Андалусия

  • 60 623
  • 777
  •   2
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 1 687
Благодаря на всички отзовали се! Много сте полезни, както винаги Hug ! Ще ви послушам, защото майка ми не е в най-добрата си форма, въпреки че не е особено възрастна - на 65 е и отпреди пандемията хвърчеше по амбициозните ми планове, но сега не е така. Дано се възстанови поне част от силата й занапред. Сега остава само да реша колко нощувки в Малага и колко в Гранада, най-вероятно ще са 1 към 2. Гранада я усещам като по-атрактивна, но ще видим накрая какво ще реша.

# 511
  • Мнения: 1 164
Ние ще спим в Малага с лъчове-един пълен ден в Гранада и един пълен ден в Севиля.За Малага остава последния ден

# 512
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Това с лъчовете пък ми се вижда възможно най-лошия вариант. За единия град около 4 часа от деня ще отидат в път двупосочно, за другия - около 5. Не знам какво ще видите в Гранада и Севиля за останалото време, което не бих нарекла един пълен ден.

# 513
  • Мнения: 738
Това с лъчовете пък ми се вижда възможно най-лошия вариант. За единия град около 4 часа от деня ще отидат в път двупосочно, за другия - около 5. Не знам какво ще видите в Гранада и Севиля за останалото време, което не бих нарекла един пълен ден.
Ние правихме такъв лъч от Малага до Гранада - с бързия влак е около час в посока. Времето ни стигна да разгледаме спокойно Алхамбра, да се спуснем пеша до центъра, разгледах там катедралата - вътре доста постояхме. След което хапнахме в ресторант и пеша към ЖП гарата. Можехме и още да разгледаме, но бяхме гроги.  Ако целта е Алхамбра - един ден с лъч е съвсем ок. Но за разглеждане на града си трябва един ден още.

# 514
  • Мнения: 1 164
Имаме време,  ще го обмислим. Не ми се рискува последната сутрин да пътуваме към летището. Ще умуване, с приятелки съм, не съм сама....

# 515
  • Мнения: 1 652
Областта е доста голяма и поне по мое светоусещане не бива да се препуска там. Не всеки има възможност, нито пък обича да се връща на някое място, но аз – да. Първо бяхме в Севиля и Кадис четири дни зимата (то една зима), а преди десетина дни бях в Малага за петък следобед, уикенда и ранен полет в понеделник. Обаче зарязах идеята за Гранада, че там смятам да ходя с нощувка някой ден, а сега нямаше време. Малага е чудесен град, успях да ида до Алкасаба, плажа няколко пъти, баровете редовно посещавах всяка вечер (вино пих поне 6-7 вида), в Пимпи ми беше първото сядане и разходки по улиците за усещане на атмосферата на града. Втори ден – Ронда и вечер пак улици, парка и плажа в Малага (23 км пеша). Трети ден се чудех между Михас и Нерха – знам, че са странни избори, но ми се щеше нещо наблизо и да не се возя два часа на посока, че до Ронда беше толкова. В крайна сметка отидох в Михас, защото в Нерха вероятно ще ида с компания. За Михас минах през Фуенхирола – ето къде няма да стъпя нивгаж повече.
Как ми се смя хазяйката, като я питах за Нерха и й казах, че искам да ида там, щото съм гледала Verano Azul навремето. Беше наборче и го беше гледала и тя. Ще пусна снимки от пътуването след време.
Засега Севиля ми е на първо място от всички посетени испански градове (стандартните, до които има директни полети от Бг). Но въпрос на вкус...

# 516
  • София
  • Мнения: 6 675
Миналата година бяхме в Малага - 2 нощувки там и 1 нощувка в Севиля (ранно отиване сутринта и на другия ден тръгване следобяд директно за полета), получи се добре.
В момента съм в Малага, 3 нощувки, като вчера отидохме с влак до Гранада за 1 ч сутринта и се върнахме вечерта отново за час - разгледахме Алхамбра за около 3 часа и около 4 часа Гранада. Също добре се получи. Веднага след като се вземат билети за самолет бих букнала Алхамбра - миналата година нямаше билети за дните, в които бяхме. Даже бих проверила първо дали има билети за Алхамбра, преди да букна полетите, този път така направих.
И аз не бих препускала с нощувки на различно място всеки ден, особено с възрастен човек.
Процесиите вчера в Гранада и Малага бяха много интересни.

Последна редакция: ср, 02 ное 2022, 18:24 от Olive

# 517
  • Мнения: 1 164
Ние пътуваме на 15ти февруари. Според вас през декември добре ли е да купя билети за Алхамбра в Гранада и Алказар в Севиля. Не за друго, но още не съм подредила програмата

# 518
  • Мнения: 1 652
Ние пътуваме на 15ти февруари. Според вас през декември добре ли е да купя билети за Алхамбра в Гранада и Алказар в Севиля. Не за друго, но още не съм подредила програмата
Алкасар може и в предпоследния момент. За Аламбра – ако не са възстановими билетите, си спомнете колко може да се разчита на уиз за някои неща и изчакайте след НГ.

# 519
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Ние пътуваме на 15ти февруари. Според вас през декември добре ли е да купя билети за Алхамбра в Гранада и Алказар в Севиля. Не за друго, но още не съм подредила програмата

За Алказар няма смисъл толкова рано, както са ви казали. Аз за Аламбра не знаех, че трябва от рано и 2 седмици преди пътуването вече нямаше часове преди 16 ч., та ми се наложи да променя плановете за пътуването, за да го впишем.
И наистина помислете по-добре за Севиля, защото пътят е супер дълъг - освен, че няма да видите нищо там, ще се уморите доста, ще изгубите много голяма част от деня в придвижване, просто не е логично да действате така. Simple Smile
Гранада е близо, до там може "лъч", но Севиля.. абсурдно е. Като се сетя колко бяхме уморени след пътя от Малага до Севиля, предвид че имахме няколко нощувки там...

# 520
  • Мнения: 1 164
Много благодаря за съветите. Действам с една нощувка в Севиля.

# 521
  • Мнения: 37
спонтанно ние бяхме през май за седмица из Андалусия- аз имах амбициозна програма, но се разбихме от ходене и бяхме само в Малага, Севиля, Кордоба и Гранада.

Билети за Алхамбра взехме от една туристическа фирма с/у църквата Св. Ана, че на сайта бяха свършили (инфо- ако на някой му се наложи).

Ако аз имам само 3 дни бих избрала Севиля, ако полетът е до там, или Малага + Гранада, ако полетът е до Малага.

ред:
1. посещаващите Андалусия неизменно резервират посещение на фламенко представление. Ние ходихме в музея на фламенкото в Севиля, с очакване да не е съвсем туристическо. Не че останах разочарована, защото не бях с големи очаквания, но ако тогава ми беше хрумнало, бих отишла за тея пари на урок по фламенко. М/у другото ние гледахме една групичка местни да танцуват мн хубаво фламенко на плаца Испаня срещу малко бакшиш.
2.ако сте в Малага и обичате японска кухня, горещо препоръчвам ресторант Ta-Kumi.

Последна редакция: ср, 16 ное 2022, 23:15 от Azalee

# 522
  • Мнения: 1 164
Да раздвижа малко темата. Относно градския транспорт в Малага, Севиля и Гранада-еднодневни карти ли да ползваме или билети? На какви цени са горе-долу?
Знам, че може и пеша, но дните са ни четири и предпочитам да ползваме градски транспорт.

# 523
  • София
  • Мнения: 1 687
За много години на всички, участващи в темата фенове на Андалусия!

Темата нещо позамря, а до нашето пътуване остават месец и половина и все повече се вълнувам. Моля за препоръки за фламенко шоу в Гранада, което ви е харесало, че изборът е труден, особено, когато никога преди не съм се интересувала.

# 524
  • Мнения: 1 652
миленка_д, аз не знам за Гранада, но ако имате резервация вече някъде, защо не питаш тях и после да сравниш с отзиви в нета.
Аз така бях избрала 3-4 места в Севиля в нета и като видях в листа с препоръки за гостите в нашия апартамент едното, просто не мислих повече. Хазяите си бяха местни пенсионери и ако те не знаят, кой? Отидохме на място без вино и вечеря, да ви кажа, цял час не се сетих за нищо извън сцената, какво вино? А е много трудно някой да ми задържи вниманието.
Иначе отзиви има в обичайните сайтове от типа на getyourguide и т.н. Ти си оправна и си ги намерила вече сигурно.
Аз пак купих билети, този път за март, дано не ги отменят, че този път ще се насочим към Гибралтар, може пак Ронда. Обичам я тази Андалусия!
Снимките от края на октомври май не ги пусках тук:
Малага
Ронда
Михас

Общи условия

Активация на акаунт