Има ли филм, който да ви е повлиял емоционално извънредно много?

  • 13 208
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Здравейте!

Интересно ми е да разбера дали ви се е случвало някой филм така да ви въздейства, че да се чувствате емоционално превъзбудени, независимо дали позитивно или не толкова?

Поводът на моя интерес е собствено изживяване. Преди години гледах "Предизвестена смърт" (иначе The ring)... и никога няма да забравя колко ме беше страх от момиченцето във филма, как поне седмица не можех да заспя и изобщо - оттогава спрях да гледам филми от този жанр....

След това започнах много да мисля нормално ли е да има филми, които да провокират страха ни, ужаса ни, а още по-странното е ние сами да търсим такива филми?!

Как мислите?
Вие имате ли подобни изживявания?

# 1
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 142
Да, има един специален филм, който няма да забравя - Lilja 4-ever.

# 2
  • Мнения: 600
Туин Пийкс,този сериал никога няма да го забравя,когато го гледах бях на около 11-12 год.И след толкова години още ме побиват тръпки.

# 3
  • Мнения: 62
Туин Пийкс,този сериал никога няма да го забравя,когато го гледах бях на около 11-12 год.И след толкова години още ме побиват тръпки.

О, да, определено бих се присъединила към това мнение Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4
Аз до сега най- много съм се впечатлила от The Bucket List (2007). http://www.imdb.com/title/tt0825232/
Уникална актьорска игра, дълбок, добре развит сюжет на няколко нива и преди всичко филм, който те кара да се замислиш за живота. Откакто го гледах имам своя Бъкет лист всяка година. Поставям си различни цели и в края на годината гледам дали са изпълнени. От сорта на :
През 2015 ще направя три неща, за които мечтая: 1. 2. 3.
5 неща, които ще направя за първи път
10 неща в помощ на приятели
и т.н.

# 5
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 012
Има два филма, от които дълго време не можах да "изляза" - "Изкуплението Шоушенк" и "Телма и Луиз"

# 6
  • Мнения: 62
Само да добавя, че наскоро се смях много на "Ергенски запой".... гледах всичките части, но първата определено ми беше много забавна  Grinning

# 7
  • Мнения: 1
Препоръчвам "The last samurai ", "Mind hunters", "The copycat". Всички са много различни и да говоря за всеки по отделно би заприличало на манджа с грозде Simple Smile

# 8
  • Мнения: 62
Препоръчвам "The last samurai ", "Mind hunters", "The copycat". Всички са много различни и да говоря за всеки по отделно би заприличало на манджа с грозде Simple Smile

"The copycat" не съм гледала, но ще го направя Simple Smile
Мерси Simple Smile

# 9
  • Мнения: 177
Seven pounds  с Уил Смит. Още настръхвам като се сетя за него!

# 10
  • Мнения: 174
Конкретно, "The ring" е най-въздействащият, страшен филм, който съм гледала. Преживяването ми помогна. Благодарение на него вече избягвам този жанр.
Друг филм, който ми повлия емоционално преди около 20 години е "La piovra" - сериалът Октопод. Бях ученичка и когато разстреляха Корадо Катани страдах няколко дни  Laughing

# 11
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 142
Хахах,и аз бях запленена от Корадо Катани. Майка ми казва,че съм ходелабда целувам телевизора дори. Crazy

# 12
  • Мнения: 2 352
Един от последните заинтригували ме филми беше Interstellar, Облакът Атлас беше също заглавие, сравнително скоро появило се. Иначе за съжаление повечето много впечатлили ме филми са по-назад във времето. О, да, The Prestige определено е Филмът.

# 13
  • Мнения: 347
Филма, от който така изпитвах най-голям страх доста след това е "Знам какво направи миналото лято" за оня с куката където ги преследваше и ги убиваше.  no no no no bash Просто беше истински ужас и ме беше страх докато гледах всичките части после все имах чувството, че тоя ще изскочи отнякъде  Joy Така че вярвам, че има такива филми, които са доста така въздействащи.  newsm10

# 14
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Пърл Харбър,Списъкът на Шиндлер и Дяволски сметки,повече няма да гледам такива филми

# 16
  • София
  • Мнения: 3 760
Титаник е за мен филма на всички времена...

# 17
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
"Сезонът на канарчетата"

# 18
  • Мнения: 108
Сигурно ще изглежда смешно, но аз много се повлиях от ХачикоBlush След като го гледах ми беше доста кофти цял ден..  Cry

# 19
  • Мнения: 99
Доста са филмите, които са ми повлияли силно емоционално... " Хачико" и за мен бе един от тях, но този, който буквално ме потресе е " Убийството на Сорая М." След него не можех да се съвзема със седмици, не мога нито да приема, нито да разбера отношението към жените като цяло в някои части на света, дори и в днешно време.

# 20
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 876
"Животът ми без мен"

"Всичко за майка ми"

"Дългият път към дома"

"Съдба на куртизанка"

"Август Ръш"  Heart Eyes

# 21
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
We need to talk about Kevin

Mysterious skin

# 22
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 012
.......който буквално ме потресе е " Убийството на Сорая М." След него не можех да се съвзема със седмици, не мога нито да приема, нито да разбера отношението към жените като цяло в някои части на света, дори и в днешно време.
(
Филм, който може да те извади от строя за дълго време....И определено не е за хора със слаби нерви. Мен ме бяха предупредили, но аз, не, ще го гледам Thinking Е, разтресе ме яко ooooh!

# 23
  • Мнения: 600
.......който буквално ме потресе е " Убийството на Сорая М." След него не можех да се съвзема със седмици, не мога нито да приема, нито да разбера отношението към жените като цяло в някои части на света, дори и в днешно време.
(
Филм, който може да те извади от строя за дълго време....И определено не е за хора със слаби нерви. Мен ме бяха предупредили, но аз, не, ще го гледам Thinking Е, разтресе ме яко ooooh!

А откъде може да се изтегли?

# 24
  • Мнения: 1 775
Има такъв филм - "Сред дивата природа". Започнах да го гледам, защото пишеше ,че е приключенски, въобще не очаквах такъв финал и като се оказа, че е по истински случай, дни наред не бях на себе си.

# 25
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 876
Снощи в 00 часа си пуснах да гледам Testament of Youth... голяма грешка. В 2 и нещо заспах яко разревана и разбита, все едно на мен ми се е случило всичко, което се случи на главната героиня...

# 26
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 012
Има още един филм, който дълго ме остави безмълвна и го препоръчвам.
"Пътят на промените" /http://www.imdb.com/title/tt0959337/?ref_=nv_sr_4/ с Кейт Уинслет и Леонардо Ди Каприо. Страхотна игра и много тежка история. Дълго го помня!

# 27
  • Мнения: 1 844
.......който буквално ме потресе е " Убийството на Сорая М." След него не можех да се съвзема със седмици, не мога нито да приема, нито да разбера отношението към жените като цяло в някои части на света, дори и в днешно време.
(
Филм, който може да те извади от строя за дълго време....И определено не е за хора със слаби нерви. Мен ме бяха предупредили, но аз, не, ще го гледам Thinking Е, разтресе ме яко ooooh!

А откъде може да се изтегли?
Има го в замунда. Тази вечер ще го гледам. Peace

# 28
  • through the wormhole
  • Мнения: 2 728
"Изкуплението Шоушенк"-най-великият филм за мен, за силата на човешкия дух. Завиждам благородно на всеки, който ще го гледа за първи път.
"Предай нататък"-толкова елементрано, толкова просто-измислено от едно дете и същевременно напълно неприложимо в глобален мащаб.
И още:
"Не без дъщеря ми"
"Животът на Дейвид Гейл"
"Зеленият път"
"Водно конче"
"Джон Кю"
Все филми, които показват непреклонността на хората пред несправедливостите, които им сервира животът и борбата им да излязат от рамката на матрицата, водени от стремежа си в търсене на истината, спасението, справедливостта.

# 29
  • Мнения: 62
.......който буквално ме потресе е " Убийството на Сорая М." След него не можех да се съвзема със седмици, не мога нито да приема, нито да разбера отношението към жените като цяло в някои части на света, дори и в днешно време.
(
Филм, който може да те извади от строя за дълго време....И определено не е за хора със слаби нерви. Мен ме бяха предупредили, но аз, не, ще го гледам Thinking Е, разтресе ме яко ooooh!

След всичко, прочетено - няма да го гледам  Sad

# 30
  • Мнения: 11
- The green mile
- Shawshank redemption
- The pursuit of happiness
- Pride and prejudice
- Pearl harbor
- Dear John
- Gladiator
- Braveheart
- The pianist

Със сигурност има и други, но тези сасе запечатели най-силно в съзнанието ми.

# 31
  • Мнения: 61
The Broken Circle Breakdown - разтърстващ филм...

# 32
  • София
  • Мнения: 1 038
Доста са, но тези, които напоследък са ме изваждали от равновесие са: Отива една жена при лекаря, Кафе дьо Флор и Любовта обича съвпаденията.

# 33
  • Сoфия
  • Мнения: 295
Много филми са ме разтърсвали, но "Убийството на Сорая М" ме "взриви".
Брутален, истински, силен....цяла нощ плаках след като го гледах...После се осмелих само 1-2 пъти да го гледам отново...но ще повторя определено.

# 34
  • Мнения: 2 843
Last Tango in Paris /Ultimo tango a Parigi/ (1972);

One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975);

Няколко филма на Ким Ки Док, особено:

Dream /Bi-mong/ (2008)

Spring, Summer, Fall, Winter… and Spring (2003)

Пропуснах и Zhang Yimou с Raise the Red Lantern; изобщо, от сравнително новите филми, май само азиатски ме впечатляват.

Последна редакция: ср, 29 юли 2015, 19:30 от Аглая Епанчина

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
The Hours

Престъпление и наказание - както каласическите, така и интерпретациите

Дванайсет - руския, но и първообраза Дванайсет разгневени мъже

От нашенските са много, нямат изброяване, сега се сещам за
- равновесие
- щурец в ухото
- самодивско хоро

# 36
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Rundskop
По недобър начин, не бих се върнала към него.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 818
-titanic
-the shawshank redemption
-a walk to remember
-a single man
-the green mile
-the pianist
*последните четири ме депресираха страшно много, особено a single man, а за Титаник, колкото и пъти да го гледам винаги плача за Джак и се чудя тая защо не се отмести малко на дъската, за да има място и за него  Grinning*
-the ring
-exorsist
*най-страшните филми, които съм гледала и добре че не ги гледах на тъмно, защото иначе после нямаше да мога да заспя  Grinning, въпреки че в тях не са най-отвратителните неща, които съм гледала и от които после бях дни наред в шок и ужас като отвратителната сцена с бебето в a serbian movie, а и онази със сина на главния и разбира се hannibal 2x08, никога няма да забравя този епизод и сцените с онзи кон*

# 38
  • Мнения: 4 500
.......който буквално ме потресе е " Убийството на Сорая М." След него не можех да се съвзема със седмици, не мога нито да приема, нито да разбера отношението към жените като цяло в някои части на света, дори и в днешно време.
(
Филм, който може да те извади от строя за дълго време....И определено не е за хора със слаби нерви. Мен ме бяха предупредили, но аз, не, ще го гледам Thinking Е, разтресе ме яко ooooh!

Гледах го преди 2 часа. В тази тема чух за него за пръв път. Не знам какво да кажа  Confused

# 39
  • Мнения: 2 452
Филмът който най-много ме е разтърсил е Изкуствен интелект (Artificial intelligence)

# 40
  • Мнения: X
"Английският пациент"

# 41
  • Мнения: 725
Samsara  Peace Няма думи който да опишат вълнението ми всеки път когато го гледам, отново и отново....

# 42
  • Мнения: 980

Дом за нас - с Кейти Бейтс (обожавам я)

Всички филми, които съм гледала с хлапето, което играе с Брус Уилис в 'Шесто чувство'.

Имаше един Японски или Китайски филм, даже заглавието му не помня - разказваше се за самотна майка и сина и, как мизерно живеят, без трохичка храна, на студено ... и накрая майката халюционира и прави нещо ужасно. Нарочно не казвам какво, за да не издавам финала, ако някой реши да го изгледа.Този филм ме разтърси така жестоко, че ми се плачеше после цяла седмица. За съжаление не си спомням името.

Друг филм, който ме разплака е Пустинно цвете.

Подобен на него е 'Леля ми дойде' - турски, много тежък. Докато го гледах ми дойде да разстрелям почти всички участници в тези престъпления срещу горките деца!  #2gunfire

Gone Girl - тук нямам думи просто. Трябва да се изгледа.

Ще допълвам като се сетя за още.

# 43
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
http://www.momichetataotgrada.com/article/pustinno-cvete-na-ueri … html#.VdCwLPmqqko
Пустинно цвете
Убийството на Сорая М
Да поговорим за Кевин
Списъка на Шиндлер

Изкуплението Шоушенк
Има и още ,но тези са на първо място.

# 44
  • България
  • Мнения: 6 244
Портретът на Дориан Грей
Шагренова кожа

# 45
  • Мнения: 155
"Мисията". Никога няма да забравя впечатлението, което остави у мен. Това беше в зората на чуждите филми в БГ, а и аз бях доста млада, но след това малко филми са ме развълнували така.  Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 3 760
Коя година е този филм?С кои актьори е?

# 47
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Коя година е този филм?С кои актьори е?
Началото на 80-те или края на 70-те, с Де Ниро и Джеръми Айрънс.

# 48
  • Мнения: 155
Коя година е този филм?С кои актьори е?

1986 г., с Робърт Де Ниро, Джереми Айрънс и Лиъм Нийсън, както каза Джо. Има го в Маймун*а с бг субс. Снощи си го дръпнах пак.  Peace

# 49
  • Мнения: 725
Сънсет Лимитид със Самюл Л. Джаксън и Томи Лий Джоунс.

# 50
  • София
  • Мнения: 4 349
Официална покана  Hug Hug Hug

Какво ще кажете на 05 ноември, четвъртък, в 18.15 - 18.30 часа в Три уши
http://www.halbite.com/halbite/index.php?option=com_content& … ши smile emoticon????

Събирам бройка
До тук - 5 човека



# 51
  • Мнения: 5
Да има такъв филм-Mouline Rogue, някак си беше много завладяващ.

# 52
  • SF
  • Мнения: 21 408
Циганско време
Аризонска мечта

Естествено и хиляди други.
Време разделно. Скъсах се от рев.

# 53
  • Русе
  • Мнения: 11 924
  Шоколад

# 54
  • Мнения: 361
Френският филм "Любов". Гледах го на кино. Като се прибрах не бях на себе си и ми държа влага няколко дни. Никога не бих го гледала отново...

Общи условия

Активация на акаунт