Неизлечим пърхот от години

  • 22 690
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 37
На мен лично ми помогна шампоана за пърхот за мазен скалп на Виши.(косата ми е с мазни корени и сухи крайща) Не само че се изчисти, но и косата ми стана много мека.

# 61
  • Мнения: 439
Не изчетох мненията, може някой да го е споменал, но може да пробваш с оцет (разтваряш  примерно 1 лъжица  оцет в 200мл вода) и си го впръскваш в косата. Също знам аспирин в шампоана. Аз примерно се поливам с чай от коприва и мента, защото успокояват доколкото съм чела. Пробвай, може да помогне.

# 62
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Това с оцета е вярно, но най добре да е домашен, върши работа. Това с Аспирина и шампоан го ползвам 2 в годината по един месец, но детски шампоан, чисти пърхота.

# 63
  • Мнения: 184
Проблемът трябва да се лекува комплексно. Пърхота издава проблеми в черния дроб или стомашно-чревни тракт. Лекувайте проблема вътре. Само външно няма да има никакъв резултат Flowers Hibiscus

# 64
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
На мен от години ми помага шампоан Clear, веднага щом го сменя пърхутът/себореята се връща, така че съм съгласна с твърдението, че проблемът идва отвътре. В момента съм в преход към друг вид хранене и приемам няколко добавки + билки, та се надявам и това да се повлияе. Ще кажа ако има ефект. Simple Smile

# 65
  • Мнения: 2
Сина ми се бори от известно време с пърхут. Лекар-дерматолог му каза, че има себореен дерматит. От няколко месеца се появи и по лицето (на челото, между веждите и от двете страни на сгъвките на носа). Кожата се възпаляваше и се лющеше. Изчетох много форуми. Някой беше писал, че измиването с твърда вода дразни по-чувствителната кожа и тя започва да се лющи. От месец някъде сина ми си изплаква лицето с топла минерална вода (от минерален извор) или чай от лайка (с минерална вода). Когато кожата изсъхне, се маже с крем за лице за чувствителна кожа. Чувала съм, че крем не се нанася на мокра кожа. Лющенето и възпалението изчезнаха. Все още се борим с пърхута, но последният път помогна следното - след измиване на косата се втрива в корените на косата изтискан 1/2 лимон. След това косата се изплаква с топла вода с останалия 1/2 лимон или ябълков оцет. Трябва да се пият и витамини за кожата - от 2-3 години пия 2 пъти в годината "Живи витамини", мисля, че са по-добри от другите химии. Също има в биомагазините сок от черен бъз за имунитета.

Последна редакция: пн, 05 юли 2021, 20:25 от 12345

# 66
  • Мнения: 3 308
Имах постоянно пърхут, но не беше поне чак толкова много. От шампоаните на Здраве като стана на едни грамадни люспи, ужас!!!
Оправих го с чуждестранен хед енд шолдърс, ама започна косопад на негово място. Така че не знам вече Simple Smile

# 67
  • Мнения: 2
Косата се измива с шампоан (при нас помага Wash and Goold и Себорал Форте) два пъти, като вторият път остава на косата някъде около 10 минути. Последните дни  много помага втриване в косата (след измиване на косата) прясно изтискан лимон с малко вода.  Ако щипе след това се изплаква косата с вода. Не се подстригвайте с машинка във фризьорските салони. По-добре си купете. Забелязах, че пърхута на сина ми се увеличи след като започна да подстригва косата си с машинка във фризьорски салон.

# 68
  • Мнения: 610
Здравейте,
Искам да споделя,че пърхота ми намаля от както позвам анти бактериална преса за коса.

Общи условия

Активация на акаунт