Проблем с кредити - дали да му вярвам?

  • 40 806
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 9 882
На колене ли да го моли?
Да се обърне, ако му е важно.
Отричането и лъжите показват, че няма никакво намерение да се справи с проблема.
Други идеи имаш ли?

# 271
  • Мнения: 7 325
Нали е готов да се обърне към специалист, ако тя го помоли.
Е точно в това е проблема, че трябва някой да го моли. Ако той иска да си помогне няма да се налага някой да го кара да прави каквото и да било. Тя ще го накара да отиде при специалист и той ще го направи защото е о...н. Ще влезе на срещата и ще излезе без грам да е разбрал за какво става въпрос защото не иска да се отърве от зависимостта си, иска да си плати дължимото така както го е загубил - залагайки.

# 272
  • София
  • Мнения: 2 901
На човек, който мълчи, отрича, смята че няма проблем, как точно да му се помогне?

Искаш да кажеш, че няма начин?  newsm09

А ти какъв начин виждаш? И не приравнявай зависимостта към хазарта с онази на нарко-, алкохоло- и прочие-зависимите. Този човек знае, че затъва все повече с всяка нова загуба на пари, но иначе планува на момента по същия начин да ги "избие" с нова задлъжнялост.

Сега ти си представи, че си детето на такъв и ежедвевно ставаш свидетел на търпеливите разговори на мама с татко ти, която го подкрепя и обича, цепи стотинката на 2, вече е толкова добра в намирането на пари за задълженията му, че те държи на диета и на адамово облекло, да не говорим, че една топка или количка не може да ти купи, какво остава за смяна на чантата ти за училище. Сигурно от съпричастност ти пък ще започвеш да крадеш от съучениците си, мани я средата, в която ще си обречен да живееш. Подкрепа до/без откат - така ще си представяш семейството, докато търсиш малодушна женица, която да е с теб и да те подкрепя във всичките ти страсти и като голям...

# 273
  • Последната пряка в ляво
  • Мнения: 35
Нали е готов да се обърне към специалист, ако тя го помоли. Трябва да се тръгне от някъде. Отричането и лъжите му показват колко е объркан и безпомощен.
Много се ядосвам на тази тема и се дразня толкова много, защото съм в същото положение като авторката, само че аз се боря със зависимостта на моя мъж над 10 години.
Към какъв специалист трябва да се обърне ми е много интересно, щото мъжът ми ходи дълго време и при такъв. И пак освен лъжи и манипулации реален резултат няма. Колко бил объркан и безпомощен, милият той чак жал да те хване, а? Направо откачам от такива мнения. Или сте зависим, за да напишете такова нещо или идея си нямате от проблема.
Това е прогресиращо заболяване! Ако днес му стигат 200 лв. за да си начеше болния мозък, утре ще му трябват 1000 лв. другата седмица 2000 лв. и така до пълно затъване. Кой е длъжен да ги спасява до безкрай?

# 274
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Много се ядосвам на тази тема и се дразня толкова много, защото съм в същото положение като авторката, само че аз се боря със зависимостта на моя мъж над 10 години.

И за какво си го причиняваш? И защо го причиняваш и на детето си /ако имаш такова/?

# 275
  • Последната пряка в ляво
  • Мнения: 35
Много се ядосвам на тази тема и се дразня толкова много, защото съм в същото положение като авторката, само че аз се боря със зависимостта на моя мъж над 10 години.

И за какво си го причиняваш? И защо го причиняваш и на детето си /ако имаш такова/?
Защото съм глупачка, и аз като  горния дето го цитирах си мислех, че от мен зависи да не го изоставам в тези моменти. Да ама не. И това, че съм възпитала добре децата ми/ две имам/ ,дала съм им обич, подкрепяла съм ги, изобщо не ме прави добра майка. Имам огромна вина, че позволих да израснат в отровна среда.

# 276
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Много се ядосвам на тази тема и се дразня толкова много, защото съм в същото положение като авторката, само че аз се боря със зависимостта на моя мъж над 10 години.

И за какво си го причиняваш? И защо го причиняваш и на детето си /ако имаш такова/?
Защото съм глупачка, и аз като  горния дето го цитирах си мислех, че от мен зависи да не го изоставам в тези моменти. Да ама не. И това, че съм възпитала добре децата ми/ две имам/ ,дала съм им обич, подкрепяла съм ги, изобщо не ме прави добра майка. Имам огромна вина, че позволих да израснат в отровна среда.

Много съжалявам  Tired но никога не е късно да променим живота си. Никой не заслужава да бъде подлаган на тормоз и унижения.

# 277
  • Мнения: 96
Защото съм глупачка, и аз като  горния дето го цитирах си мислех, че от мен зависи да не го изоставам в тези моменти. Да ама не. И това, че съм възпитала добре децата ми/ две имам/ ,дала съм им обич, подкрепяла съм ги, изобщо не ме прави добра майка. Имам огромна вина, че позволих да израснат в отровна среда.
Не си глупачка, само си попаднала в капана на съзависимостта. Направила си това, което си смятала за най-доброто за момента, не си можела да знаеш, че ще се окаже грешка, все пак човешко е да се греши. Миналото не можеш да промениш, така че въпросът е след като осъзнаваш грешката си, какво ще направиш от тук нататък.

# 278
  • Мнения: 198

[/quote]
Защото съм глупачка, и аз като  горния дето го цитирах си мислех, че от мен зависи да не го изоставам в тези моменти. Да ама не. И това, че съм възпитала добре децата ми/ две имам/ ,дала съм им обич, подкрепяла съм ги, изобщо не ме прави добра майка. Имам огромна вина, че позволих да израснат в отровна среда.
[/quote]

Не си глупачка, но за 10г. си дала прекалено много шансове. По-добре късно отколкото никога.

# 279
  • Мнения: 89
Олеле, момичета, преди 2 часа свекървата се обади с лоши новини! Девера, който живее при нея в Любимец и е заклет комарджия, е теглил 2 бързи кредита, които не обслужва. Днес са се получили писма /вероятно от ЧСИ/ и има огромна вероятност фамилната къща в Любимец да бъде конфискувана от ЧСИ. Къщата е съсобствена между свекървата и девера, аз и ММ се явяваме външни лица от юридическа гледна точка и не сме страна в спора. От 2 часа се чудя какво и как да се направи. То е ясно, че ММ не е страна и нищо не може да направи, освен да прибере майка си след като ЧСИ вземе имота.
Девера отказва да покаже писмата, отказва да обслужва кредитите, отказва каквото и да е съдействие за разрешаване на проблема. ММ му се обади преди 20-тина минути и онзи го разрева по телефона с отвратителното си отношение.
Моля ви, помогнете ми със съвети! ММ каза на майка си да отиде колкото е възможно по-скоро при адвокат, за да може да й обяснят какво може да предприеме. Тя притежава малка част от общия имот, тъй че ако се стигне до конфискация на имота, със сигурност остава на улицата /и идва да живее при нас/. Единственото, което ми хрумва на прима виста е девера да й продаде неговата част от имота фиктивно, но той категорично отказва да го направи /тъй като ММ щял да вземе къщата в Любимец като наследник на майка им/.
В момента сме в паника, ММ реве заради евентуалната загуба на бащината си къща и заради ината на брат си. Девера е хипер безгрижен и безотговорен, както винаги. Звучи грозно, но е способен от чиста проклетия да загуби имота - той си е такъв. Свекървата сигурно е полуумряла от плач и е припаднала поне 15 пъти.... А аз кроя планове....как да организираме домакинството, за да вземем свекървата при нас в Стара Загора или евентуално ММ да тегли заем и да търсим евтин имот в някое старозагорско село, ако свекървата държи да живее в село /не ме разбирайте неправилно, просто жената е родена и живяла на село и преселването в големия град би й се отразило зле. Гостувала ни е задълго преди и знам как некомфортно се чувства между 6 стени в апартамента тук./.

# 280
  • Мнения: 7 325
Ами ти с намерила решение - купувате някакъв имот на село, местите свекървата там и девер ти да се спасява. Ако писмото е от ЧСИ нещата са почти загубени, освен ако мъжът ти не успее да купи къщата при положение, че отиде на търг. Другия вариант е да плати дълговете на брат си, което сама знаеш че е абсурд. дано намерите най-безболезненото решение, но с такъв роднина ...

# 281
  • Мнения: X
Не съм много наясно със законовите положения в случая, но ако къщата се продаде, за да се покрият кредитите на девер ти, то свекърва ти няма ли да получи нейния дял от парите?
Може би е добре да изчакате, за да видите тя какво би получила и да добавите, за да й купите някъде къща.Ако се спрете на подобен вариант, то непременно къщата да е на името на мъжа ти.
И брат му да няма нищо общо.

# 282
  • Мнения: X

Може би е добре да изчакате, за да видите тя какво би получила и да добавите, за да й купите някъде къща.Ако се спрете на подобен вариант, то непременно къщата да е на името на мъжа ти.
И брат му да няма нищо общо.


Това е много добър съвет. И е напълно реалистичен.

# 283
  • Мнения: 2 931
     marjan357 , съдия-изпълнителят не може да продаде цялата къща, само идеалната част на девера ти. А може и нея да не може да продаде. Ако къщата е единствено жилище на длъжника и кредитите не са обезпечени с ипотека върху нея, става несеквестируема (не може да бъде продавана за погасяване на задължения).
    Свекърва ти да отива незабавно при адвокат, не се плашете толкова. Ако е необходимо, помогнете  със средствата за правна помощ, за да не направи някоя глупост заради "юридически" съвети, раздадени от съседки и приятелки. Дори тук не можеш да получиш компетентно мнение, защото без документи няма как да ти бъде дадено такова. 

# 284
  • Мнения: 89
ММ предложи на брат си да продаде фиктивно къщата на майка им. Брат му отказа категорично. ММ няма пари да купи къщата от брат си, който от чиста проклетия ще откаже този вариант, дори и да беше възможен. Спестените ни пари са 1800 лв, от които 1200 са от рента от мой имот, а 600 лв е събрал ММ през последните 8 месеца с голямо пестене. Имаме малко дете, очакваме второ, добре, че е баща ми, който ни помага с по 100-тина лв на месец. Толкова са ни възможностите!
Къщата в Любимец е стара, кирпичена, с външна тоалетна - стара селска къща. Дори и да се продаде от ЧСИ, няма да се покрият кредитите и таксата на ЧСИ.
Натрапчиво си мисля, че ако се случи най-лошото свекървата ще откаже да напусне Любимец, ще търси стая под наем, където да живее с девера. Отношенията там са многопластови, тя издържа девера, който е на 45 години. Той работи на 2 места, но пропилява всичко на хазарт, а тя го храни, облича, поддържа къщата, плаща сметките.
Момичета, не знаете колко много ни помагате в момента с идеите, съветите и подкрепата си! Сърдечно ви благодарим! В този момент и добрата дума, и емоционалната подкрепа ни окуражават!

Общи условия

Активация на акаунт