Пелени и гащички за многократна употреба - 17

  • 132 266
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
daniii, благодаря за инфото. Разглеждам различни видове пелени, но от това, което установявам само и единствено на пелените всичко в едно се пуска външната част в сушилня, но не и на останалите видове. Т.е. ще трябва да взема такива, иначе се бях насттоила да пробвам и джоб и поп ин. Ти какви всичко в едно имаш? И само с оригиналните подложки ли ги ползваш или слагаш и допълнителни и какви? Всъщност могат ли да се закрепят допълнителни пидложки в пелена всичко в едно?

# 721
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
За Поп-ин не е кой знае какъв проблем, че външната част не влиза в сушилня. Тя съхне доста бързо така или иначе.
Във всяка пелена може да се добавят подложки, но повечето Всичко-в-едно стават доста обемни.

# 722
  • Мнения: 204
По грешка съм слагала всякакви кавъри в сушилнята (дори няколко пъти) не са ми се разваляли. Може би ако системно се ползва е проблем. Но наистина съхнат много бързо оставени на стайна температура.
Има различни и ако имаш възможност си вземи по една от различните видове, за да видиш какво работи за теб (във фейсбук групата също продават и нови и стари на добри цени). Харесвам Блубери, но има много други хубави. В началото си взех 4-5 от различни видове и се ориентирах какво ми харесва.
Подложки слагам като излизаме или спи, защото вече като е по-голямо бебе се напишква по-стабилно - да могат да се слагат подложки и във всичко в едно.
Имай предвид, че като цяло многократните пелени са обемни и трябва да се съобразят по-големи бодита и дрешки. Аз не го бях съобразила това в началото и в последствие започнах да купувам по-големи номера.

# 723
  • Мнения: X
Благодаря! Сега видях, че и някои джобове ги дават ок за съшилня също. Но да, трудно ми е да се ориентирам, затова ще си взема по една от 3-те вида за начало. За дрешките не бях помислила, но аз имам много дрехи, всякакви размери от батко й, така че може да се каже, че имам решение и не трябва тепърва да купувам. От всичко изчетено из темите и аз останах с впечатление, че Blueberry и BumGenius са сред най-харесваните марки.

# 724
  • Мнения: 147
Здравейте, тепърва навлизам в света на МП и все още не съм достатъчно ориентирана. Имам два практични въпроса (вероятно глупави).
1. Как се изчиства акото? Изтъргва се, запира се?
2. Къде се съхраняват влажните пелени след употреба и до изпирането им?

# 725
  • Мнения: 204
Здравей,

1) имаш вариант да си вземеш еднократни подложки, които са подобни на хартия и като има ако просто ги хвърляш и пелената почти не е изцапана. Иначе въпрос на предпочитания. Аз примерно измивах акото над тоалетната и после в мивката с малко сапун препирах пелената.
2) всички мръсни пелени съхранявам в кофа за целта (палстмасова с капак) има и разни чантички специално за тази цел, но и всяка пластмасова кофа върши работа.

# 726
  • Мнения: 147
Ако се пере веднъж на два дни, тези влажни пелени, затворени в кофа, не се ли вмирисват?

# 727
  • Мнения: 32
Здравейте, бебето ми е на 10 месеца. От няколко месеца ака на гърне и почти не се случва да се изака в памперса. Мисля да пробвам многократни пелени или тренировъчни(не знам дали не е много малък за тях). Може ли съвет какво да взема?
Благодаря ви!

# 728
  • Мнения: 147
Здравейте, моля отново за съвет. Днес сложих за пръв път многократен памперс - bambino mio mioduo. Това, което ме тревожи е, че той е огромен - трябва да облека 1 размер по-големи дрехи и детето изглежда доста странно в тази област.
Въпрос 1 - предвид, че е толкова голям, дали е удобен?
Въпрос 2 - крачетата стоят под различен ъгъл в сравнение с еднократните памперси - това ОК ли е за тазобедрените стави? Това ми е основното притеснение. Имате ли представа как е от медицинска гледна точка?
Детето ми е на 17 дни.

# 729
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
1: Нормално е с многократни пелени да трябват по-големи дрехи за бебето. Обемът е само визуално страшен и не представлява никакъв дискомфорт за бебето.
2: От медицинска гледна точка многократните пелени са доста близки до ортопедични гащички и реално спомагат за по-доброто позициониране на тазобедрената става в ямката.


Здравейте, бебето ми е на 10 месеца. От няколко месеца ака на гърне и почти не се случва да се изака в памперса. Мисля да пробвам многократни пелени или тренировъчни(не знам дали не е много малък за тях). Може ли съвет какво да взема?
Благодаря ви!
По-добре пробвайте с многократна пелена. Тренировъчните гащи по принцип са направени да задържат много малко урина. Идеята е детето да се усети, че се напишква и да спре (в реална ситуация това не се случва)

# 730
  • Мнения: X
Грешно ли е, че съм пуснала нови пелени преди употреба с препарат за пране или трябваше само да ги изплакана? Малко късно се сетих да питам...Thinking

# 731
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Не е грешно.

# 732
  • Мнения: X
Пак аз с въпроси, май често ще наминавам, докато напасна нещата, та моля за търпение Simple Smile

На колко оборота центрофуга пускате пелените, аз пуснах на най-малката, която за моята пералня е 400 обаче един AIO го суша вече 3-ти ден почти. Джобовете и поп ин-а изсъхнаха за един ден. Та се чудя поне на 600 дали мога да ги завъртя.

Колко прах за пране слагате? Пера си само пелените и подложките и естествено съм далеч от пералня 7 кг и сложих наполовина спрямо упътването обаче явно е многооо. Та как да преценя на око или на дъното на чашката така да се каже?

Купих си еднократни подложки на Little Lamb. Какво правите с тях? Те разграждат ли се? Пише да не се пускат в тоалетната и затова засега ги изхвърлям в коша. Многократните стей драй подложко същата работа като еднократните ли вършат и кои са за предпочитане? С тях предполагам ще ми стане твърде дебела пелената? И съответно, доколкото разбрах, когато ползвам еднократни мога да сложа кремче за подсичане? Няма как да го избегна, тъй като има малко подсечено. При многократните стей драй подложки може ли да се слага?

# 733
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
800 оборота е ок. Реално може и повече, но пелените ще се захабят по-бързо.
Зависи от праха за пране. Щом ви се струва, че сте сложили много, слагате по-малко.
Дори еднократните, на които пие, че се разграждат реално не се разграждат. Може да ги перете и тях в пералнята. Иначе се хвърлят в боклука.
Многократните "стей драй" подложки не увеличават обема на пелената. Аз съм слагала крем с тях. Не мисля, че е проблем.

# 734
  • Мнения: X
Благодаря, kalei. Не бих прала и еднократни подложки, така че ги изхвърлям на първо време, а като си поръчам още пелени ще поръчам многократни направо.

Имам друг въпрос. Регулирала съм пелената на височина с копчета. Когато я свалям за пране, си остава закопчана на регулираното ниво и така я пускам в пералнята. Трябва ли да я разкопчавам и има ли някакво значение това изобщо? Питам защото на един джоб Blueberry ми се случи така, че там където е отвора за джоба самия плат се е как да кажа разпънал, отпуснал, за вътрешното покритие става въпрос. Не знам дали това има връзка с това, че отпред е закопчан и съответно нагънат плата.  Иначе е пран на 60 градуса спрямо инструкциите, 600 оборота, сушен на балкона, т.е  не мисля, че там имам грешка някъде.

Общи условия

Активация на акаунт