Др Сигридов

  • 151 512
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 047
Здравейте, току що говорих с МЦ Св. Петка-всички часове за небременни за септември са заети (бяха ми казали да звъня в края на август, защото тогава излиза графика на доктора) Няма опция да се запиша за октомври или следващ месец. Не знам какво да кажа....защо направо не кажат, че доктора няма да приема небременни и да се приключва историята...

Пуснете си изследванията, които иска д-р Сигридов. При проблем с тях, може да ги коментирате с доцент Русев и да си запишете час за д-р Калчев, за обстоен преглед .



# 721
  • Мнения: 1 019
Здравейте, току що говорих с МЦ Св. Петка-всички часове за небременни за септември са заети (бяха ми казали да звъня в края на август, защото тогава излиза графика на доктора) Няма опция да се запиша за октомври или следващ месец. Не знам какво да кажа....защо направо не кажат, че доктора няма да приема небременни и да се приключва историята...

Пуснете си изследванията, които иска д-р Сигридов. При проблем с тях, може да ги коментирате с доцент Русев и да си запишете час за д-р Калчев, за обстоен преглед .





Благодаря. Реших, че след като нямам шанс да ми обърне внимание в момента д-р Сигридов, ще се откажа от опитите да си запиша час при него и  ще продължа консултации с репродуктивния специалист, с който работим към момента.

# 722
  • Мнения: 452
Здравейте, току що говорих с МЦ Св. Петка-всички часове за небременни за септември са заети (бяха ми казали да звъня в края на август, защото тогава излиза графика на доктора) Няма опция да се запиша за октомври или следващ месец. Не знам какво да кажа....защо направо не кажат, че доктора няма да приема небременни и да се приключва историята...

Пуснете си изследванията, които иска д-р Сигридов. При проблем с тях, може да ги коментирате с доцент Русев и да си запишете час за д-р Калчев, за обстоен преглед .





Благодаря. Реших, че след като нямам шанс да ми обърне внимание в момента д-р Сигридов, ще се откажа от опитите да си запиша час при него и  ще продължа консултации с репродуктивния специалист, с който работим към момента.
Няма да е зле да направите инедна консултация с доц. Русев, той е имунолог и ще ви даде поне някои положителни насоки. Успех!

# 723
  • София
  • Мнения: 2 621
Благодаря. Реших, че след като нямам шанс да ми обърне внимание в момента д-р Сигридов, ще се откажа от опитите да си запиша час при него и  ще продължа консултации с репродуктивния специалист, с който работим към момента.
Ако проблемът при Вас е невъзможност за забременяване, дори и да успеете да минете на преглед при Сигридов, той ще Ви насочи директно към Калчев и Русев. Д-р Сигридов се занимава само с небременни, които са имали аборти, трудно износване или деца родени с аномалии. Ако случаят е такъв тогава си заслужава да минете и при него за допълнително мнение.

# 724
  • Мнения: 1 019
Ами случаят е такъв-аборт в голяма седмица. Но мисля, че ще се откажа окончателно засега от мнението му, просто организацията в МЦ Св. Петка е на много изнервящо ниво-ако имаше списък с чакащи дори и до Коледа щях да чакам, но това което правят-месец за месец да звъниш и винаги да няма часове, не е много професионално....Надявам се да забременея пак и ще се пробвам тогава. Успех на останалите!

# 725
  • Мнения: 16 871
Веси, съжалявам за загубата. Защо не отидеш в МД, там правят безплатни консултации  (поне преди години) в Генетичната лаборатория  (ако не ме лъже паметта). Внимателно си подбери бъдещият АГ, защото некадърници много.
Пробвай при доц. Русев, той също разчита ген.изследвания.

# 726
  • София
  • Мнения: 2 621
Съжалявам за загубата. С кой репродуктивен работите? В Надежда генетиците са добри, на имунолозите не съм голям фен. От разговорите си със Сигридов и Русев големи бели правят тромбофилиите. При мен  май това се оказа причината, но бях в по-ранни седмици. Задължително си направете изследвания в тази посока. В Майчин дом също има добри генетици. Мисля, че ще можете да минете и без час при Сигридов, но трябва да го помолите на място да Ви приеме и да изчакате записаните.

# 727
  • Мнения: 16 871
Почти на 100% съм сигурна,  че няма да я пуснат и няма да я приеме. Ако е бременна, ще я вземе, но пък тогава (ако тя иска, разбира се) ще си вземе час и по телефона.

# 728
  • Мнения: 1 019
Благодаря ви за отзивите. Ще се пробвам да запиша час при доц. Русев. Не съм сигурна какво ще науча от него-за момента и сама се сещам, че ще съм на фраксипарин от ден първи на следваща бременност. И при мен излязоха две мутации за тромбофилии-хетерозиготни, но пак е нещо... 🙂Всъщност важното, което исках да кажа, е, че часовете за небременни за септември са заети-изрично питах дали е имало подадени от доктора, имало е, но са свършили. Казаха да звъня началото на септември за да пробвам да се вместя в октомври..Надявам се да е полезна информацията и успех на всички.

# 729
  • Мнения: 142
Споделям и аз, че часовете за небремнни (след аборти) все ги няма. Вече съм пуснала всички изследвания, била съм при Русев и при д-р Калчев. Искаше ми се и д-р Сигридов все пак да се включи. Освен да ходим там бременни, в ранна седмица, ако успеем да се запишем.

# 730
  • Варна
  • Мнения: 158
Часовете за бременни бързо се заемат, защото докторът преглежда по една небременна на ден. Наистина е досадно да звъниш постоянно за едно и също, ама пък на регистратура нито помнят номера ти, нито нищо, така че бъдете "нахални" Simple Smile По спомен аз бях запазила за след месец и половина моя час (след загубата), иначе после като бременна съобразяваха г.с., в която ще бъда, и ще е необходим съответния преглед. Също може да следите групата във ФБ, там периодично изскача някой освободен час, или пък се правят замени.
Успех на всички!

# 731
  • Мнения: 816
Благодаря ви за отзивите. Ще се пробвам да запиша час при доц. Русев. Не съм сигурна какво ще науча от него-за момента и сама се сещам, че ще съм на фраксипарин от ден първи на следваща бременност. И при мен излязоха две мутации за тромбофилии-хетерозиготни, но пак е нещо... 🙂Всъщност важното, което исках да кажа, е, че часовете за небременни за септември са заети-изрично питах дали е имало подадени от доктора, имало е, но са свършили. Казаха да звъня началото на септември за да пробвам да се вместя в октомври..Надявам се да е полезна информацията и успех на всички.
Здравей , аз с няколко аборта изгубих последната си бременост ,защото послушах Сигридов .. (да спра прогестерона в 10 седмица) Той ти изписва всички изследвания на 1-ва страница или в facebook групата май ги има. Ще те изпрати при Русев - там ми излезе леки НК клетки - едни гинеколози , вярват в имунология , други не . Друго аз съм  с 2 леки тромбофилии и MTHFR   - Сигридов и Русев казаха , аспирин , а не фраксипарин. Аз сега продължавам с опити в Турция - там изписват клексан . Оказа се , че в моят случай трябва по-висока доза прогестерон , което ще правя при следваща бременост. В твоят случай при по-късна седмица , ще те изпрати сиг. за микробиология и др.  (токсоплазмоза , микоплазма и др. ) Виж всички изследвания за тромбофилия . В Турция ми изписаха и едни др. да направя  - някои ги правят имунолозите - Cardiolipin IgG, Cardiolipin IgM, Lupus Antikoagulant, Lupus antikoagulant screening drVVT, Lupus sensitive aPTT, Beta 2 - Glycoprotein  IgG Ab ,Beta 2 - Glycoprotein  IgM Ab , Protein C activity , Protein S activity , Plasma -trombin time - пуснах ги в Бодимед , правят се в Германия. В моят случай имаха съмнения  за единият Lupus  и пусках повторно и беше ок. 
Заради аборта ще те прати при Калчев за хистероскопия  - за оглед на матката.
И финално - виж в предишни теми телефона на Ева , неговата мед. сестра и може чрез нея да си запишеш час . Ако искаш на лични мога да ти пратя от февр. , който имам . Може и да идеш на място и да говориш с Ева за час , не знам ще има ли смисъл - иди или към 9 - тя е там ,той си ходи когато иска - към 10.30 - 11 при часове от 9 .. или иди към 16-16.30
Аз съжалявам , че отидох при него , мисля че грешката при мен беше от неговата самоувереност и той сега е на вълна с по-малко хапчета (за бременните ). Третираше ме като нормална бременост , а ако беше такава нямаше да съм при него ..

# 732
  • Мнения: 113
Не искам да предизвиквам спор, но сигурна ли сте, че причината за аборта е прогестерона? Аз имам един аборт след много изпит прогестерон и магнезий разбира се.... Подходът на доктор Сигридов е много внимателен. При прокървяване при последната ми бременност - при която съгласно терапията съгласувана и с доц.Русев и д-р Сигридов бях на аспирин и фраксипарин /редувах /, д-р Сигридов ми спря фраксипарина и аспирана, препоръча ми Кринон гел, който е прогестеронов препарат. Имам няколко приятелки следящи се при него - при някои предписва Кринон, при други дори и магнезиев препарат, въпреки че категорично е против магнезия. За да не ви предпише нещо със сигурност е имало причина за това. В групата му е пълно с момичета с аборти, въпреки че са били на прогестерон, при това на високи дози. Той не е панацея. Съжалявам за загубата Ви, но това е човек спасяващ бебета, а не такъв, който предприема непремерени рискове с живота им. Винаги, когато предписва или не нещо всичко е премислено.

# 733
  • Мнения: 816
Не искам да предизвиквам спор, но сигурна ли сте, че причината за аборта е прогестерона? Аз имам един аборт след много изпит прогестерон и магнезий разбира се.... Подходът на доктор Сигридов е много внимателен. При прокървяване при последната ми бременност - при която съгласно терапията съгласувана и с доц.Русев и д-р Сигридов бях на аспирин и фраксипарин /редувах /, д-р Сигридов ми спря фраксипарина и аспирана, препоръча ми Кринон гел, който е прогестеронов препарат. Имам няколко приятелки следящи се при него - при някои предписва Кринон, при други дори и магнезиев препарат, въпреки че категорично е против магнезия. За да не ви предпише нещо със сигурност е имало причина за това. В групата му е пълно с момичета с аборти, въпреки че са били на прогестерон, при това на високи дози. Той не е панацея. Съжалявам за загубата Ви, но това е човек спасяващ бебета, а не такъв, който предприема непремерени рискове с живота им. Винаги, когато предписва или не нещо всичко е премислено.
Каза че трябва да спра прогестерона , че бил вреден вече и т.н Когато го попитах няма ли да доведе до аборт , той каза - ако стане,  така е трябвало да се случи ... На чужд гръб няма проблем да се случи . Сама си пуснах изследвания на прогестерона и за 5 дни беше паднал доста  .. Мислих , че може да се компенсира после , но не се получи ... Обикновено се спира прогестерона в 12 седмица ,дори и по-късно и аз обвинявам себе си , че го послушах , а не се консултирах с друг лекар тогава ...  Ембрионът беше жив , когато ме приеха в болница с обилно кървене и  болки .

# 734
  • Мнения: 113
При моя случай, бях приета в болница с кръвоизлив също със жив ембрион, като след  месеци мъки на прогестерон, магнезий и но шпа последва спонтанен аборт, който си беше мъртво раждане, тъй като бях в голяма седмица. На мен лично прогестеронът не ми помогна. Най-вероятно поради лошо кръвоснабдяване, благодарение на него/тъй като сгъстява кръвта/ се е стигнало до неправилно развитие на невралната тръба. Прогестеронът Е опасен и наистина не спасява положението и прави нещата по-зле. Само че повечето лекари го изписват като бонбони и никога няма да кажат рисковете на пациентките си. Загубената ранна бременност е ужасно нещо, но има и по-лоши сценарии за съжаление. Приемете го и продължете напред. Искрено Ви пожелавам една успешна бременност!

Общи условия

Активация на акаунт