На море в Турция - тема 38

  • 123 774
  • 737
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 152
Преди няколко години в интернет пространстовото имаше "Форум на пътешественика" В този форум една дама с псевдоним Елия отговаряше компетентно на всякакви въпроси, описваше хотели, даваше полезни съвети. На всички беше ясно, че тя работи в туристическия бранш, въпреки че нито веднъж не каза истинското си име и фирмата, в която работи. В този форум се намериха хора, които я обиждаха и нападаха непрекъснато. Започнаха нападки и между потребителите във форума. Това доведе до една естествена развръзка - всичко се разпадна.
Прави ми впечатление, че в последните няколко години по това време се вихрят бурни нападки, изразяват се пристрастия и се забравя добрия тон. Предполагам, че всички ние сме достатъчно порастнали и всеки, четейки един или друг материал, може да направи изводи за себе си. Освен това предполагам, че никой не разчита само на тази тема, а търси и други мнения и коментари, преди да направи своят избор.
Не разбирам защо трябва да си вадим очите и да се избиваме /образно казано/. Темата има друг "предмет на дейност". Ако не можем да си помагаме, по-добре да не си пречим.

Напълно сте права за този "Форум на пътешественика" и  Елия. Много се учудих, че всичко се разпадна, а толкова полезно  беше. БГ мама също е форум и който иска нека пише, който иска нека чете, но смятам, че информацията е полезна, въпреки, че както някой каза по-горе - пише се повече  за хотели 5*. Може би защото са по-добри, но съм била в хотели 4*, на които съм си прекарвала чудесно, защото искам море и плаж, а не луксозна стая с "гъдели". Всеки си решава.

# 151
  • Варна
  • Мнения: 10 582
Аз пък не схващам защо трябва да се делим на хотели,всеки си има предпочитания и изобщо не е до снобария,както и да е,пожелавам на всички прекрасни,слънчеви почивки и по-малко лъжливи ТА,мислех да разкажа,колко прекрасно изкарах в Делфин Империал,но вече нямам желание,защото ме нарекоха снобарка,а това за мен беше сбъдната мечта,никога не съм си мислила,че ще я осъществя.

# 152
  • Мнения: 35
Аз пък не схващам защо трябва да се делим на хотели,всеки си има предпочитания и изобщо не е до снобария,както и да е,пожелавам на всички прекрасни,слънчеви почивки и по-малко лъжливи ТА,мислех да разкажа,колко прекрасно изкарах в Делфин Империал,но вече нямам желание,защото ме нарекоха снобарка,а това за мен беше сбъдната мечта,никога не съм си мислила,че ще я осъществя.


Моля, Ви, напишете мнението си и впечатлението си от Вашата сбъдната мечта. Не се "връзвайте" на тези обиди, кой как Ви е нарекъл, а се чувствайте желан потребител в тази тема за Турция. Вярвам, че тези, които попрекалиха с рекламите си по някои хотели са се "кротнали" и ще бъдат в бъдеще внимателни с изказванията си по сравняванията на хотелите. А истината е една - по цената ще ги разберете: 5-звездните елитни хотели държат на своето име, всичко там е безупречно, затова и не правят компромиси в цени, даже и на ранни записвания, отстъпките са незначителни. Цените им са поне 4-цифрени, на човек в двойна стая, за 1-седмична почивка, всичко под тази граница, са  5-звездни, които не отговарят на стандарта да се наричат "класен" хотел. 
Esstela, не  ни лишавайте от възможността да съпреживеем с Вас  прекрасната  Ви почивка. За мен също е мечта , някой ден да съм гост на вериги, като Делфин, Риксос, Макс Ройал, Вог,  Мардан Палас, но винаги съм подхождала прагматично, от гледна точка на това да осигуря на децата си вместо 1-седмица в "рая", да се "задоволя" с 2 - седмици от по- ниските сезони  в "добри" 5- звездни хотели.
На 1-ва страница няма никакъв коментар за Делфин Империал, моля Ви - дайте старта  Вие!  bouquet  bouquet  bouquet

# 153
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Присъединявам се към молбата Heart Eyes!

# 154
  • Мнения: 408
Относно времето. При нас 06 - 12 май беше перфектно - около 27-28 градуса. Един от дните валя следобеда. Никога не съм ходила на море толкова рано, но грам не съжалявам. Видя ми се по-добър варианта май-юни отколкото септември, защото деня е по-голям.
Как е водата по това време? Не е ли студена още?
Тамън е!
"Тамън" е нещо относително за всеки човек. За Дидим посоченият сайт не събира информация, но малко по на юг в Бодрум в периода 06-12 май температурата на водата е била под 19 градуса.

Последна редакция: сб, 27 юни 2015, 15:39 от qq50

# 155
  • Варна
  • Мнения: 10 582
Добре,ще го напиша,не мога да ви откажа Heart Eyes

# 156
  • София
  • Мнения: 1 845
Относно времето. При нас 06 - 12 май беше перфектно - около 27-28 градуса. Един от дните валя следобеда. Никога не съм ходила на море толкова рано, но грам не съжалявам. Видя ми се по-добър варианта май-юни отколкото септември, защото деня е по-голям.
Как е водата по това време? Не е ли студена още?
Тамън е!
"Тамън" е нещо относително за всеки човек. За Дидим посоченият сайт не събира информация, но малко по на юг в Бодрум в посочения период 06-12 май е било под 19 градуса.
Миналата година бяхме от 6 до 16 май в Лонг бийч Алания, който е доста по на юг. Два дни валя, другите дни бе около 26-27 градуса. Най-топла бе водата в подгряващия се басейн. В нормалните басейни водата бе около 22-23 градуса, а в морето 20-21. Много малко /основно руснаци/ бяха смелчаците за морето. Лично аз за 10 дни не се престраших нито веднъж да влеза в него Simple Smile Преди две години пак бяхме в Алания, хотел Пемар от 27 май, водата в морето пак си беше около 22 градуса.
Така че който мисли в началото на май да се къпи в морето и то в Бодрум трябва да е доста издръжлив на студ Grinning По принцип май е променливо времето и всички прогнози са относителни.
Не е като за юли да кажеш какво е Simple Smile.
Септември си е топла водата, цяло лято се е гряла Joy

# 157
  • Мнения: 7 605
За мен също е мечта , някой ден да съм гост на вериги, като Делфин, Риксос, Макс Ройал, Вог,  Мардан Палас,

За мен Макс Роял беше голямо разочарование. На прима виста всичко е лъскаво, луксозно, но не бива да се заглеждаш. Обслужването куцаше, дано са го оправили. Отношението на персонала мога да го опиша с една дума: Безразличие. Яденето беше посредствено. Не можах да разбера защо толкова хора са във възторг от този хотел. За мен не си струва парите, съотнешението цена/качество куца. Единиственият плюс е добрата инфраструктура, което го прави идеален хотел за престой през зимата, какъвто беше и нашия.

# 158
  • Мнения: 1 397
Здравейте!
Тъй като пътуваме другия петък,живот и здраве,за Дидим,но не сме от София,та се чудим къде да оставим колата. Имате ли представа къде е най-близкото място до автогара Сердика,където не е зона. Примерно някакви между блокови пространства. Платени паркинги има доста и ако не намеря в близост свободна зона,ще си платим. Но,честно казано,предпочитам да си спестя тези пари Simple Smile

# 159
  • Мнения: 4 137
 Анелия знам само евтин паркинг до летището-15лв за 7 дни. Използваме го като летим в чужбина. Ако те интересува ще ти дам координати

# 160
  • Мнения: 1 397
Анелия знам само евтин паркинг до летището-15лв за 7 дни. Използваме го като летим в чужбина. Ако те интересува ще ти дам координати

Благодаря ти,много е изгодно,но ми е доста далеч,за съжаление Hug .

# 161
  • София
  • Мнения: 1 845
Здравейте!
Тъй като пътуваме другия петък,живот и здраве,за Дидим,но не сме от София,та се чудим къде да оставим колата. Имате ли представа къде е най-близкото място до автогара Сердика,където не е зона. Примерно някакви между блокови пространства. Платени паркинги има доста и ако не намеря в близост свободна зона,ще си платим. Но,честно казано,предпочитам да си спестя тези пари Simple Smile
Анелия, много е удобен паркинга пред 5-та градска, който не е зона и има свободни места, освен това е и осветено и оживено,  и няма проблем за колата. Точно до изхода на метро станция Мария Луиза до 5-та градска. И сте на 1 спирка с метрото от автогарата Peace или 200-300метра пеша.

# 162
  • Мнения: 1 397
Здравейте!
Тъй като пътуваме другия петък,живот и здраве,за Дидим,но не сме от София,та се чудим къде да оставим колата. Имате ли представа къде е най-близкото място до автогара Сердика,където не е зона. Примерно някакви между блокови пространства. Платени паркинги има доста и ако не намеря в близост свободна зона,ще си платим. Но,честно казано,предпочитам да си спестя тези пари Simple Smile
Анелия, много е удобен паркинга пред 5-та градска, който не е зона и има свободни места, освен това е и осветено и оживено,  и няма проблем за колата. Точно до изхода на метро станция Мария Луиза до 5-та градска. И сте на 1 спирка с метрото от автогарата Peace или 200-300метра пеша.


Еее много благодаря! Идеална работа ще ми свърши този паркинг  bouquet  !

# 163
# 164
  • Мнения: 1 166
Здравейте,

Простете невежеството ми, но ако в пакета има 1 вечеря в ала карт ресторант, тя заплаща ли се? И изобщо какъв е принципа в тези ресторанти? 

Общи условия

Активация на акаунт