Хроничен цистит.. ПОМОЩ

  • 8 139
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте момичета, четох много из форумите относно цистит, но имам голямо желание просто да споделя на някой за този проблем, а знам, че тук ще намеря разбиране.
Преди около 3-4 месеца започна едно леко парене като уринирах, но не му обърнах внимание ( понеже съм хипоходнричка) и реших, че е внушение. Да ама не! След около 1 месец след зверски болки в кърста и пикочния мехур, парене при уриниране се озовах при  гинеколожката, понеже си мислих, че  имам някакво възпаление. Прегледа ме с вагинален видеозон и установи , че имам хроничен цистит, който не е излекуван. От там тръгна ходенето по мъките- изписа ми доксациклин и още някакви вагинални свещички, за да не хвана гъбички. След този курс на лечение трябваше да пия Неоренал един месец. Към края на месеца ( имах още 4-5) хапчета , симптомите на цистита започнаха да се завръщат.
Пуснах си стерилна урина и пълна кръвна картина преди да отида на уролог ( всичко беше наред, нямам бактерии в урината и кръвната ми картина беше " страхотна" както се изрази докторката) и ми изписа Левкоса, също каза , че имам възпаление на пикочния мехур .Признаците отшумяха до днес. Забелязала съм, че всичко се връща една седмица преди цикъл. Започва болка и дискомфорт, най-вече след уриниране и ми пари по самата кожа на срамните устни. Някакъв ад е... Ще се побъркам, омръзна ми от антибиотици и хапчета..
Моля ви споделете вашия опит и нещо, което ви е избавило от тази мъка.. Значи ли, че като съм с хроничен цистит всеки месец преди цикъл, от най-малкото изтиване на краката и т.н ще се появява тази гадост  #Crazy #Crazy #2gunfire
Благодаря предварително, страшно съм притеснена... newsm45 newsm45

# 1
  • Мнения: 913
Направи си отвара от мечо грозде, това в комбинация с Уронат Протект ме спаси от цистита.  Peace

# 2
  • Мнения: 22
От цистит ме спаси лекар хомеопат. Бях се отчаяла, но се спасих. Препоръчвам такава консултация.

# 3
  • Мнения: 789
Ще ти кажа нещо което може да ти помогне много, без да се налага да купуваш всякакви лекарства, билки и хомеопатия. Казва се ВОДА. Много често непиенето на достатъчно вода за прочистване на уринарния тракт води до затлачване, инфекции и прочее. Препоръчвам ти следната схема:

1 седмица - сутрин на гладно една чаша чиста изворна вода, а останалите 7 чаши на равен прием през деня, възможно най-далече от храненето ( да не се пие вода по време на хранене, преди и след хранене около 1 час )

2 седмица - сутрин на гладно една чаша вода, останалите 8 чаши на равен прием през деня

3 седмица - сутрин на гладно една чаша вода, останалите 9 чаши на равен прием през деня

4 седмица - като седмица 1


Опитай така 1 месец, нито ще ти навреди, нито ще ти струва пари, може само да ти помогне! Следи урината ти винаги да е безцветна! Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 8 664
Много вода, чай от мечо грозде. Аз съм пила и уринал, цистон и разни такива.Обикновено ми изписваха ципрофлоксацин.
И аз имах хроничен, малко да ме подухнеше и започваше.Оправих се...когато получих възпаление на ушите  Crazy И получих хроничен отит.От тогава не съм имала цистит, но Отит имам редовно и по моя преценка е по-гадно  Laughing

# 5
  • Мнения: 128
И аз съм с хроничен и потвърждавам, че пиенето на повече вода предпазва. Но хване ли те......поне мен само Манурал антибиотик ме оправя, но така ми раздрусва червата, че после от друго трябва да се лекувам Grinning Grinning Grinning. Веднъж имахме много ходене по разни институции в София и цял ден не пих вода. Като си тръгвахме към Търново...ей де що бензиностанция имаше й посетих тоалетната Simple Smile)) накрая започнах и билбордовете (добре че беше тъмно). Такъв кошмар изживях тогава и сега винаги си нося вода и пия минимум 3 литра на ден.
Иначе и мечото грозде много помага. Запарваш листата и хоп в едно шишенце в хладилника.

# 6
  • Мнения: 350
Също, когато си с възпаление избягвай напитки с диуритично действие - като кафето например. Газираното също е противопоказно за цистит. Мечо грозде, също го има и на билкови таблетки - преди цикъл взимай по 1-2, като си забелязала, че тогава се обострят симптомите.

# 7
  • Мнения: 4 500
+ 1 за водата! От няколко месеца повече, по 1,5 л на ден. За мен е много, преди не пиех, можех по 2 дни да не пия вода, кафета и т.н. ми стигаха.
Следи урината ти винаги да е безцветна! Успех!
И аз това правя умишлено.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт