ДУБАЙ 8-ма тема

  • 81 516
  • 737
  •   2
Отговори
# 570
  • Мнения: 142
на летището си вземете алкохол да си имате за престоя, но само в хотела
ние така направихме

# 571
  • Мнения: 142
Ако не се лъжа реийс номер 8 ходи до паркинга на автобусите от където се хваща С28 за ал мамзар
между другото този автобус 8 минава през цялото крайбрежие на дубай и е интересен за разходка Wink

# 572
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Последно - примерни цени за алкохол на летището? Или е по-добре да чекирам багаж от тук. Проблем ли ще е ако има алкохол в него?
Ние сме само с ръчен...засега. Laughing

# 573
  • софия
  • Мнения: 9 590
Ами в мюсюлманска държава отивате все пак. Цените на летището са нормални, не е кой знае колко по-евтино от тук, за разлика от цигарите. Ако е само за едното пиене, не чекирайте куфар, ще си купите оттам, има всичко. В заведенията отровата е цифра пари и малкото ако помня добре, е 30гр.

И въпреки много туристи, които си ходят разпищолени, не е лошо да се съобразявате с обичаите и нравите в дадена държава. В някое от другите емирства може и да отнесете глоба за такива неща.

# 574
  • Мнения: 6 031
Не съм купувала, но ми се мерна, че има бира в големите супермаркети.  newsm78

# 575
  • Мнения: 306
Не съм купувала, но ми се мерна, че има бира в големите супермаркети.  newsm78

Няма  Close . Търсихме в Карфур,но нямаше.Само цигари

# 576
  • Мнения: 6 031
Не съм купувала, но ми се мерна, че има бира в големите супермаркети.  newsm78

Няма  Close . Търсихме в Карфур,но нямаше.Само цигари
Със сигурност видях, защото питах мъж ми дали иска бира, но той отказа.  Laughing
Жалко, че не съм я загледала подробно - може да е била безалкохолна някаква.  Grinning

# 577
  • Мнения: 822
За пушенето, лично видях,  съжалявам че не я снимах, табелата на Ал Мамзар, че е забранено. Пуших никой не ми се скара и не ме глоби, но принципно си е забранено.
За алкохола положението е още по зле , но ако си маскираш бирата от летището може и да можеш да си я пиеш и на плажа:))).

# 578
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Нашите приятели си пушеха навсякъде. По улиците също. В откритите части на заведенията

# 579
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Ако си резервирам качване на Burj Khalifa примерно за 18.00ч, това означава ли, че точно тогава ще сме горе или има опашки и часовете не се спазват. Питам, за да си направя сметка за залеза  Hug

# 580
  • Мнения: 6 031
Ако си резервирам качване на Burj Khalifa примерно за 18.00ч, това означава ли, че точно тогава ще сме горе или има опашки и часовете не се спазват. Питам, за да си направя сметка за залеза  Hug
Пускат не по-рано от 15 минути преди часа, а колко голяма опашка ще има за качване това не ги интересува.

# 581
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Няма да си там в 18.
Аз взех за 17.30, като залеза беше в 17.45, видях го ама през крив макарон. 30 мин и повече висяхме.

# 582
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Значи да разбирам, че си запазвам някакъв час, колкото да си запазя ред на опашката  Mr. Green. В колко ще се кача е въпрос на късмет  Laughing

# 583
  • Русе
  • Мнения: 1 841
В Карфур има доста голям щанд за бира, но само безалкохолна. Доста ме развесели една рускиня, която правеше клип на щанда, като акцентираше върху нулевия процент алкохол по етикетите.  Grinning
Безалкохолна бира има и в малките маркетчета по улиците.

# 584
  • Мнения: 132
Бира има само безалкохолна.     За залеза е добре билетите да са 30-40 мин. по-рано. И да сте в мола поне още половин час преди това-докато стигнете до гишето,докато регистрирате билетите....времето много бързо тече там Simple Smile                                                                                                                             

Общи условия

Активация на акаунт