте и от мен ще ходя другата седмица на гости в Дубай на един приятел. От отдавна ме канят, но аз все отлагам тъй като той е арабин и това малко ме притеснява . Въпросът ми е към някой, който е ходил скоро какви са цените на цигарите там или е по добре да си взема от България?

Нещо от сорта на около 10-15-20 дирхама ,зависи. Не се продават на касата на супермаркета,а в дъното на магазина на отделен специално предназначен за това щанд.
Спокойно можеш да си носиш цигари и от тук.

# 227
  • София
  • Мнения: 4 714
Здравейте и от мен ще ходя другата седмица на гости в Дубай на един приятел. От отдавна ме канят, но аз все отлагам тъй като той е арабин и това малко ме притеснява . Въпросът ми е към някой, който е ходил скоро какви са цените на цигарите там или е по добре да си взема от България?
Между 6 и 10 дирхама са. Зависи от марката. Най-евтини-6 д-са Голоаз. Максималното съдържание на никотина е 0.6. Ако си свикнала да пушиш определен вид цигари, по-добре си вземи от Б-я. Бих казала, че тук разнообразието е по-голямо.

# 228
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Момичета, рокли и потници могат ли да се носят. Казват ми, че глобявали. Не го вярвам обаче.
Наш познат ходил и го глобили, че целунал приятелката си. Митове ли са това

# 229
  • София
  • Мнения: 4 714
Момичета, рокли и потници могат ли да се носят. Казват ми, че глобявали. Не го вярвам обаче.
Наш познат ходил и го глобили, че целунал приятелката си. Митове ли са това
Shocked Не глобяват за рокли и потници. Всички чужденци ходят така.
За целувка, не е препоръчително, но не веднъж наблюдавах целувки, а и мъж и жена, които ходят прегърнати. Все пак НЕ е препоръчително ласки на публични места. Въздържай се. Peace
Даже го пишеше някъде, но не се сещам къде го четох.

Последна редакция: ср, 04 фев 2015, 16:38 от MayyaI

# 230
  • Мнения: 65
Съгласна съм, няма проблем за роклите и потниците, стига да са в рамките на нормалното. Бюстиетата не са препоръчителни. Потник и ултра къси панталонки също може да са приети у нас но в Дубай арабите го приемат все едно си излязъл по нощница.

Аз обикновено когато излизам по потник си вземам шал с мен и на моменти ако се почувствам неудобно се намятам.  Wink

# 231
  • софия
  • Мнения: 9 590
Цигарите на фри шопа на тяхното летище са доста евтини, защо трябва от тук да се влачат?

# 232
  • София
  • Мнения: 4 714
Цигарите на фри шопа на тяхното летище са доста евтини, защо трябва от тук да се влачат?
Извинявай, без да искам изключих фрии шопа. Но ако даден човек пуши само определена марка цигари, не виждам как ще му натежи "влаченето".

# 233
  • софия
  • Мнения: 9 590
Разбира се, но там са по-евтини и има почти всички марки  Peace
Карелия ултима например нямаше, пуших Давидоф уан, не помня цената, нещо около 3 лв за кутия.

# 234
  • Мнения: 50
Аз пуша LM 100  Laughing преди пушех EVE 120 но за съжаление вече не се намират лесно в БГ  Tired Но ако там ги има със сигурност ще си купя  Joy

# 235
  • Мнения: 50
Мерси за отговорите имам още един въпрос. След като ти изтече 30 дневния срок на визата може ли пак да отидеш няколко дена по късно? Примерно сега ще ходя от 11-15.02 но след това обмислям да отида за 14 дена между 15-30 март. Дали ще бъде проблем ? И при повторно посещение пак ли ще е безплатна визата?

# 236
  • sofia
  • Мнения: 4 296
След като излезнеш от Дубай имаш право на нови 30 дни фри

Благодаря ви за отговорите

# 237
  • Бургас
  • Мнения: 258
Здравейте, искам да попитам някой наскоро завърнал се, дали случайно не си е закупил книгата с ваучерите? Миналата година се възползвахме от няколко /пак тук от форума Simple Smile/, сега ни предстои нова почивка и пак бих се снабдила с няколко   bouquet

P.S. Ние също ходихме в началото на март - и на плаж - изгоряхме си порядъчно  Laughing За потници и рокли, няма проблем  Peace

# 238
  • Мнения: 69
Здравейте! Прочетох, че в моловете дрехите и обувките са много скъпи, искам да попитам къде има такива на по нормални цени ( не държа да са маркови).

# 239
  • София
  • Мнения: 4 714
Здравейте! Прочетох, че в моловете дрехите и обувките са много скъпи, искам да попитам къде има такива на по нормални цени ( не държа да са маркови).

Не са много скъпи. Просто са по-скъпи от Б-я, а се твърдеше, че и от Англия. Стандарта в ОАД е по-висок, така че и цените са по-високи. По-евтини неща можеш да намериш на Стария пазар (Олд Сук), ама дали ще ти харесат и влезат в употреба е друга тема. Зависи какво търсиш.
Съветът ми е да разгледаш какво се продава в Карфур. Има го във всеки мол. Там цените са поносим, а и често правят намаления.
едит: Във всеки мол има намаления. Има приемливи цени, но е трудно да се каже къде какво да търсиш, особено за дрехи. Може би в мола в Дейра и магазините пак в Дейра. Peace
За тази цел обаче, си трябва време. Ние бяхме 2 седмици, не само в Дубай, но така и не ни стигна времето да обиколим всички забележителности, които си бях набелязала, да не говорим да обиколя моловете с всичките им оферти. Определено избягвай Дубай Мол, там са най-скъпите марки. Има и един мол на крайбрежната у-ца, сравнително малък, ако го намеря на карата ще пусна линк.
Намира се на Джумейра роуд след Старата джамия.

 Меркато мол/ Mercato mall/

Последна редакция: ср, 04 фев 2015, 23:11 от MayyaI

Общи условия

Активация на акаунт