ПАРИЖ 10

  • 54 555
  • 736
  •   1
Отговори
# 570
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 807
Обикновено преди Коледа магазините са с удължено работно време, отворени са и в неделя, но на самата Коледа повечето почиват, освен определени хранителни магазини.
Ресторантите си работят нормално преди Коледа, но впечатленията ми като цяло са, че на Коледа повечето почиват, освен, може би големите вериги (напр. Hipopotamus, Chez Clémnt).
Тоест, ако сте в Париж на Коледа, ще има къде да хапнете, но не бих заложила, че всички магазини и ресторанти ще са отворени нормално.

# 571
  • Мнения: 5 230
Мерси, Роца.   bouquet
24, 25 и 26 са дните, които ме притесняват.
Предполагам, че хранителните магазини и ресторанти в моловете ще работят, нали?
Коледа в Париж ми звучи вълшебно Heart Eyes

Прочетох за районите от първа страница - от 1ви до 8ми ли е добре да гледам?
Дали има карта, в която ясно се вижда границата между районите? Blush

# 572
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 807
24ти и 26ти са работни дни (освен ако не се падат в неделя), така че не би трябвало да имате проблеми.
Карта с ясно обозначение на районите, освен хартиена май не съм срещала в нета  newsm78, даже и в сайта на Мишлен нямат ясни граници, трябва да търсите пунктирните линии - http://www.viamichelin.fr/web/Cartes-plans/Carte_plan-Paris-7500 … jTWk0ek5URXdOdz09 (напр. границата между 5ти и 13ти е bd Port Royal - bd Saint-Marcel)
Като ориентир може да ползвате пощенския код на адреса - ако е напр. 75002, значи е във 2ри район.

# 573
# 574
  • София
  • Мнения: 212
sasha_boris, когато ходих с дъщеря ми (7г.) там през април, за влакчето и за градините не съм плащала, но й беше издаден нулев билет. Не са ме питали на колко години е. Бяхме взели билети за двореца (с изккл. на детето - безплатно е ) и на място за градините и влакчето, което обикаля селището на Мария Антоанета, големия канал и се връща. Ние влязохме отдолу през входа на големия канал.

# 575
  • Мнения: 4 429
Поздрави от Париж! Току що ни наваля дъжда и се върнахме обратно в апартамента , а бяхме се запътили към Айфеловата кула да гледаме светлинното шоу....Вчера бяхме във Версай' безплатен е Двореца' но градините са с детски билет и платих за малката ' която е на 9. Всичко го има написано на сайта....

# 576
  • Мнения: 940
Гледам едно клипче сега:




искам да ви,попитам всяка вечер ли има светлинно шоу на Айф.кула? Simple Smile

# 577
  • Мнения: 6 031
Leitenanta, точно това шоу е за 120 годишнината на Айфеловата кула.

# 578
  • Мнения: 940
Това добре. Simple Smile Питам по принцип кога има,но разбрах,всяка вечер на всеки точен час по 5 мин! Simple Smile Благодаря все пак. Simple Smile Simple Smile

# 579
  • Мнения: 6 031
Това добре. Simple Smile Питам по принцип кога има,но разбрах,всяка вечер на всеки точен час по 5 мин! Simple Smile Благодаря все пак. Simple Smile Simple Smile
Да, но не са точно такива, като показаното!  Laughing

# 580
  • Мнения: 940
Ясно ми е дадох само пример,иначе има още клипчета,но има и с по слабо осветени!Пак е красиво,нещо от сорта на Царевец! Simple Smile

# 581
  • Мнения: 4 429
Лейтенанта и аз обикалях Барселона пеш'изобщо не може да се сравнява.... Посещенивто на Лувъра ми беше няколко часа непрестанно ходене и имаше неща дето не видях. Излязох смазана... Безумно ми звучиш.
Саша градините са платени за деца над 5 .

# 582
  • Мнения: 940
Аз разгадах Метрото,предполагам че не е толкова трудно за оправяне,замених си малко пешеходната обиколка с Метрото,на някои отсечки където няма какво да се види. Simple Smile Аз Лувъра не искам да го посещавам,само отвън искам! Simple Smile Не са ми интересни картини и т.н. Simple Smile

# 583
  • Пловдив
  • Мнения: 5 988
Може ли някой да ми каже колко струва входа за градините на Версай и колко струва двореца? Ходила съм преди 15 години, но нямам спомени какво се плащаше, а сега в сайта не мога точно да се ориентирам. И дали си заслужава да ходим до там, понеже престоят ще ни бъде не повече от 4- 5 часа?

# 584
  • Мнения: 1 036
Ако се влиза само в двореца-15е, градините са отделно 7е, ако си купиш т.нар. Паспорт, с който влизаш в двореца, посещаваш големия и малкия Трианон+ селото на Мария Антоанета 18е

4-5 часа само Версай ли?

Общи условия

Активация на акаунт